Velikost toroidni nadrze Outback

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Velikost toroidni nadrze Outback

Příspěvek od Slavek_xxx »

Ahoj,
muzete mi nekdo napsat, kolik je maximalni vyska toroidni nadrze LPG v Outbacku z roku 2002/2003? Zmeril jsem prumer 650mm, ale vysku jen 210mm. Bohuzel nadrz je budto 22cm nebo 20cm a tak budu muset nechat namontovat tu mensi. Prosim zdejsi plynare o informaci (to ze mam H6 nehraje asi protoi 2.5tce roli).
Ano, opravdu jdu do plynu, ale bojim, bojim :655:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Velikost toroidni nadrze Outback

Příspěvek od u-geen »

ja bych dal co nejvetsi a to dno pripadne o ten 1-2cm zvednul ... pak poreferuj jak valcis s plynem, ja furt vaham (ano, jsem vahavej typ :)
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Velikost toroidni nadrze Outback

Příspěvek od Slavek_xxx »

u-geen> uz mi volal plynar (mimochodem z Jicina, na velke doporuceni Rally_CADa), ze by se mela vejit 220mm, protoze mensi je paradoxne drazsi atyp. Myslim, ze tvuj ctyrvalec snese LPG lip nez H6 a navic to budes mit levnejsi, tam bych v pripade najezdu kolem 15ti tkm za rok a dnesnich cenach benzinu vubec nevahal...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Velikost toroidni nadrze Outback

Příspěvek od u-geen »

Z Jicina? V tom pripade mi prosim posli kontakt, klidne do SZ. H4ka to snese urcite lip, a jeste je levnejsi instalace, jenom se mi ted nechce vrazit 25 do auta, ktery znam 2 mesice :) Navic s tou moji spotrebou 8,4 to sice je uspora, ale ne tak vyrazna, jako kdybych jezdil vic mesto nebo vic dynamicky... to jsem mel predtim TDi, takze i takle je to docela sok.
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Velikost toroidni nadrze Outback

Příspěvek od Slavek_xxx »

u-geen> kontaktuj RallyCADa tady z diskuze, pres nej lze vyjednat i vyrazne lepsi cenu na 4valec nez jsi zminil.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Velikost toroidni nadrze Outback

Příspěvek od u-geen »

ok diky :-)
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1588
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Velikost toroidni nadrze Outback

Příspěvek od RallyCAD »

Nazdárek sousede! :pr:

Klidně pošli SZ a domluvíme se... :850:
Uživatelský avatar
bushmanski
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 158
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel Budín
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikost toroidni nadrze Outback

Příspěvek od bushmanski »

Půjdu Ti to zítra změřit, nebo najdu papíry... vejde se mi tam 49 - 58 ccm, podle toho, u který pumpy a jak stojím nakloněnej...
někdy Tě posere pták, někdy posereš ty jeho...
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1118
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Velikost toroidni nadrze Outback

Příspěvek od pufko »

Ja som sa informoval o montáži LPG pre Legacy a najskôr som chcel valcovú 80l nádrž, ale nakolko je v Legacy dojazdovka + polystyrenová vložka na povinnú výbavu tak tam vojde aj dosť velký toroid. Tak som znova písal do firmy kde vykonávajú montáže a tam mi bolo odpovedané, že všetko je zahrnuté v cene, a je jedno akú nádrž si vyberiem (typ aj objem), pokial to nebude nejaká úplne neštandartná požiadavka na cene sa nič meniť nebude, pritom ceny medzi valcovou a toroidom sú dosť rozdielne v neprospech toroidu. Cenu montáže vyčíslil na 1200€ vrátane flashlube... Moja jediná požiadavka bola skryté tankovacie hrdlo, na to bola odpoved, že ak to bude možné tak to tak urobia. Kolega si tam dal namontovať LPG do Scénica a hned mu povedal že tam je málo miesta na skryté tankovacie hrdlo, že by sa aj dalo, ale bolo by s tým kopec práce , tak že ked sa ja rozhodnem, tak si tam pôjdem zobrať ventil s kusom hadice , a upravím si to tak aby mi to tam všetko vošlo, bolo vidieť že zaťažovať sa im s tým velmi nechcelo, na druhú stranu prečo by sa mal niekto babrať s mojím "víčkom" trebárs 3 hodiny, ked dieru do blatníka, či narazníka urobí za 30 sekúnd, pričom zaplatené dostane v oboch prípadoch rovnako
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Velikost toroidni nadrze Outback

