Kvalita PHM

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dadid
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 597
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Plzeň

Kvalita PHM

Příspěvek od Dadid »

Vzhledem k mým problémům s autem, které, ač se to ještě nepotvrdilo, možná můžou být způsobeny natankováním špatného benzínu, plynu nebo možná obojího, mě zajímá váš názor na tuto problematiku.
Na všech čerpacích stojanech je totiž nálepka "palivo odpovídá normě ČSN bla bla bla . . . . ." ale pravidelně se dozvídáme že ČOI oderala tolik a tolik vzorků a zase jich spoustu nevyhovělo. Ale nikdy neukážou na hříšníka, že jim to neumožňuje jakýsi zákon a basi cosi. Pokládám si otázku, komu takový stav vyhovuje. Malým prodejcům nebo velkým firmám, nebo snad obojím? Ono totiž vždycky když se takové zprávy objeví, člověk se většinou bojí natankovat u nějaké no name pumpy. Nemělo by to být naopak? Kdo z takového stavu může víc profitovat?
Subaru zdar, Forestrům zvlášť !
Subaru Forester 2.0X Comfort WP 116KW 5MT MY08 - LPG Vialle
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od DRUMMER »

Asi budu muset hodit řeč s manželem od sestřenice, který jezdí dělat ty odběry, je to ing. chemik a možná pustí nějaké info.
Je to pivař, tak ho u nás napumpuju Bernardem, ať se rozkecá.
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od quickly »

Ahoj Dadide, sama nálepka nic neřeší, pouze říká, že to čerpáme by mělo něčemu odpovídat. U menších neprověřených pump je šance, že chytneš špatné palivo (promíchané, naředěné). Ale pokud tu pumpu znáš, tak není problém. Problém s palivem podle mne nastává u "novějších" motorů, které jsou náchylnější na nečistoty. Třeba strýcův wartburg zásadně jezdil na ruský letecký benzín, když Rusové odešli, tak musel auto prodat, protože na nic jiného nechtělo jezdit :1774: .
Podle mne motor, který má stále palivo "horší" kvality, tak bude jezdit bez problémů, ale jakmile motor zvyklý na tiptop palivo natankuje "pochybnou" kvalitu, tak je problém.
ČOI si pouze kryje záda, protože není schopna dodat výsledky IHNED. V okamžiku zveřejnění je daná nádrž již minimálně jednou protočená. Stačilo by říct přesné datum odběru a bylo by to ok :supeer: . Jediný, kdo je na tom bit jsou Ti, co prodávají na menších pumpách kvalitiní palivo. Velké pumpy většinou nemají přimíchané palivo z toho důvodu, že na dodatkovém zboží vytočí mnohonásobně víc peněz než na PHM. U menších pump je větší pravděpodobnost, že nějaký chytrý zaměstnanec si potřebuje přivydělat.

A to nemluvím o nových BIO přísadách :713:
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od ozawasan »

no s kvalitou benzínu je to docela sranda - chvilku jsem do toho dělal - okrajově - takže phm se většinou vozí z jedný nebo dvou rafinérek - tam se pro jednotlivé firmy míchají aditiva a další přísady - jako třeba na zimu apod. Takže základ je stejný a zbytek by nic podělat neměl. S tím,, že hodně záleží na čistotě tanků, co se kde proleje apod. ONO údajně vozí úloženky - tzn zásoby těsně před skončením jejich skladovatelnosti - ale těm by také nic býti nemělo. ČOi sice bere odběr - ale když vytočíš pár cisteren za den, tak než bude rozbor je šarže dááávno pryč. Takže je to takový honění přeludů...
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Harry »

