Forester SG 2006 - problém řízení

Diskuse o podvozkových částech, které jsou podobné nebo stejné napříč jednotlivými modely Subaru. Typicky kosti stabilizátorů, tlumiče, pružiny, silentbloky atd...
Odpovědět
Martinsyncro
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř úno 01, 2023 10:44 am
Jméno a příjmení: Martin Forst
Bydliště: Jezdovice

Forester SG 2006 - problém řízení

Příspěvek od Martinsyncro »

Ahoj všem,
řeším teď jednu pro mě prozatím záhadu a napadlo mě se zeptat tady. Nemyslím si, že by se to už někomu stalo, ale mohli by jste mi dát nějaké tipy, jak jí objasnit. A teď o co jde....prodal jsem před časem kamarádce Forestera SG po faceliftu, motor 2.0 116kw. Dneska mi volala, že po ujetí cca 20 km najednou začalo auto divně jet a cítila divný smrad. Můj první tip byla spojka, protože už když jsem jí auto nechával, tak bylo malinko slyšet spojkové ložisko. Tak jsem sednul do auta a jel za ní s tím, že nejspíš klouže spojka (na to mi ukazoval ten smrad) a autem normálně pomalu nějak dojedu domů a udělám spojku. Když jsem za ní přijel, tak mi ještě řekla, že šel nějak lehčeji volant a nemohla auto na silnici skoro udržet, když jela rychleji...to jsem zpozorněl a začal hledat jinde. Při zběžné prohlídce jsem nic do očí bijiciho neobjevil, až když jsem obešel ještě jednou auto mě trklo do očí, že pravé a levé přední kolo jsou každé trošku jinak natočené. Říkal jsem si, že jak jsou natočené v rejdu, může být každé malinko jinak natočené, ale po srovnání levého kola do roviny bylo pravé opravdu vychýlené. Ještě jednou jsem vše prohlednul a nic podezřelého neviděl. Vše pevné, nic ohnute, nikde nic nevyteklé. Vůbec nemám tušení, jak se to mohlo stát...před prodejem jsem měnil pružiny a tlumiče vpředu i vzadu a nechal seřídit geometrii. Nic víc jsem na autě já nedělal.... Máte někdo nějaký tip či radu, co by mohla být příčina? Za hodinu mi auto doveze odtahovka a zítra se na to chystám podívat podrobněji a v klidu, tak abych věděl na co se soustředit... Předem díky za jakýkoliv tip😉
vasco
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: čtv pro 17, 2020 11:22 am
Jméno a příjmení: Vasil Cicák
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Forester SG 2006 - problém řízení

Příspěvek od vasco »

Ramená sú v akom stave, nie sú prehrdzavené?
Subaru Forester SG, 2004, 2,0 l (92 kW)
Suzuki Baleno 3D, 1996, 1,3i (62 kW) — ex.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester SG 2006 - problém řízení

Příspěvek od VDC »

Taky bych se pořádně podíval na přední ramena.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4929
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Forester SG 2006 - problém řízení

Příspěvek od Makovica »

Su tam vobec nejake silentbloky ? :)
Ale to by isto bolo vidiet na prvy pohlad
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Martinsyncro
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř úno 01, 2023 10:44 am
Jméno a příjmení: Martin Forst
Bydliště: Jezdovice

Re: Forester SG 2006 - problém řízení

Příspěvek od Martinsyncro »

Díky všem za tipy...váš odhad byl správný - pravé rameno je na kaši. Objednám nové, snad budou nějak rozumně dostupné. Nekupoval jste náhodou někdo? Já mám možnost dílů se slevou v Auto Kelly, ale tam žádné nenabízí a pak ještě v J+M autodíly a tam skladem zrovna taky nemají. Ale překvapila mě cena viz příloha. Jen s tím výrobcem nemám žádné zkušenosti. Ale tak pokud je německý, tak snad bude gut 😁
Přílohy
3C4250D9-4E09-4DFD-913A-B4B07A604A4C.png
vasco
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: čtv pro 17, 2020 11:22 am
Jméno a příjmení: Vasil Cicák
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Forester SG 2006 - problém řízení

