Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki
 
Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 980 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 66  Další
Kvalita PHM 
Autor Zpráva
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Uživatelský avatar

Registrován: pát srp 07, 2009 11:00 pm
Příspěvky: 594
Bydliště: Plzeň
Vzhledem k mým problémům s autem, které, ač se to ještě nepotvrdilo, možná můžou být způsobeny natankováním špatného benzínu, plynu nebo možná obojího, mě zajímá váš názor na tuto problematiku.
Na všech čerpacích stojanech je totiž nálepka "palivo odpovídá normě ČSN bla bla bla . . . . ." ale pravidelně se dozvídáme že ČOI oderala tolik a tolik vzorků a zase jich spoustu nevyhovělo. Ale nikdy neukážou na hříšníka, že jim to neumožňuje jakýsi zákon a basi cosi. Pokládám si otázku, komu takový stav vyhovuje. Malým prodejcům nebo velkým firmám, nebo snad obojím? Ono totiž vždycky když se takové zprávy objeví, člověk se většinou bojí natankovat u nějaké no name pumpy. Nemělo by to být naopak? Kdo z takového stavu může víc profitovat?

_________________
Subaru zdar, Forestrům zvlášť !
Subaru Forester 2.0X Comfort WP 116KW 5MT MY08 - LPG Vialle


čtv zář 17, 2009 8:37 pm
Profil
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

Registrován: úte zář 08, 2009 2:20 pm
Příspěvky: 648
Bydliště: Rusava
Asi budu muset hodit řeč s manželem od sestřenice, který jezdí dělat ty odběry, je to ing. chemik a možná pustí nějaké info.
Je to pivař, tak ho u nás napumpuju Bernardem, ať se rozkecá.

_________________
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební


čtv zář 17, 2009 8:46 pm
Profil Zobrazit autorovy stránky
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv srp 13, 2009 11:00 pm
Příspěvky: 10484
Bydliště: Hradubice
Ahoj Dadide, sama nálepka nic neřeší, pouze říká, že to čerpáme by mělo něčemu odpovídat. U menších neprověřených pump je šance, že chytneš špatné palivo (promíchané, naředěné). Ale pokud tu pumpu znáš, tak není problém. Problém s palivem podle mne nastává u "novějších" motorů, které jsou náchylnější na nečistoty. Třeba strýcův wartburg zásadně jezdil na ruský letecký benzín, když Rusové odešli, tak musel auto prodat, protože na nic jiného nechtělo jezdit :1774: .
Podle mne motor, který má stále palivo "horší" kvality, tak bude jezdit bez problémů, ale jakmile motor zvyklý na tiptop palivo natankuje "pochybnou" kvalitu, tak je problém.
ČOI si pouze kryje záda, protože není schopna dodat výsledky IHNED. V okamžiku zveřejnění je daná nádrž již minimálně jednou protočená. Stačilo by říct přesné datum odběru a bylo by to ok :supeer: . Jediný, kdo je na tom bit jsou Ti, co prodávají na menších pumpách kvalitiní palivo. Velké pumpy většinou nemají přimíchané palivo z toho důvodu, že na dodatkovém zboží vytočí mnohonásobně víc peněz než na PHM. U menších pump je větší pravděpodobnost, že nějaký chytrý zaměstnanec si potřebuje přivydělat.

A to nemluvím o nových BIO přísadách :713:

_________________
quickly

Forester SJ 2.0i CVT MY13 Obrázek Outback BR H6 3.6R AT MY10 Obrázek Legacy BL H6 3.0R SpecB AT MY06 Obrázek
ex Forester 2.0D Active MY09


čtv zář 17, 2009 8:52 pm
Profil Zobrazit autorovy stránky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Registrován: úte črc 28, 2009 11:00 pm
Příspěvky: 2353
Bydliště: Lipová u Chebu
no s kvalitou benzínu je to docela sranda - chvilku jsem do toho dělal - okrajově - takže phm se většinou vozí z jedný nebo dvou rafinérek - tam se pro jednotlivé firmy míchají aditiva a další přísady - jako třeba na zimu apod. Takže základ je stejný a zbytek by nic podělat neměl. S tím,, že hodně záleží na čistotě tanků, co se kde proleje apod. ONO údajně vozí úloženky - tzn zásoby těsně před skončením jejich skladovatelnosti - ale těm by také nic býti nemělo. ČOi sice bere odběr - ale když vytočíš pár cisteren za den, tak než bude rozbor je šarže dááávno pryč. Takže je to takový honění přeludů...