quickly píše: ČOI si pouze kryje záda, protože není schopna dodat výsledky IHNED. V okamžiku zveřejnění je daná nádrž již minimálně jednou protočená.
ČOI nemá podle zákona právo, resp.zákon zakazuje (zatím) zveřejňovat přesné údaje přestupců veřejně. :1774: http://lnk.nu/subaruclub.cz/10e1.php
Letos byl ze strany MPO návrh tento zákon změnit, ale politická situace :zachod: tomu nepřeje. http://lnk.nu/novinky.cz/10e2.html
Jsou zde důležitější problémy.... :blabla: ...třeba volby ::-DD:
U menších pump je větší pravděpodobnost, že nějaký chytrý zaměstnanec si potřebuje přivydělat.
Zde se Quickly mýlíš. :) Pokud v tom "nejede" majitel pumpy, tak tam zaměstnanci mohou lít třeba vodu z vodovodu, a je jim to houby platné! Vyúčtování se dělá podle výtoče, nikoliv podle stavu (zůstatku) v tancích! :655: To je kontrolováno registry ve stojanech, a běžně centrálním počítačem. :wink:
Takže vždycky za to může "šéf", tedy majitel nebo nájemce pumpy! :!:
Jestli se (on) se zaměstnanci dělí, nebo ne, je otázka toho, jakým způsobem do tanků ty pochybné tekutiny dostává (tankuje). Možností je více, a není účelné je rozebírat zde do detailu.... :) :718:
Pokud je v palivu voda, je to většinou kondensát z ovzduší, nebo zoufalý pokus nějakého šílence....
Tanky se mají pravidelně čistit, ale to stojí "nekřesťanské" peníze, a náklady nese opět majitel nebo nájemce pumpy.... :655:
Proto se to všelijak obchází. :cheers:
(Také se za minulého režimu občas stalo, že starý, dlouho nečištěný tank prorezavěl a palivo unikalo do země.... ::-DD: Jenže tenkrát na tom nikdo nic neušetřil, :D naopak prodělal podnik,.... :666: a pod vedoucím pumpy se otřásla židle ::-DDD: )
Na toto thema bych mohl napsat knihu povídek, ale sem se to nehodí.... :718: http://lnk.nu/subaruclub.cz/10dy.php :) http://lnk.nu/subaruclub.cz/10e0.php :811:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
jorgge
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 112
Registrován: čtv zář 10, 2009 2:55 pm

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od jorgge »

no nevím, připadá mi zbytečný sem dávat odkazy na subaruclub, když většina lidí tam má opičku :banana:
Forester SG 2.0X Dark Grey
Uživatelský avatar
scooby
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 144
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od scooby »

Jastliže zmiňujete Tank ONO, mám to za barákem a netankujte tam, když je benál o 3 kačky levnější než vedle na Shellce. Jen chci připomenout, že výhradní návozy BA95 a nafty jsou z ČEPRA (sklad Cerekvice) a Speciál 91 je z Litvínova (Česká rafinérská) děláno pro Agip, ještě mají stojan Normal 91 (tedy bezolovnatý 91) a teče z něj BA95. To vím, páč do toho dělám. Dodávky se liší podle umístění čerpačky, na západě a jihu čech může být i z DE nebo AUT, ale píšu jaká je situace v Trutnově, potažmo na čerpačkách v Milovicích a Vysokým Mýtě. Vzorky se berou furt a nikdy nic nezjistili, kromě asi 2x u dehtu, že bod vzplanutí byl mimo normu, ale nepatrně.

The End
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od saburafu »

Ohledně té sítě čerpacích stanic ONO jsem se ýž před několika dny chtěl s vámi poradit. Koukám, že ji to vesměs haníte, ale znám několik lidí z okolí, kteří u ní pravidelněji čerpají a bez následků. Mám na mysli jižní stanice, Jindřichův Hradec a teď nově i Dolní Dvořiště. Nedalo mi to, přeci jen mají skoro o 4,-Kč na litru levnější benál než ostatní čerpací stanice a vyzkoušel jsem je. Vzal jsem tam tedy svou první nádrž a zatím jsem nezaznamenal nějaký negatovní dopad toho skutku. Mám teď nějaké problémy, které nezapříčiňuje benzín, tak to nemůžu tedy ani moc přesně posoudit. Známej tankuje převážně právě na té ONO u Jindřichova Hradce a zatím bez problému. I ostatní co znám a tankují tam tak chválí, hlavně tu nižší cenu. Oni ale také nemají levnější jen ty pohonné hmoty. Například u nás na Benzině stojí kompletní čistící program v kartáčové myčce 149,-Kč a na ONO 39,-Kč (co vím naposled) a to z vlastní zkušenosti vím, že ta na ONO je kvalitnější a myje o neskutečně více minut déle. Kartáčovou myčku vyuýžívám jen sporadicky, jednou za čas, ale uvedl jsem to pro srovnání těch cen. Obzvlášť tady v příhraničí je to dost našponovaný a u většiny čerpacích stanic v okolí jsem se už spáli, co se týká kvality PHM a už tam netankuji :baseball: Nejbližší kvalitativně ověřená čerpací stanice je až v Kaplici na Agipu, ale tady přímo v okolí Vyššího Brodu to nestojí za nic a ty ceny :1774:
Jakmile začne stoupat cena barelu nahoru, to zdražují až abnormálně rychle ale jakmile to začne lézt dolu, tak se ceny nehýbou ani o pětník, zajímavé kyvadélko těchto vah :1774:
Uživatelský avatar
scooby
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 144
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od scooby »

Saburafu dyk to píšu u vokýnko vejš. Já tam jezdím furt a nepoznám nic. Kolegyně z Mitsubishi clubu dělá na čerpačce Eurooil někde u Varnsdorfa a návozy PHM mají taky z Čepra, tak mi stejně vychází, že je to fakt jedno. Agip bere z Litvínova, Robin Oil z Čepra. Tak že mi vychází, že je jedno kde natankuješ. Asi bych nejel někam do STS Chvojkovice Brod nebo bejvalejch JZD, občas jedu kolem a na plotě cedule prodej PHM :1774: ale třeba i čerpačky u Tesca, Ahold nebo Globus, kde je PHM levnější za určitých podmínek tak má podle ÚSTAVU PALIV A MAZIV a. s. pečeť kvality. Taxi pak vyber. :655:
http://www.dobrapumpa.cz/cs/obsah/drzit ... ti-kvality
http://www.tank-ono.cz/cz/index.php?page=cenik
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Mira »

Kruci, scooby byl rychlejší, ale co.

