Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Odpovědět
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od yohn »

Indická v Prachaticích - nejlepší v ČR !!
IMG_4559.JPG
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od VDC »

To už jste tam byli zase ? :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od yohn »

Když nám totiž vyšlo hlídání tak to bylo jasný ;-)
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3039
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od Šaman »

Třebíč, restaurace LaFabrica, penzion u Černého orla na náměstí. Normálně bych si nikdy neobjednal husu, ale tady mne osvítilo. Pečená husa se zelím a knedlíkem. Fantastické, měkkoučké, lahodné. ,,,,| (*_^) |,,,, Olizuju sa i při vzpomínce. A polotmavý Bernard taky dobrý. Těším sa, co bude dnes k večeři.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od Mira »

Šaman píše:Třebíč, restaurace LaFabrica, penzion u Černého orla na náměstí. Normálně bych si nikdy neobjednal husu, ale tady mne osvítilo. Pečená husa se zelím a knedlíkem. Fantastické, měkkoučké, lahodné. Olizuju sa i při vzpomínce. A polotmavý Bernard taky dobrý. Těším sa, co bude dnes k večeři.
My jsme byli na huse minulou sobotu, protože je měli všude. A vzhledem k možným spolustolovníkům jsem šli do Jundrova Na Piavě. Ta hospoda vypadá furt stejně jak za komančů, pouze tam před mnoha lety podstatně rozšířili zahrádku, páč je to přímo u stezky, takže o zákazníky není nouze, navíc má tankovou Plzeň. Ale tam to brňáci znají, má to furt jednoho majitele. Tím pádem je tam furt stejně mizerný jídlo i obsluha. Strašný. Proti pivu ani slovo, pokud čekáte pouze průměrnou Plzeň. Všude jinde je v Brně lepší. Ale měli k huse z Radegastu Výběr sládků 14´, což vaří pouze k Martinovi a to bylo výborný. Měli i husí kaldoun a ta se povedla, jenom jsme ji dostali vlažnou a použili ty nejtenší tenký nudle co se dají sehnat. Já si nedal husu, ale smažený husí játra s bramborovým salátem, na tom není co zkazit, ten salát byl dobrej. Tu husu jsem ochutnal - nic moc, knedlíky byli tuhý a na inzerovaných 800 g to nebylo ani náhodou. Ta husa měla dle mého odhadu tak do max. 2,5 kila celá. Za 280,- Kč mě to urazilo - to byla cena pouze za husu, ne celý menu. Kamoš si dal jako sladkou tečku trhanec, který byl mimo povidel potřený omylem i barbecue omáčkou. Na účtu bylo i kafe co jsem si objednal, ale nedostal. Takže opět po pár letech, na Piavu ani náhodou. Sem nas..... a ještě dlouho budu. Prostě katastrofa.
No a ihned jsem volal kamrádovi, ať tam pro boha nejezdí a vezme manželku jinam, protože ji znám a ta by se tam dokonale vztekla. Kór když měli výročí.
Ta hospoda je tam asi odjakživa a byla velmi hojně navštěvovaná za komančů, protože byla široko daleko jediná, kde točili dvanáctku.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
shgn
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 334
Registrován: stř kvě 21, 2014 2:28 pm
Bydliště: u Nového Knína skorosamota
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od shgn »

musím taky doporučit, a to mého bráchu, sry za reklamu :-)

ale má schopnost, když já vidím prázdnou ledničku, kde sotva najdu použitelný sádlo na chleba, tak brácha z tý samý ledničky udělá trojchodový menu pro 4 lidi :-)

www.matejvari.cz
sent from iphone

Outback 2016 2.5 fialka
XV 2016 černý sršeň
ex -
Outback 2010 2,5i manuál Pan Sněhurka
Forester 2.0 X 2007 šedá myš: přednost zprava, přednost zprava kurnik !
Forester sTurbo 2001, Pan Ťurbo
Majer
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: pon bře 18, 2013 5:08 pm
Jméno a příjmení: Robert Košař
Bydliště: Ostrava

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od Majer »

V Brně co se týče jídla tak bývala top hospoda U Koníčka.... Nevím jak teď ale před pár lety super
Peugeot 406,Subaru Outback 2,5AT,r.v.00
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od dethroned »

Já byl na huse v Tuřanské besedě. Ale to byl luxus. A měli tam i tu 14 radegast a takovou dobrotu bych nečekal..
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od saburafu »

Za Budějce můžu v případě husy ale i jiných dobrot doporučit Pegast v Litvínovicích. Jejich kuchyně je top a jídlo tam je vždy gastronomický zážitek (*_^) |,,,,
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od suubaru »

Ahoj, poradíte, kam v Plzni zajít na nejlepší pivo na světě a kus masa? Spávám na jižním předměstí, nic tady neznám, teď sedím v nějakém Trpaslíkovi a zítra by to chtělo něco stylovějšího.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od Tomáš1002 »

U Salzmannů. Pravda, personál občas na ránu, ale pivo dokonalé.
Nebo Spilka přímo v pivovaru. Totéž.

