Legacy 2,0R 2006/08

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Zamčeno
Zdeny
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:25 am
Jméno a příjmení: Zdeněk Horáček

Legacy 2,0R 2006/08

Příspěvek od Zdeny »

Pánové a dámy,

rád bych oznámil, že se nevylučuje možnost prodeje našeho 5. člena rodiny, výše zmíněného modelu Legacy 2,0R, který se narodil v roce 08/2006 v Subaru C&K Brno, odkud pochází jeho rodný list.V rozhodnutí, zdali jej prodat, či ne, si nejsem ani já, ani dosud prakticky jediná uživatelka (moje paní) rozhodnuti, přesto, že více než rok již doma slouží jeho nástupce. Na prodej tedy nespěchám, ale na druhou stranu je to již 4. vozidlo v rodině a logicky již není jeho využití takové, jak by se slušelo. Rozum mi radí, prodej ho do dobrých rukou, srdce říká ne, protože takové auto již dnes nekoupíš (a o tom jsem se bohužel přesvědčil nákupem jeho mladšího soukmenovce z rodu).
Info k vozu: jsem 2. majitel dle TP 3. To proto, že původní majitel jej nechal zapsat jako služební na odpočet DPH, poté jej z firmy převedl na svoji paní, pak jsem jej koupil ve stavu ca 60.000km já - to bylo v roce 2009. Od té doby jezdí u nás.
Výrobce mu nadělil výbavu základní, ale dnes má navíc vyhřívané sedačky s 2-stupňovou regulací, zadní parkovací aistent, gumovou vanu v kufru, gumové originální koberečky, samosebou má manuální 5° převodvku s redukcí a tempomat. Oděn je do stříbrné metalízy se zatmavenými zadními bočními a sklem 5. dveří (folie 3M).
Co se týká servisu - což bude zajímat jistě všechny, tak auto má dva dvorní mechaniky - jedním je Subaru Kundrát v Šumperku, kde se dělají lehčí úkony, jako např. výměna oleje v motoru , nějaký tyčky či silentbloky (výhradně pouze můj vlastní lej a filtr, oleje posledních asi 3-3,5 roku Sunoco 5w50, před tím drahý, ale asi zbytečný CSF od Millers Oil) a servisy náročné pouze a výhradně u jistého mechanika ve Fryčovicích u Frýdku Místku. Tam se dělal rozsáhlý servis naposledy loni před nákupem nového vozu a to čítalo zadní brzdy, přední brzdy, středový díl výfuku, ale také ložisko vloženého hřídele a prostě absolutně vše, co pan W.E. objevil. Před cca 4 lety byl měně také synchron na 4. stupni a v cca 190.000km komplet rozvodová sada (originál)včetně kladek, svíčky, filtry atd...Prostě auto mělo a dosud má absolutní péči, navíc posichrovanou nástřikem podvozku a dutin.

