LPG nesvítí ledky ukazatele spotřeby plynu HELP

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Uživatelský avatar
bropet
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned lis 26, 2017 6:56 pm
Bydliště: Karviná

LPG nesvítí ledky ukazatele spotřeby plynu HELP

Příspěvek od bropet »

Zdravím Potřebuji poradit .Při nastartování se rozsvítí ledky LPG a pak zhasnou (to je normální).Po zahřátí motoru sepne ventil (lupne) a pak, by se měli rozsvítit ledky spotřeby LPG ,ale to se nestane .Když vypnu ručně lpg a zase zapnu, tak sliším to lupnutí ventilu ,ale ledky nenaskočí.Myslím ,že LPG funguje. Měl jsem na palubním počítači dojezd na benzín 135 km a po ujetí 35km spotřeba neklesla ,takže si myslím ,že Subo jede na LPG, akorát neukazujou ty ledky.V nádrži LPG je dostatek plynu.Díky za odpovědi Petr (SUBARU LEGACY 2,0i 121Kw 26.10.2006 BL/BP,B5, Ej20 +LPG BRC ,originál zástavba)
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7813
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: LPG nesvítí ledky ukazatele spotřeby plynu HELP

Příspěvek od mnov »

Slyšet, mlýn, blýskat se a nyní k problému. U LPG nádrže nevedou, na rozdíl od benzínové, žádné dráty dovnitř. Snímání hladiny je řešeno přenosem síly magnetem a je to dost nepřesné. Klidně se jen mohlo stát, že tam zkondenzovala voda a snímač přimrzl.
Jediná rada je, připojit se k jednotce LPG a zkusit znovu kalibraci ukazatele stavu LPG. Osobně jsem kalibraci ukazatele už vzdal, protože si to ukazuje co chce. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: LPG nesvítí ledky ukazatele spotřeby plynu HELP

Příspěvek od vrgada »

6 aut na plyn a u zadneho v provozu ukazatel,tak jestli muzu... Asi uz to neni nasavany, ale sekvence, takze staci zvednout kapotu, plynove vstriky,alespon u mych aut, hlasite cvakaji. S kapalnym Lpi, ale zkusenosti nemam. U nasavaneho se to naopak ztisilo, protoze vyply benzinove vstriky:-). Ledky jsou hodne nahrubo a vetsinou, clovek casem odhadne, kolik ujede na plynovou nadrz a kdyz dojde plyn, tak se nic nedeje, zadna dojezdova uzkost, jakou maji majitele elektromobilu (Tesla plouzici se na D1 mezi kamiony:-), proste se pokracuje k nejblizsi plynovce na benzin. A nedoporucuji setrit, ale brat ten nejmene biopancovany, tj premiovou 98cku, pokud motor vyssi oktany umi
Uživatelský avatar
nun
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 30, 2017 11:12 am
Jméno a příjmení: Miloš Kowol
Bydliště: Třinec

Re: LPG nesvítí ledky ukazatele spotřeby plynu HELP

Příspěvek od nun »

A nedoporucuji setrit, ale brat ten nejmene biopancovany, tj premiovou 98cku, pokud motor vyssi oktany umi
No a jak poznám že můj motor umí vyšší oktany - beru už nějakou dobu kvalitnější paliva ale na 100 oktanů nemám zatím odvahu...
Berlingo na normální BioBenzin moc ani nechce jezdit - asi proto že v roce původu snad ani neexistoval....

Subaru 2,5i 121kw MY2005 + Berlingo 1,4i 55 kw MY2001
Subaru Outback 2,5i LPG AT 2005 Obrázek
Mazda Mx-5 NC 1,8 2006
Citroen Berlingo 1,4i 2001
EX - OctaviaII 1,6TDI FabiaII 1,6TDI FabiaII 1,6 16V FabiaI 1,9TDI SEATCordoba 1,9SDI Lada2101 Oltcit Škoda100 Škoda1203 Tatran125 ČZ175Sport
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: LPG nesvítí ledky ukazatele spotřeby plynu HELP

