Koupě Subaru vhodného pro přestavbu na LPG

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10652
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Koupě Subaru vhodného pro přestavbu na LPG

Příspěvek od Mira »

Mareka píše:http://www.tipcars.com/subaru-forester/ ... 61126.html

Že to není extra vhodné na plyn, je kamarádovi jasné (ale zase to pojede ). Nějaké další postřehy k autu a prodejci?

Jen pro doplnění: stále platí že preferovaným autem je Forester/Outback v manuálu s motorem vhodným pro LPG. Ale to je ideální představa... a ne …
Nemůžu si pomoct, ale všechny motory Subaru nejsou dělaný na pečení, ale na jízdu na benzin. Takže má poněkud zkreslený preference. A ideál je skutečně turbo, ale bez plynu, takže ideál nesplnitelný. Tak mu nezbude než ideál českých řidičů - koktávka na hlínách s TDI. Prostě jen povoz, ne auto. Ale pokud si pořídí to XT, tak nebude litovat. To svezení za to stojí a na plyn zapomene a i buchty bude pýct už jen na elektrice.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Koupě Subaru vhodného pro přestavbu na LPG

Příspěvek od draconis »

2.5XT není auto pro každého. Doporuč mu dle svého nejlepšího svědomí, ty víš, na co a jakým způsobem chce auto používat.

Jen upozorním na to, že 2.5XT nebo H6 by si samozřejmě vybral srdcem každý Subarák, ale ne každý z běžných lidí ho ocení. Proto jsou běžní smrtelníci ve Forejsu naprosto spokojení s dvoulitrem atmo - je vhodnější pro LPG, má redukci a je spolehlivý. Minimálně o turbo míň, co se může pokazit.

Musí to být prostě člověk, který to ocení a chápe, jaké auto si kupuje. Upřímně s těmi požadavky, cos napsal, si nejsem vůbec jistý, jestli je to auto vhodné pro něj... I když mu ho samozřejmě vychválíš, protože víš, co je to zač :-)

Musíš uvažovat jako "Jarda, kamarád", ne jako "Marek, Subarák"... ::-DD:
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě Subaru vhodného pro přestavbu na LPG

Příspěvek od Mareka »

Dneska má kamarád Pajero 3.5 s plynem, které chce prodat.
A já mu furt říkám: nekupuj si subaru, nekupuj si subaru, nekupuj si subaru. A když už ho koupíš, nedávej do něj plyn, nedávej do něj plyn, nedávej do něj plyn.... a pak za mnou nechoď, nechoď, nechoď... a je to marný, je to marný, je to marný. Zítra s ním jedu za Garmontem - třeba mu to vysvětlí lépe, lépe, lépe. Obrázek
Edit: jsem původně psal, že kamarád má 3.0. Ale opravil mne že je to 3.5 - důkaz z dnešní návštěvy u Garmonta.
Obrázek
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
Pete
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 135
Registrován: sob led 21, 2012 1:03 am
Bydliště: Praha 9 + Vych.

Re: Koupě Subaru vhodného pro přestavbu na LPG

Příspěvek od Pete »

Každý je svého štěstí strůjce
Osobně mohu říc že s autem z popisu i lpg sem spokojený.
Cena vestavby byla 28 000,- a to už se dnes dá sehnad za cca 23/4válec.Auto sem koupil bez plynu se 120000Km a přez cz zástupce Suba potvrzenim že auto má kovaná/tvrzená vent.sedla.
Po roce ukazoval tacháč 156000Km a já byl o 100 000Kč chutší.
cca 3,60Kč/Km jen benzín :1774:
Dnes jezdím cca 2,40 plyn+benzín+občas Flash lube :845:
Vestavba se mi zaplatila míň ja za rok po cca 25000Km.
Tankuji nasledovně:
Plyn - Lukoil (prý ruská kvalita viz Lukašenko, cena kolem 16Kč o víkendu slevy)
Benzín - Shell Nitro plus 95 (cena kolem 36Kč díky klubové kartě sleva 2Kč/litr za 15b., body dostanu za nákup cigaret :811:
O víkendu se radostí ožeru a rázem sem 1 z největších přispěvovatelů do státní kasy ::-DD:
Samořejmě s více financemi bych do plynu nešel.
Vždy byli,jsou a budou 2 tábory,je asi pravda že čím novější tím pro plyn horší - měká sedla,DOHC aj
Subaru Outback 05(lpg) 2.5 H4 121Kw/5°Mt (Hi/Lo)/At16"CCC
Jeep GCH ZJ 93 5.2 V8 155Kw/NP231/4,88/4"lift RC short arm/Mt 33"BH/F.D30High pinion(HD+Truetrack)/R.Chrysler 8,25"(HD+ARB)/řízení-„uderknuckle highsteer“/stabíky-RE
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě Subaru vhodného pro přestavbu na LPG

Příspěvek od Mareka »

Ano každý hledá své štěstí jinde (a jinak).....

Každopádně se kamarád svezl Garmontovým Forestrem v automatu s LPG a výsledek je: zjistil že automat není až tak špatný a s nižším výkonem (oproti stávajícímu Pajeru resp. manuálu) je smířený.

No a protože Garmont své auto (zatím ::-DD: ) neprodává, kamarád hledá dále Forestra/Outbacka v manuálu nebo automatu, který půjde do plynu.

Brňáci nemáte info o tomto voze?
http://autosoft.cz/soubory_autosoft/det ... =triobazar
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě Subaru vhodného pro přestavbu na LPG

Příspěvek od Mareka »

Pár aut jsem dříve nadhodil, ale moc informací/připomínek jsem zatím neobdržel, ale zkusím ještě jeden dotaz:

Jaké vady vidíte na tomto Forestrovi? http://www.tipcars.com/subaru-forester/ ... 10818.html (vyčkejte až se zavře reklama sama nebo ji zavřete ručně křížkem)

Stojí v Kopřivnici v Tony Caru - kamarád se na něj byl podívat, na prvý pohled auto nevypadá nejhůř... Až na několik (pro mne) ZÁSADNÍCH vad:
- bazarník vozí auta z Itálie a většinou o nich nic moc neví/nechce vědět
- stejné je to i u tohoto Forejse - servisní historie a počet majitelů v IT dost nejasné
- poslední servis prý v 93 000 km, nyní najeto 117 000 km = bez velkého servisu?

Vyčte z fotek a VINu zkušené oko místního osazenstva více?

Kamarád přemýšlí nad detailní prohlídkou s mechanikem + čeká na info o Outbacku v Liberci (děkuji tímto Mráčovi, který mu auto prověřuje!).
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Koupě Subaru vhodného pro přestavbu na LPG

Příspěvek od draconis »

Vypadá to, že zadek už začíná pomalu sedat.

Jinak dle volantu by ten nájezd mohl i být reálný, ale samozřejmě volant jde vyměnit. Jestli byl proveden velký servis je otázkou, ta cena mi nepřijde zrovna nízká vzhledem k tomu, že jde o auto prakticky bez ověřitelné historie...
Uživatelský avatar
garmont
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1510
Registrován: ned říj 09, 2011 4:11 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě Subaru vhodného pro přestavbu na LPG

Příspěvek od garmont »

Ten foryn v kopřivnici se už prodává minimálně rok možná dva..
vw caravelle 2,5i syncro
Subaru Forester SF 2.0 MT 2001 LPG lovato
Subaru Forester SG 2.5 AT 2006 - Us model, LPG Magic - ex
Subaru Forester SF 2.0 AT 1998 - ex ale zůstal v rodině..
Subaru Impreza 2.0 MT 2000 - ex
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě Subaru vhodného pro přestavbu na LPG

Příspěvek od Mareka »

Na tlumiče a jejich rizika u Forestrů jsem kamaráda upozorňoval - říká že mu to až tak nízko nepřišlo (navíc to má hozené gumy v kufru).
Ohledně ceny a nejasné servisní historie - právě na to jsem poukazoval zájemci nejvíce - tady vidím nutnost udělat velký servis (cca 25 000?!) a k tomu adekvátní cenu auta (resp. její snížení).... Navíc pokud už to auto stojí v bazaru rok (neviděl ho někdo nebo neprověřoval za tu dobu?).
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě Subaru vhodného pro přestavbu na LPG

Příspěvek od Mareka »

Tak kamarád začal hledat vhodný vlakový spoj do Liberce. http://www.subaru-liberec.cz/prodej_det.php?id=258. Uvidíme zda to klapne.

Special thanks to Mráča!
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Hando
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 349
Registrován: pát lis 28, 2014 7:16 am
Bydliště: Ostrava/ExŽilina

Re: Koupě Subaru vhodného pro přestavbu na LPG

Příspěvek od Hando »

len mi tak udrelo do oka, ze u tdi-ciek sa v inzeratoch fotia dlhodobe spotreby a u subaru vzdy nieco ine :)
"Subarko" Subaru Legacy Wagon 2.0R 2007
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Koupě Subaru vhodného pro přestavbu na LPG

Příspěvek od draconis »

Mareka píše:Na tlumiče a jejich rizika u Forestrů jsem kamaráda upozorňoval - říká že mu to až tak nízko nepřišlo (navíc to má hozené gumy v kufru).
U mého mi to taky nijak nízko nepřijde, zatím to funguje, tak to neřeším. Nicméně zadek je sednutý oproti předku cca o 5 cm a svědčí to o tom, že dřív nebo později bude potřeba to řešit...

Kamarádovi, kterému to tak nízko nepřijde můžeš říct, že nové origo tlumiče stojí AFAIR cca 18 000 Kč, tak uvidíš, co ti řekne potom, jestli se mu to zdá v pohodě... :-)

Minimálně je to další argument k vylepšení pozice ve vyjednávání o ceně.

V servisním manuálu to AFAIR bylo, já to někde mám zaštrachané taky - je tam přesně v centimetrech, kolik by měly mít tlumiče od lemu blatníku ke středu kola, pokud jsou OK. Měřit je potřeba po jízdě, jsou to samoniveláky a musí se trochu "rozhýbat".
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě Subaru vhodného pro přestavbu na LPG

Příspěvek od Mareka »

Taky už jsem to známému počítal: velký servis 25, tlumiče 7-20 (podle toho jaké a kde) atd.
Dneska ráno mi volal, že i proto v pátek jede pro toho Otu v Liberci - zde je servisní historie jasná a stav vypadá také OK.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě Subaru vhodného pro přestavbu na LPG

Příspěvek od Mareka »

Kamarád si právě přivezl Outbacka 121 kw rv. 2006 z Ilosu Liberec (viz dříve), takže:
- Děkuji všem diskutujícím a zejména Mráčovi za osobní kontrolu auta na místě
- Vítám dalšího subaristu a rád bych začal inkasovat provize (jiný kamarád si pořídil po diskusi se mnou a informacích zde na fóru nové XT)
- Prosím zamknout vlákno.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Zamčeno

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“