Koupím motor Forester 2.0XT 130kW/177PS

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Koupím motor Forester 2.0XT 130kW/177PS

Příspěvek od draconis »

V současné době mám na výběr tenhle motor za 29 000 Kč, další z Imprezy, co tu odkazoval Fiba jako první za 15 000 Kč a nakonec ze Subatechu tu US verzi za 22 000 Kč. Upřímně - ten za 15 se mi zdá podezřele levný, pokud je na něm vše udělané...

V každém případě vzhledem ke stávající výši investic mi přijde lepší koupit motor než dát 10K do hlav nebo jejich opravy (s nejistým výsledkem) + těsnění + práce sundání/montáž. Takhle se prakticky jen prohodí motor, přehážou se rozvody (kladky + řemen + pumpa), které jsem dělal nové a ta nová spojka, svíčky a kabely a je hotovo. Snad.

Taky to beru z pohledu, že pokud budu mít origo sériový motor z XT, budou tam stejné komponenty jako na tom stávajícím, takže když bude něco potřeba, dá se to nakombinovat. Což u těchto s různými komponenty může být problém.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Koupím motor Forester 2.0XT 130kW/177PS

Příspěvek od draconis »

Bushman, Yohn: díky kluci za podporu. Z auta mám radost pořád, i když je to starý střep. Zanedlouho navíc v hodnotě cca 200 000 Kč :-)

Na Subo nezanevřu, je mi jasný, že za to auto nemůže. Prostě to někdo zprasil předtím a když se to po té opravě nikdy nerozebíralo, tak na to nikdo nepřišel. Já měl holt tu smůlu, že kvůli rozvoďáku se do toho začalo šťourat a objevil se ten zbytek. A samozřejmě odmítám to v tom stavu nechat, když už je to rozebrané. Holt jen kdyby to člověk věděl dopředu, vyměnil by se motor rovnou a nebolelo by to tolik. Kromě toho, že bych za týden jezdil a ne za tři měsíce... Bůhví jestli teda...

Njn, koupil jsem si páté ojeté auto a se čtyřmi předtím nebyl žádný problém, tak jednou to přijít muselo. Akorát zrovna u značky, která je z nich nejdražší, no... Ale vzhledem k tomu, jak se mi poslední dva roky daří, musel jsem s tím počítat... Já už se neleknu ničeho :-)
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupím motor Forester 2.0XT 130kW/177PS

Příspěvek od yohn »

Rikam si neco podobnyho jako ty od chvile co vlastnim Subara... To ani ty vraky od Audi a VW co jsem mival nestaly dohromady tolik penez v servisu co tyhle dve posledni Subara :D a to maj v mym zebricku poradova cisla 18 a 19... Takze mam opravdu s cim srovnavat ;-)
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Koupím motor Forester 2.0XT 130kW/177PS

Příspěvek od draconis »

Nechci flejmovat, ale tak třeba Kokta 1.8T 4x4 110kW - za pět let provozu jsem jen měnil olej, jinak závady tyto:

- přelámaný kabel od zadního L okénka v kabelovém svazku, takže nešlo stahování. Opraveno svépomocí
- prasklá trubička zadních brzd (za 20 cm mosazné trubičky cca 800 Kč), asi dva týdny nato druhá strana. Oprava cca 2 000 Kč
- prasklá hadice od turba - přisávalo to falešný vzduch. Výměna asi 4 hadic, oprava cca 1 200 Kč
- vadný senzor ESP. Tohle byl trochu oříšek, protože se to blbě shání a je to dost drahé (cca 8-15 000 Kč). Nakonec jsem sehnal přes eBay z Litvy za 400 Kč a fungoval.

A to je vše. Auto jezdilo hodně a motor jsem nešetřil (samozřejmě jsem ho nechával řádně zahřát i dochladit turbo). Víceméně nejhorší závada tak byla to okénko, páč jsem nám to stalo na Štědrý den, kdy jsme jeli k rodičům se psama v autě a ty jsme tam potřeboval nechat. Okénko nešlo vytáhnout zpátky nahoru, takže by tam mrznuli. Vyřešeno návratem na základnu, sundáním tapecírunku, zběžným prohlédnutím a zkouškou motůrku a stahovačky - vše makalo, takže okénko jsem vytáhnul prostým připojením 12V zdroje na svorky motůrku a bylo to.