Příspěvek od vasco »

Nie je jasné či ideš meniť iba jedno alebo obe.
Za mňa určite obe. Kúp k tomu nejakú voskovú ochranu na povozky a vystriekaj to pred inštaláciou z vnútra a potom aj z vonku.
Subaru Forester SG, 2004, 2,0 l (92 kW)
Suzuki Baleno 3D, 1996, 1,3i (62 kW) — ex.
Martinsyncro
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř úno 01, 2023 10:44 am
Jméno a příjmení: Martin Forst
Bydliště: Jezdovice

Re: Forester SG 2006 - problém řízení

Příspěvek od Martinsyncro »

Jasně že rovnou obě, nedělám si iluze, že levé bude nějaký zázrak. S tím voskem máš pravdu, tím nic nezkazím...
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Forester SG 2006 - problém řízení

Příspěvek od pufko »

Master sportu sa treba vyhnúť najväčším oblúkom akým to vôbec ide. Patrí to k najlacnejším vyriantám podobne ako KAMOKA

Miesto kupovania celých ramien by som radšej kúpil origo uloženia, ktoré sú síce drahé ale hlavne KVALITNÉ...
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
Tomiq
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1489
Registrován: pát říj 18, 2019 12:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš P.
Bydliště: Praha - Východ

Re: Forester SG 2006 - problém řízení

Příspěvek od Tomiq »

Martinsyncro píše: pon črc 24, 2023 11:09 pm Díky všem za tipy...váš odhad byl správný - pravé rameno je na kaši. Objednám nové, snad budou nějak rozumně dostupné. Nekupoval jste náhodou někdo? Já mám možnost dílů se slevou v Auto Kelly, ale tam žádné nenabízí a pak ještě v J+M autodíly a tam skladem zrovna taky nemají. Ale překvapila mě cena viz příloha. Jen s tím výrobcem nemám žádné zkušenosti. Ale tak pokud je německý, tak snad bude gut 😁
Skladem:
https://autodilos.cz/autodily/subaru/fo ... pe=&order=
Subaru Forester 2.0 MT 2006
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Legacy 2.0 MT 1999
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4929
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Forester SG 2006 - problém řízení

Příspěvek od Makovica »

pufko píše: úte črc 25, 2023 11:08 pm Master sportu sa treba vyhnúť najväčším oblúkom akým to vôbec ide. Patrí to k najlacnejším vyriantám podobne ako KAMOKA

Miesto kupovania celých ramien by som radšej kúpil origo uloženia, ktoré sú síce drahé ale hlavne KVALITNÉ...
Na kasu chapem, ze ma uhnite ramena a nie ulozenia, nie ?
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Forester SG 2006 - problém řízení

Příspěvek od pufko »

Forester SG je asi posledné auto od Subaru, kde boli použité tie divné silentbloky uloženia ramena v kuse hliníku a bývajú velmi často až rozpadnuté.
Ramenám nebýva nič, len povrchová korozia
Obrázek
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4398
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Forester SG 2006 - problém řízení

Příspěvek od Tsakabaru »

no ja mam zkusenost opacnou tedy, ramena shnila (jedno mi nedavno celkem prekvapive ruplo i po relativne nedavne revizi a ze "vypada jeste ok"), ale zadni silentbloky uplne v klidu :-D
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7828
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Forester SG 2006 - problém řízení

Příspěvek od mnov »

Forester má naprosto stejné uložení ramen jako Impreza. Ten hliník na silenbloku mi neuhnil, byl jako nový. :-)
Na STK mi po dvakrát říkali, že ty siletbloky jsou KO, tak jsem je vyměnil. Jenže oni ty oriinál jsou olejové a na STK se jjim to zdá ai divné. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4398
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Forester SG 2006 - problém řízení

Příspěvek od Tsakabaru »

taky delas STK v kraji, kde je o Subaru musis ucit? :-DDD >B-)
jinak Forejse i Rezu za ty hlinikovy silentbloky (resp. ten sroub) bezne zvedam, na Subaru-Nepolibeny-STK - no problem
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Odpovědět

Zpět na „Podvozek“