Jaký systém lpg zvolit?

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Odpovědět
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od USbiker »

yeti píše:USbiker: obávám se, že ne.
Toho jsem se taky obával. :-/ Tak teď je otázka jestli vyměnit celý systém, anebo doufat že to je špatnými vstřikovači (mám tam evo 07), a koupit za 8k všechny nové Evo 08 a doufat. Netuším kdy bývalý majitel ty vstřiky naposled menil, ale asi je to dávno, protože ty Evo 07 už ani nejdou koupit... Má někdo na H6 systém Tartarini?
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od Bodyšek »

USbiker píše: Toho jsem se taky obával. Tak teď je otázka jestli vyměnit celý systém, anebo doufat že to je špatnými vstřikovači (mám tam evo 07), a koupit za 8k všechny nové Evo 08 a doufat. Netuším kdy bývalý majitel ty vstřiky naposled menil, ale asi je to dávno, protože ty Evo 07 už ani nejdou koupit... Má někdo na H6 systém Tartarini?
A ta diagnostika ti nerekne-neukaze-neumi test lpg jak funguje a jak je nastavene nebo jestli jde skalibrovat nebo nejak vycentrovat a pak se podivat na nejaky graf jestli ty vstrikovace funguji stejne a jestli jsou hodnoty stejne nebo aspon hodne podobne?Protoze pokud by na tom grafu se ukazalo ze nejaky s tech vstrikovacu pokulhava zaostava tak by to mohlo byt ono ne?Je to mozne?


Sent from my iPhone using Tapatalk
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od USbiker »

Ten software od Tartariniho není nijak složitý, jde tam jen pár věcí regulovat a kontrolovat a poté co si to vyladíš podle sluchu tak ještě můžeš spustit autokalibraci. Není tam žádný graf, podle kterého hy jsem mohl hlídat a kontrolovat časování vstřiků. No alespoň jsem nic takového nenašel... Jediná věc co tam je k užitku je klasické vypínání anebo spíše přepínání jednotlivých válců mezi benzínem a LPG. Takže jsem postupoval tak, že jsem přepnul všechny válce na benzín a postupně zapínal jednotlivé LPG vstřiky a reguloval je hlavně podle sluchu, citu a poslechu zvuků z výfuku. Ladil jsem to tak dlouho, až jsem při jednotlivých válcích při přepnutí nepoznal rozdíl v chodu motoru mezi benzínem a lpg. Pak jsem zapnul na LPG všechny válce na bank 1 a poslouchal hlavně výfuk. Pokud to tam občas blaflo tak byla někde chybička a jednotlivě jsem ty tři válce opětovně zkontroloval. To samé pak na bank 2 a nakonec všechny dohromady. Takže suma sumárum... celkem jsem to krásně seřídil, spotřeba někde mezi 12 - 13 litrů LPG, jen očas se mi rozsvítilo kuře a missfire na 6 válci. A ten prostě ne a ne seřídit. Takže dneska jsem vstřikovač ze šestého válce vyměnil se čtvrtým, abych si byl jistý jestli není problém ve svíčce, nebo v cívce nebo tak něco, no a objevil se missfire na čtvrtém válci. Vstřikovač jsem rozebral, vyčistil, vyměnil i trysku, no ale je to stejné. Při větších rychlostech nebo akceleraci je to v pohodě, problém s kuřetem a cukáním je při nízké a stálé rychlosti. Takže to bude nejspíš ten vstřikovač. No a teď mám právě to dilema jestli koupit celou sadu šesti nových vstřikovačů Evo 08 za nějakých 9k, (protože ty co tam mám teď Evo 07 už nikde nejsou, abych koupil jen jeden), anebo zaplatit nějakých cca 13k za nový systém jako Stag nebo Magic, kde budu muset koupit přinejmenším vstřikovače, řídící jednotku, přepínač LPG a možná i splynovač, ale zase kluci s H6 si na tyto systémy nestěžují a software je k uživateli dajnější... Fakt nevím...
karči1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: pát úno 20, 2015 1:00 pm

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od karči1 »

já ten plyn nějak nemusím...pořád to všude cítím
Naposledy upravil(a) karči1 dne čtv říj 12, 2017 8:42 am, celkem upraveno 1 x.
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od Bodyšek »

