LPG

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lpg

Příspěvek od quickly »

Vlákna spojena
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
bushmanski
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 158
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel Budín
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lpg

Příspěvek od bushmanski »

Kofilka píše:Tak moje první poznatky z Lega v plynu, jedna věc mě velice zaráží a to je to že na plyn mě to jede omnoho lépe jak na benzín, když to mám na plyn tak prostě můžu jet klidně do omezovačua zrychlení a prostě všechno je jako s turbem a přitom je to jen 85Kw motor, nejspíš už jsou ventili tak vybouchaný že to fakt jede dobře jen an ten plyn :-) na benzím mě to občas cukne, občas se nedostanu v tahu přez 4tis otáček a táhne to max do vytočené trojky potom zas prd, navíc v otáčkách pod 2tis to vůbec netáhne :-( nemáte někdo nápad čím by to mohlo být??? (vzduch filtr, paliv filtr,svíčky,kabely, váha vzduchu,) prostě vše co mě napadlo je vyměněný, už mě napadaj jen ty ventili ale to by zas nejelo ani na plyn ne??
Plyn má totiž vyšší "oktanové" číslo než benzín, tak jede líp, ale zas je "sušší", takže hlučnější a je třeba víc dávat bacha na ventily...
někdy Tě posere pták, někdy posereš ty jeho...
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Lpg

Příspěvek od telatko »

Sorry :783: a dekuji za navedeni :657:

Byl jsem mirne rozhozenej zteee spotreby :690: ze me to ani nenapadlo :6066: ( jezdil jsem totiz vklidu, akorat mensi vzdalenost a furt studenee start )

Lpi Vialle 50 000,- tedka v akci prej :10125: jakeeeesi vstrik 30 000 s FlashLube ( Lpi prej Flash lube nepotrebuje, rikala pani z http://www.autogascoubal.cz/ )

50 000 je moc moc.. je to takovej rozdil? :drive: :drive:

Sice mam 1,5.. ale Solberg nejezdi na plyn ze :ironie:
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
2,5XT
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: čtv lis 12, 2009 6:21 pm
Jméno a příjmení: Tomas

2,5l Turbo LPG

Příspěvek od 2,5XT »

Zdravim,

mam 05 Forestera 2,5XT, jazdi na LPG uz cca 40 000 km. LPGcko montoval znamy, specializuje sa skor na porche, ale povedal som si bobxter ako boxter. Dlho som zvazoval ci LPG do Turba ano alebo nie, stravil som hodne casu studiom na internete a teraz mozem vypustit aj nejake skusenosti. Mam priamy vstrek s regulacnou elektronikou + sadu na domazavanie ventilov. Z toho co som si doteraz nastudoval viem, ze pri turbe su v zasade dva problemy s LPG, plyn je suchsi a hori pri vyssej telpote.
Oba problemy su riesitelene, na mojom subikovi su (dufam) vyriesene. V realite, ci idem na plyn alebo na benzin nie je mozne rozoznat a doposial s tym nebol ziaden problem. Pri beznom jazdeni, kedy mi sem tam uleti noha na plyne, zerie tak okolo 12l. Zatial mam spravenych cca 120 000km z toho 40 000 na plyne a plna spokojnost.
Uživatelský avatar
Dadid
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 597
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Plzeň

Re: Lpg

Příspěvek od Dadid »

telatko píše: Lpi Vialle 50 000,- tedka v akci prej
Lpi Vialle v akci za 50.000,-? Nevím, mě stálo před rokem a půl do novýho forestra 40.000,- ale bez DPH. Jestli je to normální cena, nebo dotovaná při koupi novýho auta nevím. Jinak nepoznáš rozdíl mezi jízdou na plyn a na benzín. Na plyn to má v určitejch otáčkách prej vyšší výkon až o 4%. Graf zde: http://www.vialle.nl/
Oproti benzínu spotřeba vyšší o 10-20%, záleží jak máš těžkou nohu. Měl jsem nedávno sice nějaký problémy s motorem ale nebylo to plynem ale údajně natankováním špatného benzínu a následně špatnou funkci vstřikovačů a poškození svíček.
Zatloukání ventilů, i když můj motor má pro provoz LPG tvrzená sedla, se snažím předejít jízdou do max. 4500 otáček. Když potřebuju výkon a točím kolikrát až k sedmi tisícům, například krátkodobě při předjíždění více aut nebo v kopci, přepínám na benzín. Chtělo by to nějaký automatický přepínání, nemá někdo nějakej tip?
Subaru zdar, Forestrům zvlášť !
Subaru Forester 2.0X Comfort WP 116KW 5MT MY08 - LPG Vialle
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lpg

