Jaký systém lpg zvolit?

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od bushman1 »

Tak se pomalu připrav na vstřiky. Odchází cca kolem 180-200 tisíc km. Pak buď nové vstřiky, což je za 20 tisíc nebo celý nový systém LPG. Už to mám za sebou a nějak ošulit (repase) se to nedá.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od Juras »

Ten dodělávanel plyn, to je peklo. Vysvětlete prosím někdo těm plynařům, že se může stát, že by náhodou někdy bylo třeba vyndat motor ven z auta, tak že by nebylo od věci, třeba ty dobastlený dráty propojit někde vhodně umístěným konektorem. Protože to co oni dělají, že celej motor omotaj drátama a hadičkama a přibaslí to k původní kabeláži takovým způsobem, že to nijak nejde vymotat ven a nezbyde jiná možnost, než to prostě odcvakat, už mě dost vytáčí.
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
PetrC
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 510
Registrován: ned čer 02, 2013 10:11 am
Jméno a příjmení: Petr Celnar
Bydliště: Bučovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od PetrC »

Juras píše:Ten dodělávanel plyn, to je peklo. Vysvětlete prosím někdo těm plynařům, že se může stát, že by náhodou někdy bylo třeba vyndat motor ven z auta, tak že by nebylo od věci, třeba ty dobastlený dráty propojit někde vhodně umístěným konektorem. Protože to co oni dělají, že celej motor omotaj drátama a hadičkama a přibaslí to k původní kabeláži takovým způsobem, že to nijak nejde vymotat ven a nezbyde jiná možnost, než to prostě odcvakat, už mě dost vytáčí.

Ani očko nenasadíš :-DDD prostě auta s plynem dělat nebudeme a bude to první otázka co položíme když bude někdo chtít vyndat motor.

Si asi říkaj, hmm subaru to se nesere, tam se motor nevyndavá.
1996 R33 Skyline GT-R V-spec [490 HP/650 N·m]
MY96 SUBARU IMPREZA WRX STi Type RA Version II DCCD - JDM [275 HP/319 N·m] - SOLD :-(
v rodině:
MY96 SUBARU IMPREZA GT 555 [300 HP/350 N·m] - na nukleární pohon
MY06 SUBARU FORESTER 2.5XT [230 HP/320 N·m]
Uživatelský avatar
johyyy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1296
Registrován: čtv zář 10, 2009 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Johan
Bydliště: Luby u Chebu

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od johyyy »

Třeba Matyáš lpg-vaněk.cz dáva kabelové svazky do originálních svazků - po otevření kapoty jde LPG poznat jen podle reduktrou... Žádné bastlení ;o)(o; Není plynař jako plynař stejně tak jako není mechanik jako mechanik...
Forester SH Diesel power :-|
Subaru Outback 3.0 H6 05 LPG
Subaru Legacy II 2.2 '94 100Kw EX
Subaru Forester 03 2.0XT LPG R.I.P
Subaru Outback 2.5i 2007 LPG EX
Subaru Impreza GT 94 LPG EX
Subaru Impreza 97 R.I.P
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od Bodyšek »

Je moznost nekde neoficialne-nebo oficialne ke stazeni software na kontrolu popripade serizeni lpg svojeho systemu co mame v aute?Kdyz mam BRC tak stahnu soft pro brc napichnu kabelem a podivam se jestli vse je ok?Protoze ja uz jsem nechal tolik penez a duvery servisum ze mne to zacina odrazovat a obcas i sam se podivat jestli je to ok a jestli vymenili to co vymenili!Ne ze vam reknou ano Pane Kohout ventili mate serizene s vymenene a tesneni a gufera a svicky a napln klimy a motor ven a zpet a 25 000kc a motor klepe jako diesel a jeste to na hovno startuje Dancars Opava.Ztracim duveru.Dekuji


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od VDC »

Bohouši nevěřím, že ti v Dancars naúčtovali peníze za něco, co neudělali. Prostě nevěřím. Známe se tak dlouho, že si to troufnu tvrdit s naprostou jistotou. Léta budované renomé solidního servisu si něčím takovým nebudou kazit.
Nicméně co se toho software týče, tak já jsem kupoval kabel pro můj systém na http://www.projekt-tech.cz a příslušný software lze následně stáhnout tamtéž. Zrovna u BRC tam píšou, že klíč k sw je přiložen na cd ke kabelu, při jeho zakoupení.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od yeti »