USbiker píše:Ten software od Tartariniho není nijak složitý, jde tam jen pár věcí regulovat a kontrolovat a poté co si to vyladíš podle sluchu tak ještě můžeš spustit autokalibraci. Není tam žádný graf, podle kterého hy jsem mohl hlídat a kontrolovat časování vstřiků. No alespoň jsem nic takového nenašel... Jediná věc co tam je k užitku je klasické vypínání anebo spíše přepínání jednotlivých válců mezi benzínem a LPG. Takže jsem postupoval tak, že jsem přepnul všechny válce na benzín a postupně zapínal jednotlivé LPG vstřiky a reguloval je hlavně podle sluchu, citu a poslechu zvuků z výfuku. Ladil jsem to tak …
Musis vedet sam jestli se ti to vyplati nebo jestli to ma cenu a kolik km najedes za rok jestli se ti to aspon vrati.Ten muj mechos co mne zachránil tak mi ted sundal vstriky plynove a rika za 4 dny je budu mit hotove.Ze se daji rozebrat,vymenit v nich nejake tesnenicka gumicky a pak ze to zase slape.Tak uvydime.Ja mam system BRC.Ale ze vecinou vsichni co to resi a davaji to nekam na servis a stane se jim takova nemila vec ta ty servisy reknou ze se musi vymenit bud cely vstrik nebo nejlepe cele vstriky.Ale ze se daji vsecky 4 opravit repasovat za 430kc sada tesnenicek to uz Vam nikdo nerekne Obrázek.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od Bodyšek »

Tak dneska si jedu pro ty opravene vstriky Obrázek.Byl jeden spatny,ale uz se radeji udelali vsecky 4.Rikal ze mam dojed,nasadime vyzkousime a seridime.Nevim kdo se tady ptal na aditivum do LPG mozna jsem to byl ja Obrázek,ale uz jsem to trosku pozjistoval a pocmuchal a existuje.Vyrabi to firma: FÖRCH pro LPG aditivum i cistic LPG sytemu.Prodavaji i do Nafty i Benzinu.Prodava se to ve sprejich,aplikace pred tankovanim nejlepe do prazdne nadrze aby v ni bylo co nejmene tlaku.Cena se pohybuje okolo 250kc a vystaci to na 50 litru plynu.Uz mam par kousku doma.

Tady je prisada:

https://www.foerch.cz/product.aspx?p=d6 ... ade716c549

Tady je cistic:


https://www.foerch.cz/product.aspx?p=28 ... ade716c549



Sent from my iPhone using Tapatalk
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od yeti »

Bodyšek: to se ti ta úspora za LPG kapánek protáhne... Jediné, proč by se nad něčím takovým dalo uvažovat je ochrana sedel. A ta bude dost diskutabilní.
Podle mě je to cypovina na tahání peněz z lidí.

EDIT: k té repasi vstřiků - to máš jak se vším. Málokdo se ti bude jebat s repasí vstřikovačů, když je nebezpečí, že tam máš nasranýho zákazníka za dva týdny zpátky. Ty vstřiky chtějí asi po repasi přeměřit a nemyslím si, že by běžní plynaři měli mašinu za nějaký megapeníze. Jako může se repase podařit, ale taky nemusí. A když se to nepovede, tak co pak? Práce je s tím hromada, zákoš zaplatil a ty jako mechanik mu máš říct "sorry jako, strávil jsem na tom 5hod, sice jsi to zaplatil, ale ještě dej dvojku za nový vstřiky"... Vím o čem mluvím.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od Bodyšek »

yeti píše:Bodyšek: to se ti ta úspora za LPG kapánek protáhne... Jediné, proč by se nad něčím takovým dalo uvažovat je ochrana sedel. A ta bude dost diskutabilní.
Podle mě je to cypovina na tahání peněz z lidí.

