Hučící ložisko a jeho výměna

Diskuse o podvozkových částech, které jsou podobné nebo stejné napříč jednotlivými modely Subaru. Typicky kosti stabilizátorů, tlumiče, pružiny, silentbloky atd...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kofilka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: pát srp 21, 2009 9:38 pm
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od Kofilka »

Vem drátěnej kartáč do vrtačka a pořádně ojeť ten posranej rez na tom zeleným unašeču kloubu nebo jak to nazvat, jako myslím tím oleštit do materyálu aby to nemohlo dřít do toho gufera a ono nepovolilo, já osobně jsem to ještě nalakoval jakýmsi speciálním pružným lakem, ale boužel nevím jakej to byl protože mě to zrovna donesl soused co dělá do vodních pump že to dávaj na pístnice aby nerezavěli a gufero pěkně těsnilo, takže sem to tam napiplal a doufám že sem to dobře usadil :-) Zadní poloosy jsou holt na toto náchylné protože po nich stéká voda přímo na ty gufera, přední tam maj takovej pěknej kroužek kterej nedovolí vodě ztékat přímo na ty ložiska zezadu přez gufera....tak nevím teda jestli to někdo pochopí jak sem to popsal :-)
Forester SH 2010
Lego BE 2,5 03
ex:
Forester: 98 Black - ČDcargo :-); 99Red;99turbo Green;99 2,0AT;98 silver;silver04 AT
Impreza: 93 1,8 Blue; 98 2,0Silver,2009 1,5r
Legacy: 95 2,0 Blue; 96 2,2 ATgreen; 95 Hubertus; 01 2,5 Blue
Outback: 99 2,5 Red; 01 3,0H6
Tribeca:08 3,6
Uživatelský avatar
Swapino
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: pon lis 23, 2009 10:40 am
Jméno a příjmení: Ondřej Falat
Bydliště: Smržovka, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od Swapino »

Tak to mam dole ... presne jak rikas ... rozedreny gufero ... ale totalka ... :) Kazdopadne jsem nesika ... :( Presne jak minulej rok ... odneslo to ABS ... jak krouzek tak cidlo ... :839: :839: :839:

No nic hlavne ze to je dole ... byl to zas porod dostat tehlici ven ... :)
Obrázek[ 2.5Gx 110Kw ]
Uživatelský avatar
Ricky001
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 128
Registrován: stř srp 18, 2010 12:53 pm
Jméno a příjmení: Petr Porš
Bydliště: Litomyšl

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od Ricky001 »

Tak jsem dnes zřejmě na Foresterovi diagnostikoval načaté PZ ložisko, auto je dost hlučné zezadu, připisoval jsem to gumám který jsou na autě, ale dnes jsem konečně neřídil, vlezl do kufru a jde to od kola z pravé strany. Prosím o radu s výměnou. Dá se vyměnit samodomo, je tam nějaká zrada? Koukal jsem letmo na net a cena materiálu je cca 2200-2500 Kč, celkem dost.
Subaru Forester 2.0i MT MY00
BMW R1200GS 2008
Uživatelský avatar
Kofilka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: pát srp 21, 2009 9:38 pm
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od Kofilka »

Jestli máš doma pořádné nářadí, podložky různých velikostí a 18tku závitovku s matkama tak to zvládneš pokud máš trpělivost, pokud ne zavez auto k alsovi nebo někomu šikovnému a ten tiu to udělá. Já už měnil ložisko 3x ,poprvé sem ho vyměnil a blbě usadil gufera, takže následovala další výměna po roce, jenže to sem zalisoval ložisko do náboje kterej byl prasklej :-( takže po zjištění jsem dal uplně jinej náboj a nalisoval 3tí ložisko, tím pádem sem utratil 7 litrů jen v materiálu..... Kdybch si to nechal udělat hned napoprvé i v drahém servisu tak sem to měl za stejnej peníz :-)))))) ale to bych zas nestrávil 3 dny pod autem a to se počítá ke skušenostem :-)
Forester SH 2010
Lego BE 2,5 03
ex:
Forester: 98 Black - ČDcargo :-); 99Red;99turbo Green;99 2,0AT;98 silver;silver04 AT
Impreza: 93 1,8 Blue; 98 2,0Silver,2009 1,5r
Legacy: 95 2,0 Blue; 96 2,2 ATgreen; 95 Hubertus; 01 2,5 Blue
Outback: 99 2,5 Red; 01 3,0H6
Tribeca:08 3,6
Uživatelský avatar
Ricky001
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 128
Registrován: stř srp 18, 2010 12:53 pm
Jméno a příjmení: Petr Porš
Bydliště: Litomyšl

