LPG

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: LPG

Příspěvek od námořník »

Nám nic neškytá a nic nevypínáme a nic neaditivujeme. Neříkám že je to špatně, protože to nevím. A právě proto se ptám :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7827
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: LPG

Příspěvek od mnov »

Já to aditivum beru také selským rozumem. Ono to má rozpustit všechen bordel z LPG, navázat vodu a to všechno spálit s přimazáváním. To prostě selským rozumem nechápu. ::-(((
Raději si ten bordel a vodu nechám v nádrži, protože je stejně jen na deset let. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: LPG

Příspěvek od sima »

Lawman píše:
Někde jsem četl, že i při provozu na lpg se doporučuje poslední třeba 2 km jízdy přepnout na benzin právě kvůli propláchnutí (a teď čeho, svíček, ventilů?). Neslyšel o tom někdo?
To bych si to Lpg radši odpustil, nikdy jsem to na Lpg nedělal a nikdy dělat nebudu, jestli budu mít ještě někdy Lpg. Blbost ;) chtěl bych vidět dotyčného rádce jak to sám pravidelně praktikuje a nakolik se pak vlastně oplatí LPG, když nejezdíš furt větší vzdálenosti, stačí, že se aut. jede při studeném motoru a někdy i při zátěži na benzín, ono aby pak člověk pomalu nejezdil víc na benál než na Lpg :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: LPG

Příspěvek od vrgada »

Nekolik aut na LPG vcetne subaru jsem mel, aktualne mam nezplynovana auta. Na kratky hrkani do prace to neni, protoze nez se to ohreje a prepne, tak uz byl clovek temer v praci. Pak je samozrejme, ze clovek veze dalsi vahu navic, coz lze nastesti kompenzovat temer prazdnou benzinovou a zaskladani motoru dalsimi kramy taky neni zadna hitparada. Ale kdyz vidim cenu 100 oktanoveho benzinu a LPG...
...
A manzelka je rada, ze neplynujeme, ja mel jeste i bouchaci plyny, co obcas rozestrelily sani a nejak si na to nedokazala zvyknout :-).
...
Nemam na to motory, ale mozna by byla lepsi varianta CNG subaru, existuje to?
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: LPG

Příspěvek od Jackylle »

Za mně je LPG prima, když je v autě systém co funguje a motor, který si s tím rozumí.
I když náhodou jedu jen kousek do práce, tak se to přepne i v největší zimě za cca 500 m.
Přímaz mi tam mechanik dodělal, že jeho zkušenost s tím je dobrá.
Nádrže se snažím mít furt plné obě, protože jeden nikdy neví.
Že by se to mělo přepínat před koncem jízdy jsem nikdy neslyšela, jen občas to projet čistě na benzín. Takže ideální příležitost si vybrat zábavnou cestu a jet se projet... i když to LPG není poznat, tak na benzín to jede citelně radostněji ;-D I když možná taky placebo efekt ;-D
Nejvíc mě na tom zlobí, že mám kufr zaskládaný rezervou.
A ještě více mi na tom vadí, že jsem nemehlo a posledně jsem si plynem unikajícím ze špatně nasazené koncovky vyrobila omrzliny >:-&
No a jak vidím ty ceny benzínu, tak jsem ráda za LPG... sice člověk ve finále neušetří, ale o to více najezdí :-D
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: LPG

Příspěvek od vrgada »

rezervu jsem nakonec nevozil (kombik), u nas povinna neni, mel by stacit sprej na provizorni opravu pneu. Radeji jsem se rozhodl riskovat diskusi s policajty, nez ze mi pri pripadne havarii kolo urazi hlavu. pokusy plynaru ji tam nekam uchytit byly pochybne a neveril jsem, ze by kolo udrzely pri havarce.
...
A cng forestr existuje
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: LPG

Příspěvek od RadekN »

Rezervu vozím prikurtovanou k přepážce a nejen že to nezabírá moc místa, ale věřím tomu, že je to i bezpečné a hlavu to nikomu neurazí :).
Přílohy
20190827_181323.jpg
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22693
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: LPG

Příspěvek od spm »

vrgada píše: Nemam na to motory, ale mozna by byla lepsi varianta CNG subaru, existuje to?
Kdysi se tu objevil inzerat na nejakou svedskou ojetinu, ktera CNG mela, takze nekde se to zjevne predelavalo. Ale je to zase predelavka, takze podobne problemove jako LPG a s jeste blbejsi nadrzi. (U tohohle me btw prekvapila nedavna diskuze s nekym. Mel jsem za to, ze CNG auta, co takhle jdou z vyroby, to maj vyreseny lip. Ale prej i tam jsou ty nadrze treba na 20kg, takze dost k hovnu :-D )