EDIT: k té repasi vstřiků - to máš jak se vším. Málokdo se ti bude jebat s repasí vstřikovačů, když je nebezpečí, že tam máš nasranýho zákazníka za dva týdny zpátky. Ty vstřiky chtějí asi po repasi přeměřit a nemyslím si, že by běžní plynaři měli mašinu za nějaký megapeníze. Jako může se repase podařit, ale taky nemusí. A když se to nepovede, …

Novej vstrik na LPG BRC je 2000kc plus minus.Repase a serizeni mne stalo 500kc.Ted jsem dojel domu od toho servisaka jel jsem celou dobu na plyn a zastavil jsem a zdechl a nastartoval a prepl na ply a na benzin a dokola a zkousel a neshledal jsem nejakou chybu.Jo vlastne jo Obrázek,vstriky plynove maji ted trochu jiny zvuk.Ale jsou pod kapotom Obrázek.Vzdycky jsem vse tvrde zaplatil at to byli kamosi servisaci nebo at to byl autorizak a vzdycky se muselo neco vyjebat nebo nebylo udelano poradne.Mne pripada ze az ted co mam subaru a tohohle cloveka na to tak ted mi pripada ze se objevuje kvalita a dobra prace a spokojenost.A musim rict ze to kurva trvalo nejakych 60 000kc a nekolik mesicu.Mozna i ty jsi byl takova obet takovych vyzirek a vydriduchu.Proto je potreba to resit a razne.Ja jsem to udelal.A ted zalezi na tobe jak se k tomu postavis a jak se zachovas Obrázek.


Sent from my iPhone using Tapatalk
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od yeti »

Bodyšek: já jsem tě nechtěl naštvat :-| :-D Však si skoro súsed >B-) Jen jsem reagoval na to, že nikdo moc nemluví o možnosti repase vstřiků. Je to proto, že z hlediska byznysu je to pro ně nelukrativní a rizikové. Toť vše. Jsem rád za "blbej" magic. Tam vstřik stojí 500,-. Jinak já jsem nechal dát ještě jeden filtr plynné fáze - nějakej levnější. Tím by se měla šance, že se bordel dostane až do vstřikovače, snížit.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od suubaru »

Bodysek: ten spray pro lpg se strika pres nejaky adapter, oni maji na fotce vice druhu adapteru. Jaky je treba pro nase diry? Ten celoplastovy? A kde jsi to za 250 kupoval? Ocekaval bych, ze to muze navazat vodu a rozpustit lepkavy bordel uvnitr systemu. Dik za info.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od VDC »

Onehdá jsem zkusil aplikovat nějaký zázračný tablety, které měly pomoct, když jsem měl problémy s přicpanými vstřiky rafinátem. Jeden pytlik za 300, vystačil asi na 4 nádrže. Dal mi to plynař, ať to zkusím, ale rozumně říkal, že si myslí, že to nepomůže. :-) Samozřejmě to nepomohlo a přicpané vstřiky se musely vyměnit. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od USbiker »

Tak ty moje Tartarini Evo07 prý repasovat nejdou, ale ty novější Evo08 už prý jo. Bohužel ta cena... A bohužel Evo07 už nejdou nikde sehnat ani na inzerát. U nás. Vyřešil jsem to tak že jsem trochu zariskoval a koupil starší z německého ebay. Prodával tam 10 vstřikovačů za 10 euro!!!! Tak jsem to riskl. 2x lišta po třech vstřikovačich má prý najeto 35 000, jedna lišta po 4 vstřicích 45 000 km. Z mých šesti byl špatný jen jeden, ale vyměnil jsem to celé pro jistotu a bez sebemenšího zásahu auto šlape jak hodinky a pečené kuře už se mi od té doby neukázalo. Takže za ty prachy jsem nadmíru spokojen a ještě mám k dobru 9 vstřiků do náhrady!

Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od sima »

Tak tj megaparáda,tolik radosti za 10 éček :-D ,,,,| (*_^) |,,,, ,,,,| (*_^) |,,,, To teprv potěší,ani jsi nemusel rozbít prasátko.A hromada vstřiků věrchem :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od USbiker »

sima píše:Tak tj megaparáda,tolik radosti za 10 éček To teprv potěší,ani jsi nemusel rozbít prasátko.A hromada vstřiků věrchem
To tedy jo. Obrázek Vůbec jsem tomu nevěřil když jsem to objednával. Ale říkal jsem si že maximálně přijdu o cca 500 kč. Zapomněl jsem totiž napsat že dalších 10 éček bylo poštovné skrz DHL. Ale i tak.. Obrázek

Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk
Michal82
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 158
Registrován: čtv pro 31, 2015 8:33 am
Bydliště: Šilheřovice

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od Michal82 »

Tak už mám také Subaru v plynu ;-) najeto zatím celkem prd ale paráda .Vše uhlazené montáž U pana HV gas v kuníně. Italský typ s pristrikem benzínu okolo 3900 otáček .
Odpovědět

Zpět na „Palivo“