Zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
macasubaru
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 918
Registrován: ned dub 08, 2012 9:48 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Jablonecko

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od macasubaru »

jo kiti.. tak bys měl jezdit u nás ve špitále .u nás mají tvoje auto na rozvoz krve..to by jses hezky povozil.to je fakt svezení.
Outback 2009 LPG 127 KW AUT černá met. EX..
FORESTR 2008 LPG 110 KW manual (bohužel: :-/ ) stříbrná metal
Uživatelský avatar
johyyy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1296
Registrován: čtv zář 10, 2009 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Johan
Bydliště: Luby u Chebu

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od johyyy »

Přesně jak říka macasubaru, roční nájezd není podstatný je jedno jestli najedeš 200 000km za 5 nebo 15 let, uspora je stejná....
Můj brácha má Otb LPG a najezdí prd, ale když někam chce tak sedne a jede,neřeší. Moji rodiče maji Forouše bez LPG a furt brečí že tam nepojedou že to je drahý ::-DDD: Což je vlastně nevýhoda LPG, s B95 si řekneš že na subaru sraz nepojedeš protože to bude stát ranec ta cesta, s LPG si řekneš že pojedeš vždyť jezdím zadarmo :D takže 2x větší nájezd ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:
Forester SH Diesel power :-|
Subaru Outback 3.0 H6 05 LPG
Subaru Legacy II 2.2 '94 100Kw EX
Subaru Forester 03 2.0XT LPG R.I.P
Subaru Outback 2.5i 2007 LPG EX
Subaru Impreza GT 94 LPG EX
Subaru Impreza 97 R.I.P
thunderace
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 987
Registrován: sob led 02, 2010 8:14 am

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od thunderace »

a kolik bere H6(jedno kolik kW,myslim že jsou dost podobný) při dobře nastavenym systému plynu? něco už jsem se tady dočetl průměry od 11 do 17. Reálně normální jízdou? dodržovat limity,využívat setrvačnost...nic brutal eko.
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od kiti »

Macasubaru

asi dobrej oddíl
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
macasubaru
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 918
Registrován: ned dub 08, 2012 9:48 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Jablonecko

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od macasubaru »

kiti..u nás bez čtyřkolky a bez pořádného auta by nic nerozvezly..a tady s tím jezdí kámoš,,nekupuje benol,a ještě mu za to platěj.a někdy na majáky,tomu se říká zaměstnání:))
Outback 2009 LPG 127 KW AUT černá met. EX..
FORESTR 2008 LPG 110 KW manual (bohužel: :-/ ) stříbrná metal
Uživatelský avatar
macasubaru
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 918
Registrován: ned dub 08, 2012 9:48 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Jablonecko

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od macasubaru »

johyyy.. přesně jak říkáš.. občas přijedou lidi na pokec nebo kontrolu a říkaj že nic neušetřej,, tak poprvé jsem se ptal jakto??? a oni že ted jezděj pořád a předtím hodně přemýšlely jestli to je nutné,,a podobně:)a ted skočej do auta kdykoliv a frčej.
Outback 2009 LPG 127 KW AUT černá met. EX..
FORESTR 2008 LPG 110 KW manual (bohužel: :-/ ) stříbrná metal
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od romull »

macasubaru píše:to máš pravdu.kačka se líp počítá a je to stopro. a za 3 roky 120 000 Km.. to je slušný,já jen nechápu ,když tady někdo muže napsat že LPG se nevyplatí.....já si zase subaru neumím představit bez LPG.to když někdo ke mě přijede a má bez LPG …
Já mám teď za posledních skoro 5 kkm dlouhodobou 8,6, což dělá 8,6 x 27,2 = 2,34/km. Jezdím ale většinou sám a jen dlouhé trasy a cena BA je bez DPH, to mi vrací. Já budu asi ten exot :845: , kterému se to asi opravdu nevyplatí a na návratnost nákladů na zaplynování, na servis LPG a motoru by se načekal hóóóódně dlouho, najedu s tím jen cca 20 kkm za rok :655:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
thunderace
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 987
Registrován: sob led 02, 2010 8:14 am

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od thunderace »

romull píše:
Já mám teď za posledních skoro 5 kkm dlouhodobou 8,6, což dělá 8,6 x 27,2 = 2,34/km. Jezdím ale většinou sám a jen dlouhé trasy a cena BA je bez DPH, to mi vrací. Já budu asi ten exot , kterému se to asi opravdu nevyplatí a na návratnost …
Tak to já jsem větší exot,když to počítam jezdím km za 3,50 většinou plnej a všude. No najedu měsíčně pětset,víc na to nemám čas :686:
Uživatelský avatar
macasubaru
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 918
Registrován: ned dub 08, 2012 9:48 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Jablonecko