Co se týká šrámů: auto by bylo v bazaru klasifikované jako 100% nehavarované. Já ale přiznám bez mučení, že loni v únoru jsem trefil srnku a byl měněn LP blatník a nárazník, haubna byla netknutá, tak, jako ostatní věci a je tudíž původní. Před 2 lety pro změnu manželka odřela PZ dveře tak, že byl promáčklý plech (99% lidí by to neřešilo a vytmelilo a byl by spokojeni), nikoli já, který jsem nechal dát nové dveře a stříkala je smluvní lakovna BMW ve Šternberku. Na vše jsou samo sebou faktury a pojistné protokoly, neb auto bylo a je havarijně pojištěné. Od okamžiku, jak jsem jej koupil a dovezl domů, jsem neřešil lehké promáčknutí na lemu PP blatníku, na které jsem si zvyknul a dnes jej nevnímám, beru to tak, že jak každý člověk, tak i auto , má mateřské znamínko. Kvalita laku: si myslím, že je víc, než velmi dobrá. Nikde není náznak koroze, lemy, spodek, prahy je 100% a není problém auto kdekoliv kdykoli zvednout a podívat se. Kastle nese minimum provozních šrámů, mimo zmínený lem blatníku není nic dramatického, odřeného, důlky od dveří, pokud něco je, je to opravdu nepatrné. Auto má dvě sady kol: zimáky Michelin cca 85% vzroku na 16´´, letní 17´na výměnu. Oboje disky originál Subaru.
Uvnitř: přes to, že nemáme potahy, tak sedačka řidiče nevypdaá na 235.000km. Není prosezená, otrhaná. V autě se nikdy nekouřilo, není tam nic zničeného, volant je "přirozeně lesklý" :-) Všechńy displeje, ovladače atd fungují na 100%.
Co je na autě třeba udělat: je pomalu čas na motorý olej - chybí ještě asi 2000km, to stejně budu dělat asi já, abych měl před prodejí klid a věděl, že je uděláno, co má být. Pak je třeba koupit nové letní bačkůrky (měl jsem Kleber a nedám na ně dopustit, na sadu jsem najel neskutečných 65.000km!) Další rozvody budou od 190.000km po 105.000 = skoro ve 300.000km= téměř 70.000km čas. Jinak nic. Akumulátor je tam cca 4 roky nový, auto chytá na drb, oleje převodovka, diferák atd, vše uděláno loni u pana W.E.

Co víc: lak byl ošetřován po celou dobu několikrát ročně Turtle wax s teflonem, za poslední rok nanokosmetikou Pikatech. Zimní kola jsou už trochu pozamenaná solí, ale stále nejsou pro auto ostudou, letní disky jsou velmi velmi dobré, dal bych 8,5*/10. Šrámů maji opravdu minimum. Holt 10 let je 10 let...

Spotřeba oleje: nulová. Mezi výměnami (zásadně max. 15000km) není třeba při běžném ježdění nic dolévat a hladina jestli klesne, tak o max. 2-3 milimetry. Auto se ale u nás nehonilo nikdy, takže pokud by dostávalo za uši, je možné, že nějaké deci by vzalo. Ale u mě se nedolévá, protože to není třeba. Spotřeba benzínu (jezdím pouze na N95) se eviduje již asi 9 let systémem najedu, doplním, spočítám. Za cca 185.000km je 7,98/100, PP ukazuje prakticky přesně.

Secondary air: jako u každého motoru tohoto typu v podobném nájezdu, tak i nám se rozsvítila kontrola check engine. Byla zjištěna chyba na EGR ventilu. To bylo loni počátkem jara. Ventil byl vyndán, vyčištěn, co šlo, dáno nové těsnění plechové i fíbrové a od té doby je klid. Pumpa vzduchu je OK.
Emise na STK absolutní v pořádku. STK je tuším do roku 2017 (někdy počátek léta), ale tam je to bez diskuze - na autě není žádný únik ničeho a emise jsou v pořádku. Není důvod k obavám, navíc zánovní brzdy atd...

To nepodstatné na konec - cena:
s ohledem na výše popsané skutečnosti, stav vozu, původ a jasný a a prokazatelný servis je cena 170.000Kč. Odpočet DP není možný. Pravda, dá se koupit levnější křáp před servisem v ceně min. 40-50 tisíc, takovým, jaký jsem to dělal já. Tudíž se domnívám, že auto si svého kupce najde a pokud se najde kupec opravdu seriozní, který ocení vše výše popsané, jsem ochotný poskytnout mírnou, ale opravu mírnou slevu. Pokud se vůz neprodá, mrzet mě to nebude a dám jej synovi. Kdo však chce Legacy ve velmi slušném a "odtajněném" stavu, mám ho doma umytý a nachystaný na zimních pneu k prodeji. Kontakt 603 862 052, nebo mail zdeny60(at)seznam.cz. K vidění nejlépe víkendy. Předem upozorňuji, že nechchi a nebudu praktikovat "testovací jídzy za účelem svezení pro nic za nic". Auto mám fakt umyté a de facto zazimované, takže bych jej bezdůvodně nerad honil ve vodě či za chvíli v soli, to nechť prosím každý pochopí.



