Kvalita PHM

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od JRJ »

HonzaCZ píše:Tak možná nějaká závada nebo opotřebení podvozkových dílů? Já teda zatím taky nejel maximálkou, ale kolem 240 tacho tam bylo a chovalo se to zcela příkladně.
Nevím, tlumiče a pružiny jsou OK. Jestli to nebude tím, že mi to jen připadá, protože nad 200 jsem se krom Lega s žádným velkým kombíkem nepodíval. Přes 200 jsem jel jen s vozy se sportovním podvozkem.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od quickly »

Porovnávate oba dva sedany?
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Mira »

Jezdím dlouhodobě Vervu a poznám rozdíl, pokud tam naleju 95. Zkusil jsem si, zda to není jen placebo a fakt není, auto bylo mnohem scíplejší. Spotřeba na 95 lehce pod 11, na Vervu lehce přes 10. :-) Ne, fakt asi o půl litru až litr méně.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od sima »

petr píše:To platí i u forestra s tou ručičkou ? Já ji mám taky celkem pořád ve středu ale v terénu nebo s vozíkem jsem u červeného pole byl blízko už dost krát a nějak jsem to neřešil myslel jsem že to má ještě rezervu
Petře zdravím tě,já mám věčně ručku na středu,nebo přesněji spíš kousek pod ním,už to ani ale tak přesně nesleduji.Někdy je spíš níže,ale nikdy mě nešla přes půlku budíku,teda aspoň zatím ne,snad tomu bude i nadále.A to ani v terénu,ani když jsem tahal přetížený vozík do opravdu maximálních krpálů.Chová se to přesně jak popsal spm u imprezy.Tak opravdu nevím jestli jsou budíky napříč plejádami stejné,řekl bych že ne,jo lineárnost tj možné,že je to tam stejně špatně,ale to jsem jen mé úvahy,ničím nepodložené =)
JRJ jestli to není je tvůj pocit,anebo je tam pak něco opravdu špatně,páč tohle musí to auto-teda podvozek hravě zvládnout.Jel jsem s pár auty taky kol 200,ale nikdy žádné neplavalo,ani auta s horším podvozkem neměli problém.Dokonce i s xantií(ta měla teda super schopný podvozek) jsem jel 220 dle tacha teda,ručička už se myslím zarazila na konec a žádné plavání nic,držela skvěle.Jo když jsem začal mít mírně načnuté přední siláče,tak to začlo mírně plavat,to jo,žádná tragédie,ale vyměnil jsem je tehdy za origo citroen a byl klid.Origo protože ty jediné byli schopné vydržet(teda krom hutchinson-ů,ty dodávali do prvovýroby citroenu,tak prý fungovali taky za menší peníz) dalších minimálně 200 000 km(auto bylo asi stočené,tak snad ještě více) a protože jsem měl díky kámošovi z Brna nemalou slevu u citroenu.
To jsem odbočil,ale přijde mě to co píšeš nemožné,když je tedy vše v pořádku.
Míra (*_^) |,,,, konečně zase jeden co to u Vervy taky poznal,ten lepší výkon i když máš turbínu.Čekal jsem,že se připojíš ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
JirkaZ
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 26, 2018 7:04 pm
Jméno a příjmení: Jirka Zemek

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od JirkaZ »

Sleduji diskuzi, která se co značek prémiového paliva de facto omezila na Vervu 100 a MaxxMotion 100plus. Samozřejmě kdyby byla Verva lepší, bylo by to výhodnější, protože ji mám cestou do práce. Jenže kdo může zodpovědně říct, že to či ono palivo je lepší, aniž by sklouznul k subjektivnímu hodnocení? P. S. nikde jsem nepostřehl Shell. Že by netáhl?

Odesláno z mého SM-G965F pomocí Tapatalk
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od sima »

To ti neřekne nikdo :-) A přesné složení všeho složek v procentech se nedozvíš,prý si chrání know how,mě to přijde teda jako hodně debilní důvod,či možná záměrný,aby spotřebitel žil v lepší představě,ale je to tak.
Osobně když jsem kdykoliv vzal shell,tak žádný efekt,tak proto shell ne,ale to bylo už dávno,já na shellce do auta benál už léta neberu,mě ani ta pumpa není sympatická,ale to je už hodně subjektivní pocit,ale je to tak.Jo vlastně rád jezdím na shellku skrz jejich slušnou nabídku potravin pod hlavičkou billa shop :-) =) a není to nijak drahé a dostupné non stop,to využívám v noci to jo =)
Verva je fakt o nemálo levnější a je moc dobrá,za tím si stojím skálopevně.A jestli jí máš navíc dostupnější,tak bych výběr už vůbec neřešil,když tam teda chceš dávat něco lepšího.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Mira »

