udelatko na meranie spotreby

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

udelatko na meranie spotreby

Příspěvek od racmaster »

ahojte, kedze po starom forestrovi SF ani toto moje posledne nema palubny pocitac, chcem sa spytat na nejaky sikovny napad, ako merat spotrebu. kedze jazdim malo, nechce sa mi tankovat plnu a zbytocne vozit 100kil nafty a tiez by mi tam zbytocne dlho stala.

rozmyslal som predbezne nad takymi dvoma prvoplanmi. jeden by bolo domontovat dajaky cinsky palubny pocitac z ebayu alebo druhy, a ten sa mi zda byt o dost lepsi napad - namontovat nejaky mechanicky prietokomer na privod paliva a hotovo... pripadne nejaky presnejsi identifikator mnozstva paliva v nadrzi
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22682
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: udelatko na meranie spotreby

Příspěvek od spm »

Si nejsem úplně jistý, jak moc jednoduché bude sehnat průtokoměr na tohle. Takové ty hračky na vodní chlazení do PC asi nebudou úplně vhodné na měření paliva a ještě pod tlakem. Ono ani ty auta, co spotřebu ukazují, obvykle nemají průtokoměr, ale dopočítávají to z délky vstřiku. Takže podle mě pokud to z diagnostiky auta půjdou nějak vymlátit údaje, ze kterých se to dá spočítat, tak bude asi nejjednodušší dostat to tam odsud.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: udelatko na meranie spotreby

Příspěvek od Juras »

To nemá? Ten kámošův liberty to má.
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: udelatko na meranie spotreby

Příspěvek od racmaster »

Juras píše:To nemá? Ten kámošův liberty to má.
to bude asi nejaky burzuj a si to dokupil v ramci specialnej vybavy :-D

je to inak sila, tieto politiky doplnkovych vybav v hodnote par eur za par tisic... pride mi to, ako ked som si cital renault thalia - doplnkova vybava - spatne zrkadla vo farbe karoserie.... 8() clovek aby bol rad, ze to vobec jazdi v zakladnej vybave
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7827
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: udelatko na meranie spotreby

Příspěvek od mnov »

Já radši udržuji nádrž v plném stavu a nevadí mi kila navíc. Ono na 100 kg nafty by to muselo mít nádrž odhadem 120l.
Prázdná nádrž je problém. Nevím jak je to u toho Tvého dehtu, ale já mám v nádrži čerpadlo a pokud není zcela ponořeno, tak musí bezchybně fungovat zpětné ventilky. Plná nádrž se doporučuje i s ohledem na její korozi.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21944
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: udelatko na meranie spotreby

Příspěvek od HonzaCZ »

racmaster: Jak je to starý? Jestli novější než 2005, tak to bude mít OBD2 a tam se dá spotřeba počítat, je na to spousta aplikací pro mobily. Samozřejmě ne úplně dokonale přesně. Pokud bys chtěl měřit průtokoměrem, tak bys potřeboval 2, ještě jeden na zpětný vedení a tuto hodnotu odečítat. Ale tak jako tak bys potřeboval nějakou elektroniku na vyhodnocování. K údaji o průtoku bys potřeboval ještě údaj o rychlosti a z ní integrovat ujetou vzdálenost. Spíš bych se poohlídl po nějakých Jeep fórech, jestli to někdo neřešil a nemá to hotový. Třeba jako u Subaru je proprietární diagnostický protokol, tak u Jeepu bude třeba taky a z něj se bude dát něco zjistit.

spm: No u dieselu nevím nevím s tou délkou vstřiku. To není tak jednoduchý jako u benzínu. ;)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22682
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: udelatko na meranie spotreby

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše: No u dieselu nevím nevím s tou délkou vstřiku. To není tak jednoduchý jako u benzínu.
Taky ty PP dost často ukazujou ne zrovna přesně :-) Slyšel jsem nějakou historku (těžko teda říct, jak moc je to pravdivý nebo urban legend), jak si kamioňák vytáhnul to zpětný vedení do kabiny a nacpal do kanistru. Pokud to fungovalo a nepřišli na to, tak se patrně s počítáním nafty vracející se průtokem ani neobtěžovali :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: udelatko na meranie spotreby

Příspěvek od racmaster »

honza, to co pises mi uz pride ako metoda, ktorou to pocita palubny pocitac... cize to by teda znamenalo, ze zhanat nejaky elektronicky jeep palubny pocitac. skusim pozriet na ebayi, ci daco take cinski sudruhovia chrlia v rozumnej cene ;-D

ale bohuzial, moje je 2002, takze asi to nema. ked na to tak pozeram, tak jediny zrealizovatelny sposob bude fakt ta plna nadrz.
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: udelatko na meranie spotreby

Příspěvek od racmaster »

spm píše:...tak se patrně s počítáním nafty vracející se průtokem ani neobtěžovali
to sa mi pri dnesnej hysterii automobiliek snaziacich sa o kazde deci spotreby nechce verit... urcite by tam dali aspon nejake konstantne znizenie o predpokladany spatny chod paliva, aby to na tom pocitaci vyzeralo zelatelnejsie ...
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22682
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: udelatko na meranie spotreby

Příspěvek od spm »

Jo, že tam bude nějaký výpočet na to bych věřil. Na druhou stranu tu oficiální spotřebu, podle které se pak počítají emise, dle mě stejně počítají jinak (taky je uváděná i u aut, které PP ani nikdy neměly), takže z tohohle pohledu co ukazuje PP je šumák.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10644
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: udelatko na meranie spotreby

Příspěvek od Mira »

Hlavně mají ty PP špatně nastavený. Jak je jinak možný, že papírovou spotřebu máte 5,7 a ono ať děláte co děláte to ukazuje furt min. 8?
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Palivo“