Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Odpovědět
Uživatelský avatar
KoX
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 174
Registrován: úte úno 17, 2015 8:45 pm
Jméno a příjmení: Petr Jeřábek
Bydliště: Praha

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od KoX »

Mají Na Parkáně nefiltr opravdu i mimo výročí pivovaru, Vánoce a Velikonoce? Myslel jsem, že je to jen zkazka. Taky se říkávalo, že tam vedou trubky rovnou z pivováru. To samozřejmě pověst je. ;)
Subaru XV, 2.0i MT, MY 2014
Impreza WRX STi, HB, MY 2008
ex: Forester, 2.0i MT, MY 2010
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1988
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od suubaru »

Tak včera byl plzeňský Parkán. Tam jsem se zakecal, takže další tipy jsou výzva pro příště. Pivo nádherné, zakalené tedy nefiltr, je to dost exotický zážitek. Jídlo ok, kachna byla na KARI!!! ale což. Dík za doporučení.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1988
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od suubaru »

Trubky rovnou do hospody, to se říkalo o velkopopovickém "kině". Nevíte někdo, byla to kdysi pravda?
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49121
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od VDC »

Trubky rovnou z pivovaru tam asi nevedou to bude pověra, :-) ale nefiltr a nepaster tam mají standardně pořád.


Odesláno z mého LG-H410 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10643
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od Mira »

Tomáš1002 píše: Jinak jsem objevil v Brně hned u nádraží novou (?) hospodu s názvem Padowetz, z čehož mám radost, protože dřív tam nebylo moc kde strávit čas při čekání na vlak. Líbilo se mi to, nevím, zda je to věkem, ale nějak přestávám smutnit po klasických zaplivaných knajpách, které prostě z našeho života mizí a líbí se mi tenhle typ slušnějších hospod, které mají svou solidní úroveň a kvalitu. A po třech plzničkách uběhla cesta vlakem do Prahy jako nic .
Restaurant Padowetz je novej tak 3 roky. Předtím tam byla hospa taky, spíš bufáč, hroznej pajzl. Nálevna bezdomáčů. Přes 7 let se opravuje celej palác, hospu znovu otevřeli v 2014. Konečně. Mě osobně mrzí, že kousek dál na dalším rohu byla na pivo a čekání na vlak černohorská pivnice. Teď je tam mekáč. Hrůza.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od Tomáš1002 »

Míra: jo, myslel jsem si, že zas až tak nové to nebude, ale ono se to dá celkem snadno přehlídnout a tak když jezdím do Brna tak 2x ročně, uběhnou 3 roky jak nic ;-D
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10643
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od Mira »

No ono je dobře, že to spravili. Protože na to, že je to naproti nádraží to byla hrůza. Pokračování bufáče Petrov. Zlatej Sputňál na Svoboďáku. Tam byl dobrej jahodovej koktejl, v patře taky bufáč, kde si člověk taky musel dávat pozor na talíř a škopek, ale v tý době bylo aspoň tolik slušnosti, že se tě ptali jestli už nebudete a zda je to volný. Jakmile se toho ujmula uklízečka, bylo pozdě, ale vždy tam bylo dost takových borců, že talíře byly vždy prázdný. :-D U Padowce se nikdo neptal a hrozilo i riziko, že tě někdo :-€-oO
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od draconis »

Tomáš1002 píše:Nebo Spilka přímo v pivovaru.
Jj, tam jsem pil zatím nejlepší pivo, které kdy má ústa okusila... Vzpomněl jsem si na to v souvislosti s Tvým čtivým pojednáním o cestování vlakem. Já jej tedy zas tak často neprovozuji, ale občas přece jen ano.

Tenkrát jsem byl za bráchou v Plzni, ocelový kolos s nápisem ČD měl nastoupit svoji cestu do ČB asi za 40 minut. A tak brácha pronesl, že "skočíme na jedno". Vzhledem k tomu, že odjakživa svůj mlsný jazýček rád chmelovým nápojem potěším, nešlo to odmítnout. Značným stimulem bylo i vyprahlé hrdlo - léto bylo v plném proudu a tenkrát ještě europoslanci povolená rtuť v teploměrech vylezla až někam k číslu třicet pět. A tak jsme zavítali do prostoru zmiňované Spilky, který se rozhodně nedal označit jako skromný. Malé to tam tedy není... :-)

Pívo nám přinesli záhy, a tak jsme po nezbytné srážce sklenic jejich obsahem s radostí potěšili naši fyzickou schránku. Ačkoli jsem si myslel, že jsem se jen tak napil, obrazce v pěně na dně sklenice se mi snažily tvrdit něco jiného. No asi to horko... Takže znovu. Až třetí pivo jsem nevypil na jeden zátah, ale aspoň na dva. Nemusím snad zmiňovat, že mezi těmito fyzickými úkony uběhlo dohromady asi tak 7 minut.