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: LPG

Příspěvek od sima »

No k hovnu, CNG je levné, sakra levné, taxíky tu na to frčí už ix let a je pravda, že konkurenční boj snížil ceny o řád, pohl tehdy před léty s cenami taxíku mravně, měli mezi s sebou boje tvrdé, ale nakonec se všichni přizpůsobili a jedou dál, ooo jak překvapivé :-) A jezdí tu taxi CNG sakra levněji, i vlastně ostatní ropáci i lpg a furt to jde. Tu má jedno taxi vlastní čerpačku, pak je tu ofiko čerpačka CNG na benzině, je to možnost, ne špatná, to fakt ne.
Osobně jsem o možnosti na CNG uvažoval, když tu teda před ix léty otevřeli čerpačku na benzině, přepočet zněl jasně,velkááá úspora, ale když já tak rád pižmo benálu a naopak nemám rád zbytečné komplikace, tak furt postaru no :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22693
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: LPG

Příspěvek od spm »

Tak jsem se dovzdělal, jelikož jsem se dopustil technického omylu. Tak nějak jsem počítal, že při započtení vyšší spotřeby na plyn bude odpovídat cca 1kg plynu na 1l benzinu. Ale ono to tak neni a je to naopak (to mi začalo docházet, když jsem koukal, že na CNG stanicích ten plyn stojí cca 25Kč/kg a přemýšlel jsem kde že je ta levná věc). Dle wikipedie 1kg CNG je ekvivalent 1,4l benzinu. Ok, to už pak trochu smysl začíná dávat. (Nějakej vehikl typu octavie by měl jezdit za cca 4kg/100km, takže to na tu 20kg nádrž přes 400km ujede, což se asi dá). Nicméně když to vynásobim dvouma na poměry spotřeb Subaru a že ta přestavba bude mít nejspíš menší nádrž, než na 20kg, tak to bude mít dojezd tak 150km a to mi furt přijde jako kravina :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: LPG

Příspěvek od sima »

http://www.cngplus.cz/subaru-vyrabi-ve- ... tback.html
S tímto objemem ujet AŽ 250 km mě nepřijde tak málo, tankovat 2x až 3 vícekrát častěji mě nepřijde vzhledem k ceně CNG tak otravné, nehledě na možnost domácích čerpaček.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: LPG

Příspěvek od námořník »

Narozdíl od LPG, který je na každým rohu čerpaček na CNG moc není. Ale je to braný jako ekologický auto. Najezdil jsem s tím pár tisic km po Evropě a na pumpu se musí poměrně často, což je otravný. Taky tam je u koncernu z výroby snad silnější klikovka a sníženej výkon. Takže bych to do auta nedodělával. Starý bych si taky nekoupil, protože třeba wv myslím před 2009 bouchaj nádrže a tak je v D ani nenatankujou. Musi se za obsluhou s techničákem.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22693
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: LPG

Příspěvek od spm »

No, mně právě až 250km přijde dost málo. Když vezmu, že asi budeš chtít jezdit hlavně na ten plyn a ne s tím zároveň vyjíždět benzinovou nádrž do mrtě, tak to budeš tankovat spíš pod 200 ujetých km. Takže já bych s tím na té čerpačce stál každý druhý den, což by mě fakt nebavilo :-DDD A to se stále považuju za osobu, která zas až tak moc kilometrů nenajezdí; jsou tu o dost větší jezdci... Jako do města asi OK, tam se to vydržet dá... ale tam zas nepotřebuješ Subaru :-D Domácí čerpačka hádám, že bude stát nějaké dost brutální peníze (AFAIK se to plní pod brutálním tlakem, co tím pádem ta čerpačka musí vyrobit), aby si to jeden jen tak koupil...

Jinak co si ještě vzpomínám na to CNG Legacy nebo co to bylo, když se tu o tom diskutovalo, tak ono to navíc ještě docela hodně často přivstřikovalo benzin kvůli ochraně motoru. Takže to reálně stejně jezdilo za nějaký 2l/100km benzinu ještě k tomu...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49126
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od VDC »

Cng má smysl jen na pojíždění mezi pumpama, vzhledem k totálně řídké síti čerpaček. Za celou expedici jsem potkal 2 pumpy s CNG. LPG je na celém Balkáně na každém rohu, takže se nemusí nic hledat.
Auto na CNG mi dává stejný smysl, jako čistý elektromobil.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: LPG

Příspěvek od námořník »

Mě to dává smysl větší, je to natankovaný za pár minut.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Palivo“