Auto (subaru) na vodik

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Uživatelský avatar
mercurio
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: ned říj 30, 2011 10:01 pm
Jméno a příjmení: Jakub

Auto (subaru) na vodik

Příspěvek od mercurio »

Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
--Werich
=============================
Subaru Forester 2,0X Comfort MY2007
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Auto (subaru) na vodik

Příspěvek od ozawasan »

tak to musí nějaký technik - já jako laik jsem se právě zamiloval do výrazu "obchvat" lambda sondy - pán bude pravděpodobně bývalý voják....
jinak vodík - není to taková poměrně výbušná látka? Jestli jo, tak mi to zařízení připadá hodně, ale hodně chatrné - pokud to, na co, koukám, je z plastů, tak na té ceně bude asi fajn vývar - zvláště pokud se jedná o sofistikovanou varnou konvici. Ale ten obchvat - ten obchvat bych teda fakt chtěl.....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: Auto (subaru) na vodik

Příspěvek od PavelG »

Základní dotaz:
platí zákon zachování energie?
Pokud ano, musíme do auta energii čerpat ve formě paliva (i toho vodíku) a skladovat tam.

Jestliže se nespotřebovává přímo skladovaná forma, ale převádí se, vzniká vždy ztráta. Častým případem je situace, kdy se má z vody vyrábět vodík s kyslíkem, ten se spálí na vodu a ta se opět rozloží na vodík s kyslíkem a tak pořád dokola.
Zkus si to představit s ohledem na moji první otázku.
shnilej_richard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 299
Registrován: úte zář 08, 2009 10:18 pm

Re: Auto (subaru) na vodik

Příspěvek od shnilej_richard »

Doporucuju studium fyziky pro druhy stupen zakladni skoly. To by melo zodpovedet vetsinu otazek. Vetsinou jsou to vyplody pologramotnejch radoby vynalezcu a naprosty nesmysly.
Uživatelský avatar
mercurio
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: ned říj 30, 2011 10:01 pm
Jméno a příjmení: Jakub

Re: Auto (subaru) na vodik

Příspěvek od mercurio »

@ozawasan
tak to musí nějaký technik - já jako laik jsem se právě zamiloval do výrazu "obchvat" lambda sondy
Presne proto se ptam,... :845:

@PavelG
platí zákon zachování energie?
Jestli to chapu dobre, tak zrejme ne, protoze se nikde nic neskladuje. :655:

@shnilej_richard
Doporucuju studium fyziky pro druhy stupen zakladni skoly. To by melo zodpovedet vetsinu otazek.
Urcite, to bezesporu, presto i fyzika je veda, ktera jde porad do predu, tim padem nekdy popira, zabehle "pravdy".
Vetsinou jsou to vyplody pologramotnejch radoby vynalezcu a naprosty nesmysly.
Neholdam to vyvracet a dost mozna mas pravdu, na stranu druhou, zcela urcite nas ropne spolecnosti taky tahaji uz dlouhou dobu za nos,... :wink:

Popravde receno me na tuto myslenku privedla diskuze s kamaradem, co mi rikal, ze to v ramci nejakeho experimentu to montovali v USA policajtum do aut a vysledky pry byly vynikajici. Po chvili googlovani myslel mozna toto. (ale nevim to presne)
http://www.hho2u.com/HHO_UPDATES_hho_dry_cells.html

Slo mi spis o to zjistit, jestli to nekdo nezkousel, tehnicke poznatky a zkusenosti, jestli treba motor ze vnitr nerezavi, atp. protoze to evidentne par lidi v :subaru: zkouselo
http://ezinearticles.com/?Hydrogen-Gene ... id=1274377
http://allwheeldriveauto.com/first-upda ... r-project/
http://www.google.com/search?client=ubu ... 8&oe=utf-8
Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
--Werich
=============================
Subaru Forester 2,0X Comfort MY2007
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: Auto (subaru) na vodik

Příspěvek od PavelG »

Fyzika se pořád vyvíjí, ale vždy tak, že praxí ověřené vztahy platí v daných podmínkách přibližně dále a nová teorie je do sebe vstřebá jako speciální případ. Nemůžeš proto očekávat, že by někdo v garážových podmínkách zkonstruoval zařízení narušující např. zákon zachování energie. Samozřejmě, z hlediska OTR tam, kde je prostoročas silně zakřivený, tento zákon v původní podobě neplatí, ale na Zemi žijeme v plochém vesmíru, a proto nám stačí pro popisy spalovacích motorů klasická newtonovská mechanika, základní chemie a termodynamika z doby lorda Kelvina. Je smutné, že i po několika staletích a povinné školní docházce jsou mnoha lidem cizí naprosté základy přírodovědy.
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Auto (subaru) na vodik

Příspěvek od ozawasan »

Pavle jak jako v plochém vesmíru? To se bavíš o Asii ne? Tady mnohdy vídám poměrně plastický vesmír :850: .
Ono, byť nejsem fyzik a to ani amatér, tak fyzika platí do té míry, dokud vyhovuje a koheruje s vnímáním našich smyslů......To je celé kouzlo.....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: Auto (subaru) na vodik

Příspěvek od PavelG »

Tím neříkám, že je špatné se zabývat i nesmysly - nalézt chybu v úvaze a správně vyargumentovat, to je dobré cvičení, když je na to čas a nálada.
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: Auto (subaru) na vodik

Příspěvek od PavelG »

ozawasan píše:fyzika platí do té míry, dokud vyhovuje a koheruje s vnímáním našich smyslů......To je celé kouzlo.....
Právěže vůbec ne, smysly a selský rozum skončily u Newtona a mechaniky. Fyzika od počátku 20.stolení jde proti všední zkušenosti. Myslím tím relativitu a kvantovku . Jediným kritériem je souhlas předpovědi s experimentem a principiální testovatelnost. Dřívější snadnost intuitivní představy fyzikálních dějů je pryč.

