Silentbloky podvozku - originál vs Stronglex

Diskuse o podvozkových částech, které jsou podobné nebo stejné napříč jednotlivými modely Subaru. Typicky kosti stabilizátorů, tlumiče, pružiny, silentbloky atd...
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1712
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Silentbloky podvozku - originál vs Stronglex

Příspěvek od Cliffer »

Přesto že je tu už pár témat na jednotlivý kousky tak jsem si dovolil založit téma obecné, neboť jsem ho nenašel (pokud je tak prosím smažte).

Pohrávám si s myšlenkou komplet vyměnit silentbloky na celém podvozku. A přemýšlím, že bych to proměnil na komplet Stronglex, protože tu lidi píšou vesměs pozitivní zkušennosti.
Každopádně mě malinko znejistil Jechy (čímž mu teda pěkně děkuju... :-D ) ohledně tvrdosti. Ač teda vychází z informace jednoho mechanika, chtěl bych znát názor i dalších lidí. Ideálně někoho kdo to trochu študoval. Jde mi to, že co jsem se dočel, tak standardní pryžový silentblocky mají tvrdost kolem 55 ShA. Když koukám na (měkčí) červené Stronglexy tak mají 80 ShA. Na druhou stranu PE siláče (až na vyjímky) bez ocelového lůžka. Chápu také argument, že přitvrzování není jen dobré. Jízda může být míň luxusní a i ostatní partie podvozku můžou dostávat větší "rány".
Jaký máte teda obecně názor? Zabýval se tím někdo podrobněji? Honza má radši originály, hodně lidí zase radši tyhle PU. Mě zajímají ideálně poznatky zkušenějších.

Poslední věc - někdo může namýtat proč měnit vše a neudělat postupně až bude potřeba. odpověď je jednoduchá. Chci mít auto v cajku před rekonstrukcí bytu, kór když jsem ušetřil nějaký "peníze na zbyt" a mám ještě čas. Začalo to zadníma tlumičema, plánuju ještě ty přední a silentbloky po 280t km už taky budou míst dost.
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky podvozku - originál vs Stronglex

Příspěvek od VDC »

Jediný, na co ti musí odpovědět Vláďa, je jakej rozdíl oproti originálu je Strongflex v zadních uloženích předních ramen, protože BP to má jinak.

Na všechno ostatní ti můžu odpovědět já. Nejsem takovej zkoumač psaných parametrů, jestli je někde napsáno, že originál má 55 Sh. Je mi to fuk. Já jsem tam prostě chtěl dát nejměkčí polyuretan a to je červenej Stronflex. Prostě jsem chtěl polyuretan. Na nějakou originalitu v tomhle kašlu. Dělat z japonských inženýrů pitomce mi nedělá problém. :-D

Nikdo jinej tu asi nemá úplně kompletní podvozek, včetně uložení nápravnice, kostí a všech ramen. A teď už vlastně i reakční vzpěra převodovky. :-) Za mě ti řeknu, že Strongflex byl obrovskej posun vpřed, co se jízdních vlastností týče. Podvozek se zpevnil, ale neztvrdnul. Není to nekomfortní. A v terénu to nijak neomezuje flexi podvozku. Sem tam se mě někdo ptá, jestli to moje zvýšení nemá vliv na jízdní vlastnosti. Kdyby to bylo na standardních silentblocích, tak se to bude kymácet jak topol ve větru. Takhle se to ani nehne.

