WRX 2008 klepani predni napravy

Diskuse o podvozkových částech, které jsou podobné nebo stejné napříč jednotlivými modely Subaru. Typicky kosti stabilizátorů, tlumiče, pružiny, silentbloky atd...
Uživatelský avatar
Supreme
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: úte úno 25, 2014 9:47 am

WRX 2008 klepani predni napravy

Příspěvek od Supreme »

Ahoj :)

Pri jizde po kostkach nebo vymolech v rychlostech do cca 60km/h se mi ozyva klepani, tukani, hrkani od predniho leveho kola. Avšak pozor, pri lehkem pribrzdovani to NEKLEPE !!!

Tlumice mam druhe (taky jete a bezezmeny)
Horni ulozeni a lozisko tlumice OK
spodni cep ramene OK
Spodni silent tlumice jak novej
Hlavni silent ramene ten veliky OK
Silent ramene do kastle OK
Triploidy na poloose OK
Homok.kloub asi dobrej, pohyb poloosy v nem v ose poloosy je asi normalni vule ne?
Kosti stabiku NOVE
Silenty stabiku zanovni + pridana 1mm guma pod objimky a stahnuto, takze OK

Brzdovy trmen se mi zda byt ale volny tam kde se pohybuje na tech dvou tyckach. Ale ty jsou hezky, nevydreny...

Tak ja fakt uz nevim... mel jsem to cele rozebrane a nic spatnyho jsem nenasel. Ale zarazi me, ze to nepoklepava kdyz zacnu trosku pribrzdovat.

Prosim poraďte :(
WRX 2008 169kw 2,5
Uživatelský avatar
pulecanka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 479
Registrován: pon čer 09, 2014 1:42 pm
Jméno a příjmení: Stáňa
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: WRX 2008 klepani predni napravy

Příspěvek od pulecanka »

k nám jezdil pár dní pán s podobným problémem a měl pvolené kolo :655: a mě když to klepalo tak mi upadlo závaží :666:
Subaru Outback 2.5 LPG - asi to jediné polepené :) myslím Jablonec
Legacy 3.0 R 04
Uživatelský avatar
Supreme
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: úte úno 25, 2014 9:47 am

Re: WRX 2008 klepani predni napravy

Příspěvek od Supreme »

:D tak kolo mam opravdu dotahle. Za tu dobu bylo dole milionkrat. A kola mam prezuty. Delalo to s letnima i zimnima. Byl jsem i po par km prevyvazit a stale stejne.
WRX 2008 169kw 2,5
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7814
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: WRX 2008 klepani predni napravy

Příspěvek od mnov »

Jen mi tak napadlo, zda je OK ta gumička ve spodním čepu brzdiče. Já totiž přemýšlel proč tam vůbec je. Tak jestli tam není proto, aby to neklepalo?
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: WRX 2008 klepani predni napravy

Příspěvek od HonzaCZ »

Tohle mi dělala pravá zadní brzda. Byla tam uvolněná destička. Způsobeno tím, že jsem po repasi třmenů vzal původní desky, očistil je a vrátil je tam. Jaksi vznikla vůle, deska se nepřilepila na pístek atd. Prostě tam při přejezdech nerovností nebo na kostkách kvedlala. Když jsem jen položil nohu na brzdu, tak to přestalo. Vyřešily to nové kotouče a desky - jako vedlejší efekt, bylo potřeba je vyměnit.

Taky to může dělat volné uložení plovoucího třmenu, ale na WRX jsou pevné, ne? Tak tam, kromě těch destiček, už jedině volný pístek/pístky.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Supreme
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: úte úno 25, 2014 9:47 am

Re: WRX 2008 klepani predni napravy

Příspěvek od Supreme »

Taky nechápu na co tam je ta gumička na te jedné tyčce v tom třmenu na kterým se pohybuje... Byl porod to složit aby mi nesjela, kousíček jsem ji aji natrhl :( ale nevěřím tomu, že by to bylo ono... :(

Ty destičky není špatnej nápad, brzdy mám v totální čistotě a xxxkrát sundávaný, a destičky mám očištěné a všechny dosedací a kontaktní plochy ošmirglované a zbavené nánosů a lehce potřené měděnkou... tak jestli mi tam ted tak trošku nelítají...?
Přílohy
20140131_174606.jpg
20140130_205742.jpg
WRX 2008 169kw 2,5
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: WRX 2008 klepani predni napravy

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, řekl bych, že jsi udělal tu samou chybu jako já, že jsi ty desky očistil, dokonce ošmirgloval od nánosů, třmeny máš koukám taky po nějakém pískování nebo tak. Takže buďto bych zkusil nový desky a jestli ti je jich líto, tak možná koupit nový shimy (ty folie, co jsou mezi deskou a třmenem). Nebo možná nějaký tmel na brzdy, který by desky přilepil k pístku a třmenu. Mně to s*alo nehorázně, ale protože jsem měl v plánu výměnu, tak jsem to pár tejdnů vydržel a neřešil.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Supreme
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: úte úno 25, 2014 9:47 am

Re: WRX 2008 klepani predni napravy

Příspěvek od Supreme »

:D chci STi brzdiče :D ,ale první musím koupit R17-18 :D a ted na zimu nemůžu, jelikož mám R16. A do léta to nevydržím :D

Takže sundám třmen, navalím pod prachovky a do třmenu kde jezdí ty tyčky kotel měděnky at tam nic neklepe :D omrknu stav té jedné gumičky kterou tam něchápu proč je...?