Příspěvek od dethroned »

vyšší oktanové číslo posunuje mez detonačního spalování. pro tvůj atmo motor to nemá vůbec žádný význam, jestli vezmeš 95 vs. 100.
spíš jde o čistící a mazací aditiva ve "značkových" benzínech...
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
nun
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 30, 2017 11:12 am
Jméno a příjmení: Miloš Kowol
Bydliště: Třinec

Re: LPG nesvítí ledky ukazatele spotřeby plynu HELP

Příspěvek od nun »

Díky - tak příště dopřeju oběma atmoškám poctivou 100 oktanovku - když už to przním LPG éčkem *_*=*_*
Subaru Outback 2,5i LPG AT 2005 Obrázek
Mazda Mx-5 NC 1,8 2006
Citroen Berlingo 1,4i 2001
EX - OctaviaII 1,6TDI FabiaII 1,6TDI FabiaII 1,6 16V FabiaI 1,9TDI SEATCordoba 1,9SDI Lada2101 Oltcit Škoda100 Škoda1203 Tatran125 ČZ175Sport
Uživatelský avatar
Sasi
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 584
Registrován: čtv pro 03, 2009 9:57 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Plzeň, Chocenice

Re: LPG nesvítí ledky ukazatele spotřeby plynu HELP

Příspěvek od Sasi »

Ze začátku mě taky vystrašilo, že mi nesvítí LED. Ale po posledním rozhovoru na tohle téma na Plzeňském minisrazu mě to přešlo, protože mi spolusedící objasnili, že jde spíš o vlastnost než o závadu. Takže to chce mít rezervu benzínu a pak už jen čekám až systém (BRC) zahouká (asi 5x) a přepínám na benzín. ;-D
Sasi
ex Legacy 2.2 GX AT ´92
ex Legacy EJ20T MT ´94
ex Honda CR-V 2.0 ´00
ex Citroen Berlingo 1.6 HDi Treck L2 ´15
Outback 2.5 MT LPG ´01
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: LPG nesvítí ledky ukazatele spotřeby plynu HELP

Příspěvek od vrgada »

LPG má myslím taky hodně oktanu a 100 oktanovy benzín asi ani není a bude to 98cka s obchodním označením 100. Jde spíš o to, ze 98 benzín má jiné biosracky a některé jsou možná i bez nich. Benzín degraduje stářím a biosracky to ještě zhoršují. Armáda, letectvo apod mají dokonce výjimku na poctive nepancovane palivo. Benzín v LPG autě bývá delší dobu v nadrzi. Z tohoto důvodu je také vhodné dávat přednost dražším pumpam, kde je větší obrat, než nějaké zastrcene malé benzince. Je to jen princip predbezne opatrnosti a navíc kromě lepšího startování to zpravidla i nepatrně lépe jede. Novější motory většinou mívají čidla detonacniho spalování a jsou schopny se různým oktanum prizpusobit. Chce to samozřejmě zkontrolovat,kdysi jsem měl atmosferickeho opla a ten jel na vyšší oktany hrozně. A když je nejhůř, tak LPG lze nouzove nastartovat přímo do plynového módu a to i sekvenci. Jen nesmí být zima- to pak zamrzne reduktor
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG nesvítí ledky ukazatele spotřeby plynu HELP

Příspěvek od VDC »

Tak to můj benzín teda dýl než plyn v autě nevydrží. Nikdy jsem do auta nekupoval víc benzinu, než za 3 stovky, což je v létě skoro na měsíc a v zimě na tejden. :-) Když se ten objem benzínu kupuje s rozumem, nemusí si člověk dělat pakárnu s kupováním nesmyslů typu N98 nebo N100, který to auto nevyužije, akorát je to drahý. :-)
Lejt do plynovýho auta stovku benzín mi přijde trošku jako když prasatům, mezi pomyjema, přihazuješ kaviár. :-DDD
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG nesvítí ledky ukazatele spotřeby plynu HELP

Příspěvek od vena »

mě třeba Stag4 Qbox ukazuje přesně ,a když se objeví poslední červený políčko je čas jet za chvilku natankovat,ale i tak si vynuluju počitadlo a sleduju to ,spíš si hlídam aby mi nesvítilo hladový benzínový oko.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: LPG nesvítí ledky ukazatele spotřeby plynu HELP

