Jaký systém lpg zvolit?

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Odpovědět
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od Bodyšek »

Mohu se zeptat?Mam v tom mojem BRC system a Bifuel nastavbu,zajimalo by me jestli jde jezdit bez Reduktoru na plyn?Ze bych to nechal preple jenom na benzin?Jestli ho mohu vytahnout ven a jestli to auto muze nebo pojede bez nej?Dekuji


Sent from my iPhone using Tapatalk
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od yeti »

no, nejsem odborník, ale nechápu proč vrtat do zástavby, když se to dá vypnout elektricky....?
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7828
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od mnov »

Taky moc nechápu, proč demontovat jen reduktor. Nicméně jezdit to bez něj bude. Musí se však zajistit uzavření přívodu LPG do reduktoru a zaslepit, nebo proklemovat hadice chlazení.
S demontovaným reduktorem neprojdeš STK, to by se musela udělat komplet demontáž a zapsat to do TP.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od VDC »

Bohouši hledáš v tom složitosti. Když plyn vypneš tlačítkem a žádný nebudeš tankovat, můžeš jezdit jen na benzín. Pokud bys tam plyn nechtěl vůbec, pak má smysl celou zástavbu demontovat a zrušit zápis v techničáku. Ale podle mě je to zbytečná administrativa. Nikdo tě přece nenutí na plyn jezdit.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od SCOOTER »

Já doporučuji značku NO LPG GAS v Subaru...
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od Bodyšek »

Jasne to chapu .Chci proste udelat repase toho Reduktoru protoze novej stoji 3700kc a ti plynari tvrdi ze levnejsi varianta je ta ze si na to obednas komplet sady tesneni i s membranama a krouzkama a ruznyma a vse by mnelo pasovat.Rozdelat vymenit a pretesnit a mnelo by to slapat zase treba bez problemu dalsich 8 az 10 let do vymeny bomby a kompletni serizeni co mne ceka pristi rok.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od VDC »

Jo takhle. No tak na servis ho lze samozřejmě vyndat a jezdit na benzín.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od yeti »

No ale přetěsnit to snad jde na počkání, ne? To snad nemusí mít týden venku. 8()
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
arai
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 131
Registrován: úte zář 08, 2009 10:00 pm
Jméno a příjmení: Jaroslav Tomšík
Bydliště: Lešná Příluky

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od arai »

Přetěsnit reduktor na počkání jde, dělal jsem to tak 2 roky zpět. V únoru mi bohužel praskla vyměněna membrána a lpg se mi dostávalo do chlazení a jelikož se v tu dobu pojebalo půl auta tak jsem při tom všem rovnou dal nový reduktor, měl skoro 10 let. Sada na repas reduktoru stála půlku co nový tak teď už to snad auto přežije.
Bodyšek, na kraji ValMezu je šikovný plynař, co vím jezdí k němu lidi i z Lipníka, když tak se koukni na LPG VM.
XV 1.6
ex: Impreza 2.0 GX kombi + LPG, MY 02
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od sima »

Jj arai,tj jeden známý,je fakt šikovný,dělá to už mraky let,zná teda fest =)Mimochodem-zelená réza u šotku ve valmezu,koukám kdo v ní a zdravím tě,ty ne >:( >>:-@@ ;) Já šel pěšo vyjímečně :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od Mira »

sima píše:Jj arai,tj jeden známý,je fakt šikovný,dělá to už mraky let,zná teda fest Mimochodem-zelená réza u šotku ve valmezu,koukám kdo v ní a zdravím tě,ty ne Já šel pěšo vyjímečně
Pěšo? Dyk máte ve Valmezu MHD zadax, ne? Prej, že vám to po tom městě tak bezva jezdí, tak se radní praštili přes kapsu aby se tam dalo aspoň projít. :-)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od sima »

