Subaru Impreza 2.0 GL 1996 sedan

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Zamčeno
K25
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 04, 2014 10:01 am
Jméno a příjmení: Kamil Kuběna
Bydliště: Vyškov

Subaru Impreza 2.0 GL 1996 sedan

Příspěvek od K25 »

Drazí kolegové, myslel jsem, že si svou Imprezu nechám navždy, ale postupem času, když se objevily šestiválce jsem chtěl postoupit o level výš a okusit H6. Šestiválec už dneska mám a bohužel při reálném zhodnocení situace je nesmysl, abych měl dvě auta, proto hledám pro Imprezu nového majitele. Od roku 2008 jsem měl nájezd cca 2 tisíce za rok, není to jediné auto v rodině, tudíž 99% času stojí v suchu, v garáži. Bohužel další garáž v záloze nemám :839: .
Pokusím se rovnou předejít následným dotazům a případným zklamáním, proto důležité věci uvedu rovnou tady. Na začátek důležité udaje a fotky, v druhém příspěvku potom dám rozšiřující popis pro ty, které to bude zajímat.

Rok výroby 1996
motor 2.0, 85 kW,
převodovka manuální
najeto 157 tisíc
druhý majitel, já od roku 2000
STK do 11/2016
17" letní litá kola zapsaná v TP
14" zimní plechová kola
Výbava klasická, tedy:
2x airbag
klimatizace
4 x elektrická okna
elektrická zrcátka
Navíc
rádío s CD/MP3 Sony GT-300 s joystickem RM-X4S
repro Hertz DSK 165 vpředu a DCX 690 vzadu
parkovací senzory umístěné v liště na rámečku SPZ
střešní nosiče
001.JPG
002.JPG
003.JPG
004.JPG
005.JPG
006.JPG
Teď už je tam uklizeno
Teď už je tam uklizeno
008.JPG
009.JPG
010.JPG
2000 - 2015: Subaru Impreza 2.0 GL 1996
2015 - ... : Subaru Legacy Outback 3.0R 2008
K25
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 04, 2014 10:01 am
Jméno a příjmení: Kamil Kuběna
Bydliště: Vyškov

Re: Subaru Impreza 2.0 GL 1996 sedan

Příspěvek od K25 »

