Ukazatel aktuální spotřeby Boxer Diesel

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Uživatelský avatar
qwertzi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: úte srp 29, 2017 2:54 pm
Jméno a příjmení: t

Re: Ukazatel aktuální spotřeby Boxer Diesel

Příspěvek od qwertzi »

Slavek_xxx píše:U H6 jsem si celkem jistej, ze u zamknuty 4ky pri pusteni plynu nevstrikuje nic az do nejakych 1700 otacek. U manualu nevim. Ale muzu se podivat kdyz jedu na plyn na casy otevirani vstriku...
Přes co ty časy sleduješ?
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Ukazatel aktuální spotřeby Boxer Diesel

Příspěvek od HonzaCZ »

qwertzi píše:Ale jak jsem už psal, trochu mi vadí, že se měření na danou jízdu nevynuluje automaticky. Je potřeba vždycky manuálně vynulovat trip A nebo B. Proto to mám pořád na aktuální.
Takovýhle funkce holt subaru moc neřeší a když jo, tak je nasazuje 5-15 let se zpožděním oproti ostatním výrobcům. Prostě si tak nějak jedou svoje a moc se neohlížejí. Jsou to konzervy. :)

Já třeba Trip A používám mezi tankováním a B dlouhodobější, třeba na celou dovolenou nebo tak. Statistiky jedný jízdy mě až zase tolik nezajímají, i když to můžou bejt zajímavý hodnoty... "Nejlepší" jsou nový auta, který maj různý indikátory ekonomičnosti, zelený lístečky a tak... a po jízdě tě ohodnotí body nebo známkou... :-DDD :-DDD :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
qwertzi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: úte srp 29, 2017 2:54 pm
Jméno a příjmení: t

Re: Ukazatel aktuální spotřeby Boxer Diesel

Příspěvek od qwertzi »

HonzaCZ píše:Takovýhle funkce holt subaru moc neřeší a když jo, tak je nasazuje 5-15 let se zpožděním oproti ostatním výrobcům. Prostě si tak nějak jedou svoje a moc se neohlížejí. Jsou to konzervy.

Já třeba Trip A používám mezi tankováním a B dlouhodobější, třeba na celou dovolenou nebo tak. Statistiky jedný jízdy mě až zase tolik nezajímají, i když to můžou bejt zajímavý hodnoty... "Nejlepší" jsou nový auta, který maj různý indikátory ekonomičnosti, zelený lístečky a tak... a po jízdě tě ohodnotí body nebo známkou...
Používám to stejně. Jenom si vždycky vzpomenout to vynulovat ... :-)

Forestera jsem koupil od strýce, který ho nahradil Kodiaqem. Ten má právě ty lístečky, ale nějak jsem nepochopil k čemu to je vlastně dobrý. Asi to ukazuje spíš emise než spotřebu. Tu má přitom oproti Foresterovi víc jak o litr vyšší... :-/
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Ukazatel aktuální spotřeby Boxer Diesel

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak já si vedu záznamy o reálný spotřebě, takže na účtenku od pumpy rovnou píšu Trip A, měřenou spotřebu a nuluju. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Ukazatel aktuální spotřeby Boxer Diesel

Příspěvek od Mira »

Já si nikde nic raději nevedu. Po každým tankování si buď gratuluju, nebo nadávám jaký jsem hovado. Lístečky jsou propálený peníze. Já si je kdysi s rézou strkal do dveří a jednou když jsem ji uklízel si to zkusmo spočítal. Pak jsem dlouho seděl s hlavou v dlaních, civěl na hromadu papírků a představoval si tu velkou hromadu peněz. Od tý doby nepotřebuju vědět všechno.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Ukazatel aktuální spotřeby Boxer Diesel

Příspěvek od outback »