Nakonec to dopadlo tak, že jsem do ČB odjížděl předposledním vlakem kolem 18h - což by se vzhledem k faktu, že ten původně zamýšlený odjížděl ve 14h, dalo označit za efektivně strávené odpoledne (vlaky do ČB jezdí vždy po 2 hodinách - nebo alespoň tehdy tomu tak bylo)... :-)

Akorát ta facka, když se vylezlo ven do těch 35°C... B-)

Ale na Spilku mi, předsedo, nesahej. Pravda, možná je to atrakce pro přespolní zoufalce, ale to pívo tam tenkrát bylo doslova jako křen. Asi to je možná něco jako Masné krámy tady u nás v ČB. Pro přespolní známá a kultovní záležitost, ale z místních tam moc lidí nechodí... :-)
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2898
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od .dundee. »

U Lípy - pohostinství a ubytování http://ulipy.com/index.php?lang=cs

Pokud se vyskytnete na dohled od Vysokého nad Jizerou, rozhodně doporučuji udělat si procházku kousek z kopce po zelené značce do Staré Vsi (směrem na Roztoky). Zde se, schovaný ve stráni pod silnicí, nachází rodinný podnik kde vás skutečně pohostí. Evidentně s láskou vařené domácí jídlo z místních surovin, příjemní majitelé a kuchaři v jednom a výběr z opravdu dobrých rumů na další cestu. Otevřeno jen o víkendech (možná o prázdninách i častěji) a menu zjistíte po telefonu nebo na FB https://www.facebook.com/ulipy/
Jo a na parkovišti pod chalupou stojí dva Forestry ,,,,| (*_^) |,,,, které si majitelé jen pochvalují.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4326
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od OZP »

Hlasim se jako dalsi fanousek restaurace Na Spilce!
Stravil jsem tam s Bohemaky nekolik nezpomenutelnych chvil, kdy jsme i na odpoledni zapasy jezdili hned rannim vlakem, abychom do zacatku zapasu stihli posedet ve sklepich Spilky aspon 5-6 hodin. Jsou to tak krasne vzpominky, ze dokonale premazavaj vsechny ostatni strasti, co clovek cestujici s Bohemkou za fotbalem do Plzne vetsinou zaziva.

Az do te bitky co se tam mezi sebou servali spartani byla obsluha totalne v pohode i se rvanim a skandovanim, klokan tam skakal po stolech, jeli jsme do pul tela skandovane predrikavane pokriky... Turiste jen cumeli a fotili jak blazni :) Pak se to tam ale nejak zkurvilo (vubec bych se nedivil kdyby na tom mela zasluhu mistni PCR) a prestoze byl zbudovan novy mostek pro pesi primo pred vstup do sektoru hosti noveho stadionu, tak jsem tam uz nezazil, zeby nas (hostujici fans) Na Spilku pustili, max na tocene do kelimku na nadvori pivovaru za neustale buzerace a dohlizeni policajtu a najate sekuritky.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od Slavek_xxx »

Musim udelat malou reklamu bratrankovi a jeho restauraci Amigo v Telci:
http://amigorestaurant.cz/
Obrázek

Krasny, cisty prostredi, velmi dobry jidlo i piti. A kdyby se nahodou stalo, ze jidlo nebude stoprocentni, nebojte se to rict. Majitel si na kvalite strasne zaklada. Mimochodem, doporucuju se podivat i na jejich facebook, jsou tam fotky z akci - maji pojizdnej grill na drevo a masa i bezmasy jidla z nej jsou spickovy. Pokud chystate nejakou vetsi akci na Vysocine, klidne se na nej obratte.
Obrázek
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od sima »

Slávku tj ale mega nádhera ,,,,| (*_^) |,,,, My máme navíc pro Telč už léta slabost,začli jsme tam jezdit už hodně let tomu nazad.Tuto krčmu si nevybavuju,myslím,že tam dřív nebyla,působí tam krátce?My často sedávali v kavárně naproti tomu Telečskému domu,po návratu z celodenních výletů...Telč je moc fajn a zažili jsme tam i slušné mini fesťáky,malé,ale moc příjemné (*_^) |,,,,
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od Slavek_xxx »

sima> tohle oteviral na jare, predtim mel Kinokavarnu - jak se jde k mustku.
Jinak navstevnici Telce pozor, od kvetna plati zakaz vjezdu na namesti. Sice ho nikdo nedodrzuje, protoze automaty na parkovani jsou stale funkcni a kdo zaplati tak pokutu nedostane. Takovy zajimavy reseni... 8()
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od sima »

Jo tak to by sedělo,hm dobré inspiro,měli by jsme tam zase po delší době zajet,už jen kvůli téhle gastronomii,díky za tip,žena bude nadšena :-) Jo,ryby asi nevedou?Nevadí,já stejně nejradši pořádnou flákotu masa-steak a žena,která ryby přímo miluje si vybere z těch spoustu dobrot taky,tu problém nebude :-)
Parking-neparking taky velice zajímavé řešení,takééé italské :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od draconis »

Slavek_xxx píše:automaty na parkovani jsou stale funkcni a kdo zaplati tak pokutu nedostane
Haha, taky dobrý... :-)
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“