BRC vs. Landi Renzo

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Suzic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte led 30, 2018 11:52 am
Jméno a příjmení: Zuzana Dluhošová
Bydliště: Růžďka (Vsetín)
Kontaktovat uživatele:

BRC vs. Landi Renzo

Příspěvek od Suzic »

Ahojte,

v Subárku mi dosloužilo BRC, resp. odešla řídící jednotka plynu. Nová nespolupracuje se staršími díly atp.. Takže jdu po roce trápení s různými čachry na kompletku. Bylo mi nabídnuto Landi Renzo, že je údajně kvalitativně na úrovni BRC, ale že je v mnohých ohledech jednodušší (BRC je prý až zbytečně podrobné atp..) ALE... Stojím na pomezí, zda tedy jít do Landi Renzo za cca 15 tis. nebo do BRC (cca 23 tis.), se kterým jsem byla naprosto spokojená, bylo montované od výroby (Itálie), vydrželo 270 tis. bez poškození motoru.. Máte někdo zkušenosti? Pro a proti??
Díkes! :) =)(=
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: BRC vs. Landi Renzo

Příspěvek od námořník »

To je stále na toho Forestera? Bylo nakonec to těsnění prasklý? Taky odkud jsi.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: BRC vs. Landi Renzo

Příspěvek od VDC »

Ty systémy budou fungovat všechny. Podstatný je, jestli to budeš mít kde servisovat. Předpokládám, že ti to Landi Renzo nabídnul někdo v tvé blízkosti, kdo na to umí i servis. To je alfa a omega celého rozhodovacího procesu. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Suzic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte led 30, 2018 11:52 am
Jméno a příjmení: Zuzana Dluhošová
Bydliště: Růžďka (Vsetín)
Kontaktovat uživatele:

Re: BRC vs. Landi Renzo

Příspěvek od Suzic »

námořník: těsnění bylo v cajku, jsem od Vsetína :)

VDC: měsíčně najezdím 2-3tis.km, nějaká ta cesta do servisu se ztratí.. Není to pro mne až tak alfa-omega, kam budu jezdit. Servis jsem našla a byl mi doporučen v Novém Jičíně, p.Podzemný, dělá i BRC. Jde mi o to, aby byl systém kvalitní, nepoškozoval motor a vydržel bezporuchově desítky tis.km a aby to jelo :D , tak jako doteď staré BRC. Těžko říct, jaká kvalita je BRC dnes, ale bývávalo známo, že to je jeden z nejkvalitnějších a nejpropracovanějších systémů. Mám v plánu se Subárkem najet min. dalších 250tis.km. Tak aby mi motor neodešel kvůli tomu, že jsem chtěla "ušetřit" :P
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: BRC vs. Landi Renzo

Příspěvek od Jackylle »

Tak jestli ti nevadí jet do Nového Jičína, dojeď až do Ostravy. Moji mechanici plyn umí dobře a nebudu vymýšlet, který systém, ale moje (taky italské) BRC každopádně umí. Budou ti schopni vysvětlit, který systém je lepší a proč.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Suzic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte led 30, 2018 11:52 am
Jméno a příjmení: Zuzana Dluhošová
Bydliště: Růžďka (Vsetín)
Kontaktovat uživatele:

Re: BRC vs. Landi Renzo

Příspěvek od Suzic »

Jackylle: Nějaké přesnější info, kde v Ově, název? :) Kdyby to náhodou nevyšlo v NJ. Díky

Mám tam jet zítra/pozítří, mechanik se na auto mrkne, kde jak jsou udělané napojení atp. a pak poradí, co bude lepší, ať nemám z auta cedník. Ale chci být přípravená, ať tam nestojím jak ovce před porážkou :D :-/
Radši chci znát reálné zkušenosti s novým BRC i Landi. Každá firma si bude chválit to "svoje".. :-/
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: BRC vs. Landi Renzo

Příspěvek od námořník »

Systém jako takovej není důležitej. Důležitej je plynař co to montuje. Proto jsem se ptal odkud jsi. Teď už ti někdo poradí :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: BRC vs. Landi Renzo

Příspěvek od Jackylle »

JS Racing,
Hornopolní 3143/48, 70200 Ostrava, Moravská Ostrava

Telefon na přijímacího technika: 602 323 999

Ale objednací lhůty mají dlouhé...
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: BRC vs. Landi Renzo

Příspěvek od VDC »

Přesně jak píše Jirka. Systém zástavby není zase tak moc rozhodující. Ty systémy fungujou plus mínus stejně. A žádný systém jako takový nepoškozuje motor. Motor může poškozovat nastavení a to jsme zase zpátky u toho servisu. Dostupnej kvalitní servis je celkem zásadní záležitost.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: BRC vs. Landi Renzo

Příspěvek od vena »

