Můj Forester za...?

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Uživatelský avatar
hajpr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 419
Registrován: pon úno 22, 2016 12:12 pm
Bydliště: Praha

Můj Forester za...?

Příspěvek od hajpr »

Všichni mají rádi vlákna typu "nevím, co chci, poraďte mi..." Tak tu máme jedno další ;-D Nechci plevelit ostatní vlákna, takže radši jedno moje.

Rok jezdím ve Foresteru SF facelift 92 kW AT. Subaru nákaza se definitivně dostavila.

Obrázek[/quote]

Pohrávám si s myšlenkou zkusit Imprezu, prostě maminku narostlýho Forestera.

Ovšem kam se ubírat na 100% nevím. Auto budu používat pořád podobně, takže na různý pojížďky po městě, republice a výlety do zahraničí. Jezdíme na kolech a taháme s sebou dost věcí. Nemáme děti, psi, nic z toho neplánujem :-D

No a taky mě baví sem tam zablbnout. Po přesedlání z motorek na nohama hnaný dvoukolky mi chybí ten benzínovej adrenalin. Obzvláště se projevy viru začaly projevovat s prvním sněhem s AWD. Ale baví mě zatáčky, okresky, kdyby se někdy vyskytovala i nerozbitá šotolina, taky by mě to zajímalo. Vyloženě off-road asi není třeba, jak jsem zjistil s Foresterem, stačí mi polňačky a to jenom jednou za uherskej rok.

No a co teď s tím...?

Vím, že nechci diesel. Vím, že nechci sedan. Vím, že nechci automat. Vím, že auto je fajn, ale mám jiný drahý koníčky na to, aby mě to sežralo.


-> wagon nebo hatch

Imprezí wagony nejsou zrovna velký kombíky, to je asi fakt. Jak je na tom srovnání wagon vs. hatch? Přijde mi, že ten kufr bude asi podobně velký?


-> starší nebo novější

Kus za kus: Réza podobně stará se stejným motorem 92kW bude stát přibližně jako Forester ~ 80k

Upgrade I: Wagon 2.0R 118kW (2006-2007) začíná někde na 100k a pokračuje směle na 150k, takže trochu navýšení rozpočtu ;-D

Upgrade II: Hatch 2.0R 110kW (2008-2009) začíná na vrchní hranici wagonu 150k+, je to tak...? Ještě vyšší rozpočet? 8()


-> málo výkonu za více výkonu?

(Ne)rovnice je jasná: 92kW AT < 92kW MT < 118kW MT < všechno s turbínou

...ale nesvezl jsem se, abych mohl soudit. Má někdo srovnání, jaký je to "skok" z 92kW AT na 118kW MT?

Ach ty turbíny

Místní nejmenovaný sponzor servisu Boxer Auto mě furt tlačí tímhle směrem, ale popravdě netuším, jakej to obnáší rozpočet na servis a pořizovací ceny taky. Nějak se mi do toho nechce a asi vím i proč... :-/
Naposledy upravil(a) hajpr dne čtv úno 02, 2017 4:35 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
hajpr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 419
Registrován: pon úno 22, 2016 12:12 pm
Bydliště: Praha

Re: Můj Forester za tvoji Imprezu wagon

Příspěvek od hajpr »

[DRIVE]
esenbe
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: pon říj 12, 2009 11:24 am

Re: Můj Forester za tvoji Imprezu wagon

Příspěvek od esenbe »

Ahoj. Měl jsem takový - červený a docela jsem ho měl rád. Nechtěl by jsi ho spíše jenom prodat ?
Subaru forester 2.0 GL MY98
Subaru legacy 2.0i CVT 2010
Uživatelský avatar
hajpr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 419
Registrován: pon úno 22, 2016 12:12 pm
Bydliště: Praha

Re: Můj Forester za tvoji Imprezu wagon

Příspěvek od hajpr »

esenbe píše:Ahoj. Měl jsem takový - červený a docela jsem ho měl rád. Nechtěl by jsi ho spíše jenom prodat ?
Taky by to připadlo v úvahu... =)
Uživatelský avatar
hajpr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 419
Registrován: pon úno 22, 2016 12:12 pm
Bydliště: Praha

Re: Můj Forester za...?