A ty destičky... no lepit se mi teda zrovna tam nic nechce, ale na vyzkoušení jestli to je tím by možná mohlo stačit to přilepit na černý motorový silikon ne? Ten drží dobře, snese teploty, zároven je pružný apodrží destičku přilepenou ve třmenu a k pístku...

(na civicu jsem ty desky hodně očistil a to jsem přehnal a když jsem couval a pak se rozjel do předu, vždy se ozvalo tuknuti 1x a to jak se z tahu dozadu přesunuli tahem do předu... rozumíme si..)

jestli to pomůže, objednávám:

http://www.ficars.cz/subaru/hawk-hp-plu ... t-403.html

cena je 4400,- umí někdo sehnat levněji?
WRX 2008 169kw 2,5
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: WRX 2008 klepani predni napravy

Příspěvek od HonzaCZ »

Přilepit jsem myslel na úrovni toho, jak se přilepí tím shimem, když jsou nový. Nevím, jestli zrovna to všechno oblejt měděnou pastou je dobrý nápad. Ta nijak antivibračně nepůsobí - působí proti zadření.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Supreme
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: úte úno 25, 2014 9:47 am

Re: WRX 2008 klepani predni napravy

Příspěvek od Supreme »

Takže ten Shim (foto č.1.) přilepím k destičce a i v místech kde se dotýký pístků a na druhé destičce tam kde se zadní stranou dotýká třmeny...

http://repairguide.autozone.com/znetrgs ... 0adbd2.gif
WRX 2008 169kw 2,5
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: WRX 2008 klepani predni napravy

Příspěvek od HonzaCZ »

No já nevím, jestli to je u všech, ale třeba na EBC deskách ten shim je samolepící směrem k desce a je to taková jako tlustá měkká folie, čili se jakoby přilepí i druhou stranou k třmenu/pístku, i když z té strany lepící není. Teď jsem si ještě vzpomněl, že se prodává shim ve spreji, to by ti taky mohlo pomoci - nastříkat na zadní stranu desky, nechat trochu naschnout, aby to zůstalo plastické a nestékalo to, pak namontovat.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Supreme
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: úte úno 25, 2014 9:47 am

Re: WRX 2008 klepani predni napravy

Příspěvek od Supreme »

Jasný, rozumím a chápu... ted jsem pročetl x dalších forum, hodně i na motorkách to řeší... ted chápu problematice shim a něco vymyslím a poladím to :)
pak napíšu zda zmizelo klepání :)

Zatím děkuji za info a drahocenný čas :)
WRX 2008 169kw 2,5
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: WRX 2008 klepani predni napravy

Příspěvek od Juras »

HonzaCZ - Jak to myslis ze se ma prilepit desticka k pistku? Me mezi desticku a pistek patri jeste dva plisky, takze jestli je na desticce neco samolepiciho, prilepi se to max k jednomu tomu plisku.
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: WRX 2008 klepani predni napravy

Příspěvek od HonzaCZ »

Juras píše:HonzaCZ - Jak to myslis ze se ma prilepit desticka k pistku? Me mezi desticku a pistek patri jeste dva plisky, takze jestli je na desticce neco samolepiciho, prilepi se to max k jednomu tomu plisku.
No ale on tam dle fotek žádnej plíšek nemá. Jen shim.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Supreme
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: úte úno 25, 2014 9:47 am

Re: WRX 2008 klepani predni napravy

Příspěvek od Supreme »

Mam tam jen ten jeden plech. Prikepim ho k desticce a pak i ten plech s destickou k trmenu a pistku. At se ty desticky netrepou...

Jinak jsem procetl daldi fora a hodne maji stejny problem ale s vuli v trmenu pro ty dve tycky na kterych je ten trmen pohyblivy - plovouci. Cepy mam urcite OK,snad i nove... ale dira bude vydrena, elipsova apd... s tim uz asi nic co? Max vyvlozkovat...
Mam extra novou vazelinu (grafitovou do vysokych teplot a razum). Ta to možná na par dni vymezi... ale po xx km to bude zpet...
WRX 2008 169kw 2,5
Odpovědět

Zpět na „Podvozek“