Jaký systém lpg zvolit?

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od sima »

Bodyšku FEDOR znám,jsou dobří na méně obvyklé lpg i na ty běžné,je to kolikrát jediné řešení,mají i exoty náhradní díly na lpg,atd atd ale jsou drazí,tj fakt.Já si našel vždy jiného plynaře,který mě dokázal pomoci,i když jsem už měl zamířeno k nim,vše jsem nakonec vyřešil jinak.Za nějakým plynařem z Lipníku jezdí jeden známý,má bavo x5,je s ním nesmírně spokojen i s cenou,ale nezná zas toho valmezáka tu.On ten valmezák tu je nějaký ten rok,ale já ho znám už pěknou řádku let,odjinudy.On umí,jen je třeba se optat,zda a jak a jestli vůbec by řešil tvůj problém,nemůžu mluvit za něj,chápeš,ať pak na mě nepluješ :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
ježišek
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 173
Registrován: pát kvě 01, 2015 11:21 am
Jméno a příjmení: Pavel Pařenica
Bydliště: Hutisko-Solanec

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od ježišek »

Za mě jediná volba je objednat opravnou sadu na reduktor + filtry + nějaké čistidla (nejlépe čistič karburátoru/klapek) vyhodit reduktor, propojit hadice topení (ještě zavřít ventil plynu na bombě) a v klidu si ho přetěsnit a vyčistit sám. Jinak tě to bude stát jenom prachy s nejistým výsledkem.
Subaru Outback 2.5 115kw LPG
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od sima »

Jo josífku,ale asi si to Bodyšek nechce dělat sám a tak přikládám ještě jeden tip,fakt opět zkušený plynař,začínal tu jako první:
http://www.lpgauto.cz/kontakty
Mě pomohl když už jiní říkali,že to neumí,či to bude stát majlant a výměna ix dílů,on uměl repas a fungovao to na furt pak.Nalož s tím Bodyšku jak uznáš za vhodné,osobně bych obvolal vše,tj to nejmenší,než to někde strčíš,máš s tím už ostatně nemalé nedobré zkušenosti.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od VDC »

Jestliže ta cena 11000 byla i s nádrží, tak to není nijak extra přehnaná cena, protože samotná bandaska stojí 6000+k tomu nějaká ta práce za výměnu.
Pak mi na ostatní servis kolem reduktoru zbývají 4000, což už zase není tak strašná raketa. Hlavně, když je reference na servis dobrá.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od sima »

Jj méně jak o desítku si tady nikdo z plynařů za výměnu bomby neřekne.Bodyšku,ten posledně uvedený plynař- Dalibor Huvar když něco dělá,tak si za tím stojí a dělá to fakt dobře!
Pár nám známých pohledů :-)
http://www.lpgauto.cz/galerie/subaru.php
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
arai
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 131
Registrován: úte zář 08, 2009 10:00 pm
Jméno a příjmení: Jaroslav Tomšík
Bydliště: Lešná Příluky

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od arai »

Výměnu nádrže už řeším, čeká mě to v květnu a desítku bych za to fakt nedal. Měl bych se vejít do pěti i s prací. Budu to dělat v tom valmezu, v Hodslavicích jsou tak o 20% dražší, ale hlavně už tam není ta preciznost, ta je právě ve VM.
XV 1.6
ex: Impreza 2.0 GX kombi + LPG, MY 02
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od sima »

Arai jen pětku,vážně,není to nějaký omyl?Protože právě tam ve valmezu říkali desítku,je to tak dva roky zpět.Znám přímo toho plynaře...ten předtím dělal právě v Hodslavicích a držel to tam nad vodou,co se týče práce,odedřel tam toho fest.Se nedivím,že se trhl a udělal se pro sebe,necítil se oceněn.
Jak se tak dívám,asi klesly ceny nádrží,začíná to na 3000 kč,to teda hledím,bylo to dražšší,jak psal předseda Tomáš.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
arai
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 131
Registrován: úte zář 08, 2009 10:00 pm
Jméno a příjmení: Jaroslav Tomšík
Bydliště: Lešná Příluky

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od arai »

Jj, ceny nádrží nejsou to co bývaly před deseti rokama. Radka znám z těch Hodslavic, přestavbu jsem dělal tam a dokud se netrhnul tak jsem tam lpg servisoval. Teď tam jezdím jen tankovat.
XV 1.6
ex: Impreza 2.0 GX kombi + LPG, MY 02
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od sima »

Arai tak to máme stejnou historii s Radkem :-) =) Já tam pak jezdil taky jen tankovat,ale pak jsem jezdil už tankovat zde na čsad,sralo mě jak tam omezil provozní dobu čerpačky,či otvíral později.
(Jsem ti psal Arai,že jsem tě viděl ve svém zeleném povozu u Šotka ve valmezu)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od Bodyšek »

