LPG Digigas ökotec z Němec

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Doggy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon lis 16, 2009 6:45 pm
Jméno a příjmení: Iva Zadražilová
Bydliště: Knínice
Kontaktovat uživatele:

LPG Digigas ökotec z Němec

Příspěvek od Doggy »

Od minuleho patku vlastnim Subaru Impreza 1,5 Active (benzin, LPG).Auto je staré 2 roky. Koupila jsem ji v Germááánii. Uz jsem na LPG najezdila skoro 1000km. Tady v ČR mám ale 2 problémy:
1. nepasuje mi redukce z Německa (to už naštěstí bude vyřešeno)
2. podstatná věc: nedokáží mi tu změřit emise v ČR na můj typ LPG zařízení. Je to digigay ökotec. Jsem z Jindřichova Hradce a neví se se mnou rady ani v Táboře, Strakonicích, Soběslavi, Telčci atd..Nemáte pro mně někdo nějakou radu?
Uživatelský avatar
nzg
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 521
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha 5 + Susice

Re: Prosba o radu

Příspěvek od nzg »

Digigay ökotec slysim poprve. To montoval nejakej turek doma na kolene? :)

Zkusil bych kontaktovat Autogas Coubal nebo Neptun Harfa, sice prazaci, ale v LPG v Subaru se vyznaji.
Outback 3.6R 2010
Outback 3.0R 2005 - Prodano viewtopic.php?p=262030#p262030
Forester 2.0X 2005
Legacy 2.0 1995 - Prodano
Uživatelský avatar
Mráča
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1364
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Jiri Mraček
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o radu

Příspěvek od Mráča »

Pokus se take kontaktovat primo zastupce teto skvele znacky primo na tomto vebu :supeer: .
Mohl by ti poradit.Ja o tomto tipu slysim poprve :666:
WRX 08
Doggy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon lis 16, 2009 6:45 pm
Jméno a příjmení: Iva Zadražilová
Bydliště: Knínice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o radu

Příspěvek od Doggy »

no tak to jste dalsi, co mne ujistili, ze o tom slysi poprve...priznam se, ze jsem toto docela podcenila a nenapadlo mne, ze existuje tolik rozdilnych typu LPG a navic Germani jsou sousedi....jenze ja uz proste tu ctyrkolku nutne potrebovala a tak jsem se tolik nepidila...prevozni znacky uz mi plati pouze do tohoto patku...prej taky existuje neco jako ze proste to LPG nekde udelaji a neresi typ...asi se budu muset naucit nekde uplacet :)
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o radu

Příspěvek od saburafu »

Podle toho názvu jsem ani nic nevygooglil, dokonce ani na německém vyhledávači :655: Je ten název přesný? Jestli jo, tak je to dost zarážející.
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Prosba o radu

Příspěvek od ozawasan »

ten, kdo Ti to prodával - nemá k tomu doklady? Nedal Ti k tomu nějaké faktury? Pokud to byl soukromník - mohl by si vzpomenout - pokud servis - asi taky, pokud to byl subaru autohaus....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
nzg
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 521
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha 5 + Susice

Re: Prosba o radu

Příspěvek od nzg »

Kdyz zagooglis ökotec lpg, tak neco vypadne. Vsechno je ale v nemcine, kterou moc nevladnu.

http://www.lpgforum.de/okotec/
Outback 3.6R 2010
Outback 3.0R 2005 - Prodano viewtopic.php?p=262030#p262030
Forester 2.0X 2005
Legacy 2.0 1995 - Prodano
Doggy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon lis 16, 2009 6:45 pm
Jméno a příjmení: Iva Zadražilová
Bydliště: Knínice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o radu

Příspěvek od Doggy »

tak moje odpovedi se nejak neukazaly, tak znovu

Od montaze mam fakturu a zde je jmeno firmy, co to delala. Auto jsem koupila z bazaru http://www.dasautoforum.de

Dneska mi na to pan udelal revizi, jenze to je trosku malo:-)
Naposledy upravil(a) Doggy dne pon lis 16, 2009 7:53 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o radu

Příspěvek od saburafu »

nzg píše:Kdyz zagooglis ökotec lpg, tak neco vypadne. Vsechno je ale v nemcine, kterou moc nevladnu.

http://www.lpgforum.de/okotec/
Hm, co čtu, tak někdo chválí a někdo haní...