Příspěvek od dethroned »

To si nemyslim, protože ty premiove paliva maji dost aditiv a některá jsou bez bio primesi. Coz se hodi kdyz mam v nadrzi benzin 3 měsíce. A taky nejake ty cistici aditiva přijdou vhod pro vstrikovac, ktery se nechladí a je většinu casu zavreny.
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG nesvítí ledky ukazatele spotřeby plynu HELP

Příspěvek od VDC »

Jo tak ono je to asi o způsobu používání. Moje benzínové vstřikovače pracujou hodně, protože hodně jezdím po městě. Navíc přepínám na plyn až při 40° a taky nad 4000 ot. Když někdo bere plnou, pak má asi smysl řešit prémiový benzin.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: LPG nesvítí ledky ukazatele spotřeby plynu HELP

Příspěvek od vrgada »

takze misto 300 korun by se u benzinky zaplatilo 330 korun za lepsi benzin :-), coz by bylo v tom lete, kdy ti to vydrzi cely mesic, byla cela koruna na den a takova uspora uplne zmeni ekonomiku provozu vozu :-).
...
Aktualne mam LPG v poslednich dvou autech, maji 26 let (kazdy zvlast) a jeste korodujici plechovou nadrz, driv jsem jim v zime dopral nekdy i pripravek do benzinu, aby to nevodnatelo. Aktualne je v palivu vyrobcem primichan biolih a ten tu vodu stahuje do paliva, takze netreba. A za tech x let, co jezdim, u jsem vickrat nabral spatne palivo i takove, ze auto nejen cukalo, ale prestalo po pul kilometru jet (ne, opravdu nenabral jsem naftu), tak se snazim snizit pravdepodobnost neceho takoveho. Jistotu clovek samozrejme nema, zalezi taky, co s tim dela provozovatel ci zavoz cerpaci stanice. Nicmene po zkusenostech, co mam, na tomhle nesetrim (ale zaseto neprehanim s nejakym zelvim vepourem)
...
oktanove cislo podlke wiki
Například oktanové číslo 95 znamená, že palivo je stejně odolné proti samozápalu jako směs skládající se z 95 % oktanu a 5 % heptanu.
LPG ma 110 oktanu
...
taky pekna blbost, ze? neco jako splnime plan na 110 procent...
Uživatelský avatar
bropet
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned lis 26, 2017 6:56 pm
Bydliště: Karviná

Re: LPG nesvítí ledky ukazatele spotřeby plynu HELP

Příspěvek od bropet »

Tak jsem zjistil,že nesvítí ledky a taky nespíná LPG .Když přepínám na benál a zpět LPG tak sice slyším ,že (motor zahřátý)ventil sepne ,ale vstřikovače LPG necvakají.Včera to přeplo a ledky se rozsvítili a když jsem přepínal mezi benálem a LPG tak vstřiky LPG cvakali.Jinak diagnostika mi ukazuje P1410 chyba tlaku v palivové nádrži.P2432 snímač průtoku vzduchu / snímače tlaku sekundárního vzduchu sastem - obvod nízkého průtoku (banka 1) to vím co to je ,protože mám fén po smrti a už je demontován .Teď mě žere to LPG proč nespíná .Nevíte někdo co s tím .Dík za každou odpověď .Chci se jen připravit ,než se obědnám u plynaře a nebo někdo poradí a vyřeším to sám. [SUBARU]
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: LPG nesvítí ledky ukazatele spotřeby plynu HELP

Příspěvek od vrgada »

k plynarum (slusnym), na tom se asi nic moc nevyspekuluje
...
Me LPG poruchy byly: spatna kabelaz-dokurvena montaz (pomohlo zacasnovat s draty a nakonec samozrejme vymena), membrany v reduktoru-neslo prepnout a vadny vstrik-jelo to na 3 a plus nejake ty vybuchy v sani u nasavaneho plynu. Tady neporadim, ale ty membrany odchazeji, filtry by se mely taky menit, ale to jsem nikdy nedelal a problem nebyl.
Odpovědět

Zpět na „Palivo“