Na to CD s ovladačema bacha. Stáhl jsem si od nich CD s diagnostickým SW a byly tam nějaký breberky, asi jak to maník tahal z číny nebo z které pr*ele. Klidně si to stáhni, ale napřed to projeď AV. Výhodou je, že ty CDčka už jsou dost starý, takže na to reaguje AV spolehlivě.
Jinak ale, Bodyšku, bacha, ať se jen díváš a něco si nepo*dáš. Ideální při prvním napojení je udělat zálohu nastavení.
Jo a co se týče Dancars, tak je dlouhodobě jedním z nejlépe hodnocených AS mezi subaristy. Taky nevěřím, že by naúčtovali něco výrazně jinýho než by dělali. Problém u AS je jinej a už se to tu psalo na mnoha místech - oni jsou svázaní normohodinama. Mechanik tudíž ví přesně co má udělat (to mu v podstatě řekneš ty prostřednictvím přejímacího technika), a jejich plánovací systém ví, jak dlouho mu to má trvat a mechanik nemá nějak moc šancí tomu autu věnovat nějakou zvláštní extra péči a zjišťovat jestli to klepe / neklepe, jede / nejede , vrže / nevrže a kdy ano a kdy už ne.... Prostě na hledání a řešení specifických problémů si musíš najít šikovnýho mechanika, kterej tomu rozumí a strefit se mu do termínu, kdy na to má čas. Jinak jsi v prdeli >:-f
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od Bodyšek »

VDC píše:Bohouši nevěřím, že ti v Dancars naúčtovali peníze za něco, co neudělali. Prostě nevěřím. Známe se tak dlouho, že si to troufnu tvrdit s naprostou jistotou. Léta budované renomé solidního servisu si něčím takovým nebudou kazit.
Nicméně co se toho software týče, tak já jsem kupoval kabel pro můj systém na http://www.projekt-tech.cz a příslušný software lze následně stáhnout tamtéž. Zrovna u BRC tam píšou, že klíč k sw je přiložen na cd ke kabelu, při jeho zakoupení.
Tome auto jsem jim byl reklamovat s tim ze ty ventili jsou stale hlucnejsi a to dost.Auto tam bylo tyden a nic se nevyresilo,rekli mi ze v ramci reklamace po mesici jezdeni zkontroluji ty vule a ze pry je to v toleranci.Staci kdyz zvednes kapotu a podivas se jedna hlave je jak uplne nova a ta druha je tak zasrana-spinava snad v zivote nebyla dole.Stojis pred autem a prava strana cvaka jak o dusu a leva je tak tichoucka ze proste o te pulce motoru nevim.Kdyz ten motor byl ven obe hlavy dole a jedna byla na srovnani a na zabrouseni sedel a na uprave od soustruznika-nebo nekde ve firme na zkontrolovani proc to neudelali na druhe strane?Aby obe hlavy byli stejne a ventili taky a fungovali a dosedali stejne.Fakturu vyfotim dolozim tak jak jsem slibyl.Jeste mi kvuli tomu volali a auto tam bylo 3-4 tydny.Rekli mi ze je potreba vymenit zadni lambda sonda.Vymenil jsem si ji doma na najezdech.Divej co mi prislo v sms: Dobrý den - origo z. sonda 6.293,- neorigo 3.800,- Iglár.Dal jsem Bosch za 1200kc nebo tak nejak.Vzdycky jsem kazdemu vsechno a bez kecu zaplatil do posledni koruny a at to byl servis nebo soukromnik.Nikdy jsem se moc nezajimal o ceny a co stoji.TED CO MAM FOREJSE TAK SE ZAJIMAM CO STOJI!Protoze to chci mit v poradku kdyz to stoji takovy majlant.Ted jsem v Chorvacku 856km a pecene kure,tempomat,protiprokluz,tak 6x za cestu zastavil nacetl obe sondy nizke napeti mi to psalo vymazal a jedi dal.Porad jedu benzin.Zastavim natankuji ujedu 100km treba a blik zas.A furt dokola.Doresim to jak se vratime domu.A rekli mi ze az dojedem domu ze se jim mam ozvat a doresime ten zbytek.Motor ven a druha strana hlavy ktera klepe,pry jim staci tyden.Tak ze nenaji ciste svedomi.Uz se mi to tam vazne nechce odvazet a uz to stalo tolik penez ze moje pani nechce ani zadne Subaru ale spolehlive auto ObrázekObrázekObrázek.Oni si totiz mysli ze jsem kokot ktery tomu prd rozumi a vsecko zaplati.Mozna jsem kdyz jsem vsecko zaplatil.Prisel jsem zprosakem a odesel jsem o 25 000kc chudsi domu a problem nevyresen!Proste hlupak zustane hlupakem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od Bodyšek »