Příspěvek od DRUMMER »

To automatický přepínání musí jít přece nastavit, já sice nemám vialle, ale elpigaz a tahle možnost tam je - přepínání na benzín v závislosti na otáčkách.
Už jsme to v LPG servisu řešili, protože mi to při brždění párkrát zdechlo (mám AT převodovku) kdy jsem měl nastaveno přepínání na benzín při volnoběhu.
Nakonec to přepínání zrušili, potkávalo se to s tím vyřazováním a bylo to o držku, když zdechne motor někde v zatáčce z kopce.
Ale mohli to nastavit nepřepínat při volnoběhu, ale třeba v 900 ot/min, no nechám to jak to je.
A při těch vyšších otáčkách nad 4500 a při prudké akceleraci mi to samo přepíná na benzín a zpět.

Jo ale na ručním přepínači to tyhle situace těma ledkama neukáže.
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
Uživatelský avatar
ondrys
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 171
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Nové Město pod Smrkem

Re: Lpg

Příspěvek od ondrys »

Tak jsem byl před 14 dny na revizi LPG systému po asi 1200 km, protože se mi zdála spotřeba moc vysoká, a také protože jsem nikdy nemohl natankovat víc jak 36 litrů, když se do nádrže má vejít necelých 41 litrů. Vzali mi to v rámci záruky zdarma, ale asi to pro ně byla ztráta času, protože mi na konci dne řekli že vše bylo ok, dotankovali tam necelých 39 litrů, veškeré hodnoty se zdáli být ok a tvářili se dost naštvaně. Nicméně je znát že se v tom hrabali, protože už mám najeto 354 km a červená kontrolka rezervy zatím ani neproblikla. Jenže jsem trochu neklidný, protože mi včera v plné zátěži do kopce najednou zapípal signál že mám prázdnou nádrž a přeplo se to na benzín. Dříve mi to pípalo a vypínalo plyn až po 30 až 40 km jízdy na rezervu, ale tentokrát rezerva ani neproblikla a stále tam svítí poslední zelená dioda. Tak jsem to zase zapnul a zatím mám najetých dalších 24 km bez problému. Uvidím zítra co se bude dít, ale snad nebudu muset zase do servisu na štelování plováku. Také jsem hodně zvědavý, kolik se mi podaří dotankovat, protože skoro plný objem nádrže dokázali natankovat pouze v servisu. Tyto problémy mi kazí radost z LPG, protože jinak nevidím žádný rozdíl mezi jízdou na plyn a jízdou na benzín, zato peněženka ten rozdíl cítí znatelně (jezdím skoro za poloviční náklady).

Poslední dobou mě překvapují i výkyvy ceny LPG. Že je plyn v Liberci předražený vím, stojí tam už druhý měsíc všude 13,50 Kč. Přitom třeba v Praze nebo v Kladně stál ve stejnou dobu 11,70 až 11,90, a v Jablonci u Benziny byl za 12,30. Jenže včera jsem jel kolem jabloneckého Lukoilu kde byl plyn vždy o takových 10 až 20 halířů levnější než u Benziny, ale včera tam byl za neuvěřitelných 14,30 Kč :670: :713: . Nechápu, sice posledních 14 dnů ty ceny moc nesleduju, ale 500 metrů od Lukoilu na jedné pidi čerpačce měli plyn za normálních 12,10 a na http://www.lpg.cz mají pro 46 týden cenu 12,20 Kč... :655:
2000 Subaru Legacy BH 2.0 GL 20th Anniversary - pro radost
2011 Peugeot 508 SW 2.0Hdi AT - dobrý, ale není to Subo
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Lpg

Příspěvek od tango »

