Kvalita PHM

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Odpovědět
maur
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 268
Registrován: úte črc 24, 2012 10:16 pm
Jméno a příjmení: Martin Urban
Bydliště: Praha-Západ

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od maur »

Zdravim, nevim jestli jsem to mam napsat. MOL koupil PAPOIL a uz ted se tankuje u PAPOILu benzin nebo nafta od MOLu. Pristi rok budou veskere PAPOIL stanice prestavovane na MOL stanice. Konecne uz to nemam tak daleko k pumpe a cena nafty byla 32,90/l.
Ne u semaforu ale v zatáčce se potkáme
Subaru Forester, MY 2008 manuál s rozmazleným moturkem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od spm »

To koupil ale už před několika lety, ne?
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
maur
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 268
Registrován: úte črc 24, 2012 10:16 pm
Jméno a příjmení: Martin Urban
Bydliště: Praha-Západ

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od maur »

To nevim, omylem jsem natankoval u papoil (k jine pumpy bych se ten moment nedostal) a tak jsem to zistil.
Muze byt ze to bylo koupeno uz drive. Pro me je to dobra informace, konecne kolem nas je dobry benzin a nafta.
Ne u semaforu ale v zatáčce se potkáme
Subaru Forester, MY 2008 manuál s rozmazleným moturkem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od spm »

Myslim že je to právě už docela dlouho, kdy koupili papoil a lukoil. Akorát ne všechno rebrandovali, takže teď tomu už asi mění i značky.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od sima »

Jj co vím,tak lukoil je už pěkně dávno.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
u2964
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 163
Registrován: sob dub 06, 2019 9:44 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: okres Děčín

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od u2964 »

S MOLem tedy nevím. Je obecně považován za prémiového dodavatele, ale únorová kauza o převozu nevyhovujícího paliva přes zákaz kontrolního orgánu na své jiné stanice mě obrázek upravila. Benzina přešla k laboratoři v rámci své majetkové struktury, takže kde má člověk spolehlivého dodavatele paliva, bůh suď.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Subaru Outback 2.5i Active Lineartronic MY2019 (2019+) /9+/ Obrázek
ex Kia Cee'd SW 1.4CVVT MY2009 FL (2010-2019) /6-195.735/ Obrázek
ex Škoda Felicia Combi GLXi 1.3 MY1999 (2008-2010) /132.141-185.515/ Obrázek
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od ozawasan »

jj přešla - protože SGS je slušný byznys. Také po přechodu na vlastní laboratoř se - zcela náhodně - začaly okamžitě množit kontroly ze strany inspekce - zatím bez ztráty květinky. Navíc - ono se vzorkuje palivo v průběhu po navaření várky....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od sima »

Hmmm vlastní labiny...ono mě je vlastně jedno kdo to testuje, ale poté co benzina drží tak vysoké ceny tu ve městě jak drží a hlavně nechce zřídit jediný stojan s Vervou ( na kterou jel subík opravdu lépe, ano vím to je zas na debatu, ale za mě opravdu jo) ve městě, kde je hlavní průtah, vlastně dva na slovensko a dál na ukrajinu, kde jsou furt kolony... a opačně na čechy taky a mega množství aut a jinde ve vsi klidně tu Vervu dají...a na efectu je navíc subík lenivý, na tesco ultra jede líp a bla bla, tak tankuju už u tesca a aditivuju sám.
A to jsem dával dotaz proč je tomu tak, proč proboha v tomhle uzlu aspoň u jedné benziny nejde zařídit Verva, no bez odpovědi, já vím je v Rožnově, no tam jm párkarát zajel, ale logicky mě to omrzelo.
Je krásné, že tu máme přebudovanou benzinu, kde ti ukuchtí a prodají co chceš, od léčiv až po žrádlo, vím je to nemalý byznys, ale mě to osobně nic nedalo, Benzině jo, tak jezdím jinam a karta Benzina trčí v kešeni a to jsem to myslel dobře :-D nic no nechám jim tam těch pár korun, ani nevím kolik a nazdar, bohužel. A to jsem byl tak jednoho času rád za jejich přístup.
Ať se daří Benzině, já bych to nikdy dřív neřekl, opravdu ne, ale to bych už radši v nouzi zajel na shellku. Zklamali mě. Vím pohled vesničana, co ho otravují tisíce aut denně a přitom nemá možnost si koupit prémiové palivo- Vervu, protože ty ostatní už nechce a ani jim už tolik nevěří. Ne tedy oproti vlastnímu aditivu, holt stačilo by jedno jediné vysvětltení...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od ozawasan »

to sima: no jo - ceny, to je věčné téma, a protože znám průměrnou i specifickou marži, tak o tom asi diskutovat nebudu, abych o práci nepřišel. Jen obecně - účelem podnikání je zisk, pokud se nepletu a většina podnikatelů by za tu marži, která na palivech skutečně je, ráno ani nevstávala. Jasně, že halíře dělaj talíře, ale je to tak. Oblíbená diskuze na téma TankONO atd - taky se někdy divím, když znám ceny z rafinerie - ale to musí asi řešit někdo jiný a jinde. Na tzv. prémiovkách je samozřejmě marže mírně vyšší než na standardech. Tím se dostávám k Tvému dotazu - nebudu tady suplovat nějakého experta z marketingu, co se vykašlal na odpověď- fakt ne - takže odpověď bude obecná a s neznalostí místní situace...Pokud to jen trochu jde, tak se cpou prémiovky všude. První v pořadí Vdiesel(logicky větší trh), pak V100. Jenže, když to chceš zavést - musí se to vrátit. Jako všude. existuje na to propočet. A pokud tam není volná nádrž a technologie, tak to nejsou částky ve stovkách tisíc, ale vyšších. Pokud by tam byla historicky volná nádrž a stojany s technologií, řekl bych, že už by tam stovka byla. |Pokud by ale její zavedení znamenalo, novou nádrž, nové stojany, rozvody, rekonstrukci plochy, elektroniky atd...Tak to asi nevyšlo v propočtu....a to se ta návratnost počítá v delším horizontu.
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Mira »