_________________
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006


čtv zář 17, 2009 9:04 pm
Profil
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 01, 2009 11:00 pm
Příspěvky: 1517
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice
quickly píše:
ČOI si pouze kryje záda, protože není schopna dodat výsledky IHNED. V okamžiku zveřejnění je daná nádrž již minimálně jednou protočená.

ČOI nemá podle zákona právo, resp.zákon zakazuje (zatím) zveřejňovat přesné údaje přestupců veřejně. :1774: http://lnk.nu/subaruclub.cz/10e1.php
Letos byl ze strany MPO návrh tento zákon změnit, ale politická situace :zachod: tomu nepřeje. http://lnk.nu/novinky.cz/10e2.html
Jsou zde důležitější problémy.... :blabla: ...třeba volby ::-DD:
Citace:
U menších pump je větší pravděpodobnost, že nějaký chytrý zaměstnanec si potřebuje přivydělat.

Zde se Quickly mýlíš. :) Pokud v tom "nejede" majitel pumpy, tak tam zaměstnanci mohou lít třeba vodu z vodovodu, a je jim to houby platné! Vyúčtování se dělá podle výtoče, nikoliv podle stavu (zůstatku) v tancích! :655: To je kontrolováno registry ve stojanech, a běžně centrálním počítačem. :wink:
Takže vždycky za to může "šéf", tedy majitel nebo nájemce pumpy! :!:
Jestli se (on) se zaměstnanci dělí, nebo ne, je otázka toho, jakým způsobem do tanků ty pochybné tekutiny dostává (tankuje). Možností je více, a není účelné je rozebírat zde do detailu.... :) :718:
Pokud je v palivu voda, je to většinou kondensát z ovzduší, nebo zoufalý pokus nějakého šílence....
Tanky se mají pravidelně čistit, ale to stojí "nekřesťanské" peníze, a náklady nese opět majitel nebo nájemce pumpy.... :655:
Proto se to všelijak obchází. :cheers:
(Také se za minulého režimu občas stalo, že starý, dlouho nečištěný tank prorezavěl a palivo unikalo do země.... ::-DD: Jenže tenkrát na tom nikdo nic neušetřil, :D naopak prodělal podnik,.... :666: a pod vedoucím pumpy se otřásla židle ::-DDD: )
Na toto thema bych mohl napsat knihu povídek, ale sem se to nehodí.... :718: http://lnk.nu/subaruclub.cz/10dy.php :) http://lnk.nu/subaruclub.cz/10e0.php :811:

_________________
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!


čtv zář 17, 2009 10:29 pm
Profil
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 10, 2009 1:55 pm
Příspěvky: 85
no nevím, připadá mi zbytečný sem dávat odkazy na subaruclub, když většina lidí tam má opičku :banana:

_________________
Forester SG 2.0X Dark Grey


pát zář 18, 2009 7:32 am
Profil
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 27, 2009 11:00 pm
Příspěvky: 129
Bydliště: Trutnov
Jastliže zmiňujete Tank ONO, mám to za barákem a netankujte tam, když je benál o 3 kačky levnější než vedle na Shellce. Jen chci připomenout, že výhradní návozy BA95 a nafty jsou z ČEPRA (sklad Cerekvice) a Speciál 91 je z Litvínova (Česká rafinérská) děláno pro Agip, ještě mají stojan Normal 91 (tedy bezolovnatý 91) a teče z něj BA95. To vím, páč do toho dělám. Dodávky se liší podle umístění čerpačky, na západě a jihu čech může být i z DE nebo AUT, ale píšu jaká je situace v Trutnově, potažmo na čerpačkách v Milovicích a Vysokým Mýtě. Vzorky se berou furt a nikdy nic nezjistili, kromě asi 2x u dehtu, že bod vzplanutí byl mimo normu, ale nepatrně.