EDIT:
http://www.oecotec-autogas.de/ domovské stránky té firmy...
mají tam i kontaktní formulář, kam může člověk směřovat své dotazy apod. Doporučuji je kontaktovat a zjistit, zda by věděli poradit ohledně kompatibility toho jejich systému tady u nás. Bude asi oříšek, co jsem se zatím dočetl. Vypadá to na čistě německý systém.
Rychlý překlad pomocí Googlu...(berte to tedy s rezervou)
ÖCOTEC LPG Engineering GmbH je jedním z předních světových výrobců zařízení LPG. Společnost sídlí v Hagenu (Teutoburském lese), a Lengerich, Vestfálsko. Na trhu s LPG ÖCOTEC technologie je v současné době jediný německý výrobce.

ÖCOTEC na interně vyvinuté a vyrobené pro dodatečnou montáž LPG systém DIGIGAS se používá pro téměř všechny hlavní vozidel a typů motorů.

Tento ÖCOTEC Autogasanlage DIGIGAS je v současné době jediná, která od dubna 2006 ECE R115 zákonem požadovaného osvědčení pro více než 40 značek vozů splněny: Pro emisní normy Euro 4 a Euro 5

ÖCOTEC - DIGIGAS dovybavení systém využívá patentovaný proces s vlastním obvodu lambda řízení. Tato unikátní, self-control, analogický k původnímu benzin ECU dnešní vozidla, pohon zajišťuje optimální výkon motoru, a tím ekonomické auto.

Inovace v nichž inženýři v současné době pracují ÖCOTEC:
Mezi jiné věci, přizpůsobení systému ÖCOTEC k přímým vstřikováním, DIGIGAS přímých zahraničních investic. To bylo vhodné řídící jednotky, rozvinutý jako jádro tohoto nového zařízení LPG. Praktických testů, aby se test a na ulici, které úspěšně působí několik měsíců.

Kromě toho firma rozšířila svůj sortiment, aby zahrnovala Flüssigeinspritzung pro motory se sekvenčním vstřikováním paliva (multi-motory místě injekce, ve krátké MPI), DIGIGAS-FI je. V této metodě vstřikování plynu na původní vstřikovače vstřikován do sacího potrubí. Tak je také monovalentní pohon zemním plynem režim umožňuje, což znamená: Ne výparníku, bez plynu-Rail.

Vývoj patentovaného systému mazání, které každý válec zvlášť, a také v závislosti na otáčkách a zatížení motoru šmouhy proti zvýšenému opotřebení v plynu, je k dispozici v poslední době.
Naposledy upravil(a) saburafu dne pon lis 16, 2009 8:02 pm, celkem upraveno 1 x.
Doggy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon lis 16, 2009 6:45 pm
Jméno a příjmení: Iva Zadražilová
Bydliště: Knínice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o radu

Příspěvek od Doggy »

ja take nemcine prilis nevladnu, ale oni nastesti umi skoro vsichni anglicky...

tak koukam tedka na fakturu tam je adresa: www.allrad-paull.de a maji tam sekci autogas, tak jsim jdu napsat

jinak jak jsem psala, teprve prvnich 1000km ve vlastnim Subaru:-) a spotreba LPG je 8 litru, na nadrz jsem ujela cca 600km a je na 60 litru
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o radu

Příspěvek od saburafu »

Europaweites Autogas-Tankstellennetz
Tak tohle asi nebylo myšleno směrem do naší malé krásné republiky :811:
Doggy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon lis 16, 2009 6:45 pm
Jméno a příjmení: Iva Zadražilová
Bydliště: Knínice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o radu

Příspěvek od Doggy »

no tak to je husty...a proc se to musi stat zrovna mne?:-( kazdpopadne dekuji za tak vycerpavajici odpoved.
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o radu

Příspěvek od saburafu »

Nejsem si jistý, ale problém bude právě to, že je to německá firma, která tady u nás zatím asi moc nebo vůbec nepůsobí a její systém nebude tak rozšířen na stanicích STK apod :655:
Certifikováno pro téměř všechny vozy značek

ECE-R 115 o povolení ÖCOTEC

ÖCOTEC má jako jeden z mála výrobců v obecně zákonodárce o zákonné povolení pro automobilový trh s náhradními díly systémy. Jedná se o předpisu EHK č. 115 v souladu s § 41a StVZO (VkBl.2006). A dokonce i pro téměř všechny vozy značek.


