Kvalita PHM

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od quickly »

Do SH v dehtu jsem tankoval Tesco N95+MO aditiva, do současné flotily tankuji Tesco Ultra 95 (N95+jejich aditiva)
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
krokous
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 60
Registrován: stř zář 05, 2018 7:42 pm

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od krokous »

...kdysi jsme meli supika 1.9tdi a vzdy kdyz zena natankovala v tesco pumpe tak to hulilo jako fabrika... a to si stary tdi pd nechaj libit skoro vsechno... takze se drzim zasady, ze ani pumpy u suprmarketu nebrat !
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od spm »

Stejně nevim jak to poznáváte. Já jsem přecitlivělej na kdeco, ale ať do těch svejch pekáčů naleju cokoliv, tak mi to všechno přijde stejný :-DDD Teda jednou kdysi dávno jsem do Felicie natankoval něco u Broumova a to jsem měl pak pocit, že to jede fakt nahovno. Ale jelikož po dojezdu domů to auto už znova nenastartovalo, shořela mu benzinová pumpa a mělo úplně ucpanej palivovej filtr, tak to asi nebyl jenom pocit :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
krokous
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 60
Registrován: stř zář 05, 2018 7:42 pm

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od krokous »

no ja nevim, ale ja to poznam hned, vetsinou to hur tahne, motor jde divne, hur se vytaci a je vyssi spotreba...
- u dieselu obzvlast, ten se musi opecovavat !
Prave pro jistotu vzdy pridam panaka aditiva na kazdych 15l paliva a vim, ze jsem alespon zabranil katastrofe, kdyby nedej boze nafta stala za prd...
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od quickly »

krokous píše:vzdy kdyz zena natankovala v tesco pumpe tak to hulilo jako fabrika
Já tankuji v Tesco v Hradci Králové, tankoval jsem tam naftu (+moje aditiva), a nikdy jsem s ní neměl problém. To stejné benzín , ze začátku jsme barl do SJ N95+MO aditiva, jak ale zavedli Ultra95, tak jsem ho vyzkoušel a jedu jen na něj - SJ má stejný projev motoru i spotřebu.

Myslím, že tady někdo psal, že po natankování N95 u Globusu na ČM měl vždy pečené kuře. Podle mne je to vždy o výtoči a každé pumpě separátně. Pan Polák z HK Subaru servisu mi doporučil jezdit pro naftu do jezeďáckých pump, kde si tankují naftu do svých strojů, protože si do stroje za 15 milionů nenalejou špatnou naftu a tím ho zničí. Třeba v HK je nejhorší pumpa Shell na hradubické, protože domácí jezdí k Makru nebo Tescu a Shell má malou výtoč.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
krokous
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 60
Registrován: stř zář 05, 2018 7:42 pm

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od krokous »

no jak rikas, asi je to misto od mista
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od ybrcek »

já teda tu kvalitu moc nepoznám , když Zeppelin vdechne i děcko na přechodu, ale vypozoroval jsem že na Makro benzín(Slovnaft) to žere kolem 17/100
a na Benzinu kolem Vervu 13,8/100
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od spm »

quickly píše: Myslím, že tady někdo psal, že po natankování N95 u Globusu na ČM měl vždy pečené kuře.
Tohle psal HonzaCZ, nicméně ta věta pokračovala: "najedeš na dálnici, prošlápneš plyn až na podlahu a hned ho pustíš," což byla asi ta hlavní věc... Jinak zrovna tady tankuju skoro pořád, pač jezdim okolo ní a pečený kuře jsem měl za 30.000km jednou, když jsem měl prdlý výfuk u zadní lambdy. Ale to moje Subaru je takový divný :-DDD Jinak AFAIK berou od slovnaftu, takže stejné palivo co má MOL a výtoč asi bude slušná (na 12 stojanů se někdy stojí i fronta a každou chvíli tam stojí cisterna).

Spotřeba teda nevim, 10,3 dlouhodobě, Vervu jsem nezkoušel, ale na efectu to žere úplně stejně :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, fungovalo to celkem spolehlivě u toho Globusu, i když jsem nenajel na dálnici. A malá výtoč tam rozhodně není. A bylo to teda s OTB. S Legem jsem tam asi nikdy netankoval.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
krokous
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 60
Registrován: stř zář 05, 2018 7:42 pm

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od krokous »

bohuzel mam zkusennosti, ze velka vytoc se automaticky nerovna kvalitni palivo, naopak velmi casto se velke firmy skovavaji za svou znacku a pak to podle toho vypada...
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od spm »

Taky se za ty roky něco mohlo změnit, odkud berou a tak... nevim, beru tam fakt často, pač jezdim okolo a jsem socka, co nemá na to, aby do tý atmosféry rvala 100 oktan, ale problém jsem tam nikdy s ničim neměl :-DDD žena tam bere naftu do TDI PD a taky žádný nezvyklý projev... (zvučí to jak traktor, ale to dělá vždycky :-DDD)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Goba »

moje zkušenost s Dehtem je, že nejlepší je čistá, bez biosložky, další aditiva netřeba, snad ani ty zimy u nás to nevyžadují ředit.
Berem do Xtraila Optimal Diesel od EuroOil = řetězec přímo od Čepro (žádný přeprodejce a přimíchávač ani ředitel).
Je to kultivovanější, tišší, jede a kouřivost žádná, výfuk čistý bez sazí ani DPF už leta nezablikal. (myslím, že ještě Verva dělá čistou bez řepky)

No a u BA95 jsem rozdíly nepozoroval snad nikdy, jen do ručního nářadí a do lodě, kde je nulová spotřeba za rok beru Shell 100, abych nemusel 10x startovat, navíc to taky dost často delší dobu stojí - myslím leží.... nepoužité ve sklepě
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Uživatelský avatar
Skulile
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 190
Registrován: úte lis 01, 2016 2:52 pm
Jméno a příjmení: Roman Patzelt
Bydliště: Libouchec, okr. Ústí nad Labem

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Skulile »

moje zkušenosti jsou také takové, že je to vesměs jedno, kromě noname čerpaček, kde mají třeba nadzemní nádrže nebo malou výtoč a slabou údržbu...

co se týče hypermarketů, tak dle mých info mají dodávky z velkých rafinérií a jsou shodné s čerpačkami Benziny, Slovnaftu nebo EuroOilu...

já osobně tankuji nejčastěji na EuroOilu naftu bez biosložky nebo u Globusu v UL, v zimě přidávám pokaždé VIF, v létě ho přidávám, když si zrovna vzpomenu a na dlouhé cesty se snažím pokaždé

na ONO tankuji minimálně, ale nikdy jsem nezaznamenal nějaký problém nebo rozdíl, ale je pravda, že když tam natankuju, tak vždycky přidám pro jistoti VIF
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od PeteBiggy »

Goba píše: ... (myslím, že ještě Verva dělá čistou bez řepky) ...
Verva diesel je klasika s biosložkou FAME. Jen je napěchovaná aditivy co to dá a má dost vysoké cetanové číslo. Ale klasické bio (ethanol) nemá Verva 100 benzín, bio už má v upravené podobě ETBE, proto to vysoké oktanové číslo....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od spm »

Já se proti tomu blbýmu benzinu bráním pro jistotu tím, že ho pokaždý hned vyjezdim :-DDD :-DDD :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Palivo“