benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Odpovědět
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od tango »

Peťo, jo bohužel :655: na palubáku to ukazuje 7,3 průměrnou. Je pravda, že teď to ukazuje skoro už 1,0l víc než v létě. Taky jezdím jen do práce cca 20km tam a 20 zpět. V létě jsme jezdli ještě na chalupu, tak tam to padalo hezky. Když to vidím, jak " žerou " Subarka v dehtu, tak je to úplně nebe a dudy. Spotřeba na 4x4 famozní. Jooo třeba to někdy příjde XV v dehtu by bylo ideální :657:
Je pravda, že nájezd na nádrž je přiblžně + - 50km stejný. Tak nevím co tam kecá. Je pravda, že na digitálu, když to padlo o jednu čárku, tak jsem měl v létě 150km, teď to dělá na jednu cca 110-120km.
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od catana »

JRJ píše:Nebo se konečně většina přepravy přesune na železnice (jak tomu je v USA, kde galon benzínu je cca $3 a nafty $4). Ale asi jsem přílišný optimista.
To je bohužel nereálné, jako ČR jsme příliš malá země. Vlaky se vyplácí na delších trasách, na hraně je to sem prý z Hamburku. Problém je nejenom cena, ale zejména operativnost. Tím, že hodně továren jede v režimu "just in time", tzn. bez skladových zásob, používají se operativní sklady dodavatelů a tam ti vlak nepomůže. Obdobně vlak nedokáže dojet do supermarketu a jeho nejmenší rozumná přepravní jednotka je 1 kontejner. Do tahače můžeš bez problémů namixovat palety od různých dodavatelů / příjemců. Plus naftu konzumují i lokální dodávky, které jsou vlakem naprosto nenahraditelné.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od romull »

JRJ píše: Nebo se konečně většina přepravy přesune na železnice (jak tomu je v USA, kde galon benzínu je cca $3 a nafty $4). Ale asi jsem přílišný optimista.
No ono v EK sedí dost trubců i lobistů na to, aby si dojednali pro dopravce zase nějakou slevu na té dani, popřípadě nějaké další úlevy. Jen normálním lidem by to osolili jako by se nechumelilo.

JRJ: Tomu, že se většina přepravy přesune na železnici moc nevěřím ani kdyby stála nafta 2x tolik co stojí. Pro některé to ani nepříchází v úvahu a pro ty ostatní je to takhle pohodlnější. Velké firmy s potřebou velké dopravní obslužnosti by však k budování vleček dotlačit mohli a měli, těch kamiónů je na silnicích až hrůza.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od romull »

No super, alespoň v něčem patříme ve světě ke špičce, i když tady se to dalo čekat http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/svet ... 34551.html .....super cena benzínu je ve Venezuele, plná nádr do Otíka by tam vyšla na celý 3,- Kč :670: ...to bych asi psychicky neunesl :713: , přitom litr balený vody je tam za 2,20 Kč.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
j3rry
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1024
Registrován: pon dub 16, 2012 9:58 pm
Jméno a příjmení: Tomáš H.
Bydliště: Brno/Karviná/Pržno

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od j3rry »

romull píše:super cena benzínu je ve Venezuele, plná nádr do Otíka by tam vyšla na celý 3,- Kč :670: ...to bych asi psychicky neunesl :713:
Nějak se mi to nezdálo, tak jsem to pročetl a píšou 0.47kč/litr - předpokládám, že Oťas má taky 64 litrovou nádrž, takže by to vyšlo na třicet kaček, což, ač je desetkrát více, než jsi (pravděpodobně "nedoklepem" způsobeným z toho šoku ::-DDD: ) napsal, je pořád MASAKR... jááááj to by se jezdilo... Celou Venezuelu bych projel ::-DDD:
1999 SF Subaru Forester 2.0 5MT
1995 GC8 Subaru Impreza WRX STi - sold
1996 Mazda MX-5 NA 1.6 66kw - R.I.P.
2005 Subaru Legacy 3.0R 6MT Spec.B Sedan - R.I.P. (ale resurrected a teď kdesi stále spokojeně vrčí)
2004 Subaru Legacy 2.5 5MT Sedan - R.I.P.
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od romull »

j3rry: Správně :850: , natolik mě šokovala ta cena za litr, že jsem se pěkně upsal :655: ....jen si nejsem jistý jestli bys během projetí celé Venezuely nepřišel o kočár ::-DD:
Naposledy upravil(a) quickly dne úte bře 19, 2013 1:11 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Úprava citace předchozího příspěvku
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Speedys4
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 241
Registrován: pon kvě 16, 2011 3:41 pm
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Krupka (okr.Teplice)
Kontaktovat uživatele:

