LPG - Repase čerpadla Vialle

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Uživatelský avatar
Dadid
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 597
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Plzeň

LPG - Repase čerpadla Vialle

Příspěvek od Dadid »

Dnes jsem byl v Praze na repasi čerpadla LPG systému kapalné fáze vstřiku Vialle v 75t km. Tak jenom informace pro ty co mají ve svém Subaru také tento systém a repase je teprve čeká. Trvalo to 4 hodiny a cena 4000,- bez DPH.
Bylo to u Autogas Coubal, který tyto systémy montuje. Je to na adrese Puchmajerova 9. Naproti přes silnici je stanice metra B Jinonice, takže čas na tak akorát přiměřenou návštěvu centra Prahy.
Subaru zdar, Forestrům zvlášť !
Subaru Forester 2.0X Comfort WP 116KW 5MT MY08 - LPG Vialle
Keceloh
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 15, 2010 12:56 pm

Re: LPG - Repase čerpadla Vialle

Příspěvek od Keceloh »

Zdravím, jo tohle mě přesně čeká za 3 tisíce v 75 tis. km, ten repas jde asi okolo 4600, běžná roční kontrola tam vyjd asi 380 Kč. Repas si myslím není až tak povinný, ale jde o to, že oni na Vialle zařízení obnoví zase záruku včetně nádrže o té doby na dalších 10 let, teda takto mi to tvrdili, - to by se snad vyplatilo
Uživatelský avatar
Dadid
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 597
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Plzeň

Re: LPG - Repase čerpadla Vialle

Příspěvek od Dadid »

Slyšel jsem o někom, kdo tu repasi nedělal a čerpadlo mu už po 100t km hučí jako kráva. Jde o to jak dlouho potom vydrží. Na to prodloužení životnosti nádrže po 10ti letech mají v AutogasCoubal nějakej certifikát, vysí to někde na netu. O kolik se to dá prodloužit už nepamatuju.
Subaru zdar, Forestrům zvlášť !
Subaru Forester 2.0X Comfort WP 116KW 5MT MY08 - LPG Vialle
HonzaM
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pát dub 12, 2013 12:18 pm

Re: LPG - Repase čerpadla Vialle

Příspěvek od HonzaM »

Lidičkové, já mám za ty léte už hojné zkušenosti s LPI VIALLE. mohu jen říci že servis v Praze Coubal bych už nenavštívil, oprava byla na 3x a absolutně diletanstská , vyfukování plynu v autě které mi pak smrdělo dva týdny, a jen tahání peněz a výsledek nikde, nakonec strašili s novým čerpadlem za 20tis a to jsem už odmítl a další pokusy omyly.
Našel jsem si maníky z Jihlavy ( www.minolta1.cninet.cz ) a během jednoho odpoledne všechno vyřešené a do dnes jezdím bez jediného problému a je jsem doporučil i kamarádovi s Vialle a taktéž max spokojenot.
Proto nedoporučuji velkoservisy, ale odborníky!!!
SWB
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon čer 14, 2010 9:53 pm

Re: LPG - Repase čerpadla Vialle

Příspěvek od SWB »

Jestli jsou z Jihlavy, tak to je super, stále proto odkládám cestu do Prahy kvůli servisu!! Díky za takovou informaci :supeer:
<Subaru> <Forester> <2.0X> <2006>
<Ssangyong> <Rexton 290> <2.9 TD> <2003>
denali
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: ned dub 14, 2013 7:06 pm

Re: LPG - Repase čerpadla Vialle

Příspěvek od denali »

Dobrý den ve spolek! Taktéž zdravím Jihlavu a po 5 letech bezproblémového provozu od opravy elektroinstalace a pozdějni i čerpadla s elektronikou jsem auto prodal a pořídil jsem si po rozmýšlení opět vialle. Už jen čekám, až se mi tam něco vy.... a do Jihlavy se vypravíme s rodinkou zase. Popravdě řečeno nebýt jich a ukázkového přístupu, tak už bych do vialle nešel, ale teď se není čeho bát.
krutibrk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pon srp 30, 2010 8:33 pm

Re: LPG - Repase čerpadla Vialle

Příspěvek od krutibrk »

A někdo ze "služebně starších " členů SFC má s tou Jihlavou podobnou zkušenost?
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - Repase čerpadla Vialle

Příspěvek od vena »

a co jeste delaj v tej jihlave za systemy krome vialle?