Vše ostatní nastalo v době, kdy jsem měl náhradní auto a nepotřebovali jsme nutně odjet. Ale v podstatě se jednalo o prkotiny. A hlavně to dokázal v případě potřeby opravit kdokoli, což je upřímně největší bolístka Suba. Pustí se do toho ledaskdo, ale ne každý to opravdu umí. Nutno ale dodat, že oproti běžné Ochculi měla čtyřkolka s danou motorizací dost dílů specifických a za 2-3x vyšší ceny než na předohrab. A také výfuk, který měl dva ohyby jinak, stál kvůli tomu skoro 18t (samozřejmě jsem ho nekoupil). Ty brzdové trubky taky, na normální verzi stály asi 350 Kč kus.

Tím rozhodně neříkám, že Subo je špatné, ale to co někdo na servisu předtím ušetří a zanedbá, se v budoucnu může pěkně prodražit. Ale takových aut bude určitě víc... :)
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Koupím motor Forester 2.0XT 130kW/177PS

Příspěvek od mnov »

draconis píše: - prasklá trubička zadních brzd (za 20 cm mosazné trubičky cca 800 Kč), asi dva týdny nato druhá strana. Oprava cca 2 000 Kč
Když to opravuješ tímto způsobem, tak to je pak těžký. Na brzdách jsem ještě mosaznou trubičku neviděl, ale svépomocí si dokážu vyrobit měděnou trubičku jen za cenu materiálu.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Koupím motor Forester 2.0XT 130kW/177PS

Příspěvek od Mira »

Brzdový trubky se prodávaj na metry. To správný roztemování a ty převlečný matky mi udělal borec v servisu na počkání. Musel jsem mu vnutit kilo.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupím motor Forester 2.0XT 130kW/177PS

Příspěvek od VDC »

Petr taky mosaznou neviděl, spletl si to určitě s tou měděnou. :-)

Když ono je to hrozně neobjektivní, srovnávat starej střep, kterej má 2 kila na hrbu a bůhvíkdo s tím dělal ty 2 kila bůhví co. Ale samozřejmě je mi jasný, že se člověk srovnávání neubrání, když ho to stojí všechny prachy co má, nebo i nemá a auto mu stejně prostě nejezdí... Taky se bojím, když Previa za těch 100 tis, co jí máme stála jen spotřebák, jestli Ota bude taky tak spolehlivej....

Petře prostě ti držím všechny palce co mám, abys to zdárně vyřešil a měl z toho zase radost !!!

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Koupím motor Forester 2.0XT 130kW/177PS

Příspěvek od mnov »

VDC píše:Petr taky mosaznou neviděl, spletl si to určitě s tou měděnou.
No to je možný, ale pak ho lituji, že dal za "20 cm mosazné trubičky cca 800 Kč" :666:
Jinak taky držím všechny palce, aby to konečně jezdilo a nebyl žádný problém.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Koupím motor Forester 2.0XT 130kW/177PS

Příspěvek od draconis »

Ohledně té trubičky - ať už to byla měď nebo mosaz, prostě to bylo drahý... Možná byla tedy ze zlata :-) Byl to takový divný kus, někde to mám snad i nafocené. Na to, jaký toho byl kousíček, mělo to spoustu ohybů a dvakrát kónicky zužovaný průměr. Byl to jen nějaký pidikousek uložený někde před blatníkem a mechanik mi ještě říkal, že to tam mají debilně uložené, že to je v místě, kde se drží bordel a ty trubky tam hnijou... :)
Ale to je fuk, já to nechci srovnávat. Jen jsem si tak zavzpomínal když to tu Yohn zmínil. Jak jsem říkal, já se na to auto nezlobím, to za to prostě nemůže. A mimochodem Ochculi jsem měl taky jako starej střep (kupoval jsem ji s nájezdem tuším těsně pod 120t km).

Jen už to chci mít prostě za sebou. Sice člověk ušetří za benzín, to zase jo, ale... ::-DD:
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Koupím motor Forester 2.0XT 130kW/177PS

Příspěvek od draconis »

Vyřešeno, přesouvám si to tedy do archivu... :-)
Zamčeno

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“