Tankoval jsem i ONO 100 Plus. Žádnej rozdíl v chování motoru, pouze je dražší.
Kdysi jsem lil do Imprezi Shell, aby motor lépe šel. V akci mívali modely Ferrari, auta agenta 007 apod. blbinky, to byl jedinej důvod, jinak naprosto tuctovej benzin, za nadstandardní cenu. Pak jsem objevil Optimal 95 od Eurooilu a na Shell jsem zapomněl. Ten Optimal byl jeden z prvních aditivovaných benzinu u nás, dnes ho nabízejí asi všichni snad mimo Tank-Ono, Benzina má Efectu, obyč. benál už ani nemají. Verva je z těch stovek asi nejlevnější a tankuju zejména s ohledem na biosrágory. To je hlavní důvod.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od JRJ »

sima: Tak po 200 tisících km Lego nebude ve 100% stavu, ale nemyslím si, že bych to měl nějak fest rozbitý. Přední stabilizátory jsou nový včetně kostí, přední ložiska taky. Jak jsem psal pružiny a tlumiče jsou v pořádku. Zajímavá věc je, že plně naložený Lego neplave. Ale to mi zas nepřijde bezpečné lítat víc jak 160 - 180, kvůli brzdění. Moje vysvětlení je, že je to kombík za kterým se ve vysokých rychlostech dělá vzduchová kapsa, která zadek nadlehčuje, což v kombinaci s relativně měkkým podvozkem a relativně velkou boční plochou dělá Lego citlivé k poryvům bočního větru. Když se "uzemní" nákladem, tak se tolik nenadzvedává a k tomu je pro těžší auto potřeba silnější vítr, aby ho naklonil, takže ve výsledku sedí mnohem líp.

Ještě bych se vrátil k vlivu teploty na výkon. Aby měl motor o 30% nižší výkon, musel by mít vzduch o 30% méně kyslíku tedy o 30% nižší hustotu, což znamená buď o 80C teplejší nebo o 30% nižší tlak což odpovídá rozdílu 3000 výškových metrů.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1211
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Cheza »

K těm prémiovým benzínům. Já u WRX nepociťuji absolutně žádný rozdíl mezi Vervou 100, Maxx Motion 100 a V-Power 100. Spotřeba je taky stejná. Pokud někdo "vnímá rozdíl", tak je to dáno spíš tím, že si to vsugeruje dle oblíbenosti benzinky :-)

K tomu přikládám i test s hodnotami, kde rozdíly jsou mezi nimi titěrné (i když Verva 100 má nálepku prémiový)

http://www.auto.cz/vysokooktanove-benzi ... ejte-82674
Subaru Impreza WRX MY 2008
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Traveller »

Konečně nějaká fakta. (*_^) |,,,, ;-D
Takže já se STÍhačkou zůstanu u benziny - pouze v případě nutnosti něco jiného. I cena s kartou je relativně slušná oproti ostatním benzinkám.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
JirkaZ
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 26, 2018 7:04 pm
Jméno a příjmení: Jirka Zemek

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od JirkaZ »

Přátelé, jak už jsem psal, mně jde hlavně o čistotu soustavy, proto prémiová paliva s ETBE. Nejezdím tak, abych byl schopen poznat rozdíl výkonově. Za mne MM100plus a Verva100. A propos, jak se tady píše, že OMV je nejdražší, tak MM100plus stojí u nás v Brně (konkrétně na Heršpické u Hornbachu 37,90. Verva pak něco kolem 35,50 (plus mínus desetihaléře). Na 60ti litrové nádrži úspora cca 180 Kč opravdu není argument. Pokud budu občas lít Vervu, tak kvůli vlastnostem technickým, nikoliv cenovým

Odesláno z mého SM-G965F pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od spm »

Tak jestli to žere 9, najedeš 40k km ročně, tak to máš za rok skoro 9 tisíc (navíc jestli ta verva je standard cena, tak s tou jejich kartou co tu ostatní píšou, ten rozdíl bude ještě větší). Ne že bych byl zas až takovej škrt, když si vozím do práce zadek H6kou na trase, co by to zvládnul i nějakej povoz na satanovo palivo, ale přijde mi to jako dost peněz na úplně stejný palivo :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Kvalita PHM

Příspěvek od Kolben »

Teď sem tankoval MM100plus za 48,38 Kč za litr. Na dálnici. V Německu :-))))))


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od námořník »

To jsi měl vzít i do kanystrů :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od spm »

Už chápu, proč u nás na D5 jsou vždycky ty ceny benzinu tak úplně strašný. Oni nechtěj, aby chudáci Němci dostali šok z příliš levných cen :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Palivo“