benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2495
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od Subaru4ever »

Tak jsem včera bral 95 u BenzinyPlus za 35,90 ... u tý samý před 14 dny stály 95ka i 100ka o 1,0 Kč méně :6066:

Zajímavější bylo, že jsem večer někam hrozně spěchal, ale stěrače zamrzlé v asi 10 kg ledu mě rapidně prodloužily start z domova :839: . A tak, abych to stihnul, jsem už nestihl zajet na benzinku, kam jsem nutně potřeboval. Ale řekl jsem si, že znám svého Otíka a jeho palivoměr a spotřebu tak dobře, že to jisto-jistě dám :811: . Posledních 20 km už jsem měl půlky notně stažené, ale mé přesné výpočty mě ještě držely v naději, že dojedu a na pumpu se dostanu. ... Na pumpu jsem dojel, a do mé 65 litrové nádrže jsem natankoval 65,0 litrů :845: - takže jsem si udělal moc velikou radost, že mám Otíka "v ruce" :850: ... jenom ten výsledný účet na 2333 Kč dost bolel :686:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od JRJ »

Subaru4ever píše:Na pumpu jsem dojel, a do mé 65 litrové nádrže jsem natankoval 65,0 litrů :845:
Tomu já se smát nemůžu. Vzpomněl jsem si jak jsem v 97mým u Aralu natankoval 58l do 55l nádrže. :baseball: Nevyhádal jsem vůbec nic. Shodou okolností v té době Aralu běžela reklama, že tankují palivo bez bublin.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2495
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od Subaru4ever »

JRJ píše: Tomu já se smát nemůžu. Vzpomněl jsem si jak jsem v 97mým u Aralu natankoval 58l do 55l nádrže. :baseball: Nevyhádal jsem vůbec nic. Shodou okolností v té době Aralu běžela reklama, že tankují palivo bez bublin.
Ona tam je vždy malinká rezerva. Navíc já najel na tu nádrž tolik kilometrů, že tam musely zbývat opravdu deci benzínu. Hladový voko se mi rozsvítilo asi 110 km před tankováním :845:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3138
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od Albi »

Subaru4ever píše:...jel, a do mé 65 litrové nádrže jsem natankoval 65,0 litrů ...
... a to kdybys věděl že tvá nádrž má jen 64 :845:
(můj rekord je lehce přes 62)
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2495
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od Subaru4ever »

Albi píše:... a to kdybys věděl že tvá nádrž má jen 64 :845:
(můj rekord je lehce přes 62)
::-DDD: ... tak buď jim průtokový objemoměr přetáčí a obíraj lidi, nebo má Otík docela velkou rezervu v nádrži ,a nebo se benzín absorbuje i do jiných částí vozidla :655: ::-DD:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od JRJ »

Albi píše:... a to kdybys věděl že tvá nádrž má jen 64 :845:
A kudla, když jsem v AAA koupil Lego, tak jsem hned natankoval a bylo to 63,27 l. Jesli mám fakt nádrž 64 l, tak to bych ani nedojel domů. To je fakt extrém. Jsem vůl, měl jsem to víc prohnat při testovací jízdě. By mě zajímalo co by dělali, kdyby došla šťáva.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od Tomáš1002 »

Subaru4ever píše: ::-DDD: ... tak buď jim průtokový objemoměr přetáčí a obíraj lidi, nebo má Otík docela velkou rezervu v nádrži ,a nebo se benzín absorbuje i do jiných částí vozidla :655: ::-DD:
Podle mě každému členovi či příznivci SFC při každém tankování plyne část paliva ke quicklymu, který se tady pak holedbá svou spotřebou :845: :ironie: .
Nevěřím tomu, že by si nějaký pumpař dovolil mít nějak "poštelovaný" stojan tak, aby vydával míň, než ukazuje. To už by byl fakt těžký kalibr. I když možné je všechno :686: .
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od catana »

Tomáš1002 píše:Podle mě každému členovi či příznivci SFC při každém tankování plyne část paliva ke quicklymu, který se tady pak holedbá svou spotřebou :845: :ironie: .
Jestli ten quicklyho vir chytla i nasticka a rozšíří se dál, tak při rychlosti šíření budeš mít na stojanu 54 litrů a v nádrži 12 ::-DDD:
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od tango »

no já jsem z toho paf, když říkali, že se zdražuje kvůli kursu koruny vůči dolaru, tak jsem řek ok. Teď koruna rapidně posílila a na stojanu je stále stejný číslo :baseball: tak nevím kde je chyba, joooo už vím ve mně nechci dopřát pumpařům nějaký ty koruny na víc ::-DDD: :ironie:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od Tomáš1002 »

tango píše:no já jsem z toho paf, když říkali, že se zdražuje kvůli kursu koruny vůči dolaru, tak jsem řek ok. Teď koruna rapidně posílila a na stojanu je stále stejný číslo :baseball: tak nevím kde je chyba, joooo už vím ve mně nechci dopřát pumpařům nějaký ty koruny na víc ::-DDD: :ironie:
Tango, čoveče, Ty máš na ty pumpaře nějakou pifku. Pokud máš za to, že je to tak snadná cesta k bezpracnému zbohatnutí, tak si někde pronajmi pumpu (určitě nějakou najdeš), dej nohy na stůl a za rok jsi za vodou :845: .
Dva moji bývalí kolegové měli v pronájmu Shellky, obě na docela atraktivních místech (Praha a dálnice) a shodli se na tom, že marže z paliva tak tak pokryjí náklady a jediným zdrojem zisku je doplňkový prodej. A pak Ti tam přijede autobus turistů z nejmenované země sousedící s ČR na severu a po jejich nájezdu chybí zboží na několik tisíc, čímž jsi pracoval pár dnů zdarma.
Pumpa fakt není žádná bezpracná tiskárna na prachy :1774: .
Subaru Forester 2,5XT 2011
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od tango »

