Kvalita PHM

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Odpovědět
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od romull »

Kupuj normální Natural 95 u pupm s velkým výtočem kde neleží půl roku v tanku a aditivuj si sám, tak už to dělám dlouho, buďto Millers, nebo VIF :850:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od filippek »

Tak včera jsem u Globusu v LBC tankoval N95 za neuvěřitelných 27,80Kč. Vždycky jsem bral benzín u velkých pump a u marketů neee.. Ale když vidím, jak si držej ty prasecký marže, tak z principu už mě tam neuvidí. Rozdíl pár desetníků, nebo korunu neřeším. Ale v Jablonci jinak Shellka drží stále 31,80 takže to už je rozdíl 4Kč/L :670: Ku.vy :fuckoff: No nějak majitel asi musí uživit ty svý dvě Porsche, který má ::-DD:
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Traveller »

tak tak..., jde o princip a benzín opravdu není tak háklivý na kvalitu (jako třeba nafta), obzvlášť pokud člověk ještě sám aditivuje. Takže žádný podporování mrzáků, kteří mají ceny o 5Kč vyšší než jinde. Mimochodem..., Tank Ono má N95 za 26,90Kč a stále to polehoučku padá dolů. :657: :657: :657:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od JRJ »

No on benzín není zas tak v pohodě jak by se mohlo zdát. Někteří pumpaři ho pančují lihem ze kterýho se neplatí spotřební daň, že ano. Krom toho, že má líh menší výhřevnost a vede k vyšší spotřebě, taky vachytává vodu ze vzduchu a dobře uvolňuje bordel ze stěn nádrže, takže to chce občas nádrž vypustit, zvlášť u starejch pekáčů co maj nalítáno dvakrát kolem koule.

Mám silné podezření, že i Shell dává víc lihu než je zdrávo. Po Shelláckým FuelSave se mi opakovaně zozsvěcela palubní diskotéka. Pak jsem zkusil Maxxmotion a dobrý. Teď beru obyč Agip za 29.9 a pořád dobrý.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Traveller »

Agip v testech vycházel opravdu nejlépe..., a taky Benzina. Tuším se to tu probíralo pár stránek zpátky, kde byl celý test benzínů od Světa motorů. :850: Ale to ostatní bylo vpodstatě všechno stejný. :4690:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Juras »

Tankuju na ONO naftu, skoro vyhradne cca 70% vsech tankovani a nikdy zadnej problem.
Do imprezi tankuju jen Maxmotion 100, ted za 32,70, coz je uz sympaticka cena.
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Mila69
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 184
Registrován: sob říj 22, 2011 12:19 pm
Jméno a příjmení: Milan

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Mila69 »

Také u Tank Ono do obou aut a nikdy žádný problém
Subaru Forester 2.0 XS AT 2011
Skoda Octavia 2.0 TD DSG 2005
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od romull »

Taky tam beru a zatím ťuk, ťuk, dobrý. Navíc mají sympatickou cenu 26,90/l BA95, i když jsem koukal, že na pumpě u Alberta byl BA95 dokonce za 25,90 :670:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od draconis »

Shell bývá zpravidla nejdražší, takže se ani nedivím. Já jezdil léta k OMV a taky se mi nikdy nechtělo tankovat u hypermarkeťáckých pump nebo nějakých malých, které nebudí důvěru.

Nakonec jsem se naučil jezdit k jedné pumpě, která byla dřív OMV, pak to zmizlo a předělali na jinou. Polovina personálu zůstala (mimochodem fajn ženský) a protože jsem tam jezdil léta a jsou sdílné, trochu jsme se zakecali a říkala, že benzín mají od stejného zdroje jako předtím pod OMV... Nemusím asi psát, že byl pro zákazníka o 3 Kč levnější...
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Slavek_xxx »

Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
scooby
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 144
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od scooby »

Co mám Imprezu tak skoro výhradně (všude nejsou) TANK - ONO, už jsem to tady psal xxxxkrát, jsem v pozici, kdy mohu dělat rozbory paliv, tedy kontrol čerpaček a v regiönu KH kraje bere BA95 a naftu TANK - ONO z Cerekvice, což je sklad Čepro a jezdí tam i ostatní distributoři (OMV, Shell, Benzina) a berou to z jedný nádrže, jen aditiva si tam každý dává své, ale obyč. BA95 je všude stejný, tak proč platit 28.90 když na ONO je 26,90............
Jo a jinak s palivem nemám po dobu vlastnictví Imprezy, Justy ani Feldy žáádný problém.

PS
BA95 z TANK - ONO měl vždycky 97 octanů :657:
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od romull »

Taky už dlouho beru na Tank Ono a zatím jsem nepozoroval nic špatného. Je ale fakt, že před pár měsíci jsem to střídal, jednou Ono, podruhé Benzina a s BA95 od Benziny jsem měl o chlup menší spotřebu, ale to třeba dělala ta aditiva.
Pozoruji, že teď se ale Ono drží s cenou nějak výš, protože v Jihlavě je BA95 u Ono za 27,50, ale na Shell a u Tesca 25,90 :670: , že by se na chvilku zase vystřídali?
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Slavek_xxx »

romull> to se mas. Tady vsude v okoli nic pod 29.80 neni a ani plyn neni za pusu (16.50). Do Hradce to mam 45km, to se fakt nevyplati jet, leda bych u toho nakupoval a bral obe dve plny nadrze. Ale jinak je to ekonomickej a casovej nesmysl.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Majer
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1062
Registrován: pon bře 18, 2013 5:08 pm
Jméno a příjmení: Robert Košař
Bydliště: Ostrava

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Majer »

Ostrava radvanice lpg 15,30,-
Peugeot 406,Subaru Outback 2,5AT,r.v.00
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od romull »

Slavek_xxx píše:romull> to se mas. Tady vsude v okoli nic pod 29.80 neni a ani plyn neni za pusu (16.50). Do Hradce to mam 45km, to se fakt nevyplati jet, leda bych u toho nakupoval a bral obe dve plny nadrze. Ale jinak je to ekonomickej a casovej nesmysl.
Tak to tam máte dobrý zloděje, nebo že by ta neviditelná ruka trhu? Když jezdím po celý republice, tak občas koukám až nevěřícně, i mimo dálnice jsou rozdíly klidně mezi třemi až pěti kačkami za litr, a to už je na plný nádrži sakra dost :850:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Odpovědět

Zpět na „Palivo“