Kluci zitra to zkusim obvolat a budu informovat.Ale priklanim se k tomu Valmezu,je to pro mne bliz a hlavne to tam trosku znam ten Valmez a podle teda referenci vasich je to OK .Uz jsem se ted brutalne spalil a taky to bylo na doporuceni s tema ventilama.Tak ted uz budu proverovat a cuchat aby se to nezopakovalo.A ten borec v tom fedorauto rikal ze i kdyz je tam BRC reduktor ze tam nemusi byt ten samy.Ze tam muze prijit i jiny vyrobce ale musi byt aspon trochu podobny a mit podobne pripojeni.Kdo jezdi kazdy den na plyn?Flash Lube nekdo pouziva te nebo mate namontovano?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od mnov »

Tu opravu reduktoru za 4k bych zvážil, protože za polovic se dá pořídit nový reduktor.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od Bodyšek »

Ja mam vsecky tesneni,celou sado na svuj reduktor doma a klidne bych si to udelal i sam ale mam strach abych neco neposral :-(.mnov ty jso odku?Ty bys mi stim nehelpnul?Nestacil jsem to dnes obvolat mnel jsem v praci trosku pakarnicku tak to co v nejblizssi dobe musim obvolat a pozjistovat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od sima »

No to teda nevím,snad bude někdo svolný tu tvou sadu použít,většinou maj nějakou přirážku i na díly,tak si třeba přirazí víc na práci no,ale nechápu proč jsi to teda kupoval,když to sám nechceš dělat :-) ale tvoje věc no,možná jsi předtím uvažoval jinak :-) tak dej pak vědět ;)
Taky nevím zda se nemusí znova systém diagnostikovat,můj se musel,já myslím,že k plynaři budeš muset stejně,mnov si dělá na plyn všechno sám,tj jiná kapitola,ty ne.Aby ti pak po nějaké svépomoci neřekl plynař,to máte rozdrbané,tj špatně,domlouvej se pak s někým.Čili buď to udělá někdo jako mnov se vším všudy i s diag kontrolou,nebo to dá komplet plynaři,žádné polovičaté řešení,já jen ať s možnými komplikacemi co nevyřešíš doma na ponku či u někoho v garáži bez vybavení,bez diagu,ať s tím pak počítáš...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
arai
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 131
Registrován: úte zář 08, 2009 10:00 pm
Jméno a příjmení: Jaroslav Tomšík
Bydliště: Lešná Příluky

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od arai »

Bodyšek, chtít po mechanikovi ke kterému jdeš poprvé ať ti namontuje tebou dodané díly, no nevím. Mechanik který má domluvené práce na měsíc dopředu tě pošle do háje, s tím počítej.
sima: u Šotka jsem si tě nevšímnul, po chodcích moc nekoukám, ale nejel jsi v pátek po druhé hodině od Dezy?
XV 1.6
ex: Impreza 2.0 GX kombi + LPG, MY 02
Uživatelský avatar
nun
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 30, 2017 11:12 am
Jméno a příjmení: Miloš Kowol
Bydliště: Třinec

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od nun »

sima píše:Arai jen pětku,vážně,není to nějaký omyl?Protože právě tam ve valmezu říkali desítku,je to tak dva roky zpět.Znám přímo toho plynaře...ten předtím dělal právě v Hodslavicích a držel to tam nad vodou,co se týče práce,odedřel tam toho fest.Se nedivím,že se trhl a udělal se pro sebe,necítil se oceněn.
Jak se tak dívám,asi klesly ceny nádrží,začíná to na 3000 kč,to teda hledím,bylo to dražšší,jak psal předseda Tomáš.
Přidám konkrétní i když trochu specifickou zkušenost. Nově koupený Outback z německa s propadlou nádrží holandského typu. Chtěl jsem klasiku a co největší objem nádrže. Tady v česku jsem se nějak nemohl nikde rozumně domluvit na konkrétní nádrži, tak jsem to řešil v polsku (vždy je třeby dávat pozor - existuje dobrý Polák i špatný Polák...) Dal jsem na doporučení známého na konkrétní firmu.
Do Outbacka 2005 jsme se nakonec domluvili na nádrži 680/270 82litrů od Bormechu (opravdu to tam vlezlo za cenu nutného mírného sklepnutí přesahů v kufru - nic dramatického) a chtěl jsem pro ně atypický a drahý multiventil BRC (mám celý tento systém). Vše komplet i s prací mně vyšlo na 7100,- Kč + nutná revize v česku. U nás při dotazu na cenu všichni začínali od osmi tisíc nahoru, a dávali si ještě velkou rezervu +nahoru...
Subaru Outback 2,5i LPG AT 2005 Obrázek
Mazda Mx-5 NC 1,8 2006
Citroen Berlingo 1,4i 2001
EX - OctaviaII 1,6TDI FabiaII 1,6TDI FabiaII 1,6 16V FabiaI 1,9TDI SEATCordoba 1,9SDI Lada2101 Oltcit Škoda100 Škoda1203 Tatran125 ČZ175Sport
Odpovědět

Zpět na „Palivo“