011.JPG
012.JPG
V průběhu opravy
V průběhu opravy
Plusy
  • za celou dobu jsem neměl jedinou poruchu, cukání motoru, pečené kuře a jiné neplechy, co se tu občas řeší
  • většina aut z této doby je vážně napadena korozí, já jsem pouze před rokem nechal vyvařit levý zadní podběh v místě uchycení nárazníku (viz. foto výše). Řešil jsem to raději zavčas a nebylo to nic obludného, oprava byla zakončena kvalitním lakem.
  • před loňskou zimou nové zimní pmeumatiky Sava Eskimo S3+, po sezóně jsou bez známek opotřebení. Kdysi dávno jsem od původního majitele dostal jejich předchůdce Eskimo S2 a byl jsem spokojen, proto jsem se dál držel v této linii.
Další věci, co trochu zašly prachem a věkem, vzhledem k mému nájezdu však nikoliv opotřebením:
  • dva roky stará baterie Banner, dobíjená na jaře a na podzim - přesně podle návodu
  • vyměněné přední kotouče a destičky - lehce zajeté, kotouče mají pořád jen povrchovou rez
  • vyměněná komplet spojka potom, co si bratr půjčil Imprezu na vytažení jeho Felicie z rozbahněné louky a skončilo to prokluzující spojkou. Stačila by tehdy jenom lamela, ale když už se do toho leze...
  • v roce 2009, při 146 tisících km vyměněny komplet rozvody (SKF), včetně gufer na klice a vačkách, vodní pumpy a originál napínáku Subaru. Důvodem pro tuto akci byly hlavně ty prosakující gufera. Druhý důvod bylo to, že kdysi v pravěku nebyly náhradní díly na Subaru dostupné tak jako dneska, proto jsem ve 100 tisících měnil jenom rozvodový řemen, všechno ostatní bylo v pohodě. Kdyby měl nový majitel zájem, tak by v budoucnu stačilo jenom vyměnit řemen.
Mínusy
  • hluk/hučení od pohonu při prudkém ubrání plynu, když se brzdí motorem. Při výměně spojky (byla demontovaná převodovka) mě kamarád upozornil na zatuhlé kříže kardanu s tím, že to není standartní stav, projevovalo se to přesně TAKTO a postupem času se objevil ten hluk.
  • s novými zimními pneumatikami jsem nechal v pneuservisu nastavit geometrii a asi se jim to trochu nepovedlo. Auto sice jede rovně, nikam netáhne, ale volant je lehce vyosený vlevo.
  • není zaplacený ekopoplatek 3000 Kč (norma EU 94/12).
  • prosakující hadice od serva. Určitě vyjde levněji doplnit jednou za čas deci ATF než kupovat předražené hadice od Subaru.
  • důlky na karoserii od "ohleduplných" motoristů z parkoviště.
  • na 17" kolech jsou pneumatiky v nesprávném rozměru, měly by být např. 205/45, ale kola jsem kupoval z novějšího WRX kde byly 205/50 a ještě se nepovedlo je ojet.
S tímto malým nájezdem jsem v poslední době oleje měnil po dvou letech. To vycházelo na červenec, ale tou dobou jsem měl nástupce už na cestě a s vědomím, že nový majitel si většinou chce olej vyměnit sám jsem to už nedělal.
Potenciálního majitele jistě bude zajímat, jestli bylo auto havarované. Ve většině bazarů by asi řekli že není, ale když jsem během první zimy (to ještě býval sníh) zkoušel hledat limity, tak jsem ten limit jednou našel až v příkopě. Výsledkem bylo ohnuté pravé přední rameno, prasklý nárazník a pomačkaný blatník. Rameno se tehdy vyměnilo. Blatník s nárazníkem jsem nechal opravit, i když dneska na autě už nejsou. Nárazník se mi ještě později podařilo prasknout o vysoký obrubník, takže když se mi naskytla příležitost, tak jsem jej spolu se zadním vyměnil za faceliftové. Facelift se mi holt vždycky líbil víc. Přední blatník jsem vyměnil před rokem, kdy jsem plánoval, že se použije na opravu rezavého lemu vzadu, nakonec klempíř řekl, že z toho originál "papíráku" nic dělat nebude. Jenže to už jsem měl lepší, sice taky starší vyměněný na autě. Oba původní nárazníky přidám k autu.
Poslední věc, co mě napadá, že by někdo nechápal je ten oleštěný prah u řidiče. Vysvětlení je prosté. Jsem hůř pohyblivý, takže při vystupování musím dát obě nohy ven a za ty roky jsem to tou pravou takhle vyleštil. Dneska už vím, že jsem to mohl nechat nastříkat s tou opravou zadního lemu, jenže tou dobou jsem ještě nepředpokládal, že Impreza bude mít nového majitele.

Tolik můj popis, asi je to kapánek delší, než je v kraji obvyklé :845: . Občas to vypadá, že prodávám vrak, ale nemám v úmyslu nikoho tahat za nos a skoro dvacetiletý auto už nějaký chyby většinou mít bude. Jde jen o to, v který moment je zájemce zjistí...
Kontakty na mě jsou uvedené v první fotce. Moje představa o ceně je 37000 Kč + 3000 na ekopoplatek.
2000 - 2015: Subaru Impreza 2.0 GL 1996
2015 - ... : Subaru Legacy Outback 3.0R 2008
esenbe
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: pon říj 12, 2009 11:24 am

Re: Subaru Impreza 2.0 GL 1996 sedan

Příspěvek od esenbe »

Ta je nádherná a za ty peníze ... škoda že už jednu takovou doma máme a to hlavně kvůli AT - žena ( i když s tímhle se to stavem nedá srovnávat ) :845:
Subaru forester 2.0 GL MY98
Subaru legacy 2.0i CVT 2010
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Impreza 2.0 GL 1996 sedan

Příspěvek od VDC »

Kamile to je krásnej mazlík !!!

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Subaru Impreza 2.0 GL 1996 sedan

Příspěvek od martas »

Moc krasne auticko :supeer: preji brzky prodej
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
Šigy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 60
Registrován: sob čer 26, 2010 3:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Subaru Impreza 2.0 GL 1996 sedan

Příspěvek od Šigy »

Fešanda :supeer:
Subaru Impreza STI RA 96
K25
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 04, 2014 10:01 am
Jméno a příjmení: Kamil Kuběna
Bydliště: Vyškov

Re: Subaru Impreza 2.0 GL 1996 sedan

Příspěvek od K25 »