Příspěvek od hajpr »

Všichni mají rádi vlákna typu "nevím, co chci, poraďte mi..." Tak tu máme jedno další ;-D Nechci plevelit ostatní vlákna, takže radši jedno moje.

Rok jezdím ve Foresteru SF facelift 92 kW AT. Subaru nákaza se definitivně dostavila.

Obrázek[/quote]

Pohrávám si s myšlenkou zkusit Imprezu, prostě maminku narostlýho Forestera.

Ovšem kam se ubírat na 100% nevím. Auto budu používat pořád podobně, takže na různý pojížďky po městě, republice a výlety do zahraničí. Jezdíme na kolech a taháme s sebou dost věcí. Nemáme děti, psi, nic z toho neplánujem :-D

No a taky mě baví sem tam zablbnout. Po přesedlání z motorek na nohama hnaný dvoukolky mi chybí ten benzínovej adrenalin. Obzvláště se projevy viru začaly projevovat s prvním sněhem s AWD. Ale baví mě zatáčky, okresky, kdyby se někdy vyskytovala i nerozbitá šotolina, taky by mě to zajímalo. Vyloženě off-road asi není třeba, jak jsem zjistil s Foresterem, stačí mi polňačky a to jenom jednou za uherskej rok.

No a co teď s tím...?

Vím, že nechci diesel. Vím, že nechci sedan. Vím, že nechci automat. Vím, že auto je fajn, ale mám jiný drahý koníčky na to, aby mě to sežralo.


-> wagon nebo hatch

Imprezí wagony nejsou zrovna velký kombíky, to je asi fakt. Jak je na tom srovnání wagon vs. hatch? Přijde mi, že ten kufr bude asi podobně velký?


-> starší nebo novější

Kus za kus: Réza podobně stará se stejným motorem 92kW bude stát přibližně jako Forester ~ 80k

Upgrade I: Wagon 2.0R 118kW (2006-2007) začíná někde na 100k a pokračuje směle na 150k, takže trochu navýšení rozpočtu ;-D

Upgrade II: Hatch 2.0R 110kW (2008-2009) začíná na vrchní hranici wagonu 150k+, je to tak...? Ještě vyšší rozpočet? 8()


-> málo výkonu za více výkonu?

(Ne)rovnice je jasná: 92kW AT < 92kW MT < 118kW MT < všechno s turbínou

...ale nesvezl jsem se, abych mohl soudit. Má někdo srovnání, jaký je to "skok" z 92kW AT na 118kW MT?

Ach ty turbíny

Místní nejmenovaný sponzor servisu Boxer Auto mě furt tlačí tímhle směrem, ale popravdě netuším, jakej to obnáší rozpočet na servis a pořizovací ceny taky. Nějak se mi do toho nechce a asi vím i proč... :-/
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Můj Forester za...?

Příspěvek od martas »

Bejt tebou tak jdu do GTcka.Kufr to ma,hlavne to jede a na rezii se zeptej Tomase v BAckach,to je podle me nejednodusi.A hlavne jsou to krasna auta.92 kw - 116 kw to zas neni takovej rozdil :-/ Prijed na Severku,tam budou mit kluci urcite GT a oni te svezou a uvidis sam =)
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj Forester za...?

Příspěvek od SCOOTER »

A nepřemýšlel si nad Forestrem STurbo 130kw... spotřeba a servis celkem rozumný, kompromis užitku a výkonu. Třeba by se něco vymyslelo...
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj Forester za...?

Příspěvek od vena »

hajpr píše:
... Má někdo srovnání, jaký je to "skok" z 92kW AT na 118kW MT?

/
podle mého malý až nepatrný ;-D takový skočík
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj Forester za...?

Příspěvek od SCOOTER »

Rozdíl 2.0 92kw. a 2.0R 118kw. je největší od 4000ot/min. tam se Rko celkem pěkně zberká a jede,jinak spodek to nemá tak jako tak.
Osobní zkušenost... Prostě pokud se chceš povozit tak jedině Turbo samozřejmě benzín!!!...
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10643
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Můj Forester za...?