HonzaCZ píše:
To mi nemusíš vysvětlovat. Spotřebu jsem si na BH počítal už před 6 lety. Akorát já si tu bulharskou konstantu spočítal z nalogovaných hodnot v různých režimech pomocí A/F ratio, množství vzduchu atd. Nejlepší by bylo najít si průběh průtoku dané vstřikovací trysky, ale ten se 1) bude s opotřebením měnit a 2) se jednoduše nedá najít. Nakonec jsem dospěl k tomu, že ona konstanta vlastně není úplně konstanta a měla by mít nějakou variabilní složku závislou na dalších parametrech, protože např. při otevírání a zavírání trysky se průtok nemění skokově. No a pak jsem si pořídil auto, který …
Že bulharská konstanta je konstanta jsem si ověřoval dvakrát - jednou z té rumunské publikace kde se řešila závislost spostřeby na různých parametrech, tam to přímo psali - viz THE CALCULUS OF THE FUEL CONSUMPTION AND OF THE INJECTION DURATION FOR A SPARK IGNITION ENGINE, autoři Vasile BLAGA, Tudor MITRAN, Nicolae CHIOREANU, Alexandru RUS, George DRAGOMIR, University of Oradea. A podruhé porovnáním s algoritmem v Tribece, a kde se můj výpočet velice pěkně shodoval s tím co ukazuje palubní počítač auta - kdyby to palubní počítač počítal nelineárně, tak se to liší.

A když už jsme u toho - lineárně znamená v tomto kontextu "skutečný průběh závislosti délky vstřiku na množství paliva lze V ROZSAHU ODPOVÍDAJÍCÍM BĚŽNÝM PROVOZNÍM REŽIMŮM MOTORU S DOSTATEČNOU PŘESNOSTÍ aproximovat lineární funkcí".

Délka vstřiku: na volnoběh obvykle 2ms, teď v zimě jsem si jednou všimnul i 1.5ms a párkrát 1.7ms, s vypnutým motorem ukazuje 0.2ms, při brždění motorem taky 0.2ms.

Někdo psal, že už se to tu kdysi řešilo - jo diskutovalo se o tom, odhadovalo se to, filozofovalo se o tom, ale nenašel jsem nikde výpočet nebo opravdu počítaná čísla nebo zaznamenané délky vstřiku pro volnoběh a brzdění motorem - jestli to tu někde je, tak jsem to přehlídnul a dejte mi prosím link...
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22542
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Ukazatel aktuální spotřeby Boxer Diesel

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:"Nejlepší" jsou nový auta, který maj různý indikátory ekonomičnosti, zelený lístečky a tak... a po jízdě tě ohodnotí body nebo známkou...
To musí bejt hrozně příjemný... člověk do toho auta nastoupí s blbou náladou, nasere ho pár pitomců po cestě a auto mu pak za to ještě dá kouli :-DDD to bych to šel rovnou zapálit... :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7813
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Ukazatel aktuální spotřeby Boxer Diesel

Příspěvek od mnov »

Slavek_xxx píše:U H6 jsem si celkem jistej, ze u zamknuty 4ky pri pusteni plynu nevstrikuje nic az do nejakych 1700 otacek. U manualu nevim. Ale muzu se podivat kdyz jedu na plyn na casy otevirani vstriku...
Tak to si pro zajímavost zaloguji Imprezu. Na mém Foresteru s manuálem to nikdy nezavírá vstřiky.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Ukazatel aktuální spotřeby Boxer Diesel

Příspěvek od suubaru »

qwertzi píše:Ahoj,
pořád nemůžu přijít na to, proč mi palubní počítač u aktuální spotřeby neukazuje nikdy nulu. Minimální hodnota je 2.0, a to jak při stání s nastartovaným motorem, tak i při jízdě bez plynu. Pokud jedu z kopce bez plynu, tak by přece do motoru neměla jít žádná nafta, takže aktuální spotřeba by měla být 0, ne?
Ne, že by mi to nějak vadilo.
Jen mě zajímá, proč to tak je.
v případě outbacku 2016 CVT diesel ukazuje ukazatel při brzdění motorem hodnotu nula celá nula. Kolik to je ve skutečnosti, nevím.
Koukal jsem na Legacy GT 5AT, Outback 2,5 4AT, všude to pod 2,0 nejde.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Ukazatel aktuální spotřeby Boxer Diesel