Pouze Nachrüstsys Autogas-systémy s těmito prvky, které mají být povoleny dovybavena speciálně vyškolené a certifikované montážní firmy. Máte nárok na plynových systémů-instalaci Zkušební (GSP) a testování plynových zařízení (SZP), aby a potvrzuji. To dělá ÖCOTEC závody ještě atraktivnější, protože to představuje čas a náklady na samostatné výfukové a STK osvědčení.

To znamená, že jsou technicky a právně na bezpečné straně: Je-li schválení podle ECE-R 115, který není neplatné, pokud jde o typ. Získat pouze ve zvláštních a výjimečných okolností vozidel je provozní licenci v souladu s § 21 StVZO. Nicméně, to vyžaduje speciální vyšetření vozidla a důkaz, že toto vozidlo splňuje rodinný automobil ve srovnání s referenční kritéria ECE-R 115 a je vybaven stejným plynových zařízení. Zní to nejen složité - to je. ÖCOTEC jiné straně, již dokončen proces schvalování. A tak jdete od začátku, aby zajistily číslo.

Certifikováno pro téměř všechny automobilové značky:


BMW: BMW / Mini
Fiat Fiat / Alfa Romeo / Lancia / Ferrari / Maserati
Ford Ford / Jaguar / Land Rover / Rover / Mazda / Volvo
GM: Opel / Saab / Chevrolet / Daewoo / GMC / SsangYong / Isuzu
Honda Honda
Hyundai: Hyundai / Kia Motors
MB: Mercedes Benz / Smart / Chrysler / Jeep / Dodge
Mitsubishi: Mitsubishi / Nizozemsko auta
Nissan: Nissan
PSA: Citroen / Peugeot
Renault: Renault / Matra / Dacia
Subaru: Subaru
Suzuki: Suzuki / Cami / Santana / Maruti
Toyota Toyota / Daihatsu
ISL: Volkswagen / Audi / Seat / Škoda
Porsche Porsche
Projíždím alespoň workshop partnery ale je to všechno lautr Německo...
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o radu

Příspěvek od saburafu »

Plnící ventil:
Vyplňte ventil
Plnicí ventil slouží k zajištění tankování vozidla. Je vybaven zpětným ventilem.

V jiných evropských zemích, mohou styky výplně ventilů být různé. Proto byste měli vždy adaptér kousky, s nimiž můžete objednat pro své dílně nebo ÖCOTEC.
Itálie Port:
Dánsko, Francie, Řecko, Itálie, Jugoslávie, Norsko, Rakousko, Polsko, Slovensko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Česká republika, Maďarsko
Euro-Connection:
Belgie, Německo, Anglie, Irsko, Lucembursko, Skotsko, Švýcarsko, Wales

Kód: Vybrat vše

http://www.oecotec-autogas.de/uploads/pics/Füllventil.jpg
Odkaz na fotku toho ventilu.
vložil quickly (odkaz nějak nefunguje na 100%)
Fullventil.jpg
Nic více jsem ve spojení s Českou republikou nenašel :655:
Doporučuji opravdu zkusit kontaktovat přímo tu firmu, aby poradili jak ve tvém případě postupovat. Všude se ohání Evropou a v Čechách je pak člověk nahranej :baseball:
Naposledy upravil(a) saburafu dne pon lis 16, 2009 8:48 pm, celkem upraveno 3 x.
Doggy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon lis 16, 2009 6:45 pm
Jméno a příjmení: Iva Zadražilová
Bydliště: Knínice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o radu

Příspěvek od Doggy »

zitra je bohuzel svatek, tak s ceskymi STK toho moc nenadelam, uvidim, co odepisou ti nemci

no jo, ale jak tomu mam rozumnet?:-)))) Jako ze mohu objednat vyplne ventilu?:-)))
Odpovědět

Zpět na „Palivo“