The End


pát zář 18, 2009 8:41 am
Profil Zobrazit autorovy stránky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 11, 2009 11:00 pm
Příspěvky: 2083
Bydliště: Budějce - Vyšák
Ohledně té sítě čerpacích stanic ONO jsem se ýž před několika dny chtěl s vámi poradit. Koukám, že ji to vesměs haníte, ale znám několik lidí z okolí, kteří u ní pravidelněji čerpají a bez následků. Mám na mysli jižní stanice, Jindřichův Hradec a teď nově i Dolní Dvořiště. Nedalo mi to, přeci jen mají skoro o 4,-Kč na litru levnější benál než ostatní čerpací stanice a vyzkoušel jsem je. Vzal jsem tam tedy svou první nádrž a zatím jsem nezaznamenal nějaký negatovní dopad toho skutku. Mám teď nějaké problémy, které nezapříčiňuje benzín, tak to nemůžu tedy ani moc přesně posoudit. Známej tankuje převážně právě na té ONO u Jindřichova Hradce a zatím bez problému. I ostatní co znám a tankují tam tak chválí, hlavně tu nižší cenu. Oni ale také nemají levnější jen ty pohonné hmoty. Například u nás na Benzině stojí kompletní čistící program v kartáčové myčce 149,-Kč a na ONO 39,-Kč (co vím naposled) a to z vlastní zkušenosti vím, že ta na ONO je kvalitnější a myje o neskutečně více minut déle. Kartáčovou myčku vyuýžívám jen sporadicky, jednou za čas, ale uvedl jsem to pro srovnání těch cen. Obzvlášť tady v příhraničí je to dost našponovaný a u většiny čerpacích stanic v okolí jsem se už spáli, co se týká kvality PHM a už tam netankuji :baseball: Nejbližší kvalitativně ověřená čerpací stanice je až v Kaplici na Agipu, ale tady přímo v okolí Vyššího Brodu to nestojí za nic a ty ceny :1774:
Jakmile začne stoupat cena barelu nahoru, to zdražují až abnormálně rychle ale jakmile to začne lézt dolu, tak se ceny nehýbou ani o pětník, zajímavé kyvadélko těchto vah :1774:

_________________
SPRÁVCE SEKCE "KE STAŽENÍ" A FOTOGALERIE
>DODRŽUJ PRAVIDLA SFC WEBU!<
>SUBARUFANCLUB NA FACEBOOKU<


pát zář 18, 2009 9:22 am
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 27, 2009 11:00 pm
Příspěvky: 129
Bydliště: Trutnov
Saburafu dyk to píšu u vokýnko vejš. Já tam jezdím furt a nepoznám nic. Kolegyně z Mitsubishi clubu dělá na čerpačce Eurooil někde u Varnsdorfa a návozy PHM mají taky z Čepra, tak mi stejně vychází, že je to fakt jedno. Agip bere z Litvínova, Robin Oil z Čepra. Tak že mi vychází, že je jedno kde natankuješ. Asi bych nejel někam do STS Chvojkovice Brod nebo bejvalejch JZD, občas jedu kolem a na plotě cedule prodej PHM :1774: ale třeba i čerpačky u Tesca, Ahold nebo Globus, kde je PHM levnější za určitých podmínek tak má podle ÚSTAVU PALIV A MAZIV a. s. pečeť kvality. Taxi pak vyber. :655:
http://www.dobrapumpa.cz/cs/obsah/drzitele-a-partneri-peceti-kvality
http://www.tank-ono.cz/cz/index.php?page=cenik


pát zář 18, 2009 10:15 am
Profil Zobrazit autorovy stránky
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 17, 2009 11:00 pm
Příspěvky: 7158
Bydliště: Brno
Kruci, scooby byl rychlejší, ale co.

Já se držím pump z tzv. pečetí kvality.
Více zde:

Řidičům může v orientaci pomoci alespoň označení Pečeť kvality, udělované Ústavem paliv a maziv na základě dlouhodobých testů. Ocenění sice propůjčuje vždy na tři roky, při zhoršení kvality nebo jiném porušení podmínek jej ale může kdykoliv odebrat.

„Výsledky testů potvrzují, že na čerpacích stanicích zařazených do programu Pečeť kvality jsou paliva na vysoké úrovni. Celkový počet vyhovujících vzorků je 97,5 procenta," uvádí Vladimír Třebický z Ústavu paliv a maziv. Pečeť má asi třetina všech tuzemských čerpacích stanic.

