Kvalita PHM

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Odpovědět
Comby
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 157
Registrován: ned čer 14, 2020 10:56 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Comby »

sima píše: To teda určitě děláš dobře. Já to tak dělám už léta i se starou E5. Jen mě momentálně došla VIF a jak jsem sem tam zkusil opět "blbou" ultra od Tesca, auto bylo živější...taky jsem si dřív říkal, že to je to jen zdání, no nepřijde mě to tak, snažím se hodnotit objektivně, neuspěchaně. To samé s Vervou, ještě bývalou E5, tam to bylo ale setsakra jiné poznání, to auto ožilo dost rychle a zcela jasně. Našli se tu mnozí, co psali, že to není možné, já to beru, mají své tvrzení nějak technicky podložené, ale tj tak …
Som našiel pozitívny článok o VIFe od p. Vaculíka, čo má dobré renomé. Takže bez VIFu ani kilometer. :-)

Jazdím na Levorgu :-)
Subaru Levorg 2.0i ES CVT Style Crystal White Pearl
Uživatelský avatar
Skulile
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 190
Registrován: úte lis 01, 2016 2:52 pm
Jméno a příjmení: Roman Patzelt
Bydliště: Libouchec, okr. Ústí nad Labem

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Skulile »

někde jsem četl (napůl promo) článek o aditivaci pohonných hmot a vyšlo mi z toho, že do ČR se základ pro všechny 98+ oktanové benzíny dováží z rakouského OMW a tady si je před distribucí ještě případně aditivují apod.
z toho by mi plynulo, že pokud již v tom základu bude více biosložky, tak logicky musí být více bio i ve výsledném produktu

to by mohl být důvod, proč Verva přechází z E5 na E10, prostě by mohla překročit 5% biosložky a proto už musí být označena jako E10

jinak já osobně tedy natankování na jiné ČS nepoznám, tedy teď u benzinu
u nafty jsem tankoval na EuroOilu bez bio a dával jsem VIF a když mi v Subaru doporučovali Vervu Diesel a já jí natankoval, tak to auto začalo být mnohem hlučnější a nevydržel jsem více jak 2 nádrže a zase přešel k EO...
Outback 2,5i ES Comfort MY2017 Obrázek
ex. Outback 2.0D, BR, 6MT, MY2010
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od PeteBiggy »

Skulile píše:někde jsem četl (napůl promo) článek o aditivaci pohonných hmot a vyšlo mi z toho, že do ČR se základ pro všechny 98+ oktanové benzíny dováží z rakouského OMW a tady si je před distribucí ještě případně aditivují apod.
z toho by mi plynulo, že pokud již v tom základu bude více biosložky, tak logicky musí být více bio i ve výsledném produktu

to by mohl být důvod, proč Verva přechází z E5 na E10, prostě by mohla překročit 5% biosložky a proto už musí být označena jako E10

jinak já osobně tedy natankování na jiné ČS nepoznám, tedy teď …
Ano, dřív se "stooktanovky" vozily vesměs všechny z Rakouského Schwechatu. Ale dnes už si Vervu vaří Benzina i sama a nevím, jak Mol, ale myslím, že si taky možná budou prodávat vesměs svůj benzín. Jinak logiku přechodu z E5 na E10 vidím v tom, aby více udali/splnili podíl u biosložky, ale zároveň v té žádané a chtěné formě, čili ETBE. Ale pozor, pokud nebyla změna, tak pořád platí technické normy, které u nás naštěstí nedovolují překročit 5% podíl bioethanolu u benzínu a 7% FAME u nafty! Tak to určitě bylo, jestli se to měnilo nevím jistě, budete-li mít chuť, třeba někdo pozjišťujte ..... Pokud změna nebyla, je potřeba rozlišovat splnění podílu biosložky v podobě ETBE a v podobě bioethanolu jako takového. Pokud se to neměnilo, pak podíl ETBE je nad udanou hodnotu očividně povolen, nikoli však podíl bioethanolu. Takhle by to bylo fajn :-)
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14705
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Tapan »

Nebyl tu relativně nedávno článek, kde se psalo, že Benzina má jinou Vervu v Čechách a jinou na Moravě? Jen už nevím, jestli šlo o původ, aditivaci nebo obojí (jiná aditivace kvůli jinému složení v závislosti na původu).
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Traveller »

Já mám pocit, že to bylo nějak ze začátku, když přecházeli na E10. Pochopil jsem z toho, že se jednalo jen o to, že to samozřejmě nezavezli jeden den ke všem benzinkám, ale že ten vlastní přechod nějaký čas potrvá, než se to stejné palivo objeví skutečně všude.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od emve »