Ale tyto partie jsem sem vůbec asi neměl tahat. Na auto stačí fyzika z období průmyslové revoluce.
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Auto (subaru) na vodik

Příspěvek od ozawasan »

achtung offtopic , ale nedá mi to - strašně mne bavila diskuze s jedním psychologem na různá témata a došli jsme až k otázce či argumentačnímu "lapsu"

"dokaž mi, že to, co se ti v noci zdá není realita a to, co prožíváš ve dne není sen"

a další - jak někomu, kdo technologii nezná, dokážeš v prázdné místnosti bez technologie, že existují tisíce hovorů, zrovna "létajících" okolo Vás a, že pomocí "nějakých" vln se tak dorozumívají dva lidé atd. atd.
To, že ty hovory "nevidíš", nedokážeš zachytit, neznamená, že neexistují..............
je to zkrátka jen otázka míry "vnímání", poznání, stupně znalostí - nazvěme to, jak chceme.

Možná i tahle vodíková technologie je prostě geniální ve své jednoduchosti, jen jako mírný skeptik, raději počkám, až si to tady někdo namontuje a po 150000km bez poruch si to rád namontuji také, abych ušetřil.....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
shnilej_richard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 299
Registrován: úte zář 08, 2009 10:18 pm

Re: Auto (subaru) na vodik

Příspěvek od shnilej_richard »

ozawasan píše:jak někomu, kdo technologii nezná, dokážeš v prázdné místnosti bez technologie, že existují tisíce hovorů, zrovna "létajících" okolo Vás a, že pomocí "nějakých" vln se tak dorozumívají dva lidé atd. atd.
To, že ty hovory "nevidíš", nedokážeš zachytit, neznamená, že neexistují..............
je to zkrátka jen otázka míry "vnímání", poznání, stupně znalostí - nazvěme to, jak chceme.
V tomhle mas samozrejme pravdu ozi, ale tohle neni zrovna ten pripad. Tohle je tak zakladni fyzika, jako by te nekdo chtel presvedcit ze kdyz si vezmes balonek z pouti a vyskocis z 12 patra, ze poletis jako ptak. Nechci tvrdit, ze nekdo nenajde nejakou revolucni myslenku jak pohanet auta jinak nez na benzin, lacino a jednoduse, ale tohle spada do kategorie rakouskych testeru do zasuvek, ktere poznaji cistou a ekologickou elektrinu z vetrniku a kravincu od te zle a osklive jaderne. Podobne napady jsem mel asi v 5ti letech, kdyz jsem se rozhodl sestrojit perpetum mobile.
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Auto (subaru) na vodik

Příspěvek od ozawasan »

no pokud by elektrárny a posléze rozvodny pouštěly do sítě nějaký impulz, odkud to zrovna běží tak to ten tester klidně poznat může :826: , ale předpokládám, že na tom principu to asi nefungovalo ::-DDD: . To byl spíš princip - důvěřuj a zaplať, přičemž o skutečnou funkčnost se nestarej.....

ad perpetum mobile - kurňa byl bys za vodou.....

jo a ad balonek - záleží na velikosti balonku.....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
mercurio
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: ned říj 30, 2011 10:01 pm
Jméno a příjmení: Jakub

Re: Auto (subaru) na vodik

Příspěvek od mercurio »

"dokaž mi, že to, co se ti v noci zdá není realita a to, co prožíváš ve dne není sen"
To ze se diskuze rozvine az sem , jsem necekal, paraaada! :811:
je to zkrátka jen otázka míry "vnímání", poznání, stupně znalostí - nazvěme to, jak chceme.
:850:
Možná i tahle vodíková technologie je prostě geniální ve své jednoduchosti, jen jako mírný skeptik, raději počkám, až si to tady někdo namontuje a po 150000km bez poruch si to rád namontuji také, abych ušetřil.....
presne tam smeruju timto vlaknem :supeer:, akorat hledam nekoho, kdo tech 150 000 km najezdil. ::-DDD:
Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
--Werich
=============================
Subaru Forester 2,0X Comfort MY2007
shnilej_richard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 299
Registrován: úte zář 08, 2009 10:18 pm

Re: Auto (subaru) na vodik

Příspěvek od shnilej_richard »

mercurio píše:akorat hledam nekoho, kdo tech 150 000 km najezdil. ::-DDD:
Tak to hodne stesti. A krome toho ze 150 000 km najezdil by sis mel taky overit, ze usetril;)
Uživatelský avatar
mercurio
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: ned říj 30, 2011 10:01 pm
Jméno a příjmení: Jakub

Re: Auto (subaru) na vodik

Příspěvek od mercurio »

Pokud to funguje, tak si myslim, ze usporu poznas uz po par najetych km. :wink:
Jestli to nefunguje, tak taky,... :?:
:idea: V pripade, ze by byli vazni zajemci, tak by jsme se mohli slozit a treba se najde nekdo, kdo by to risknul a zkusi to treba v nejake Justy :783: , kterou ma jenom na litacku. :657:
Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
--Werich
=============================
Subaru Forester 2,0X Comfort MY2007
Odpovědět

Zpět na „Palivo“