Já se držím pump z tzv. pečetí kvality.
Více zde:

Řidičům může v orientaci pomoci alespoň označení Pečeť kvality, udělované Ústavem paliv a maziv na základě dlouhodobých testů. Ocenění sice propůjčuje vždy na tři roky, při zhoršení kvality nebo jiném porušení podmínek jej ale může kdykoliv odebrat.

„Výsledky testů potvrzují, že na čerpacích stanicích zařazených do programu Pečeť kvality jsou paliva na vysoké úrovni. Celkový počet vyhovujících vzorků je 97,5 procenta," uvádí Vladimír Třebický z Ústavu paliv a maziv. Pečeť má asi třetina všech tuzemských čerpacích stanic.

Aktuální přehled nositelů Pečetě kvality přinášíme v rámečku. Jsou mezi nimi jak velké společnost typu Benzina, OMV nebo Shell, tak i malí prodejci s několika benzínkami. A najdeme mezi nimi i provozovatele hypermarketů Tesco, Globus nebo Ahold, kteří lákají motoristy na nízké ceny.

Nositelé Pečetě kvalityBENZINA
Shell Czech Republic
EuroOil
KM - PRONA
ETK
BENZ
K- Benzin
Tesco Stores ČR
Globus ČR
ADW plus
AHOLD Czech Republic
Miroslav Staněk - AUTOCONNECTION
B.C.S.
Eig l
HUNSGAS
LEXUS CENTRUM
Lucky CS GOLD
KARIMPEX
Oil TEAM
PASOIL
Top Petrol
OMV Česká republika
Auto Jarov
Mivokor
Expim
Dušan Šimek
Pento
Pivovar Černá Hora
Pavel Holec
Agrochem a.s. Lanškroun
Ing. Karel Lammel
ČS Kelčice s.r.o.
AUTO Petrol CZ s.r.o.
Ing. Josef Dryml
Kuwatas Develop s.r.o.
Bohumil Bouška
CAFRO Plus s.r.o.


Pramen: Ústav paliv a maziv, řazeno podle data získání pečetě (od nejstaršího)
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od saburafu »

scooby:
Jasný. Haní to jiní lidé. No, docela si mě přesvědčil, že bych to měl zkusit znovu a pokud spokojenost přetrvá, tak asi budu jezdit převážně jen tam :845: Kdyby se tam nepoflakovali ty silniční šlápoty, tak by to bylo příjemnější ::-DD: ale co :811:
Uživatelský avatar
Trndice
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: pon srp 03, 2009 12:00 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Trndice »

Já mám problém s Benzinou, teda aspoň tady na Rudný a vzhledem k tomu, že jsem z těch, co jezdí až na doraz a mám většinou teda na výběr buď tuhle nebo EuroOil, tak radši teda beru EuroOil. Na cenu nekoukám, u nás v okolí nejsou velký cenový rozdíly.
Uživatelský avatar
Dadid
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 597
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Plzeň

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Dadid »

Dík, ten odkaz na těch stránkách přímo na čerpačky podle krajů a okresů je dobrej. :diky: Ještě najít tak něco na LPG :839:
Subaru zdar, Forestrům zvlášť !
Subaru Forester 2.0X Comfort WP 116KW 5MT MY08 - LPG Vialle
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od tango »

Tady na liberecku je to úplně šumák kde tankuješ . Je to tu vesměs všude stejný :( . Na Globusce jsem tankoval a začalo na mně blikat očko diagnostiky motoru :670: tak nevím. Mají tam pečet kvality,ale je otázka jestli tam je opravdu gut. Jezdí tam většinou dost lidí, takže jsem mohl být vyjímka :655: . No jinak tankuju na Kontaktu,nebo Agip aúplně bezproblémů :845: . Ono tak asi záleží na tom jestli tam člověk leje neustále plnou, nebo vždy jen za 500. Pak tam jednou před dovolenou natnkuje plnou a smeje se ten bordel z nádrže co se tam válí a možná i to bude problém :850:
Uživatelský avatar
Trndice
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: pon srp 03, 2009 12:00 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Trndice »

jak se jako smeje bordel, co se válí?
Odpovědět

Zpět na „Palivo“