Drnceni v přední části vozu

Diskuse o podvozkových částech, které jsou podobné nebo stejné napříč jednotlivými modely Subaru. Typicky kosti stabilizátorů, tlumiče, pružiny, silentbloky atd...
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Drnceni v přední části vozu

Příspěvek od goha »

Taky bych to šacoval na ty plechy ... prostě nějaká oblast kritických otáček, to spektrum může být dost úzký.
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
honzab
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 465
Registrován: stř zář 02, 2009 10:06 pm
Jméno a příjmení: Jan Bařák
Bydliště: Hošťálková 554

Re: Drnceni v přední části vozu

Příspěvek od honzab »

Ahoj,přesně takové pazvuky měla manželka na impreze r.v. 2008. Příčina byla v uvolněných krycích plechů na svodech výfuku (parohách)odrezly spojovací šrouby. Nahrazeno nerez šrouby,původní jsou obyčejné. To není zrovna dobrá kombinace. Dochází ke korozi a následné uvolnění a vibracím při různých režimech motoru. Je to kovový zvuk jako kdyš se třou dva plechy o sebe. Našel jsem to místo tak,že jsem klepal rukou do svodů. Držím palce ať se zadaří,sám to nemám rád, dokáže to pořádně vytočit. Honza
dvahrnce
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: úte led 06, 2015 1:00 pm
Jméno a příjmení: Petr

Re: Drnceni v přední části vozu

Příspěvek od dvahrnce »

Díky díky, mrknu na to :-)
Legacy MY05, 2.5 121kW, 4AT. Outback MY 2020

Trabant 600, Trabant 601, Moto Guzzi Breva 1100, Husqvarna Vitpilen 701
LukasV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: ned bře 01, 2015 9:35 am
Jméno a příjmení: Lukáš Vaněček
Bydliště: Brno-venkov

Re: Drnceni v přední části vozu

Příspěvek od LukasV »

Kryci plechy je bolest, casem se mezi trubkou a plechem vymezi vule a v urcitem spektru to drnci. U myho Otb to bylo spojeny nytama, ktery jsem musel ubrousit. Pak jsem dal kolem vyfuku prouzek tesneni na kourovody (odolnost do 1200 stupnu) pro vymezeni vuli a pak plechy stazeny sroubama. Od ty doby klid.
Jinak drzim palec at to je jen nejaka prkotina.
Subaru BRZ 2.4 Sport 6MT 2023 Obrázek
Subaru Outback 3.0R 5AT 2006 Obrázek
Suzuki Ignis 1.3i 2006 Obrázek
exHonda Civic 1.5i VTEC-E 1996 (2013-2015)
exLada Samara 1.3i LPG 1989 (2007-2013)
ustopka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: čtv lis 03, 2016 10:53 pm

Re: Drnceni v přední části vozu

Příspěvek od ustopka »

Mam Otb a mám najeto 25tis a rezonuje to taky . Pozoruju to nejvíc při dojezdu . Mám CVT , když dojíždím ke křižovatce rychlostí cca 40 km/h začne se to ozývat . Je to slyšet přes radio . Při zastavení to utichne . Pod plynem to nedělá , dálnice a okresky v pohodě . Vžycky jenom při dobržďování . Poradíte mi někdo co by to mohlo být ?
Odpovědět

Zpět na „Podvozek“