Jedním z důvodů, proč jsem vybral Strongflex, je předpokládaná delší životnost oproti gumě. Ale teď vím, že bych po Strongflexu sáhnul kdykoliv a opět znovu, i kdyby ta životnost byla kratší než originál. Vyměnit v jakémkoliv rameni Strongflex, lze jednoduše s truhlářskou svěrkou pod autem před panelákem. Na originál musíš do lisu. I to se v mých očích počítá jako výhoda.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Silentbloky podvozku - originál vs Stronglex

Příspěvek od námořník »

Nám v AWD před 3 roky říkali, že je budeme do roka měnit. A nic. Takže, my je máme na SG vzadu a spokojenost.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1712
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Silentbloky podvozku - originál vs Stronglex

Příspěvek od Cliffer »

Díky za reakci. Právě mě Jechy nahlodal s informací, že by mohly trpět jiný komponemty podvozku.
Vím, že se v AWD i BA k těmhle PU silentblokům staví docela negativně. A teoreticky chápu jejich připomínky. Samozřejmě chápu že z origo věcí mají asi větší vejvar, ale i tak beru po Dobřanech AWD a BA jako velice dobrý Subaru servisy v Čechách (i když s oběma mám už i dost negativních zkušeností, ale to sem teď nepatří).
No dneska vezu k mému mechanikovi (promiň Vláďo, ale jsem ti nevěrný :-D) auto aby to okouknul.
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky podvozku - originál vs Stronglex

Příspěvek od VDC »

Jejich negativní pohled na věc neberu jako relevantní. Tomáš Klíma mi tvrdil, když jsem montoval Strongflexy, že to bude vrzat, protože v jejich očích je to všechno stejně tvrdý, jako Powerflex.
Myslím, že už je mám dost dlouho, abych je mohl objektivně posoudit.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Silentbloky podvozku - originál vs Stronglex

Příspěvek od podvlada »

Cliffer píše:promiň Vláďo, ale jsem ti nevěrný
Ti to příště zaúčtuju. :-D

Já už k tomu svoje řekl, víceméně souhlasím se všemi. Mám je tedy zatím jen na předku, zadek je pořád v pořadí, tam mám jen jeden pár. Rozhodně bych je bral kdykoliv znovu, i kdyby vydržely míň než origo, protože je vyměnim i před barákem. Nový origo bych rozhodně nenalisoval, a i dostat bez lisu ven ty starý byl oříšek - vyvrtat a vydrolit ven gumu, a pak opatrně nařezávat pouzro, aby šlo ven. Teď s velkým svěrákem by to jistě bylo jednodušší, ale SF jsou na servis jednodušší.
Žádné vrzání taky nepozoruju.
A co se týče toho atypickýho zadního SB předního ramene, kterej je svisle, místo naležato... HonzaCZ k tomu měl výhrady. Origo je nějak asymetricky tvarovaný a při montáži záleží i na otočení v pouzdře, musí se nainstalovat jediným možným správným způsobem, aby správně zachycoval určité reakční síly a podvozek fungoval správně jak má. Opět nepozoruju žádná negativa. I s mnou nabastlenou geometrií po tom, co jsem dával podložky, to jede skvěle rovně, bez vůlí ihned reaguje na vstup volantu, chová se to předvídatelně ať už je sucho nebo sníh.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Silentbloky podvozku - originál vs Stronglex

Příspěvek od parabolD »

VDC píše:Jejich negativní pohled na věc neberu jako relevantní. Tomáš Klíma mi tvrdil, když jsem montoval Strongflexy, že to bude vrzat, protože v jejich očích je to všechno stejně tvrdý, jako Powerflex.
Myslím, že už je mám dost dlouho, abych je mohl objektivně posoudit.
A stříkáš kardany! ObrázekObrázekObrázek
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Silentbloky podvozku - originál vs Stronglex

Příspěvek od Marty73 »

Hele já ti teda neporadím, jestli je to dobré nebo špatné, ale rozhodně tě podpořím v tom, že jako vyměň a oprav všechno co můžeš, než se pustíš do stavby. Čerstvá zkušenost. Naše auta rok jen přežívala a teď se teprve pomalu dostává na ty nejnutnější opravy. Jen to do toho per, dokud to jde :-D
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Silentbloky podvozku - originál vs Stronglex

Příspěvek od petr »

taky musím ty červené strongflexy pochválit, nemenil jsem zdaleka vše, jen to co bylo nutné , byla to nepěkná práce, nemám na to to správné vybavení, i tak strongflex drží a jak tu psal předseda, pokud by jednou odešly budou se snadno měnit , ale asi dřív odejde auto ...
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Silentbloky podvozku - originál vs Stronglex