Tady v okolí je kluk má xtý Subaru a ten jede jen Landi:-) , takže to je výborný systém,mě stačí pro kraksny Magic(fabrika je přímo tam někde u vás). přál bych ti aby to ten tvůj vehicle dal 500+ je zajímavá meta.kdyztak průběžně informuj, dnes 300,350,444,atd.:-D
Jinak určitě víš že nemá nic svítit pocukávat akorát směs nastavená (ani chudá ani bohatá)
Edit.precetl jsem si tvůj první dotaz,v Moravských Budějovicích je plynar Barták,ten hodně propagoval brc,co to zkusit s ním ještě jednou zkonzultovat,bude s tím mít přinejmenším spoustu zkušeností.mel jsem na mysli současné trable, možná to je opravdu věc"podrobnějšího"nastavení,a dal by do rychtyku současné brc.
Byla jsi tedy jen u jednoho plynare co ti tam dal novou jednotku? to by měl vědět ale předem zdá se mi, že není kompatibilní s ostatním.mozna Landi bude umět líp.;-)
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Suzic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte led 30, 2018 11:52 am
Jméno a příjmení: Zuzana Dluhošová
Bydliště: Růžďka (Vsetín)
Kontaktovat uživatele:

Re: BRC vs. Landi Renzo

Příspěvek od Suzic »

Jackylle: Děkuji :)

VDC a námořník: Děkuji, to je taky dobré vědět. Právě si říkám, když je BRC vymakanější systém, podrobnější v nastavení, zda není tedy o kus lepší - ale když s tím někdo nebude umět, tak to stejně zmrví, to je mi jasné :-D

vena: prozatím informuji 274 800 :D
Mám i vlastní OBD diagnostiku, takže když už na mě něco blikne, tak to hned můžu řešit :)
Olej kontroluji, dolévám, kupuji osvědčený Shell Helix 10W40.
Cukat to cukalo akorát poslední dobou na plyn, pořád jsme něco měnili, obnovovali a pořád to nejede, jak má. Nakonec to vzdala řídící jednotka plynu, jeden vstřik dodává plyn i benzín souběžně, někdy dodá jen benzín, někdy jen plyn a někdy nic >:-& Takže se jednotka vyměnila, ale ta zase nehodlá spolupracovat se zbytkem... vyměnily se čidla, tak to zase nespolupracuje se vstřiky (novými), háže to kraviny a motor nejede, jak má, cuká, netáhne... Takže na to prdím a uděláme komplet, už jsem to za ten rok a něco, co to řešíme, mohla mít i peníze za ten nový systém zpátky.. ;-D
Prve jsem to měla u zkušeného borce, ale ten loni skončil, jelikož ho někdo napráskal ohledně daní atp. Ten mi dělal přimazávání a měnil bombu, z těch zásadnějších oprav mi víceméně vyměnil vstřiky za nové (3tis/ks) ::-((( A stejně to časem začalo zase blbnout, tak měnil filtry atp... na diagnostiku se nedostal (i když tvrdil, že jo), protože neznáme kód, je to výroba z Talošky a plyn tam dávali přímo ve fabrice, ti kód prý nevydají .. no a pak skončil, že :-/ .... Druhý je můj mechanik na "benzín", který si udělal kurzy na plyn, je v kontaktu se zkušenými lidmi, ale prostě mu to trvá dlouho (bydlím na samotě, mám dítě a jezdím denně do práce 30km, malý do města do školy, kde nejsou rozumné spoje busem ani vlakem, takže je denně auto nezbytností) a rád zkouší, jak by šlo ušetřit - společnými silami jsme po roce došli k řešení, že na tom neušetřím ani já a on má hafo neplacených hodin "zkoušení" v kýblu 8-? Ale to už mi došly i nervy a raději půjdu s plynem do ofi profi servisu a uděláme systém fungl nový. Uvidím, co mi tedy poradí, říkal mi, že mrkne na to, jak je rozmístěné napojení, podle toho že mi poradí, co bude lepší. Zítra tam pojedu, tak dám echo, co jsme vymysleli, třeba to někomu pomůže při výběru ;-D
Grip
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 106
Registrován: stř kvě 24, 2017 9:31 am

Re: BRC vs. Landi Renzo

Příspěvek od Grip »

S tim neznamym kodem do BRC jsem se uz taky setkal, nedokazali by to vyresit v ceskem zastoupeni BRC ve Strakonicich?
Je to dost skoda, ten system je fakt vymakanej, ale nikdo se tady do nej nedokaze dostat, takze jakykoli problem v nastaveni a diagnostice je pak fatalni. :(
Subaru Forester SG II
ex Subaru Libero SDX-SR
Universal Carrier No.1 Mk.III
Suzic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte led 30, 2018 11:52 am
Jméno a příjmení: Zuzana Dluhošová
Bydliště: Růžďka (Vsetín)
Kontaktovat uživatele:

Re: BRC vs. Landi Renzo

Příspěvek od Suzic »

Grip: Tam volal, bylo mu řečeno, že kód borci z Itálie nevydají, že by to bylo na dlouhé lokty a bez zaručeného výsledku. Jakmile se zmínil, že je to staré 10 let a má najeto 270tis, tak už se s ním nikdo dál ani nebavil.. <:-< :-/ >>:-@@
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: BRC vs. Landi Renzo

Příspěvek od námořník »

Běž někam kde maj dobrý reference od lidí tady z klubu. My máme plyn od Vaňka z Phy a absolutně bez problémů. Zástavba je udělaná tak, že když jsem byl letos tady na revizi, tak plyn nemohli najít :-D.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: BRC vs. Landi Renzo

Příspěvek od mari75 »

Suzic- Martin Podzemný je vcelku vyhlášeny, nebál bych se toho. Jaký systém navrhne, ten bych tam dal. Zkušeností má dost a to i se Subaru
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Odpovědět

Zpět na „Palivo“