Tapan píše:Nebyl tu relativně nedávno článek, kde se psalo, že Benzina má jinou Vervu v Čechách a jinou na Moravě? Jen už nevím, jestli šlo o původ, aditivaci nebo obojí (jiná aditivace kvůli jinému složení v závislosti na původu).
To byl Verva Diesel, v Čechách měl biosložku HVO, kterou má i Maxxmotion Diesel a Aral Ultimate Diesel. Ta podstatně vylepšuje parametry nafty. Ve zbytku republiky to doháněli zvýšenou aditivací, aby to bylo tak nějak srovnatelné.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
jiko01
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 133
Registrován: stř pro 05, 2018 1:25 pm
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od jiko01 »

https://youtu.be/nMrFaY1v7Ho..... Pěkná debata o E10 ...sice u sousedů, ale velmi aktuální i u nás.
Subaru XV1.6i-S CVT Comfort - MY2019
prodáno. Oct1 TDI81kW, 450000km, už jezdí jinde
ex. Renault Chamade 1.8
ex. Opel Vectra 2.0
ex. Škoda Favorit 136L
ex. Fiat 128 sport coupe
ex. Fiat 850
Uživatelský avatar
Lefie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: úte dub 24, 2018 10:19 pm
Bydliště: Východně od Brna

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Lefie »

->> Syntetický benzín Porsche se blíží fázi testování. Může zachránit konvenční auta

Syntetická paliva, tedy vyráběná v laboratoři ze vzdušného CO2 bez použití ropy, jsou podle Porsche v šetrnosti k životnímu prostředí na roveň elektromobilitě, i když je natankujete do auta a spálíte. V roce 2022 chce začít s jejich výrobou...

No doufám že to u Porsche klapne.
Protože momentální cena baterií do elektro auta je fakt ledová sprcha a určitě by nikdo nechtěl být třetím majitelem takového ojetého auta 8() . Celé auto může být fantastické ale ta baterka to prostě zabije.
Doporučuji video z odkazu níže.
https://www.auto.cz/martin-vaculik-a-el ... det-137989
[ŠIBENICE] [ŠIBENICE]
Subaru XV 2.0 - EXECUTIVE MY2018
Obrázek BA 95
Obrázek
Uživatelský avatar
Jechy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 692
Registrován: pon dub 06, 2015 4:46 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Jechort
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Jechy »

Ano. Skoro jen kvůli bakteriím mi elekzomobilita nedává moc smysl. Proč radši někdo nepřijde na to jak fungoval elektromobil Tesly, který získával elektřinu z éteru. Myslím skutečného Nikola Teslu. Tedy jasné je to teorie. Viděl jsem pořad jak se povedlo provozovat RC model člunu na vodě. Jezdil mezi dvěma Teslovymi cívkami. Sám neměl žádnou baterií.
Subaru Outback 3.0R 180kW MY2006 H6
Subaru Legacy 2.0R 121 kW MY2006 H4 - Prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22550
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od spm »

On bude ale rozdil, jestli tim napajis 10W RC lod nebo 100kW auto :-) zarivku taky rozsvitis pod dratama vysokyho napeti :)

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Jechy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 692
Registrován: pon dub 06, 2015 4:46 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Jechort
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Jechy »

Však já vím. Ono je to trošku nadsázka. Myslím že to neexistuje protože by pak vzduchem museli lítal obrovské výkony aby to vůbec mohlo něco napájet.
Z dnešního pohledu by to nebylo moc tree-friendly řešení.
Subaru Outback 3.0R 180kW MY2006 H6
Subaru Legacy 2.0R 121 kW MY2006 H4 - Prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od námořník »

Jechy píše:Ano. Skoro jen kvůli bakteriím mi elekzomobilita nedává moc smysl. Proč radši někdo nepřijde na to jak fungoval elektromobil Tesly, který získával elektřinu z éteru. Myslím skutečného Nikola Teslu. Tedy jasné je to teorie. Viděl jsem pořad jak se povedlo provozovat RC model člunu na vodě. Jezdil mezi dvěma Teslovymi cívkami. Sám neměl žádnou baterií.
Protože by byla elektrika zadarmo. Na tom to myslím taky tenkrát zkrachovalo.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Jechy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 692
Registrován: pon dub 06, 2015 4:46 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Jechort
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Jechy »

Ano, to take. Nebylo by jak to účtovat. Myslím, že určitě mu to tehdejší mocní lidé překazili schválně, jelikož by nic nevydělali.
Subaru Outback 3.0R 180kW MY2006 H6
Subaru Legacy 2.0R 121 kW MY2006 H4 - Prodáno
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od OK2MDK »

Dávám tomu ještě pár let, a vynalezneme vlak!

Nejdřív se udělá kamion na baterky.
Pokud nějaká chytrá hlava zjistí, že když to nemá baterky, ale trolej, tak to mín váží.
Pak se vypočítá, že ocelové kolo po ocelovém podkladu má menší valivý odpor.

A po Xletech vbruselu objeví vlak :)

Syntetický benzín zní fajn :) Držím technikům palce :)
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od sima »

Syntetický benzín taky musí z něčeho být, Aspen se udává taky jako syntetický a přitom jsem si teď našel, že :z čistého plynu, který se získává při rafinaci ropy. Tak to je ale zase z ropy... Samozřejmě je drahý jak čert a je to mnohem čistější benzin.
Taky fandím synt. benzinu, ten tu byl už minimálně za Hitlera, když přeženu tak zdánlivě z ničeho -páry, plyny... :-) podobně jako ten porsche momentálně- asi teda, nečetl jsem ten článek zrovna pozorně.

Nikol Tesla auto mě kdysi taky zaujalo, na tu dobu...ono toho bylo vynalezeno dost a bude ještě, otázka jaká je vůle a hlavně proč to prosadit-many many many.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Palivo“