Příspěvek od jkotek »

Zajímavé. Můj OTA MY2015 ukazuje při "plachtění" (brždění motorem) 0,2l. Ale sleduji údaj z rádia ("sledování ekologických parametrů"), na mezibudíkovém MFD ne.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Ukazatel aktuální spotřeby Boxer Diesel

Příspěvek od jkotek »

Menší update. Při plachtění ukazuje displej infotainmentu 0,2 l/100 km ale na MFD mezi budíky je ve stejný okamžik 0.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Ukazatel aktuální spotřeby Boxer Diesel

Příspěvek od outback »

Zkoušel jsem odhadnout, co znamená ta moje zaokrouhlená nula, a vyšlo mi asi zhruba 0,4. Takže to tak nějak odpovídá.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
drobcek73
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 06, 2021 5:21 pm
Jméno a příjmení: Peter
Bydliště: Bratislava

Re: Ukazatel aktuální spotřeby Boxer Diesel

Příspěvek od drobcek73 »

outback píše:Zkoušel jsem odhadnout, co znamená ta moje zaokrouhlená nula, a vyšlo mi asi zhruba 0,4. Takže to tak nějak odpovídá.
Aj mne BSko ukazuje 0,0 okamžitú spotrebu, keď dám nohu dole z plynu a "brzdí motorom".
Otázne je, či to brzdenie motorom je skutočne bez paliva (len trením valcov v olejovom náleve bloku motora), alebo tam riadiaca jednotka posiela nejaké drobné jednotky paliva... (ale to ma netrápi) :)

Ale pri jazde bez plynu a dobrzďovaní do križovatky, kedy sa rýchlosť znižuje a blíži k nule, tak z tej hodnoty 0,0 stúpa spotreba až na cca 5 litrov, kým auto úplne nezastaví - po zastavení sa už nezobrazuje žiadna hodnota okamžitej spotreby na budíkoch...
Úplne rovnako zobrazovali okamžitú spotrebu aj moje predchádzajúce autá - skôr by som bol prekvapený, keby Subík pri "brzdení motorom" ukazval inú hodnotu ako 0,0 :-)
Subaru Outback 2.0 D-S Business Navi (MY2017)
Obrázek
Predtým: Hyundai i30 kombi, Citroen C4 Picasso, Citroen Xsara Break, VW Golf IV, Renault 11, Škoda 120 L.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Ukazatel aktuální spotřeby Boxer Diesel

Příspěvek od HonzaCZ »

drobcek73 píše:
Aj mne BSko ukazuje 0,0 okamžitú spotrebu, keď dám nohu dole z plynu a "brzdí motorom".
Otázne je, či to brzdenie motorom je skutočne bez paliva (len trením valcov v olejovom náleve bloku motora), alebo tam riadiaca jednotka posiela nejaké drobné jednotky paliva... (ale to ma netrápi)
Tak brzdění motorem se snad neděje třením pístů, ale tím, že probíhá pracovní cyklus, zejména tedy komprese. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
drobcek73
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 06, 2021 5:21 pm
Jméno a příjmení: Peter
Bydliště: Bratislava

Re: Ukazatel aktuální spotřeby Boxer Diesel

Příspěvek od drobcek73 »

[quote="HonzaCZ"][quote="drobcek73"]

Honza jasné, že máš pravdu, ja som to popísal úplne laicky (amatérsky) :)
Subaru Outback 2.0 D-S Business Navi (MY2017)
Obrázek
Predtým: Hyundai i30 kombi, Citroen C4 Picasso, Citroen Xsara Break, VW Golf IV, Renault 11, Škoda 120 L.
Odpovědět

Zpět na „Palivo“