CNG

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2258
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: CNG

Příspěvek od clay »

Koncern má obecně problém s flaškama - a to továrníma.. nyní opět svolává auta na výměnu. Holt ve smyslu hesla das auto - musíš okrást všechno emise i bezpečnost - hurá ať žije konzern VW.
Jeho technická ubohost je schopná pohřbít i dobré věci. Clay
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: CNG

Příspěvek od outback »

CNG auto jsem mel tyden pujcene od VW v ramci jejich reklamni akce, byl to Passat B6 1.4 TSI s dvojim preplnovanim, asi 110kW, DSG sedmikvalt, shodou okolnosti jsem tenkrat jezdil taky Passatem B6, ovšem 102 kW nafta manual. Jelo to hezky, bohuzel celej ten obrovskej prostor pod kufrem zabirala meganadrz, a benzinova nadrz byla asi jen na 15 litru - no budiz, to se da vydrzet. Ale tankování byl neuvěřitelnej vopruz - musel jsem sjet třeba 2 až 4km z dálnice k malé obskurní pumpě kde měli hnusný kafe a smradlavý záchody...takže pro mne nesmyslná kombinace, pohodlné rychlé dálniční přibližovadlo kde ale veškerý komfort a rychlos vymaže tankování. To s LPG musím sice trochu přemýšlet, ale benzínky jsou na každém rohu i na německých a italských dálnicích.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Fluval
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: čtv led 31, 2013 8:29 pm

Re: CNG

Příspěvek od Fluval »

outback píše:CNG auto jsem mel tyden pujcene od VW v ramci jejich reklamni akce, byl to Passat B6 1.4 TSI s dvojim preplnovanim, asi 110kW, DSG sedmikvalt, shodou okolnosti jsem tenkrat jezdil taky Passatem B6, ovšem 102 kW nafta manual. Jelo to hezky, bohuzel celej ten obrovskej prostor pod kufrem zabirala meganadrz, a benzinova nadrz byla asi jen na 15 litru - no budiz, to se da vydrzet. Ale tankování byl neuvěřitelnej vopruz - musel jsem sjet třeba 2 až 4km z dálnice k malé obskurní pumpě kde měli hnusný kafe a smradlavý záchody...takže pro mne nesmyslná kombinace, pohodlné …

Máme všechny služební auta na CNG (passat, touran, octavia) a za poslední 2 týdny s passatem najeto ca 7 tisíc km po dálnici a nádrž na benzín ca dojezd 400 km na cng to samé při normální jízdě i více, tzn. ca 900 km na obě nádrže. Při dodržování rychlostních limitů +- 20 km spotřeba na CNG okolo 4,5 kg na 100. Rekord na benzín po německé dálnici 11,2 l/100 km, na plyn skoro 6kg/100 km. Pro mě auto bez jakýchkoliv emocí, zbytečně široký tunel, že si člověk chce urvat pravou nohu, nicméně náklady na km na CNG výborné a tichý při vysokých rychlostech. Při připojování na dálnici je nutné ručně podřazovat a nečekat na podřazení DSG, jehož nalazení je děs..
Odpovědět

Zpět na „Palivo“