Jako cizinec si vždy snažím návštěvu v Plzni naplánovat tak, abych jedno z těchto kulturních zařízení mohl navštívit (_)D .
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
vita1kulisek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2259
Registrován: stř dub 13, 2016 9:18 pm
Jméno a příjmení: Víťa Kulíšek
Bydliště: Město Touškov 330 33

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od vita1kulisek »

Řemeslnická beseda, coby domácí mohu doporučit. Taky tam máme Subaru plzeňské fajnclub srazy na pivko a jídlo. Pro navigaci dodávám Jagellonského 8. Mezi hlavním a jižním nádražím. Piv vícero druhů, včetně krajových speciálů a gábl v poho taky. Víťa
Subaru Outback 2,5i, 124kW, 2022, Field
Subaru Impreza 2,0i, 115kW, 2018 Comfort
Subaru Forester 2.0i, 110kW, 2016 Comfort
Š100-120-Favorit- Lada 1300- Felicia-Fabia Combi-Rapid.
[WINNER]
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od suubaru »

Aha tak zitra stihnu U Salzmannů i Řemeslnickou. Teď jsem zabloudil do Restaurace 12 a pivo průměr.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od VDC »

No když budeš u Salzmannů, tak popojdi o ulici dál a níž a budeš na Parkáně. Tam si opravdu můžeš dát nejlepší "plzničku", protože tam mají nefiltrovaný a nepasterovaný Prazdroj a to je velký malvas.
Jinak já ti určitě doporučuji Beer Factory, což je nový minipivovar opět o blok od Salzmannů. Dobře vaří a ty piva jsou skvělá. Mají tam několik vlastních svrchně kvašených piv, ale i nějaký ležák a všechny jsou moc dobré.
Trpajzlík je opravdu bída. Na Spilku nechoď, to je hospoda pro turisty, není důvod tam vážit cestu, když je hospod plné centrum. :-)
Řemenda je fajn, tam to mám rád. Ale je to celkem normální hospoda, mě tam baví výběr z více piv.
Pod Velkým divadlem na rohu Bezručovy ulice je Lokál, tam je samozřejmě pivo dobré a jídlo jakbysmet. V Riegrovce je U Švejka, tam je jídlo taky moc dobré. Kousek dál od Švejka je v této ulici Burgrárna, byla mi doporučena kamarádem, byť jsem tam sám ještě nebyl.
V podstatě lze říct, že kolem náměstí neuděláš úplnou chybu v žádné z hospod. Taky záleží na tom, jaké pivo chceš pít.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde dobře vaří a kde Vám uvaří šlichtu

Příspěvek od Tomáš1002 »

Píšu to ani ne kvůli doporučení či varování, ale spíš proto, že takovýchto zážitků už ubývá.
Navštívil jsem služebně Přeštice a zavítal na oběd do hospody u nádraží, U Rysů se to jmenuje. Už dlouho jsem nezažil hospodu, kde se i přes oběd hulí a vůbec to celé byl opravdu retro zážitek. Osmdesátá léta jak vyšitá, interiérem, atmosférou a bohužel i jídlem, to bylo fakt drsné ;-D .

Nejvíc mě ale pobavilo, že jsem tam byl asi první "cizí" návštěvník po dlouhé době, navíc oblečený v něčem jiném, než montérkách, jako téměř všichni ostatní hosti a tak bylo naprosto evidentní, že personál hodně váhá, zda nejsem kontrola a i tak nenápadně sondovali. Chovali se nepřirozeně uctivě, ale nakonec mi stejně účet spočítali klasicky v ruce a položili otázku, zda chci taky tu éété účtenku. Kdybych byl kontrola, tak si tím naběhli a mají problém >:-@ . No a kdybych byl kontrola z hygieny, bylo by to ještě horší ;-D . Chcete-li se vrátit aspoň na chvíli do osmdesátých let minulého století, doporučuju.

Jinak jsem objevil v Brně hned u nádraží novou (?) hospodu s názvem Padowetz, z čehož mám radost, protože dřív tam nebylo moc kde strávit čas při čekání na vlak. Líbilo se mi to, nevím, zda je to věkem, ale nějak přestávám smutnit po klasických zaplivaných knajpách, které prostě z našeho života mizí a líbí se mi tenhle typ slušnějších hospod, které mají svou solidní úroveň a kvalitu. A po třech plzničkách uběhla cesta vlakem do Prahy jako nic (_)D .
Subaru Forester 2,5XT 2011
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“