Aktuální přehled nositelů Pečetě kvality přinášíme v rámečku. Jsou mezi nimi jak velké společnost typu Benzina, OMV nebo Shell, tak i malí prodejci s několika benzínkami. A najdeme mezi nimi i provozovatele hypermarketů Tesco, Globus nebo Ahold, kteří lákají motoristy na nízké ceny.

Nositelé Pečetě kvalityBENZINA
Shell Czech Republic
EuroOil
KM - PRONA
ETK
BENZ
K- Benzin
Tesco Stores ČR
Globus ČR
ADW plus
AHOLD Czech Republic
Miroslav Staněk - AUTOCONNECTION
B.C.S.
Eig l
HUNSGAS
LEXUS CENTRUM
Lucky CS GOLD
KARIMPEX
Oil TEAM
PASOIL
Top Petrol
OMV Česká republika
Auto Jarov
Mivokor
Expim
Dušan Šimek
Pento
Pivovar Černá Hora
Pavel Holec
Agrochem a.s. Lanškroun
Ing. Karel Lammel
ČS Kelčice s.r.o.
AUTO Petrol CZ s.r.o.
Ing. Josef Dryml
Kuwatas Develop s.r.o.
Bohumil Bouška
CAFRO Plus s.r.o.


Pramen: Ústav paliv a maziv, řazeno podle data získání pečetě (od nejstaršího)


pát zář 18, 2009 10:19 am
Profil
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 11, 2009 11:00 pm
Příspěvky: 2083
Bydliště: Budějce - Vyšák
scooby:
Jasný. Haní to jiní lidé. No, docela si mě přesvědčil, že bych to měl zkusit znovu a pokud spokojenost přetrvá, tak asi budu jezdit převážně jen tam :845: Kdyby se tam nepoflakovali ty silniční šlápoty, tak by to bylo příjemnější ::-DD: ale co :811:

_________________
SPRÁVCE SEKCE "KE STAŽENÍ" A FOTOGALERIE
>DODRŽUJ PRAVIDLA SFC WEBU!<
>SUBARUFANCLUB NA FACEBOOKU<


pát zář 18, 2009 10:23 am
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 02, 2009 11:00 pm
Příspěvky: 43
Já mám problém s Benzinou, teda aspoň tady na Rudný a vzhledem k tomu, že jsem z těch, co jezdí až na doraz a mám většinou teda na výběr buď tuhle nebo EuroOil, tak radši teda beru EuroOil. Na cenu nekoukám, u nás v okolí nejsou velký cenový rozdíly.


pát zář 18, 2009 10:32 am
Profil Zobrazit autorovy stránky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Uživatelský avatar

Registrován: pát srp 07, 2009 11:00 pm
Příspěvky: 594
Bydliště: Plzeň

Dík, ten odkaz na těch stránkách přímo na čerpačky podle krajů a okresů je dobrej. :diky: Ještě najít tak něco na LPG :839:

_________________
Subaru zdar, Forestrům zvlášť !
Subaru Forester 2.0X Comfort WP 116KW 5MT MY08 - LPG Vialle


pát zář 18, 2009 10:34 am
Profil
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Registrován: pát srp 07, 2009 11:00 pm
Příspěvky: 6393
Bydliště: U Sila 1201,Liberec
Tady na liberecku je to úplně šumák kde tankuješ . Je to tu vesměs všude stejný :( . Na Globusce jsem tankoval a začalo na mně blikat očko diagnostiky motoru :670: tak nevím. Mají tam pečet kvality,ale je otázka jestli tam je opravdu gut. Jezdí tam většinou dost lidí, takže jsem mohl být vyjímka :655: . No jinak tankuju na Kontaktu,nebo Agip aúplně bezproblémů :845: . Ono tak asi záleží na tom jestli tam člověk leje neustále plnou, nebo vždy jen za 500. Pak tam jednou před dovolenou natnkuje plnou a smeje se ten bordel z nádrže co se tam válí a možná i to bude problém :850:


pát zář 18, 2009 11:11 am
Profil
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 02, 2009 11:00 pm
Příspěvky: 43
jak se jako smeje bordel, co se válí?


pát zář 18, 2009 11:27 am
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 980 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 66  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: