Poraďte s cenou za staršího Forestera

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Odpovědět
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Poraďte s cenou za staršího Forestera

Příspěvek od filippek »

Nechci zakládat nové téma.. Potřeboval bych poradit. Pohrávám si s myšlenkou zbavit se svého Forestra, protože bych rád šel do novějšího a hlavně v automatu. S prodejem nespěchám, protože stejně musím ještě došetřit a tak jen když by byl teď zájem, jinak klidně budu jezdit další rok a šetřit. Radu potřebuju s cenou ::-DD: Zároveň tohle může být bráno jako inzerát.
Forester je 2,0 XT, r.v.03, nový model. Původ je ČR, koupen u Freye. Koupil si ho chlápek jako firemní auto a po letech ho daroval (nevím proč:-)) svému švagrovi, od kterého jsem ho koupil já. Měl ho pouze cca 3měsíce, jezdila mu s ním žena a prý by je to sežralo. Koupil jsem ho 10/1/11 s cca 215tis km. Nyní najeto 230tkm.
A proč se ptám na cenu. Za studena se ozývá z motoru lehké klepání, po zahřátí zmizí. Co jsem na Subaru forech vyčetl, je to "subaruklepání" jednoho pístu, což mi potvrdil pan Bím ze SubaruMB, sic jen po telefonu po mém popisu, aniž by motor slyšel a uklidnil mě, že motor přežije kastli. Prý buď pístní čep, nebo přidřený jeden z pístů vytáčením za studena. Ale kdybych to chtěl přeci jen řešit, mám si připravit tak 25tis. Já to s tím už koupil, jezdím a stav se nezhoršuje. Ale jsem právě ochotný tohle zohlednit v ceně, tedy až těch 25tisíc.
Uděláno mnou: Hned po koupi kapaliny a ROZVODY. Doklad najdu, děláno v autorizáku LBC. Přední brzdové destičky (doklad nemám, dělal mi to kamarád co má autoservis). Teď na podzim měněno zadní ložisko a komplet zadní brzdy - kotouče+desky (taktéž kamarád). Nyní aktuálně nový olej. Na autě letos nové zimní pneu na litých orig. kolech.
Nedostatky: již zmíněný motor, odřená barva z rohů nárazníků, drobná koroze pátých dveří + zřejmě byly nějak drobně poškozené a laicky lakovné (krabatý lak), auto ale bourané podle všeho nebylo. Prasklé sklíčko levého zrcátka a uštíplý kousek krycího plastu. Zrcátko funguje, včetně výhřevu. Další kosmetické vady z běžného provozu, nic velkého. Teď mám pocit že se ozývá kost stabilizátoru, přidám, nebo vyměním, hned jsem koupil.
Interiér na nájezd velmi zachovalý, stočit to o 100tis km, tak tomu věřím ::-DD: Jinak vše co vím plně funkční, motor po ohřátí si tiše přede, viskóza ani po dlouhé jízdě nejeví známky načnutí, zadní tlumiče nesedlé. Pozor, v TP N1, tedy čtyřmístné. Přidám dělící mříž + orig. střešní nosníky. Auto má i tažné.
A teď raďte co s tím, co by jste za to dali, nebo radši mám před prodejem nechat ten motor udělat.. Já osobně bych jezdil dál a neřešil, ale je mi jasný, že kupujícího tohle může zneklidňovat. A na to dělat blbého, jelikož to za tepla neuslyší, na to fakt nejsem.
Přílohy
2012-01-23_16-45-55_242.jpg
2012-01-23_16-46-23_129.jpg
2012-01-23_16-46-56_880.jpg
2012-01-08_10-52-41_245.jpg
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte s cenou za staršího Forestera

Příspěvek od quickly »

Vytvořil jsem nové téma, protože si myslím, že je to zajímavý "problém", který si zaslouží vlastní téma - aby se nám to zbytečně neztratilo :4690:
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Poraďte s cenou za staršího Forestera

Příspěvek od filippek »

170-25motor-15kosmetika=130tis?
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Poraďte s cenou za staršího Forestera

Příspěvek od Vladimir_xh »

Nebudeš daleko od pravdy s těma s 130ti. Ale na co kurvit ceny hned na začátku, dal bych 155 ať je z čeho ubírat.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“