kvalita LPG u MOLů

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: kvalita LPG u MOLů

Příspěvek od davidherda »

Jako bych to zakřikl, ve čtvrtek jsem tankoval na Benzině, auto na volnoběh chcípá, netáhne, jako by vynechává vstřik, na benzín je to OK. Budu doufat v zasraný filtr či nekvalitní palivo.

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
liken0other
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: úte črc 19, 2016 5:23 pm

Re: kvalita LPG u MOLů

Příspěvek od liken0other »

Vážení, když jsme u toho, co si myslíte o
tomhle seznamu?

řekl bych, že se tam až podezřele často objevuje firma Tomegas, Kumegas, kupodivu i Flaga, kterou jsem vnímal dříve jako seriózního dodavatele. Když to shrnu, drtivá většina problémových LPG byly malé pumpy s neznámými dodavateli. Naopak kralupol, primagas se tam neobjevují ani jednou.
Je mi jasné, že problémy budou pravděpodobně pouze v konkrétních šaržích a dnes už paliva těchto firem mohou být ok, ale i tak si říkám, že raději naberu plyn na OMV / Shellce než abych riskoval kvůli koruně na litru.

Co se týče toho MOLu, napíšu jim asi oficiální dotaz. Jak je známo, dnešní MOL jsou bývalé stanice LukOil a Agip, takže je taky možné, že zatím nemají konsolidované dodavatele a berou stále od původních...
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: kvalita LPG u MOLů

Příspěvek od mnov »

Taky tankuji u MOLu (Zdiby) a dokud to byl LOKOIL, tak tam na stojanu visel certifikát od dodavatele PRIMAGAS. Nyní jsou stojany nové a dodavatel tam není. Nicméně problém jsem nezaznamenal. Na chalupě tankuji u malé pumpy v Pleších, údajně mají také PRIMAGAS, ale po jednom tankování jsem musel měnit vstřik a filtry. Ovšem to může být jen, že se to už prostě zašpinilo dobou provozu a filtr to nestíhal a pustil to parafinové svinstvo dál.
Co se týče spotřeby, tak pokud tankuji na chalupě, najedu na nádrž méně, protože to tam mají z kopce. Nemám ohnutý plovák. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
liken0other
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: úte črc 19, 2016 5:23 pm

Re: kvalita LPG u MOLů

Příspěvek od liken0other »

Je to tak trochu, jak jsem předpokládal. MOL dle odpovědi manažera odebírá od více dodavatelů (jmenuje konkrétně Primagas, Kralupol atd.). Nezapomíná zmínit, že jde o renomované společnosti se sledovanou kvalitou a další korporátní řečičky :-)
Doufejme tedy, že si takto velká síť nedovolí si tam pustit nějaký shit...
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: kvalita LPG u MOLů

Příspěvek od Bodyšek »

Borec ktery mi serizoval LPG ted nedavno mesic zpet tak rikal ze proste filtr ktery tam byl byl strasne zasrany a masny ze se nemam divit ze to blbe startuje cuka skube a chova se neklidne.Vymenil filtr seridil a vsecko v klidu .Kazdych 10 000km by mnel byt vymeneny ten filtr.Ja mam spotrebu 10.2litru a tankuji na Shellu ale jenom plyn.1.litr ta 14:30kc.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
johyyy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1296
Registrován: čtv zář 10, 2009 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Johan
Bydliště: Luby u Chebu

Re: kvalita LPG u MOLů

Příspěvek od johyyy »

Já jsem za filtry měnil jen jednou po 60kkm a byly skoro jak nový - tankoval jsem z 90%RobinOil , ted mám na plyn celkem lehce přes 100kkm a posledních 20kkm tankuju MOL a zatím to jezdí:-)
Forester SH Diesel power :-|
Subaru Outback 3.0 H6 05 LPG
Subaru Legacy II 2.2 '94 100Kw EX
Subaru Forester 03 2.0XT LPG R.I.P
Subaru Outback 2.5i 2007 LPG EX
Subaru Impreza GT 94 LPG EX
Subaru Impreza 97 R.I.P
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: kvalita LPG u MOLů

Příspěvek od sima »

Filtr jsem nikdy neměl zasraný,tankoval jsem když to teda šlo jen na lepších pumpách,třá tu na čsad a pak u soukromníka v Hodslavicích,ve světě kde to šlo,ale dodžoval jsem vždy jisté značky a jak říkám,nikdy se nic nezasralo.Vyvaroval jsem se pumpám,kde měli litr plynu o dvacetník levněji,či o padesátník,špatné zkušenosti jiných a i ty méně desttruktivní mé,co jsem hned poznal při jízdě,ořezaná akcelerace a větší spotřeba...takové jen vodítko.
Čili jsem tím chtěl říct,že se filtr nemusí měnit,pokud se tankuje dobré palivo,vůbec se nemusí měnit a když tak to člověk pak pozná,ale není důvod,když se tankuje normální,neřkuli kvalitní lpg.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Palivo“