LPG

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ondrys
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 171
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Nové Město pod Smrkem

Re: Lpg

Příspěvek od ondrys »

Uvažuji o koupi starší Subarky na ježdění do práce, a chtěl bych ji přestavit na plyn. Jakou firmu by jste mi doporučili? V případě kombi bych tam určitě nechal namontovat toroid, ale v případě sedana nevím, jestli není lepší klasická nádrž která má větší objem - aspoň bych nemusel jezdit tak často tankovat, přeci jenom tankovat LPG je otravné. Pak mě zajímá, podle čeho se určuje umístění plnícího hrdla, na některých autech je to dole v nárazníku, což mi příjde jako dost nepraktické, ale také je možnost umístit tento otvor hned vedle hrdla pro benzín, s tím že se tam musí pokaždé přišroubovat ještě redukce. :diky:
Uživatelský avatar
ondrys
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 171
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Nové Město pod Smrkem

Re: Lpg

Příspěvek od ondrys »

Jak tak procházím stránky o LPG, tak vidím že možností jak provést přestavbu auta je několik, ale mě zajímají pouze dvě:
1) sekvenční vstřikování plynu (například Elpigaz, Tartarini, ...)
2) LPI od Vialle.

Jak to chápu :655: :
1) stojí kolem 30.000 Kč, ale doporučuje se s tím jezdit maximálně 30.000 km ročně. Každých 10.000 km by se měla provést revize a výměna filtru(ů) + každých 30.000 km revize nebo výměna vstřiků :670: .

2) stojí kolem 50.000 Kč ale revize se provádějí v delších intervalech.

Zajímalo by mě porovnání nákladů na údržbu obou systémů, Vialle mi přijde moc drahý na pořízení a delší intervaly neznamenají že to musí být levnější na údržbu, prostě pochybuji o návratnosti investice oproti sekvenčnímu systému. Máte s tím někdo zkušenosti, nebo víte o tom víc? Počítám že ročně najedu asi 40.000 km :drive: .
:diky:
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lpg

Příspěvek od DRUMMER »

No s tím LPI musíš počítat právě spíše vyšší servisní náklady, třeba na budoucí repasi plynového čerpadla je třeba připočítat 0,30 Kč na každý kilometr, ty vstřiky budou taky drahé oproti opravě u takového sekvenčního od Elpigaz v ceně pár stovek za kus. Ale třeba 1 sekvenční vstřik od holandského AG prý přijde na 2500 Kč.
Prostě když mi můj plynař popsal rozdíly ať už technické nebo cenové, tak LPI i podle jeho více než 15 letých zkušenostech s různými systémy a výrobci není výhodnější.
Věřím tomu, že to časem vychytají a bude to i levnější.
A ta revize u sekvence a výměna filtru je otázka do 1 tis. Kč i s dolitím Flashlube.
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
DonCarnage
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát zář 11, 2009 8:52 pm

Re: Lpg

Příspěvek od DonCarnage »

Nazdis!
Caf Drummer, vobec mi nevadi, ze si ma spomenul :811:
Takze, ako uz hovoril Drummer, aj ja som si nechal do Otasa namontovat LPG. Je to Outback 3.0 r, modelovy rok 2007, teda s Si-drive. Zacnem asi zariadenim. Je to system so sekvencnym vstrekovanim LPG s nazvom Elpigaz+Flash lube. Mam 71 litrovu toroidnu nadrz miesto rezervy a tankujem cez redukciu, pricom tu nasrobuvavam pod dekel benzinovej nadrze. :supeer: Okolo LPG zhanam info uz asi 2 roky a postupne som dospel k zaveru, ze to musim riesit v CZ, ak chcem nieco, co je uz odskusane a pokial mozno neskodne, alebo co najmenej skodne motoru. Tak som sa dostal na p.Huvara z HV-Gas v Novom Jicine. Chlapik je naozaj macher ohladne plynu. Do Subaru montuje zariadenie, kde pri otackach nad cca. 4800 ot./min. je dostrek benzinu. Je to hlavne koli chladeniu ventilov, cim sa predlzuje ich zivotnost.. Mam na LPG zatial najazdenych len cca.3000 km. Osobne som nepostrehol rozdiel vo vykone medzi LPG a benzinom. Spotreba LPG sa pohybuje na urovni 11,5-13,5 LPG na 100 km, samozrejme podla stylu jazdy, co je asi o 1 liter viac, ako na benzin pri rovnakom style jazdy. Pre presnost, davam este link na stranku, kde si nahadzujem spotrebu. Teraz uz len plynovu :655: lebo na benzin uz nejazdim. Teda len minimalne. takze ten link: http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/349854.html
Na co si treba este davat pozor, je kvalita plynu a dolezite je nevozit dlho benzin v nadrzi, koli starnutiu benzinu. Udajne sa v nom vyzraza nejaky bordel, hlavne v lete a ked ho je v nadrzi malo a potom to moze zaniest palivove cerpadlo a este neviem co vsetko. Preto je lepsie castejsie dotankovavat nejake mnozstvo. Ono sa ten benzin postupne mina, lebo starty su na benzin a aj ten dostrek nieco minie.. Takze asi tak.
Trochu som sa rozpisal :845:
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Lpg

Příspěvek od tango »