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
timic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pon črc 08, 2013 12:07 pm
Jméno a příjmení: Tomáš
Bydliště: Liberec

Re: LPG - Repase čerpadla Vialle

Příspěvek od timic »

trochu oživím toto téma, mám na čerpadle mám najeto 225 tis bez kontroly a repase, tak jsem zvedav jak dlouho vydrží.
lukask
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned pro 16, 2012 3:09 pm
Bydliště: Ostrava

Re: LPG - Repase čerpadla Vialle

Příspěvek od lukask »

Po zralé úvaze jsem se rozhodnul přispět i já se svým příběhem týkajícím se pána z Jihlavy. I moje pumpa v Subaru Outback začala být hlučnější s výpadky ve výkonu projevujícími se s rostoucí tendencí. U Coubala v Praze už jsem byl, ne že bych byl nespokojený, moje dřívější problémy vyřešili za vcelku přijatelnou cenu, ale věděl jsem, jak těžké je se tam vůbec dovolat, natož se objednat a vzpomněl jsem si na člověka z fóra, který nabízel servis o víkendech, což mi docela sedlo. Zavolal jsem mu tedy v březnu tohoto roku se svým problémem, na což mi suverénně sdělil, že u Subaru motorů tyto problémy řeší běžně, typicky u instalací od Coubala, který je neumí odladit. Dohodli jsme se, že se mu při nějaké cestě kolem Jihlavy ozvu a on mi na místě systém opraví. Jednám s lidmi denně a už tady se mi ten přístup jevil dost zvláštní, pán se nepředstavuje, v mailu nepodepisuje a jedná velmi pohrdavě. Říkal jsem si OK, dělá to na bleka o víkendech, lidi ho přes týden obtěžují s hromadou debilních dotazů, nebudu to řešit. Chyba. Cestu kolem jsem si udělal až nedávno, zavolal jsem mu, připomněl jsem se a dohodli jsme si termín za 3 týdny, s tím, že kdyby něco, tak si voláme. Jak se termín blížil, jal jsem se potvrdit si onen víkend. Protože mám konverzaci v živé paměti, připojuji doslovný přepis:

Já: Xxx, dobrý den, volám ohledně termínu opravy Vialle, co máme domluvený na neděli třináctého
On: No třináctýho to nepůjde no
Já: To je blbý, tak jak to uděláme?
On: A co vy že to máte?
Já: No Subaru Outback přece
On: Ááááá, tak to se domluvte s Vláďou joooo
Já: Myslíte jako Vláďu Coubala z Prahy?
On: Jasně no
Já: To jako vážně? Proč jste mi tohle neřekl dřív, když jsme spolu jednali?
On: Hele říkám to teď, kdybyste mi to řekl dřív, řeknu vám to samý jako teď.
Tipnul mi telefon.

Udělal jsem si kvůli tomu mezeru v práci, dohodnul ženu i s dítětem, kamaráda po cestě... Hromada starostí s čekáním na opravu a frajer ze mě udělal úplného debila. Tímto přístupem mě neskutečně nasral. Asi mi to mělo být jasné už na začátku, podle nepříliš vyvinutého písemného projevu ve většině příspěvcích na mnoha fórech různých značek, které tohoto člověka chválí, typicky vložených osobou s čerstvou registrací a bez historie, soudím, že nejspíš většina z nich pochází přímo od něj.

Osobně tedy rozhodně doporučuji se tomuto pánovi vyhnout obloukem. Kromě Coubala v Praze to ještě dělá jeho kolega Musil v Žamberku a pro moraváky není marná ani Autoklinika Holčík za slovenskými hranicemi. Cenově to není ani o mnoho drazší, tenhle z Jihlavy po mě chtěl 4000 za čerpadlo a 4000 za elektroniku, od Musila mám nabídku 4900 za čerpadlo a 2500 za vstřik i s prací... Asi není moc co řešit.
Naposledy upravil(a) lukask dne pon srp 31, 2015 5:26 pm, celkem upraveno 1 x.
Outback 2.5i MY 2009 + Vialle LPI
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: LPG - Repase čerpadla Vialle

Příspěvek od Slavek_xxx »

lukask> dobra zkusenost, rozhodne stoji za zaznamenani. A ty 2 prispevky od 2 "ruznych" lidi chvalicich jednu firmu, pricemz je to vzdy jejich prvni a posledni prispevek a zrovinka do vlakna o Vialle, tak ty smrdi na hony daleko :baseball:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
lukask
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned pro 16, 2012 3:09 pm
Bydliště: Ostrava

Re: LPG - Repase čerpadla Vialle

Příspěvek od lukask »

Přesně tak, kdyz si vezmu vsechny ty fake příspěvky, přidám k tomu anonymní web a ten šílený přístup v telefonu, bylo ode me hodne naivní očekávat cokoli jiného :)