Takže po jednom víkendu, kdy se dala verva pořídit za cenu efecty se nůžky rozdílu cen obou paliv rozevírají na skoro 3 Kč. Minule jsem tedy podlehl mamonu a natankoval kvůli mizerné ušetřené stokoruně efectu. Auto mi málem odmítlo jet. Zadušený, dole mrtvý. Teprve dnes po plnotučným už zase jezdí jak fík. Spotřeba na efectu vyšší skoro o litr. To je daný tím, že mne ten tupej projev nutil víc šlapat na plyn. Takže rozdíl mezi efektou a vervou je u turba hódně znatelnej. A co nejezdím po městě, mám na vervu spotřebu do 9,5, na tudle nádrž efecty 10,5. Je fakt, že skoro furt s klimou na plný kule, což se projeví na jízdě i spotřebě, závěr je ovšem jasný co do auta budu dál. Ale ten zvyšující se rozdíl v cenách mě sejří.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od PeteBiggy »

Hmm,tak já rozdíl nepoznám.A to jak v jízdě,tak ve spotřebě.Lautr to stejný,i teď,když jsem jel do Tater a po cestě nabral cestou tam i zpátky polskou 98.Ale i když tam ten rozdíl nepoznám,tak se stejně vesměs snažím tankovat Vervu...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od sima »

ozawasan píše:to sima: no jo - ceny, to je věčné téma, a protože znám průměrnou i specifickou marži, tak o tom asi diskutovat nebudu, abych o práci nepřišel. Jen obecně - účelem podnikání je zisk, pokud se nepletu a většina podnikatelů by za tu marži, která na palivech skutečně je, ráno ani nevstávala. Jasně, že halíře dělaj talíře, ale je to tak. Oblíbená diskuze na téma TankONO atd - taky se někdy divím, když znám ceny z rafinerie - ale to musí asi řešit někdo jiný a jinde. Na tzv. prémiovkách je samozřejmě marže mírně vyšší než na standardech. Tím se …
Sorry, že jsem už nereagoval, už je to fuč...jen musím říct, že paní z benzinky na dotaz zareagovala( poslala dál na příslušnou sekci) a vysvětlila, bohužel Verva tu ve valmezu prostě nebude.
Jinak Míro já ti jednoduše věřím a musím věřit, nemám důvod pro opak, hlavně pro to, že to tu píšu po tísícé: Já to u SG poznám krutě, na výkonu jo, vím, že někdo ne, někdo jo. Placebo to opravdu není, stejné úseky, kopce, stejné teploty motoru i venkovní atd.
Teď tankuju už více nádrží obyč tesco s VIF, poctivě a furt a jede to taky lépe než na přidušenou efectu, ale Verva to myslím furt není, snad zas někdy natankuju aspoň dvě nadrže po sobě, abych to zas srovnal.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od mari75 »

Jaký máte názor na benzín od Eurooilu? Blízko mne otevřelo Čepro ve svém meziskladu samoobslužnou čerpačku, tak jestli má význam si tam zajet. Mají jen N95 a naftu. A má význam ten jejich benzín aditivovat třeba Vifem?
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
vita1kulisek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2259
Registrován: stř dub 13, 2016 9:18 pm
Jméno a příjmení: Víťa Kulíšek
Bydliště: Město Touškov 330 33

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od vita1kulisek »

mari75 píše:Jaký máte názor na benzín od Eurooilu? Blízko mne otevřelo Čepro ve svém meziskladu samoobslužnou čerpačku, tak jestli má význam si tam zajet. Mají jen N95 a naftu. A má význam ten jejich benzín aditivovat třeba Vifem?
Už léta beru palivo od EO v Křimicích a střídám aditivovanou 95premium s 98plus. A maximální spokojenost, mám najeto s Imprezou 2018 2.0l 11800 km se spotřebou 6,8l/100km od březnové výměny letních pneu. Asi 4x jsem vzal Vervu 100, jinak Rézinka nic jiného nepoznala. A jak mi sdělila kamarádka od EO, ze tam jezdí z Plzně tankovat i showroom Mercedesu.
Já jsem velmi spokojen, chytá i za mrazu na "drc", prostě jede minimálně jak má, za mne palec nahoru. A bez zbytečných přídatných aditiv.
Víťa Kulíšek a hezký den
Subaru Outback 2,5i, 124kW, 2022, Field
Subaru Impreza 2,0i, 115kW, 2018 Comfort
Subaru Forester 2.0i, 110kW, 2016 Comfort
Š100-120-Favorit- Lada 1300- Felicia-Fabia Combi-Rapid.
[WINNER]
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od mari75 »

Víťo, díky za poznatky. Ještě jsem tam nebyl, protože to jde blbě z cesty vidět. Jen jsem si všimnul, že na ceduli svítily dvě ceny, takže předpokládám, že to bude obyč. nafta a benzín. Proto jsem podal i dotaz ohledně těch aditiv. Ale co mám tak nějak zafixováno v paměti, od EO by měly být paliva s min.množstvím přimíchaných s.a.ek.
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Odpovědět

Zpět na „Palivo“