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od Ricky001 »

Nářadí problém nebude, v záloze je dobý ´mechoš´, trpělivostí sice nijak neoplývám, ale vlastní zkušenost je k nezaplacení .-)
Subaru Forester 2.0i MT MY00
BMW R1200GS 2008
Uživatelský avatar
Swapino
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: pon lis 23, 2009 10:40 am
Jméno a příjmení: Ondřej Falat
Bydliště: Smržovka, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od Swapino »

Tam jenom pozor, u ty zadni poloosy ... aby si taky nedopad jak ja. Poradne odrbej ... veskerou kontaktni plochu, kde se dotyka poloosa gufera ... ma to tendenci vytvářet rez (pokud už není nějak modifikována ... naráží se nerez kroužek) ... a pak rozedírat gufero. Takhle jsem na to taky doplatil. Zkušenost k nezaplacení ... :) :)
Obrázek[ 2.5Gx 110Kw ]
Uživatelský avatar
pavelblz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: úte zář 01, 2009 8:29 pm

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od pavelblz »

S tím ložiskem jsem měl taky trable.Nechal jsem vyměnit po koupi za kvalitní německé ložisko(už nevím název) a po půl roce odešlo zas :baseball:
Reklamace nebyla možná,jelikož byly ty těsnící kroužky(gufero) na kaši odrbaný,tedy reklamaci neuznali.
Teď abych to správně pojmenoval..dostal se tam bordel, jelikož dosedací plocha poloosy byla poškrábaná a měla rýhy a právě tudy se dostal bordel.Musel jsem vyměnit kloub.
Jo a ten kroužek abs mám taky prasklý,na třech místech,ale jde to poskládat tak aby vyšel šroub na každý kousek a drží to(není to nijak namáhané).
Forester 2006 2,5XT
Forester 2006 2,0-ex
Impreza GT kombi 2000-ex
Impreza 2,0GX kombi 2001 -ex
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1589
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od RallyCAD »

Já jsem si měnil už šechny ložiska v kolech a zatím drží.
Přední ložiska jsem dával SKF a zadní jsem objednával Rouville. Když jsem rozbalil
krabičku Rouville, tak z ní vypadlo naprosto stejný originál ložisko, jaký bylo na autě,
a to japonský NTN. V servisu za něj chtěli 3000,-Kč bez DPH, ne netu stálo 1460,-Kč včetně DPH...
Součástí balení ložiska byly samozřejmě nový gufera a matice pro vnější kloub.
Tolik k materiálu - to jen kvůli tomu, že ve dvou servisech se mi dušovali že se to
prostě jinde než u nich sehnat nedá. Kecaj...

Ohledně té koroze - v jednom ze z těch servisů mi nabízeli tu zmiňovanou úpravu
pouzdra kloubu. Spočívá to v tom, že vnější pouzdro kloubu stáhnou na soustruhu a
pak na to nalisují nerezový kroužek. Systém je to dobrý, ale chtěli za to strašnej ranec.
Za výměnu ložiska, úpravu kloubu a za materiál chtěli celkem skoro šest tisíc, takže jsem
poděkoval a za tři litry celkem si udělal obě strany sám . Vnější plochu kloubu jsem pečlivě
vyleštil jemným šmirglem. Ono totiž není až takový problém s korozí samotnou, ale s tím, že
v tom místě je vcelku drsný povrch = hrubé obrobení. Jezdím s tím druhým rokem a nepozoruju
problém.