Vážnému zájemci poskytnu foto, ale dopručuji raději osobní jednání. Jsem ze Šumperka.
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Legacy 2,0R 2006/08

Příspěvek od dethroned »

supr nabídka. cena možná trochu zabolí (s ohledem na km a stáří), ale předpoklad 100tkm bez investic - možná tlumiče...?
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
LukasV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: ned bře 01, 2015 9:35 am
Jméno a příjmení: Lukáš Vaněček
Bydliště: Brno-venkov

Re: Legacy 2,0R 2006/08

Příspěvek od LukasV »

Nebylo by lepsi ho nechat synovi (pokud si zaslouzi) nez jej prodavat a jemu misto toho kupovat jiny bez zname historie? Ale zase na druhou stranu to vzdycky bude spatne :-) - tim myslim co za krap ste mi nechali/co jsem si to koupil kdyz tu bylo legacy v dobrym stavu.
Hodne pevne nervy pri prodeji.
Subaru BRZ 2.4 Sport 6MT 2023 Obrázek
Subaru Outback 3.0R 5AT 2006 Obrázek
Suzuki Ignis 1.3i 2006 Obrázek
exHonda Civic 1.5i VTEC-E 1996 (2013-2015)
exLada Samara 1.3i LPG 1989 (2007-2013)
JirkaH6
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř kvě 11, 2016 11:26 am
Jméno a příjmení: Jiří Málek

Re: Legacy 2,0R 2006/08

Příspěvek od JirkaH6 »

Na Lego jsem se byl podívat. Je jako nové, doporučuju. Servisní úkony pečlivě zaznamenané. Na autě se očividně nešetřilo.
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Legacy 2,0R 2006/08

Příspěvek od cerv »

JirkaH6 píše:Na Lego jsem se byl podívat. Je jako nové, doporučuju. Servisní úkony pečlivě zaznamenané. Na autě se očividně nešetřilo.
Proc tedy nebylo zakoupeno?
Zdeny
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:25 am
Jméno a příjmení: Zdeněk Horáček

Re: Legacy 2,0R 2006/08

Příspěvek od Zdeny »

Mohu li odpovědět sám - zájemce šel cestou horšího auta za méně peněz. Bude li chtít,. detaily napíše sám. Děkuji za zájem a za kladné zhodnocení stavu vozu.
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Legacy 2,0R 2006/08

Příspěvek od cerv »

Tim pádem to nechapu,lidi jsou ruzne...
JirkaH6
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř kvě 11, 2016 11:26 am
Jméno a příjmení: Jiří Málek

Re: Legacy 2,0R 2006/08

Příspěvek od JirkaH6 »

cerv píše: Proc tedy nebylo zakoupeno?

Narazil jsem na Lego 2005 101kw za 80tis. Mám to spíš na práci než na zábavu. Narozdíl od Zdeny. On ty auta očividně miluje, a nešetří na nich. A podle všeho má na to na nich nešetřit. Pochybuju že v republice je druhý takhle pěkný lego.
riggs
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon zář 26, 2016 12:53 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Legacy 2,0R 2006/08

Příspěvek od riggs »

Zdravim, je nabidka stale aktualni?
Zdeny
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:25 am
Jméno a příjmení: Zdeněk Horáček

Re: Legacy 2,0R 2006/08

Příspěvek od Zdeny »

Zatím ano, jednám ale se zájemcem. Příští týden bude jasné, jak se věc má.
Zdeny
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:25 am
Jméno a příjmení: Zdeněk Horáček

Re: Legacy 2,0R 2006/08

Příspěvek od Zdeny »

Auto zamluvené.
Zdeny
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:25 am
Jméno a příjmení: Zdeněk Horáček

Re: Legacy 2,0R 2006/08

Příspěvek od Zdeny »

Prodáno.
Zamčeno

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“