Stabilizacni vodorovna tyc a jeji uchyceni

Diskuse o podvozkových částech, které jsou podobné nebo stejné napříč jednotlivými modely Subaru. Typicky kosti stabilizátorů, tlumiče, pružiny, silentbloky atd...
Odpovědět
pleswi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 757
Registrován: pát dub 11, 2014 7:50 am
Jméno a příjmení: Vít Pleskot
Bydliště: Turnovsko
Kontaktovat uživatele:

Stabilizacni vodorovna tyc a jeji uchyceni

Příspěvek od pleswi »

Ahoj,
mezi svatky se zacal ozyvat zvuk pri nekterych nerovnostech. Spis mensich, takze jsem podeziral kosti stabiku, ale obcas to byla rana, ze jsem mel podezreni treba i na pruzinu. Samozrejme ze zadu a zadek sedi a v tom pocasi sem u domu nic nezjistil. Dneska na to koukli kluci v dilne a je ulomeny drzak stabilizatoru na leve strane a tak stabilizator nestabilizuje a docela to boucha o poloosu nebo o vyfuk a pod. Kdyz jsem na to koukal tak, jsem prisel na to, ze to asi vymenit nepujde. je to patka viz obrazek. Stabilizacni tyc jako takova se zdala klukum trochu volna v gumovem ulozeni, takze mozna ze se vylitalo i ulozeni jak s tim jezdim a nebo uz je i tyc jako takova "osoupana". Blbe je ze ani tyc a ni cele to monstrum na kterem je ta patka pro uchyceni jsem nikde nenasel. Patku mi zitra privari, tvrdi ze to bude drzet jako driv, ja k tomu mam trochu neduveru, ale ja nejsem mechanik ze jo :D Nemate nekdo nejaky napad co s tim a kde pripadne cele to monstrum a tyc sehnat a kolik by to kostovalo? Puvodne jsem myslel ze letos udelam tlumice a pera na celem aute a bude klid, ale zda se, ze si to Alfred rozmyslel :D

PS: cely den tu snezi :( a ja se s tim bojim nekam vyjet abych to nepodelal uplne
Přílohy
drzak stabilizatoru.png
Subaru Legacy 2.0i 101kw MY05 AT, šedá pastel, koupeno na 129tis km
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Stabilizacni vodorovna tyc a jeji uchyceni

Příspěvek od Slavek_xxx »

Hele kluci tu jezdi i bez zadniho stabilizatoru a zadny problemy nemaji. Ja bych se svaru nebal, rozhodne nebude drzet min nez puvodni plech.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizacni vodorovna tyc a jeji uchyceni

Příspěvek od VDC »

Vítku na tom nemáš čemu nevěřit. Je to kus železa přivařenej k nápravnici. Kluci ti to přivaří a přestane to klepat. To není žádný nosný prvek. Když to tam vůbec nebude, v zásadě se nic nezmění. Rozhodně nemusíš mít ani ten nejmenší stín strachu z toho, že to bude opravené.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
thunderace
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 987
Registrován: sob led 02, 2010 8:14 am

Re: Stabilizacni vodorovna tyc a jeji uchyceni

Příspěvek od thunderace »

můžu potvrdit,dal bych to celý pryč,odbrousil stopy po těch patkách aby to vypadalo a jezdil dál-uvidíš že nic nepoznáš.
jinak zadní zdravá nápravnice 2500 na vrakáčích a podruhý už by se mi to tolik měnit nechtělo :-/
pleswi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 757
Registrován: pát dub 11, 2014 7:50 am
Jméno a příjmení: Vít Pleskot
Bydliště: Turnovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizacni vodorovna tyc a jeji uchyceni

Příspěvek od pleswi »

Tak to jste mě uklidnili, ja nevim, jsem ajtak, spis síťař a čím víc spojů tím méně spolehlivé, tak mě ten svar na tak tenkém plechu trochu děsil. Nicméně není mi jasné jak si to mohlo takhle prasknout, když jsem ještě nebyl nikde ani blbnout. Vlastně jen na výjezdu z dílny dneska :-D
Subaru Legacy 2.0i 101kw MY05 AT, šedá pastel, koupeno na 129tis km
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizacni vodorovna tyc a jeji uchyceni

Příspěvek od VDC »

Vítku železo není počítačová síť. Sice i tam platí, že spoj může být na škodu, ale rozhodně to není tak háklivé, jak si myslíš. Kór když je to tak podružná součástka, jako je zadní stabilizátor.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Podvozek“