Tome, já vím je to těžká, ale nikdo je k tomu nenutil. Pokud vezmu, že cena + dph a ty jejich marže dělaj takovej kotel a hlavně jak je možný, že tady u nás OMV a Shell mají 37,5 benzín, o 100m nějaká nouhnus 36,5 a cestou na Chrastavu Total 34,5, Agip 35,9 a pak před Chrastavou Eurooil 35,5 :713: upozorňuju , že tyhle benolky jsou cca 6km :713: tak a teď mi to někdo vysvětlete :690:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Ivooos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 736
Registrován: úte led 25, 2011 9:17 am
Jméno a příjmení: Ivoš
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od Ivooos »

Kdysi davno jsem si povidal u piva s jednim pumparem a ten mel pronajatou benzinku od Slovnaftu a ten mi to popisoval nasledovne. Slovnaft si postavil benzinku a ja si ji od nej pronajal za podminek ze oni mi budou ne jen urcovat cenu, za kterou budu od nich odebirat ale i cenu za kterou budu prodavat. Takze mi marze vychazela asi tak, ze kdyz jsem zaplatil pronajem a personal, tak mi nic nezbylo. Jedinne na cem jsem vydelaval a kde jsem si mohl sam urcovat cenu , tak byl shop. S cenou paliva jsem nemohl delat vubec nic.(jinak prvotni jednorazova platba firme za pronajem byla ve vysi ceny paliva na pumpe + sortimentu v shopu, takze to se mi vracelo hodne pomalu a jeste jsem si nebyl jisty, zda se mnou nerozvazou smlouvu driv, nez se mi to vrati vse) Takze jsem byl spise takovy lepe placeny vedouci nez pronajimatel. Kdyz jsem hodil tema, jestli neni lepsi postavit svoji neznackovou, tak mi vysvetlil, ze tam se ti ta investice kterou musis vydat bude vracet strasne dlouho a jeste vsechny rizika poneses ty a tech rizik je spousta, zejmena v tom, ze jakmile jsi na dobrem miste, tak si muzes byt jisty, ze blizko tebe vznikne znackova benzinka, ktera bude dotovat cenu dokud te nepolozi, a pokud jsi na spatnem miste, tak se ti ta vystavba nikdy nezaplati, protoze to proste neni tak, ze dnes koupim a zitra prodam o korunu draz. A je pravda ze po 89 u nas vzniklo spousty neznackovych benzinek a dnes uz jich je minimum.

Kdyz jsem ho poslouchal, jak tomu ty velke firmy vladnou, tak jsem tak nejak pochopil, proc kazdy druhy pumpar a je jedno jesli je ze znackove nebo neznackove benzinky, tak se snazi nejak prividelat a to nejlepe tak, ze do nafty nebo benzinu prileje neco levnejsiho.
Subaru Outback 2.5i CVT MY22 Obrázek
Subaru Outback 2.5i CVT MY17 (prodáno) 85t km Obrázek
Subaru Legacy 2,5i CVT MY12 (prodáno) 90t km (8.5)
Subaru Outback 2.0D MY11 (prodáno) 90t km (7,4)
Uživatelský avatar
lojzmen
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 392
Registrován: ned srp 30, 2009 11:38 pm
Jméno a příjmení: Lojza
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od lojzmen »

Ostrava Globus N95 34,90, Lipník nad Bečvou Unicorn N95 34,80
Subaru XV 2,0i Active 6MT 110kW r.2012
Ex:Daihatsu Sirion 1,3L r.2005, Legacy 2,0 AT r.2000, Impreza 1,8 MT asi 1995, nic, Š100, nic, Š440, Tatraplán T600 s motorem 603
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od Tomáš1002 »

Tango, to je strasne jednoducha odpoved, jak je to mozny. Proste si kazdy provozovatel ci majitel urcil cenu dle sveho uvazeni:-). Je to jeho svobodna volba a svate pravo. Pro prodavajiciho je smerodatne to, zda je schopen se pri cenach, ktere nastavil, dobre uzivit. Kdybys Ty mel pumpu a vedel, ze se pri nejake cene dobre uzivis, zrekl by ses treba tri korun na litru jen proto, ze se Tvoje cena nekomu "nelibi"? Je volbou majitele rozhodnout, zda proda denne 1000 litru benzinu s marzi 4 Kc na litr nebo 2000 s marzi 2 Kc. Volbou zakaznika je to prijmout anebo neprijmout. Mudrovani a rozcilovani je fakt uplne zbytecne:-). Alternativou je ovsem centralni kontrola cen, aby se nahodou nekdo "neopravnene" neobohacoval:-(.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Subaru Forester 2,5XT 2011
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od pufko »

Ivooos píše:Kdyz jsem ho poslouchal, jak tomu ty velke firmy vladnou, tak jsem tak nejak pochopil, proc kazdy druhy pumpar a je jedno jesli je ze znackove nebo neznackove benzinky, tak se snazi nejak prividelat a to nejlepe tak, ze do nafty nebo benzinu prileje neco levnejsiho.
... oni to musia robiť, lebo ten čo dodáva benzín na čerpačku ho kradne tiež, každý má svoje praktiky... Čo si budeme rozprávať, ak vodič cisterny "ušetrí" 150-200l za otoč, má min. 100€ vo vrecku, za mesiac mu to urobí viac ako na výplatnej páske, kto neverí nemusí veriť...
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Odpovědět

Zpět na „Palivo“