Příspěvek od Slavek_xxx »

Tak uz to tam mam nabastleny. Do Outbacka moji generace se vejde 650mm x 220mm uplne presne.
Co se tyce skrytyho hrdla plneni, dela se jen pro nektery systemy a navic je nutna sroubovaci redukce. Pak se reze levej horni roh pod vickem nadrze do plechu kastle a je ho nutny dobre osetrit, aby to neprorezlo. Taky jsem ho tam chtel, ale nakonec mam normalni hrdlo v narazniku...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1118
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Velikost toroidni nadrze Outback

Příspěvek od pufko »

Ako som písal vyššie , kto chce skryté tankovanie, musí si sám upraviť tankovacie hrdlo na benzín - posunúť ho do strany.
Inak je mi divné že ti povedali, že to nejde na každý systém, ja do toho teda úplne nevidím do detailu, ale pripadá mi to skôr ako výhovorka.
Tak ako som sám počul ked som bol s kolegom, skrátka ak to tam nejde namontovať bez úprav nechce sa im s tým babrať, na montáž majú zhruba 8 hodín celkove a keby sa len z posraným víčkom mal niekto srať dve hodiny, pričom cena "práce" bola už pred tým "napevno" dohodnutá...
Zamestanec ktorý by sa s tým musel babrať a potom dohánať stratený čas by to na vyplate beztak neuvidel, tak prečo ? Pre dobrý pociť to robiť nikto nebude...

V tom nárazníku to nie je ešte také zlé, ale ak by mi niekto urobil dieru do blatníka , asi by som mu ruky polámal... :baseball: Ten blatník stojí 850€ (pre moje Legacy)
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Velikost toroidni nadrze Outback

Příspěvek od Slavek_xxx »

pufko> nasel jsem na ruznych webech koncovky do vicka nadrze, ale ne pro vsechny systemy, protoze zrejme nejsou vzajemne kompatibilni kvuli vedeni od nadrze... Nevim, skoly na to nemam a uz mi to muze byt jedno :845:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Pumbaa
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 193
Registrován: čtv led 05, 2012 12:40 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikost toroidni nadrze Outback

Příspěvek od Pumbaa »

pufko: Kde si riešil prosím Ťa to LPG ? Dosť by ma to zaujímalo, keďže plánujem aj ja prestavbu. Ďakujem. Keď tak môžme pokračovať v téme LPG vo všeobecnej diskusii, aby som tu nebol off-topic.
Momentálne už bez auta...
Pozrite aj môj e-shop s pivom
Luci
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 551
Registrován: čtv úno 28, 2013 8:46 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Velikost toroidni nadrze Outback

Příspěvek od Luci »

Vlastne ani nevim kam to napsat. Tak to davam do vlakna, kde pripadne muze nekdo narazit na stejny problem.
Takze do auta jsme dali LPG a samozrejme ted mame v kufru rezervu. (210/55/R16) Coz je tak trosku neprakticke :845:
Tak jsem premyslel jestli bych misto plnohodnotne rezervy tam nedal treba pneumatiku s mensimi rozmery. Napriklad misto 210/55 R16 dat tam 175/60 R16. Do bodoucna planuji dat na auto 210/60 R16. A dalo by se sehnat nekde disk, ktery by pasoval? A nejak si nedokazu predstavit jestli by byla uspora mista vyraznejsi, tedy jestli se neco takoveho vubec vyplati udelat. A nebo setrit se širkou jeste vic a jit treba do pneu 155/70 R15.
Ma nekdo nejaky zkusenosti?
Subaru Outback 5MT MY2005 - prodanej
Ssangyong Korando MY2022
su-u-baru I
Nováček
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: stř dub 20, 2011 9:30 pm

Re: Velikost toroidni nadrze Outback

Příspěvek od su-u-baru I »

Luci: jezdím na LPG 5 let, rezervu jsem po půl roce nahradil sadou na opravu pneu "http://www.conrad.cz/sada-na-opravu-pne ... dukty_feed"
pravda je, že jsem ji ještě nepoužil, píchl jsem za pět let 2 x a vždy to šlo dojet, najeto mám za pět let 230 000 km. Doporučuji neřešit rezervu, pro pocit jistoty koupit nějakou sadu, v nabídce jich je bezpočet.
OUTBACK 2,5i 5MT MY08 LPG
OUTBACK H6 3,6 2011
Odpovědět

Zpět na „Palivo“