Příspěvek od HonzaCZ »

Já bych řekl, že jsem PU nikomu nevymlouval, jenom jsem psal, že já je nechci a i proč. Samozřejmě v tom hraje jistou roli i moje OCD na originální věci, ale to je holt úděl, s kterým musím žít. :-D

A taky si uvědomte, že je rozdíl dát to na o asi 13 metrů zvedlej podvozek, nebo kolik, že to má aktuálně předseda :-DDD a nebo na stock podvozek. Myslím, že je to dost alchymie a navíc jízdní vlastnosti jsou do jistý míry subjektivní. Někomu vyhovuje, když cejtí každý zrnko písku, co přejede, někdo to zase rád rozhoupaný. Já to rád originál. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14703
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Silentbloky podvozku - originál vs Stronglex

Příspěvek od Tapan »

Marty má pravdu, před 6 lety jsem začal stavět a na auta absolutně nebyl čas. Už 6 let furt něco stavím a na auta pořád není čas :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1712
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Silentbloky podvozku - originál vs Stronglex

Příspěvek od Cliffer »

Tak dneska po konzultaci by to pro mého mechoše problém nebyl. Teda ale časově až tak za měsíc a teď se hnuly ledy a možná mi to rozjede vše za týden. Každopádně říkal že s PU nemá zkušennost ale bojí se, jestli se "nevyžvejká" ten kovový kroužek uprostřed toho PU silentbloku. Taky vyslovil nejistotu jak je to s tvrdostí oproti normálním. Za něho by se zaručil za plný pryžový například od LEMFÖRDER. Ovšem nevím jestli je na Subaru dělá a kolik by ta sranda stála.
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky podvozku - originál vs Stronglex

Příspěvek od VDC »

Tade pokud pryž, tak originál. Ať teda můžeš argumentovat jako Honza. To má logiku. Lemförder je aftermarket a předpokládám, že přebalovač dílů, čili v zásadě neprobádaná cesta.
Už je to jen na tobě. Myslím, že všechny argumenty už jsi dostal.

Jediný, co jsem ještě nezmínil, že loni při opravě Kredence, jsem vyměnil na zadním příčném rameni, na kterém mám měch, červený Strongflex za žlutý. Vnitřní mám žlutý od začátku. Díky měchu působí na čelo silentbloku velká páka a po dvou letech bylo čelo silentbloku prasklé. Ale vnitřek byl naprosto v pořádku, takže jsem ho použil do reakční vzpěry převodovky.
Takže ti garantuju, že je lichá obava, že se to vymačká.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Silentbloky podvozku - originál vs Stronglex

Příspěvek od námořník »

Hlavně se mi líbí, jak posloucháš někoho, kdo s tim nemá žádnou zkušenost, že si myslí :-D. Všichni co je máme, žádnou špatnou zkušenost nemáme. A ty to prebiješ Lemforderem :-DDD
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1712
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Silentbloky podvozku - originál vs Stronglex

Příspěvek od Cliffer »

námořník píše:Hlavně se mi líbí, jak posloucháš někoho, kdo s tim nemá žádnou zkušenost, že si myslí . Všichni co je máme, žádnou špatnou zkušenost nemáme. A ty to prebiješ Lemforderem
Já právě když si nejsem něším jistý, tak se snažím nachytat všechny názory, ze kterých si pak udělám určitý závěr. Právě proto píšu sem. A proto konfrontuju názor jednoho v druhé skupině a naopak. Tímhle postupem (a né jen zde) se snažím eliminovat chybu. Takhle jsem například natěšený 18 letý proštudoval volební programy asi 6 stran a četl jsem noviny tak z prava tak z leva a dle toho jsem si udělal názor :-)

Teď jak to říkám Tom je to už jenom na mě. Nechám si to všechno projít hlavou a rozhodnu se dle svého nejlepšího vědomí a svědomí.
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Odpovědět

Zpět na „Podvozek“