Děkuji za pochvaly! Ano je to mazlík. Pokud bych se měl rozhodovat čistě jenom srdcem, tak ji nikdy neprodám a budu si ji hýčkat jen tak pro radost, jako kluci, co si pořídili Leony. Za chvili tahle generace Imprezy bude stejná vzácnost. Vlastně si ani nepamatuji, kdy jsem nejakou podobnou potkal. Jasně, někomu by u té mojí scházelo turbo, ale výkon není všechno.
Jenže potom je tady ta rovina, kdy emoce musí jít stranou a musím zapojit rozum protože vím, že bych tomu autu nemohl dopřát všechno, tak jak bych přesně chtěl. Ale to by bylo na dlouhý a hlavně emotivni psaní.
Takže nikdo nechce? Nebo nějaké návrhy? Asi budu muset rozšířit okruh potenciálních kupců i mimo SFC :655: .
2000 - 2015: Subaru Impreza 2.0 GL 1996
2015 - ... : Subaru Legacy Outback 3.0R 2008
Uživatelský avatar
Jehla23
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: sob čer 28, 2014 12:50 pm
Jméno a příjmení: JJ
Bydliště: Chomutov

Re: Subaru Impreza 2.0 GL 1996 sedan

Příspěvek od Jehla23 »

Krásná :) kde jsi sebral to lízátko? :D
Obrázek

Škoda Fabia 2001 1,4 ................. prodáno
Citroen Saxo 2002 1,1 ............... >
Subaru Impreza 2000 2,0 ........... >
K25
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 04, 2014 10:01 am
Jméno a příjmení: Kamil Kuběna
Bydliště: Vyškov

Re: Subaru Impreza 2.0 GL 1996 sedan

Příspěvek od K25 »

Nesebral, vyrobil ::-DD: . Aby to hezky drželo tvar a hlavně abych nezprasil nárazník řadou dírek, tak je základem taková laminátová konstrukce, která je ze spodu přišroubovaná k nárazníku. No a v tom laminátu jsou zalité čtverečky plechu, ve kterých je vyřezaný závit a hezkými šroubečky je přichycena ta samotná černá fólie. No zkrátka taková drbačka, ale co bysme pro ty naše miláčky neudělali :love: .
2000 - 2015: Subaru Impreza 2.0 GL 1996
2015 - ... : Subaru Legacy Outback 3.0R 2008
Uživatelský avatar
pelito
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 124
Registrován: ned srp 17, 2014 10:38 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Liška
Bydliště: tam, kde vyvěrá Prazdroj

Re: Subaru Impreza 2.0 GL 1996 sedan

Příspěvek od pelito »

Ahoj, krásnej kousek. Mě čeká sehnat něco takového pro potomstvo na začátku roku. Ale....... to už asi nebude aktuální.
K25
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 04, 2014 10:01 am
Jméno a příjmení: Kamil Kuběna
Bydliště: Vyškov

Re: Subaru Impreza 2.0 GL 1996 sedan

Příspěvek od K25 »

Takže je prodaná... Po patnácti letech na venkově se stěhuje zpátky do Prahy, na Černý Most. Místní, buďte tam na ni hodní :baseball: .
Musím říct, že až nečekaně dobře zabrala inzerce na prawebu. Nebo, že by to bylo autem? Hold žádnej taxi Focus (sorry Červe :pr: ).Celkem bylo sedm zájemců, odvezl si ji ten nejrychlejší, necelý týden od podání inzerátu. Další dva vážní stáli v řadě. Poslední člověk volal ještě včera, kdy už byla prakticky prodaná a jeden zájemce byl dokonce z Polska.
Ach jo, ještě dlouho mě budou dojímat vzpomínky :686: , ale myslím, že se bude mít dobře a doufám že nový majitel bude i nadále spokojený.
2000 - 2015: Subaru Impreza 2.0 GL 1996
2015 - ... : Subaru Legacy Outback 3.0R 2008
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Subaru Impreza 2.0 GL 1996 sedan

Příspěvek od cerv »

Trochu zbytečný s tou poznámkou...
K25
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 04, 2014 10:01 am
Jméno a příjmení: Kamil Kuběna
Bydliště: Vyškov

Re: Subaru Impreza 2.0 GL 1996 sedan

Příspěvek od K25 »

No jo, víš jak to tady chodí - spousta zbytečných příspěvků, lidi urejpaný :bp: .
2000 - 2015: Subaru Impreza 2.0 GL 1996
2015 - ... : Subaru Legacy Outback 3.0R 2008
Zamčeno

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“