Ondtrys jestli to nebude tím debilním navíšením , který plánujou od nového roku na benzínu :655: . Bylo řečený, že benzín má narůst o 1,5 díky DPH a že se očekává velký nárust předělávek na LPG :850: . Jestli ti debilové už nazačínaj preventivně zvedat cenu pro větší zisk, jako je tomu u benelo :657: . Když hlásili, že ceny pudou dole tak tady nic :1774: . Je to šaškárna :657: . U toho plnění LPG nemůže to byt v závislosti na podmínkách, které panují venku ( tepelná roztažnost atd.) :655:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
nzg
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 521
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha 5 + Susice

Re: Lpg

Příspěvek od nzg »

tango píše:Ondtrys jestli to nebude tím debilním navíšením , který plánujou od nového roku na benzínu :655: . Bylo řečený, že benzín má narůst o 1,5 díky DPH a že se očekává velký nárust předělávek na LPG :850: . Jestli ti debilové už nazačínaj preventivně zvedat cenu pro větší zisk, jako je tomu u benelo :657: . Když hlásili, že ceny pudou dole tak tady nic :1774: . Je to šaškárna :657: . U toho plnění LPG nemůže to byt v závislosti na podmínkách, které panují venku ( tepelná roztažnost atd.) :655:
Presne tak, na zimu se meni pomer propanu a butanu a LPG pravidelne zdrazuje.
Outback 3.6R 2010
Outback 3.0R 2005 - Prodano viewtopic.php?p=262030#p262030
Forester 2.0X 2005
Legacy 2.0 1995 - Prodano
Uživatelský avatar
ondrys
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 171
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Nové Město pod Smrkem

Re: Lpg

Příspěvek od ondrys »

Tak jsem dnes ráno dojel nádrž, už to i začínalo škubat, ale kontrolka rezervy ani nemrkla. Dotankoval jsem 41,61 litrů, což je rekord a konečně to odpovídá realitě, ale s tou indikací rezervy mě to opravdu štve, asi se budu muset vrátit do servisu :839: .
Jinak cena LPG u Benziny v Jablonci je teď 13,50 Kč, to je furt o 0,8 Kč levnější než u rusáků (Lukašenko oil).
2000 Subaru Legacy BH 2.0 GL 20th Anniversary - pro radost
2011 Peugeot 508 SW 2.0Hdi AT - dobrý, ale není to Subo
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49121
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lpg

Příspěvek od VDC »

Ondřeji cena se teď zvyšuje všude, pokud někde ještě drží cenu pod 13, tak podle mě dojíždí zásoby a nebo je tlačí blízká konkurence. Minulej tejden jsem jel na Šumavu a tankoval jsem ve Chválenicích, což je cca 15 km za Plzní. Do nedávna tam měli neuvěřitelnou cenu 10,90. Už i oni vystoupali s cenou na 12,80 , prostě museli. Ale v Horažďovicích pořád ještě měli 11,90, protože tam jsou dvě pumpy asi tak 200m od sebe, takže konkurence jako prase. Tam holt to drží do poslední chvíle, co to jde. Nakonec ale půjdou nahoru všichni, jinak to nejde. :655: :666:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Lpg

Příspěvek od tango »

No pokud by byla jiná spotřebitelská daň tak by to nemuselo být tak hrozný jako u benolu :839:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49121
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lpg

Příspěvek od VDC »

tango píše:No pokud by byla jiná spotřebitelská daň tak by to nemuselo být tak hrozný jako u benolu :839:
Samozřejmě že je u LPG jiná spotřební daň, jinak by stál jako benzin.. :845: Rozdíl mezi cenou benzínu a LPG je výhradně a jenom ve spotřební dani. Výrobní cena je stejná.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Lpg

Příspěvek od tango »

No tak to moc děkuju Tome, až takhle jsem to nestudoval :diky: . Já jsem myslel, že LPG je odpadový derivát z ropy :655: .
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49121
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lpg

Příspěvek od VDC »

No ve svý podstatě jo, ale vzhledem k tomu, že pro pohon vozidel se musí míchat směs plynů, tak už to není jen prostej odpad. Přiznávám, neumím říct přesně na korunu, jakej je rozdíl ve výrobní ceně benzínu a plynu. Ale vím dobře, že ten rozdíl v ceně, kterej mezi nima je není ve výrobních nákladech, ale ve spotřební dani.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Palivo“