ethanol v subaru

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Odpovědět
daniall
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: pon kvě 16, 2011 6:33 pm
Jméno a příjmení: Daniel Polčík
Bydliště: Brno

ethanol v subaru

Příspěvek od daniall »

Zdravím všechny subaristy! Nevím jestli se to tady už neřešilo, ale chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemá zkušenost s ethanolem v subaru. Mám ještě Renault megane 1.6 rv.2000 a tankuju to tam půl na půl s naturalem a jezdí to normálně. Do legacy to mám zatím strach natankovat...Díky za odpověď, jestli někdo poradí :657:
Impreza GT My99 wagón
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: ethanol v subaru

Příspěvek od Fiba »

už se to tu řeší jinde, je tam čtení na osmi stranách http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic ... it=ethanol
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: ethanol v subaru

Příspěvek od catana »

Dobrý článek na téma Subaru a E85 je na stránkách AWD http://www.awd.cz/prestavba-subaru-na-etanol-e85 Jinak lít E85 do motoru bez úprav se nedoporučuje. Ostatně auto od AWD (modré STI) je aktuálně jediné Subaru, co jsem na E85 viděl.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
merlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 689
Registrován: sob lis 19, 2011 10:25 pm
Jméno a příjmení: Alexander Kršek (Jarmila Kršková)
Bydliště: Praha - Prosek

Re: ethanol v subaru

Příspěvek od merlin »

Zhodou okolností som pred týždňom zasielal dotaz do AWD na používanie/prestavbu E85 vo svojom Legacy. Odpoveď bola pomerne jasná:
- Bez ďalších úprav E85 do nádrže neliať. Ani trochu :1774: .
- Prestavba čisto iba na E85: Úprava riadiacej jednotky (21.5kKč bez DPH) + nové vstriky (10kKč)
- Prestavba na kombinovaný režim N95/E85: Nová riadiaca jednotka (75kKč).

Po prepočte úplne všetkého jazdou na E85 šetrím 1Kč/km - to by sa mi ešte dlho nezaplatilo :4690: :1774: . Takže žiaľ nič pre mňa :839: .
Subaru Legacy 3.0R AT Kombi Comfort-Navi 2007 Obrázek
Subaru Legacy 2.0R AT Kombi Comfort-Navi 2006 Obrázek - predané
Uživatelský avatar
klimat
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: sob kvě 22, 2010 7:46 am
Jméno a příjmení: Tomas Klima
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: ethanol v subaru

Příspěvek od klimat »

Myslim, ze do 20% podílu ethanolu se nic neděje. Jednak auto muzete provozovat na benzín 95-100 oktanů a tudíž kombinace 80% N95 a 20% E85 by si auto díky mapám, rezervě na kapacitě vstřiků, lambdám a čidlu klepání poradí.
Tomáš K.

Subaru diagnosa
www.boxerauto.cz
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: ethanol v subaru

Příspěvek od JRJ »

klimat: Ono záleží jak na tom to auto je. U mého Lega se mi v Německu po natankování E10 rozjede diskoška na palubce (=grilované kuře, škrtnutý obrácený kafe a blikající cruise) a ECU hlásí sníženou účinnost katalyzátoru.

frakira: No ty ceny jsou šílený proto, že profi programovatelná vícerežimová ECU je pro Lego overkill. Ta je dobrá do STi, ale do Lega stačí piggy-back za cca 10kKč + naprogramování, které by se mělo vejít do další desítky a bylo by to i nakombinovaný režim E85 (piggy on) a N95 (piggy off). Zda měnit i vstřiky a palivové čerpadlo se asi bude lišit kus od kusu.

Při výpočtu ekonomické (ne)výhodnosti, je třeba taky započítat kratší intervaly výměny motorového oleje a palivového filtru (při provozu výhradně na E85 jen první dvě nebo tři, při kombinovaném provozu už napořád).
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: ethanol v subaru

Příspěvek od PavelG »

Kde že je vlastně palivový filtr schovaný? Zatím jsem ho neměnil a vlastně nevím kde ho hledat. OTB2004 2,5l
Uživatelský avatar
macasubaru
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 918
Registrován: ned dub 08, 2012 9:48 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Jablonecko

Re: ethanol v subaru

Příspěvek od macasubaru »

dnes byl u mě pán s 2.5 rv 2001 má to na ethanol a jen samá chvála. nechal namontovat řídicí jednotuku cena cca 5000 kč a lítá na čistý ethanol.sám jsem to vidl poprvé ale když jsme s tím jeli , tak to frčelo hezky. říkal že to funguje dobře i v zimě.ta řídicí jednotka prý prodlužuje délku vstřiku.
Outback 2009 LPG 127 KW AUT černá met. EX..
FORESTR 2008 LPG 110 KW manual (bohužel: :-/ ) stříbrná metal
Odpovědět

Zpět na „Palivo“