Kvalita PHM

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Odpovědět
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od emve »

Dle normy BA98/Super Plus. Navíc Verva 100 má sice obvykle 100 oktanů, ale garantované minimum je 98. Reálně dle měření ČOI 99,3-101,6. OMV Maxxmotion 100plus má garantované minimum 100,0, obvykle 100,0-101,5. MOL EVO 100 Plus obvykle 101.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od sima »

mari75-právěže další aditivování Vifem už benzina.cz nedoporučuje,měl jsem na to přímo dotaz.Takže buď nějakou prémiovku,nebo aditivovat obyč benál,třá na tom Tescu.
Označení Verva 100 a skutečný počet oktanů se řeší furt dokola,na jiných forech a to už léta zpět.Emve to vysvětlil přesně,s tím,že reálný počet oktanů osciluje dost těsně kolem té stovky.
Až nebudu mít cestu kolem Vervy mám namířeno na OMV,tj tak nejblíž kde tankují nějakou prémiovku.
Naposledy upravil(a) sima dne ned říj 22, 2017 4:41 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Mira »

No ona Benzina se všude vytahuje, že Verva 100 je 100 oktanový benzin a pak vemete pistoli do ruky a ono ejhle, je tam napsáno 98. To mi zavání klamáním spotřebitele. :-/
Věřim, že to je opravdu stovka, ale pak to tam maj v klidu uvést na stojanech a ne takhle sračkařit.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od sima »

To souhlasím Míro!To mě taky nedávno zarazilo.Nezbývá než to tankovat nebo ne,ale je to český obvyklý bordel,záměr...Může si to kdo chce jak chce obhajovat,nelíbí se mě to.Mě se teoreticky ještě více zamlouvá maxmotion(Mol tu už vůbec není široko daleko)pro její deklarované vlastnosti,bude třeba to taky zkusit.A pak se na něčem ustálit.
Třeba na tom Tescu nakonec :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od emve »

Tak Verva 100 není žádný zázrak. Je to OMV Super Plus z Rakouska + aditiva (VIF). Maxxmotion 100plus by měl být asi nejlepší, otázka je, kdo na autě pozná rozdíly mezi jednotlivými stooktany. Na běžných autech sotva. Viděl jsem nějaké hodnoty z brzdy od Audi RS4 (staré 2,7l biturbo) upravené na 800 koní a tam už byly zásadní rozdíly i mezi stooktany. Nejlepší, jak už to tak bývá, Aral Ultimate 102.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od sima »

To si myslím předem už taky,že nepoznám,jen ze zvědavosti vyzkouším.Až budu na pc napíšu k tomu víc,to by totiž vše do sebe zapadalo s tou Vervou...docela čučím odkud čerpáš informace?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od petr »

hele dejte si tam LPG a máte klid , LPG má hodně přes 100 oktanů a stoji 13kč/litr a taky to pojede a uplně stejně zdechle jako všechny 92kw :-DDD
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od sima »

Petře vyhoď ten šporák ven a nakrm forejse konečně něčím pořádným :-D ;)
Emve,to že je Verva Super Plus z Rakouska + aditiva (VIF) to jsem asi nikde nečetl.Ono by to i odpovídalo,na N95 benzina s Vifem to jezdilo dobře,líp než na Efectu a teď na Vervu je to úplně jiná.Nemusím už včil vůbec hledat co tam dát za správnou rychlost,sbírá se to krásně i od nízkých otáček,přitom to nepodtáčím,nepoužívám na běžné silnici redukci,,auto se "nehltí"než se rozjede,neposkakuje už vůbec,což někdy dělalo hlavně při poposunování v kolonách a šnečích rychlostech,má to lepší odezvu na plyn v každém režimu.Schválně přeháním,ať ja patrné,v čem je rozdíl,nedá se to krátce popsat 100% přesně.
Hm,prostě to jezdí líp,podobně jako když jsem tankoval v rakousku,německu,itálii ten nejobyčejnější benzín.Taky jsem tam měl vždy menší spotřebu a to už prokazatelně.
Emve už jsem něco našel,kde se potvrzuje,co jsi psal,těch info je víc,jeden zde:
http://www.motorkari.cz/clanky/clanky-p ... 22061.html
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od emve »

petr píše:hele dejte si tam LPG a máte klid , LPG má hodně přes 100 oktanů a stoji 13kč/litr a taky to pojede a uplně stejně zdechle jako všechny 92kw
LPG má sice přes 100 oktanů, ale nižší energetickou hodnotu a výhřevnost než benzín, takže to pojede hůř a bude to víc žrát. ;)
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Slavek_xxx »

emve> neni duvod, aby pri spravnym naladeni LPG jelo auto hur. Ale bezpochyby bude vic zrat ;-D
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od RadekN »

Je možné, že s Vervou 100 žere (Forejs 2.0 116kw) méně nebo je to jen náhoda a chyba měření?
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od emve »

Slavek_xxx píše:emve> neni duvod, aby pri spravnym naladeni LPG jelo auto hur. Ale bezpochyby bude vic zrat
No... co jsem viděl německé testy aut, které byly z výroby na benzín i LPG (bifuel/flexifuel), kde porovnávali dynamiku na obě paliva, tak LPG bylo vždy měřitelně horší (nad rámec nějaké odchylky měření)... A nemyslím, že by to z výroby bylo na LPG naladěno špatně.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od petr »

no žere to na ten plyn dost pořád se hýbu v létě těšně pod 20 na benzín mi to šrajtofla nedovolí to zkoušet, ale o moc méně by to nebylo , jinak mimo terén lpg asi 10,5 a benzín 10
Uživatelský avatar
Špejlík
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 852
Registrován: sob lis 28, 2015 3:00 pm
Jméno a příjmení: Honza Nesládek
Bydliště: Kolín

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Špejlík »

RadekN píše:Je možné, že s Vervou 100 žere (Forejs 2.0 116kw) méně nebo je to jen náhoda a chyba měření?
Mě to žralo možná víc. Asi mu víc chutná lepší benál. Ale jelo to klidněji..
Odepsáno Macem...
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Mira »

Mě to Vervy žere víc. Ale to bude polohou plynového pedálu, no nešlápněte si, když to tak krásně tahá.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Palivo“