Co se týká vlastní výměny, tak upozorňuju, že musí být k dispozici svěrák, autogen nebo kvalitní
hořák a různé kusy trubek, nebo prostě dostatek různého šrotu na vyražení starého ložiska z těhlice.
Při demontáži se ložisko rozpadne na dvě poloviny. Jedna půlka zůstane naražená na náboji a druhá
půlka vražená do těhlice. Ta z tý těhlice jde vyrazit vcelku dobře - tedy pokud najdete kus železa,
kterej odpovídá průměrem a slouží jako opora pro kladivo. Já jsem jedno ložisko vybouchal a druhé jsem
zkusil stáhnout pomocí matic a koupeného kusu závitové tyče. Jde obojí, ale nejdůležitější je ta opora,
která tlačí ten kus ložiska. Kus = vnější prstenec ložiska. Jako vyrážecí opora se dá použít odpadlý
vnitřní díl ze strany ložiska. Při svlékání druhého kusu, který zůstane naražený na náboji se mi nejlíp
osvědčil autogen. Dát to nejdřív celé zchladit na mráz, nebo do mrazáku, pak prudce ohřát ten zbytek
ložiska do ruda a nakonec ho stáhnou kleštěma. Pokud se to správně ohřeje ve svěráku nábojem dolů,
tak to samo sklouzne a spadne na zem.
Ale stejně je to pakárna a pokud si někdo není jistej, tak ať si to radši nechá udělat...
Uživatelský avatar
Kofilka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: pát srp 21, 2009 9:38 pm
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od Kofilka »

No a místo autogenu lze použít flexu a prostě to starý ložisko nebo teda ten prstenc rozřezat a rozklepnout a stáhnout :-) Nasrat an autogen když to jde koutoučkem rozřezat :-)
Forester SH 2010
Lego BE 2,5 03
ex:
Forester: 98 Black - ČDcargo :-); 99Red;99turbo Green;99 2,0AT;98 silver;silver04 AT
Impreza: 93 1,8 Blue; 98 2,0Silver,2009 1,5r
Legacy: 95 2,0 Blue; 96 2,2 ATgreen; 95 Hubertus; 01 2,5 Blue
Outback: 99 2,5 Red; 01 3,0H6
Tribeca:08 3,6
Uživatelský avatar
als
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od als »

A nebo na to existuje stahovák ::-DD:
Uživatelský avatar
Kofilka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: pát srp 21, 2009 9:38 pm
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od Kofilka »

A nebo lepší varianta odvezt to alsovi a nechat si to od něho udělat a radši než 3 dny laborovat tak chodit do práce......:-)
Forester SH 2010
Lego BE 2,5 03
ex:
Forester: 98 Black - ČDcargo :-); 99Red;99turbo Green;99 2,0AT;98 silver;silver04 AT
Impreza: 93 1,8 Blue; 98 2,0Silver,2009 1,5r
Legacy: 95 2,0 Blue; 96 2,2 ATgreen; 95 Hubertus; 01 2,5 Blue
Outback: 99 2,5 Red; 01 3,0H6
Tribeca:08 3,6
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49181
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od VDC »

Optimální je mít hromadu různejch trubek, kopec starejch ložisek, autogen, flexu a Alse na telefonu... ::-DDD:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
als
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od als »

Na telefonu OK, ale vozit néééé, minulí týden jsem měnil 4x a zrovna na takovejch - řekněme méně servisovanejch autech - a už nechci ani vidět ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1907
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od Fiba »

To jsem rád že si v takovejch Aleši libuješ. Takže až mi začnou hučet, vím kam jet, kde mi to udělaj s láskou :845:
Myslím jako hučet ložiska a udělaj mi ložiska. Aby si to někteří sprosťáci nevysvětlovali jinak ::-DD:
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
Uživatelský avatar
als
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od als »

No ještě žes to tou druhou větou upřesnil - jsem začínal přicházet do rozpaků ::-DD:
Na tej tvojí skoro novej káře to musí bejt radůstka dělat - kladivo mám docela velký ::-DDD:
Odpovědět

Zpět na „Podvozek“