Ne,ne zatím ne,furt o tom remcaj už ix let,každý nový radní to oživí a zatím nic.Mimochodem buď Míro rád,že neprojíždíš přes valmez včil,začíná peklo,opravy veliké a jak jinak všechny naráz,fakt mega kokoti,je to čím dál horší,všeci serou na vše,to předtím byl jen odvar.No ale obchvat prý je už na dohled :-DDD :-DDDuž několik desítek let... a má se stavět snad 10 let či kolik,začátek reálně v nedohlednu,těch plánů už bylo a těch ministrů co na tom udělali své body :-D Vím je to mega složitá stavba a nákladná,ale za tu dobu je to už velká ostuda a smích!
Myslím,že jsme dost už rarita,jsem si jist,že jo a bude hůř,jednoho krásného dne se to zastaví,zadrcne totálně,to bude překvapení 8() Ono se to už děje,ale raz to bude kolaps celodenní,to jsem si jist.Hm na tak malé městečko si fakt užijem,praha hadra kolikrát =)
Jo vidíš to já šel pěšky mimořádně,protože jsem vezl své retro kolo po tátovi do opravny,jinak bych šel max z parkoviště,či zpět k autu :-)Jinak mhd fakt dost nemusím,auto,kolo,pěšo,nakonec mhd,krajní varianta.Jo mimo město vlak,ten mám furt rád =) Ať je to s dráhami či soukromími dopravci jak je to,vlakem jezdím strašně rád.Jen už není kam moc,takže nejezdím vlastně :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od Mira »

No já to zahlídl dnes ve večerníku kde povídali, že jako už jo. Nějakej papaláš tam hlásal, že na to museli dát 1,5 mega či co. Ale takový, pravda, lžou nejvíc. V Brně dnes taky ucpávky. Ale furt vim kudyma jet, protože kamoš mne dnes zahlídnul ve špíglu na Křence, pak jsem se mu zas ztratil a na stejným místě jsem byl min. o 10 minut dřív. Řekl jsem mu, že jezdí jak vidlák, místní jezdí jinudy. On, že jsem to ale měl asi možná i o kilák delší. Tak jsem mu řekl, že mi motor bežel o málem čtvrt hoďky méně času, tím pádem bude moje spotřeba i menší a hlavně já přijet o víc jak 10 minut později, tak jsem se počural. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od sima »

Jj taky využívám fint a "zkratek"co se dá,ale tu ve maloměstě jich není vůbec,či jen minimum,valmez je prostě sevřený v údolí a zasekaný na léta dopředu.Když už si jedu nějakou zkratkou,většinou nemožu řešit-průjezd zakázán-či že jedu po lesní cestě,riskuju taky závoru...i to už bude pravda a to přímo ve městě,dá se říct :-)
No Míro hlavně dělat bajpasy na stěžejním kruháči půl roku 8() a uzavírat celé hlavní tahy 8() 8() to bude teprv armagedon!!!Ale furt si myslím,že ty prázdné a sobecké hlavy zjistí,že takhle to fakt nebude fungovat a nejde to a že začnou opravdu pracovat,tlačit na firmu...jenže už bude zase pozdě,smlouva je,silničáři maj práci na dlouho,balík to bude stát,tak se poserte všeci =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od Bodyšek »

arai-sima dekuji za rady a doporuceni :-).Ja volal tomu borcovy do Lipnika nad Becvou nejaky Michal Vylob.Rekl mi ze vsecky druhy a vyrobce plynu ale BRC delat nechce a ani nebude.Ze to mam zkusit u nekoho jineho kdo se BRC zabyva.No a tak jsem nelenil a zavolal jsem do spolecnosti www.fedorauto.cz to jsem jeste nevedel o tom Valmezu,pry:neni problem dovez te udelame co je potreba seridime a bude te mit klid na dalsich 100 000km.Rikam super ale mam pristi rok vymenu lahve.Spocital tu nejhorsi variantu a ze by to stalo 11 000kc.To se mi zda dost.Ze delaji komplet vsecko ohledne plynu,cng atd.Vymeni i reduktor kdyz bude potreba a ze tam nemusi byt primo BRC ale ze dneska se to da nahradit uz jinym vyrobcem nebo jinou firmou.Tak ze ted zkusim jeste ten Valmez ten je bliz nez Prostejov a uvydime.Pozjistuji ceny a nejak to musi dopadnout.Diky moc


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odpovědět

Zpět na „Palivo“