To vůbec nevadí :850: . Je to fakt dost zajímavý jak se LPG vyvinul za 15.let :657: . Táta ho má skoro 12.let ve Favoritu a to je teda prehistorický skvost oproti těm novým, které se dělají :845: teď
Uživatelský avatar
Mráča
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1364
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Jiri Mraček
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Lpg

Příspěvek od Mráča »

Ja na LPG-vstrikovani jezdim uz 4 roky a jedine co kontroluji je kazdy rok revize jestli neutika plyn.
Rocne najedu kolem 30000 a za tu dobu nemam problem :supeer: :supeer: :supeer: .
Co se tyce stylu jizdy:nu co dodat je to SUBARU :supeer: :supeer: .
Esteze ten plyn mam,pac bych byl asi svorc :D :D .
WRX 08
Uživatelský avatar
ondrys
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 171
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Nové Město pod Smrkem

Re: Lpg

Příspěvek od ondrys »

Díky moc za Vaše postřehy chlapi :diky: , příští týden bych chtěl dát své auto na přestavbu, respektive bych chtěl vybrat firmu která mi to namontuje. Nový Jičín je pro mě trochu z ruky, tak pokud máte nějaký dobrý tip na firmu mezi Libercem a Prahou (včetně), tak budu velmi rád.
DonCarnage: překvapuje mě objem té toroidní nádrže, vždy jsem si myslel že mají objem tak maximálně 45 litrů, ale pokud to může mít i 71 litrů, tak asi půjdu do toho toroidu.
Uživatelský avatar
Mráča
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1364
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Jiri Mraček
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Lpg

Příspěvek od Mráča »

Ondris podivej se do Liberce u Rapidu,tam sem si ho nechal delat ja a sem moc spokojeny.
WRX 08
DonCarnage
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát zář 11, 2009 8:52 pm

Re: Lpg

Příspěvek od DonCarnage »

Ondrys: tam nadrz ma 71 litrov a uplne vytesnila miesto, kde bola predtym rezerva. V HV-Gas mi dali este obal na plnohodnotnu rezervu, takze uplna pohoda, vsetko ciste, kedze to vozim v kufri. Nic sa nezaspini :supeer: takze odporucam po vsetkych strankach
Uživatelský avatar
ondrys
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 171
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Nové Město pod Smrkem

Re: Lpg

Příspěvek od ondrys »

Zajímalo by mě, jak to vypadá s ventilama, dva servisy specializovaný na Subaru v Liberci mě od LPG odrazují, protože se potom musí při každé prohlídce štelovat vůle ventilů - jakou s tím máte zkušenost? A co Flashlube? Každá druhá firma to doporučuje jako nezbytnou věc, protože plyn je suchý a nedostatečně promaže ventily. Ale nevšim jsem si, že by si ti co ho nemají nějak stěžovali... Má to opravdu přínos?
Uživatelský avatar
Mráča
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1364
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Jiri Mraček
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Lpg

Příspěvek od Mráča »

Ja sem ventily este nesteloval pac sem nemel potrebu a nezaznamenal sem nic,ze by to chtelo seridit :D :D .
Jinak nic do toho nepridavam.Pouze cepuji plyn a jezdim :supeer: :supeer: .
Jednou zacas nacepuji plnou nadrz benzinu od Shell ten lepsi a malinko to projedu abych procistil ventily :D :D :D .
WRX 08
Uživatelský avatar
ondrys
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 171
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Nové Město pod Smrkem

Re: Lpg

Příspěvek od ondrys »

mraca píše:Ondrys podivej se do Liberce u Rapidu,tam sem si ho nechal delat ja a sem moc spokojeny.
Díky za doporučení, už mám zamluvený termín. Bude to sekvenční STAG s toroidní nádrží a s Flashlubem.
Uživatelský avatar
Mráča
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1364
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Jiri Mraček
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Lpg

Příspěvek od Mráča »

Tak to je fajn.A jakou ti rekli cenu?
Omlouvam se za spatne i .Priste se to nestane :1774: .
WRX 08
Uživatelský avatar
Kofilka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: pát srp 21, 2009 9:38 pm
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lpg

Příspěvek od Kofilka »

Tak a odedneška můžu být taky chytrej, zrovna jsem uplnou náhodou koupil Legacy s LPG :-) sice nevím co je to za tip ale vím že to má nádrž na 48l a bez flešlube :-)
Forester SH 2010
Lego BE 2,5 03
ex:
Forester: 98 Black - ČDcargo :-); 99Red;99turbo Green;99 2,0AT;98 silver;silver04 AT
Impreza: 93 1,8 Blue; 98 2,0Silver,2009 1,5r
Legacy: 95 2,0 Blue; 96 2,2 ATgreen; 95 Hubertus; 01 2,5 Blue
Outback: 99 2,5 Red; 01 3,0H6
Tribeca:08 3,6
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lpg

Příspěvek od VDC »

Dnes jsem rozšířil své vozové portfolio o Toyotu Previa v plynu, kde je instalováno zařízení STAG 300. Je to moje první vozidlo s modernějším systémem plynu, v Legacy mám starý dobrý směšovaný systém BRC. Dnes jsem s Toyotou najezdil pár kilometrů po městě, ale funguje to dobře. :826:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Palivo“