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od Speedys4 »

v teplicích cena benzínu ono asi 34.50 a vspetrol 34.50

na benzině ale dávaj slevu do tesca 50 kč... a v tescu slevu na benzin 1kč. Takže je to +- podobný...a kvalita je lepší určitě na benzině.
http://www.racingforum.cz
WRX STI 2014
WRX STI 2002
Tribeca 3.6 2009
Outback 2.5 2015
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od kosobecny »

Už se zase zdražuej, takže u nás opět stojí N95 35.5kč/l v Plzni sem byl o víkendu a ONO 34,5, albert u olympie tuším 33,8kč/l za N95
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od PeteBiggy »

Řešila se tu Verva 100vka na fóru u Zeda. Ale dávám to sem, pač to sem jaksi víc patří...

Dneska jak jsem se vracel dom, tak jsem si říkal, zajedu se ze srandy podívat na Benzinu....Když teda s těmi cenami dělají takové ródeo….tam kde mají víkendové akce (u nás nejblíž Ostrava) tak třeba zrovna je sleva minimální a jinde kde bývá normálně sleva malá, tak zase mají celkem slušnou. U nás ve F-M a blízkém okolí směrem na hory, kde se pohybuji, víkendovky nikdy nebyly, navíc není víkend, ale svátek, ale což, zajížďka minimální a nádrž na jeden dílek....
Přijedu tam a nevěřím svým očím, cena Effecta 95 = 32,50 kč, cena Verva 100 = 32,50 kč. Tak naberu plnou (ještě se přesvědčím jestli je na stojanu stejná suma), jdu platit a ptám se, vo co jakože go??? A paní, že to už je asi tři dny a že teda vůbe neví, že se asi někdo spletl :-D Tak jsem to otočil ještě jednou s Pažoutem =) Se slevou na kartu 31,50 kč za stooktanovku, no neberte to :-)
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22542
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od spm »

V Praze mi přijde, že se zase na jižní spojce seknul nějak MOL, ale tentokrát na druhou stranu :-DDD N95 za 38,90. Nafta na stejný pumpě za 32 něco a MOL, co je asi o 300m vedle už má za 34,90 :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od Traveller »

PeteBiggy píše:Řešila se tu Verva 100vka na fóru u Zeda. Ale dávám to sem, pač to sem jaksi víc patří...
Přijedu tam a nevěřím svým očím, cena Effecta 95 = 32,50 kč, cena Verva 100 = 32,50 kč. Tak naberu plnou (ještě se přesvědčím jestli je na stojanu stejná suma), jdu platit a ptám se, vo co jakože
Včera prakticky to samé u nás v Ústí n. O. Oba benzíny za 32,70Kč. A o 10km dále v Žamberku stovka za 36,50Kč. <:-< <:-<
Nicméně je to tak a občas člověk narazí. Takhle jsem narazil v zimě v Boskovicích na stovku za 30,50Kč. ,,,,| (*_^) |,,,,
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od ybrcek »

Včera v Brně makro n95 za 31.90
Ale ve znojmě omv 32.70
Do 35 je ta cena ok

nasmrdlany v NOTE 9
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2869
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od .dundee. »

PeteBiggy píše:Řešila se tu Verva 100vka na fóru u Zeda. Ale dávám to sem, pač to sem jaksi víc patří...
Přijedu tam a nevěřím svým očím, cena Effecta 95 = 32,50 kč, cena Verva 100 = 32,50 kč. Tak naberu plnou (ještě se přesvědčím jestli je na stojanu stejná suma), jdu platit a ptám se, vo co jakože
Úplně stejně jsem včera zíral na ceny v Třebechovicích a Týništi na I/11. V Praze je Verva přes 35 a někde jsem viděl i za 37.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Majer
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: pon bře 18, 2013 5:08 pm
Jméno a příjmení: Robert Košař
Bydliště: Ostrava

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od Majer »

Benzina vysoké mýto, nafta 30.90/L...
Peugeot 406,Subaru Outback 2,5AT,r.v.00
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od petr »

plyn taky hrozně zdražil na 14,30 :-DDD
Odpovědět

Zpět na „Palivo“