Příspěvek od Mira »

Pokud vozíš spousty věcí a kola, tak u imprezy budeš řešit otázku kam s tím. Já bych volil vyšší level, což je Forestr XT. Já vždycky říkal, že na rozbití huby atmosféra stačí, ale taky jsem asi dospěl (nebo úplně zblbnul), turbo je prostě jinde. Ten potenciál ani nemusíš naplno využívat, stačí jen vědomí, že to tam je. To je k nezaplacení. :-D Impreza je na ježdění super, ale ten rozhled z výšky forejse ti bude chybět. A je tu spousta lidí, co přesedlali z imprezy do forestra, ale zpět třeba do legacy je tu jen jeden - Scooter. Ale on to střídá častěji než já boty, tam se nelze divit. V něčem je impreza lepší, ale v porovnání má forester těch plusů víc. Navíc XT... ;-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Můj Forester za...?

Příspěvek od emve »

martas píše:Bejt tebou tak jdu do GTcka.Kufr to ma,hlavne to jede a na rezii se zeptej Tomase v BAckach,to je podle me nejednodusi.A hlavne jsou to krasna auta.92 kw - 116 kw to zas neni takovej rozdil Prijed na Severku,tam budou mit kluci urcite GT a oni te svezou a uvidis sam
Idea dobrá, teď jen najít pěkné GT, které aspoň chvíli bude fungovat bez velkých investic, pod 200 tisíc.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Můj Forester za...?

Příspěvek od davidherda »

hajpr píše:Jojo, to je mi jasný, nicméně GT asi není úplně směr, kterým bych se chtěl ubírat
Jakoby já totiž úplně nerozumím přesedlání z Forestra do Imprezy z důvodu větší zábavy.
Jednat to auto není něják zásadně rychlejší, vyzkoušet si to můžeš na Červený z BA Tomáš ti jí na 100% klidně půjčí na víkend.
Druhak mi to prostě přijde jako "downgrade".

Proto furt říkám to GT, původně jsi měl omezený rozpočet, teď se nebráníš 150 000,-

Můj názor je vzít slušné GT v kombajnu z klubu, který touží po XTéčku (chtěl za něj tuším 135, tak jsetě zbude na opravy)
https://www.facebook.com/daniel.polcik
a je vystaráno.

Budeš mít zábavu, máme to k sobě kousek tak o víkendech můžeme srát cyklisty a policajty, uvidíš jaká to je prča :-D :-DDD

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Uživatelský avatar
hajpr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 419
Registrován: pon úno 22, 2016 12:12 pm
Bydliště: Praha

Re: Můj Forester za...?

Příspěvek od hajpr »

SCOOTER píše:A nepřemýšlel si nad Forestrem STurbo 130kw... spotřeba a servis celkem rozumný, kompromis užitku a výkonu. Třeba by se něco vymyslelo...
Nepřemýšlel, ale třeba bych mohl začít... 8() :-D
Uživatelský avatar
hajpr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 419
Registrován: pon úno 22, 2016 12:12 pm
Bydliště: Praha

Re: Můj Forester za...?

Příspěvek od hajpr »

emve píše:
Idea dobrá, teď jen najít pěkné GT, které aspoň chvíli bude fungovat bez velkých investic, pod 200 tisíc.
No, asi tak. Já chápu, co ty auta mají za sebou. Už je to sportovní náčiní a to každodenní ježdění 20 let nevydrží. Proto bych z toho měl strach.

Rozpočet 150 jsem si poměrně vycucal z prstu, prostě půlku financovat z prodeje a zbytek poskládat. Ale zas vytasit půlku a pak další 50 i víc...já v GT neocením ten kult jako někteří pravověrní, tak se mi za to nechce tolik platit.
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Můj Forester za...?

Příspěvek od davidherda »

hajpr píše:
Nepřemýšlel, ale třeba bych mohl začít...
Jestli chceš svézt v XTéčku, tak tě svezu, ať víš co od toho očekávat :-DDD

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Zamčeno

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“