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od macasubaru »

romull..jednoduché počty. zástavba 28 až 30 tkč, když jezdíš za 8.6 ba tak LPG by bylo cirka 10 l. 10 x 18 kč je 1.8 km.takže koruna na km. na tvých 20000 km ročně to je 20 000 kč doma za rok.za dva roky 40000 kč,bez investice dva roky záruka.ale jo máš pravdu.ale málo lidí maji ba za 27 kč
Outback 2009 LPG 127 KW AUT černá met. EX..
FORESTR 2008 LPG 110 KW manual (bohužel: :-/ ) stříbrná metal
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od VDC »

Já mám těma mýma velkýma kolama tu spotřebu zkreslenou. Navíc jezdím převážně město a s vlekem mimoměsto. Ale o víkendu byla žena za kamarádkama za Prahou, takže najela asi 350 km, za krásných 12,8 L/100. Reálně by ta spotřeba byla ještě nižší, protože těch natočených kilometrů by bylo víc. Jinak mě přepíná Outback ve 35˚ a to je děsně brzo. Litr to nespolkne. Tankuju tak 10 L benzínu za měsíc.
Do konce roku budu mít najeto za letošní rok cca 15000 km.
S Previí mám najeto 90 000 km na plyn, když jsem jí koupil, už byla zastavěná. Ventily se jednou kontrolovaly, jinak přímé náklady na LPG byly po 70 000 svíčky a filtry. Jinak nic. Tam je ta úspora maximální. Teď s Prevkou jezdí žena po městě a nájezd se výrazně snížil, za letošek to bude tak kolem 5000 km.
Nedovedu si představit, že bych provozoval některý ze svých aut na benzin. :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od romull »

macasubaru píše:romull..jednoduché počty. zástavba 28 až 30 tkč, když jezdíš za 8.6 ba tak LPG by bylo cirka 10 l. 10 x 18 kč je 1.8 km.takže koruna na km. na tvých 20000 km ročně to je 20 000 kč doma za rok.za dva roky 40000 …
Asi bych opravdu něco ušetřil, ale ty ventily mě přece jen trošku děsily. Tenkrát jsem tomu věnoval spoustu času, sháněl ceny zástaveb LPG, servisu, případné výměny sedel a ventilů, ale nejvíc mě štvalo to, kdyby se náhodou muselo moc často štelovat, tak jsem to shodil ze stolu. Pokud bych jezdil aspoň 40 kkm ročně, tak by ty počty vyšli zase asi jinak :850:

thunderace: tak pokud jezdíš 500 km za měsíc, tak to asi vůbec nemá smysl, stačí trocha smůly a strávíš víc času v servisu jako za volantem :850:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
thunderace
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 987
Registrován: sob led 02, 2010 8:14 am

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od thunderace »

VDC: dík za vyčerpávající info :850: až přijde doba že si nic nezařídím autem v práci a doma začnou chtít někam vozit ,budu s tím benzínem v prdeli :666: Nic jinýho nezbyde,to auto má samý plus,jediný velký -spotřeba a já jiný nechci...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od VDC »

Není zač, rádo se stalo. Já jsem za tu plynofikaci děsně rád. Nedovedu si představit, že bych každou cestu na chalupu položil na prkno místo 700 kč třeba 1300, o nějaké delší cestě nemluvě. Pro mě je schůdnější varianta položit na začátku na prkno dvacku a pak ať se to vrací třeba dva roky, to je mi buřt. I když v reálu je to zpátky za chvíli. :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
thunderace
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 987
Registrován: sob led 02, 2010 8:14 am

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od thunderace »

...a ještě časem další poznatky o stavu motoru po plynovym provozu-ale to se nebojím zde nedostatku informací o Tvé H6 :826:
Uživatelský avatar
JackL
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 570
Registrován: úte zář 23, 2014 5:20 pm
Jméno a příjmení: Jakub Loskot
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od JackL »

tyo, tak že bych tomu kamarádovi s 180kW H6 s SI-drivem měl říct, ať to hodí do plynu, že se to vyplatí? Jediný teda, kdyby teď nějakej chytrák nahoře LPG zdanil (v průběhu třeba 2-3let), to by byl docela průs**...
Odpovědět

Zpět na „Palivo“