Nedalo mi to a zapátral jsem na tomhle fóru a v jiném tématu (konkrétně tady http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic ... start=1380) je citovaný příspěvek ze starého fora, ktery si dovolím vložit i sem:

lako píše:
Info o viale lpg Jihlava.Moje zkušenosti z Jihlavy. První oprava: Sraz u restaurace Rebela za čerpací stanicí Eurooil.Na parkovišti pár metrů od benzínových stojanů vyjmul ing. Rais z auta počítač a jeho kolega zde !! demontoval LPG nádrž, s tím že do večera obojí opraví a namontují zpět. Večer obojí opět zde namontovali do auta. Placeno v hotovosti doklad žádný. Přepínač LPG sice přestal neustále problikávat, ale po pár kilometrech auto opět jelo na 3 válce.Druhá oprava na stejném místě. To už jsem věděl z hlavní diagnostiky, že vynechává 4. válec. Ing. Rais vyrobil na místě nové dráty ke vstřikovačům a jeho kolega se snažil dostat ke vstřiku na 4. válci. Měl však pouze Gola sadu !! a nutnou zcela běžnou fajfku s očkem nikoliv. Na obědě strávili místo avizované hodiny více jak tři hodiny. Opět zaplaceno bez dokladu. Třetí oprava. Ing. Rais trval na ponechání auta v Jihlavě s tím, že s namontovanou diagnostikou bude jezdit než se závada projeví. Následně mi sdělil, že závada se na 4. válci projevila po 120km. Vyzval jsem ho ať tedy závadu opraví. Moji žádost ignoroval a místo opravy dál prováděl "zkušební jízdy", měnil názory na způsob opravy a jezdil a jezdil. V úterý jsem se proto rozhodl spolupráci s ním ukončit a auto si vzít zpět. Trval na jeho převzetí již následující den. Dohodli jsme se tedy na středě ve 13 hod. Auto mi měl odevzdat jeho kolega. Požadoval za 15 hodin zkušební jízdy 800km 15x500Kč s dokladem, nebo 15x300Kč bez dokladu a 1000Kč na LPG. Tento nesmysl jsem samozřejmě odmítl zaplatit s tím, že na místě se dohodneme na úměrné výši úhrady a to pouze za objednané t.j. zkušební jízdy do projevení závady. Ve středu před 13. hod. mi volal, že on ani kolega nemůže a auto stojí na parkovišti před Rebelem a klíče jsou na čerpací stanici. O dohodě o osobním setkání a vyrovnání ani slovo. Zkontroloval jsem si tedy auto a zjistil že chybí řídící jednotka čerpadla u nádrže, i když o ní nikdy nebyla řeč Volal jsem tedy své právničce, jak věc řešit. Během té doby žena zjistila, že Raisův kolega se asi ukrývá v nedalekém houští. Šla si to tedy ověřit a vyfotit SPZ auta. Raisův kolega však ženu přepadl, serval jí foťák způsobem, že jí zůstal na bolavém zápěstí pouze řemínek. Ing. Raisovi jsme večer zaplatili částku opět o 1000kč vyšší než bylo odpoledne dohodnuto, obdrželi zpět řídící jednotku a neopravené auto jsme odvezli do autorizované firmy Autogas Coubal. Resumé : Auto neopravené, spousta vyhozených peněz, bolavé zápěstí manželky, poničený drahý fotoaparát, kriminálka v Jihlavě řeší trestní oznámení na kolegu ing. Raise pro loupežné přepadení a majitel firmy Autogas pan Coubal nám sdělil, že zvažuje odejmout ing. Raisovi oprávnění k autorizovaným opravám Vialle.

Závěr je na Vás.
Pro úplnost doplním, ze se tam objevuje i vyjádření protistrany. Nechci dovozovat, takze at si udela každy názor sám. V mem pripaďe je pro obě strany dobre, ze to dopadlo zrovna takhle, mohl z toho byt slušný konflikt, ja bych se ojebat nenechal... :)
Outback 2.5i MY 2009 + Vialle LPI
MarekB
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: ned úno 28, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Marek

Re: LPG - Repase čerpadla Vialle

Příspěvek od MarekB »

Tak pozor pánové.
Já jsem osobně byl v Jihlavě 3x s dvěmi různými vozy taxislužby a co tu popisujete je buď nedorozumnění nebo se tohle to téma jen někdo snaží jednomu škodit a druhému dohazovat opravy. Za mě Jihlava = max spokojenost, férové jednání, vždycky rychlá domluva opravy s jasným a dodrženým termínem, jednoduchá komunikace - stačí zavolat a bezva lidský přístup. A to nejdůležitější --- nadstandardní a bezva kvalita opravy + na jejich živých stránkách hromada příspěvků od lidí co tam byli a tohle to určitě rádi potvrdí.
A že se vždycky najde tzv problémový zákazník co rád brečí na internetu a pomlouvá jen kvůli svý debilitě a další co ani neví o čem píšou dávají za pravdy, to je mi také jasné a asi každýmu co podniká(mám s tím bohužel obdobný zkušenosti).
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: LPG - Repase čerpadla Vialle

Příspěvek od Slavek_xxx »

MarekB> jasne. Zase prvni prispevek neznamyho uzivatele a opet chvala na servis s nevalnou povesti... :713:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - Repase čerpadla Vialle

Příspěvek od quickly »

MarekB i denali jsou přihlášeni přes providera v Jihlavě
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Odpovědět

Zpět na „Palivo“