yeti píše:Na to CD s ovladačema bacha. Stáhl jsem si od nich CD s diagnostickým SW a byly tam nějaký breberky, asi jak to maník tahal z číny nebo z které pr*ele. Klidně si to stáhni, ale napřed to projeď AV. Výhodou je, že ty CDčka už jsou dost starý, takže na to reaguje AV spolehlivě.
Jinak ale, Bodyšku, bacha, ať se jen díváš a něco si nepo*dáš. Ideální při prvním napojení je udělat zálohu nastavení.
Jo a co se týče Dancars, tak je dlouhodobě jedním z nejlépe hodnocených AS mezi subaristy. Taky nevěřím, že by naúčtovali něco výrazně jinýho než …
Prosim te kdyz mam teda BRC tak jaky kabel a software si mam zaridit?Moc se v tom nevyznam a radeji se zeptam zkusenejsiho.Dekuji


Sent from my iPhone using Tapatalk
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od yeti »

No já o tom vím taky prd. Ale na tom projekt-techu si vyber kabel FTDI&OPTO a zvol si konektor pro BRC. SW by tam měl být ke stažení.

EDIT: to máš teda ojeb s tím autem. Ale jestli máš jednu hlavu špinavou a druhou ne, tak předpokládám, že opravovali tu špinavou. Kdo ví, co se s tím motorem stalo než jsi to koupil... Co se týče lambdy, tak osobně bych šel do originálu. Je to raketa ja sviňa, ale s neoriginálem, nedej bože univerzálem tě to ve finále bude stát víc.

EDIT2: není to ten potkanej motor po prvním štelování ventilů? Bych to nechal pro jistotu rozdělat...
Naposledy upravil(a) yeti dne stř čer 28, 2017 11:28 am, celkem upraveno 2 x.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od Bodyšek »

Jasny super.Kuknu a obednam.Ale jako prvni doresim ten zbytek tech problemu.Ale podle mne je dobre mit takove vecy a obcas si to zkontrolovat nebo vedet jak to funguje a co to dela a kdyz je nejaky problem tak si to tim vycmuchas aspon ne?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od Bodyšek »

VDC píše:Bohouši nevěřím, že ti v Dancars naúčtovali peníze za něco, co neudělali. Prostě nevěřím. Známe se tak dlouho, že si to troufnu tvrdit s naprostou jistotou. Léta budované renomé solidního servisu si něčím takovým nebudou kazit.
Nicméně co se toho software týče, tak já jsem kupoval kabel pro můj systém na http://www.projekt-tech.cz a příslušný software lze následně stáhnout tamtéž. Zrovna u BRC tam píšou, že klíč k sw je přiložen na cd ke kabelu, při jeho zakoupení.
Tome dekuji za super stranky a doporuceni.Napsal jsem jim email a poptal jsem se,byli velmi vstricni a ochotni a rekli doporuceni co by mohlo fungovat na moje auto a muj system BRC a jaky konektor tam zrejmne bude.Diky


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od VDC »

Bohouši rádo se stalo. Taky jsem byl s jejich přístupem spokojen.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od USbiker »

Tak jsem si to tu pročetl a zajímalo by mne jestli můžu mít nainstalovaný komplet systém Tartarini a vyměnit jen vstřikovače tčeba za Magic4? Můj Tartarini mě už dost s...e, pořád svíti pečené kuře a OBDII hlásí missfire na různých válcích. Komplet ventily mám dělané na podzim a nepomohlo to. Koupil jsem si diag kabel na LPG a mravenčí prací jsem se dostal k tomu že missfire už se objevuje jen na šestém válci, ale už nic víc s tím nesvedu. Tak by mě zajímalo jestli tam můžu všechno nechat a zkusit jiné vstřikovače, anebo musím vyměnit i jednotku, reduktor atd? Svíčky jsem měnit 3x a zkoušel jsem i nastavení elektrod na 0,9 až 1,1. Ještě teď mám podřené ruce... :-D
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od yeti »

USbiker: obávám se, že ne.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Odpovědět

Zpět na „Palivo“