Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Diskuse o podvozkových částech, které jsou podobné nebo stejné napříč jednotlivými modely Subaru. Typicky kosti stabilizátorů, tlumiče, pružiny, silentbloky atd...
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od sima »

Z prawebu:
https://www.rockauto.com/en/catalog/sub ... mbly,15174
Jsou tam zatím dva spokojení uživatelé.Třeba se někdo s vhodnou motorizací(?) za tyhle prachy v tomhle shlédne,nedalo mě to sem nedát.Poštovné a proclení mě taky nepřišlo drahé.Jen by to chtělo víc info pohledat,nehledal jsem a už vůbec ne v angličtině,tu neovládám.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
graviton
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pon dub 22, 2013 6:49 pm
Bydliště: Uherské Hradiště/Ostrava

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od graviton »

Tak ty tlumiče už jsou asi KO, auto se šíleně vlní, budu určitě měnit...

Nemáte někdo zkušenosti s tou sadou od Pedders heavy duty? Prý vhodné pro auta s LPG, světlá výška má být vyšší o 3 cm. Jen mám strach, aby to nebylo moc tvrdé a zadek neodskakoval...co říkáte?
Subaru Forester 2.0X MY2009
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od VDC »

Proti nivelačním tlumičům jsou ty obyčejné vždycky tvrdší. A heavy duty ještě víc. Zhodnoť si to sám, jak často jezdíš naložený. Normální pružiny když naložíš, přijdeš o světlou výšku. Pokud jezdíš většinou prázdný, přijdeš s těmi tvrdšími o část komfortu.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
zdindoo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 23, 2019 12:24 am
Jméno a příjmení: Zdeno Brdo

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od zdindoo »

mnoo,na aircar.cz mi pan Ivo David tvrdil ze prave heavy duty pruziny su k originalnym samonivo-takze su praveze meksie..tiez sa mi to nezda,ved Heavy Duty sa dava oznacenie na tvrdu sluzbu..preto kedze som zneistel,daval som tu dotaz ohladne pruzin z Invelu.

Zdravím,
tie HD mohou být měkší v kombinací s originálním samonivelačním tlumičem , protože část práce zdvihání dělá tlumič za pružinu. Proto ta funkce "Heavy Duty" může být pouze v kombinaci se samonivelačním tlumičem. Tá samá pružina (HD) však v kombinaci s klasickým tlumičem , může být měká. Z toho tedy vyplývá , že klasická pružina 2938 (ne heavy duty) bude tvrdší, oproti (HD) , protože v kombinaci s klasickým tlumičem drží celou váhu auta sama.

takže mám odpověd od technika Pedders z Anglie osoby nejpovolanější a má předchozí odpověd v předešlém mailu byla mylná:

7512 is ONLY for use with self levelling shocks. You should be using 2938 with 122311. 7512 will sit too low wit 122311.

2938 should give a ride height of 650mm with 16 inch wheels. But with LPG and a coupling it will sit a little lower. We do not have “heavy duty” spring for outback ☹


Asi takto :

Pružina 7512(HD) je určena pouze pro použití se samonivelačními originálními tlumiči. Měli byste používat 2938 s 122311. Pružina 7512(HD) v kombinaci s tlumičem 122311 bude sedět auto příliš nízko.

Pružina 2938 by měla mít výšku 650 mm se 16 palcovými koly. Ale u auta s LPG a tažném zařízení bude auto sedět o něco nižší. Nemáme "heavy duty" pružiny pro outback BP pro kombinaci s tlumičem 122311 ☹


Výsledek je tedy pouze toto řešení:

1) Koupit pouze pružiny 7512 a nahradit jimi stávají pružiny originální.

2) Koupit sestavu 2938+ tlumič 122311 ,ale auto bude o něco nižší. O kolik nikdo nikde nepíše, ale já odhaduji , že to bude 1cm v nenaloženém stavu.


Ivo David

A teraz som z toho vobec neni mudrejsi..ma niekto relevantne info?sice este na vymenu mam cas,ale zase ked uz mam chcechtaky odlozene-viem ze to miniem inde :-|
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14818
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od Tapan »

Jestli chceš zadek o něco výš, kup ironmany a nenivelační tlumiče (kyb, sachs). Teď mám auto docela naložené a na kouli malou káru a zadek je jak má být :-) (nemám LPG)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
graviton
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pon dub 22, 2013 6:49 pm
Bydliště: Uherské Hradiště/Ostrava

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od graviton »

Tak teď v tom mám úplný guláš a nevím, zda koupit k LPG heavy duty nebo ne :-D.
Chtěl jsem vzít celou sestavu
https://www.aircarsystem.cz/eshop/zbozi ... heavy-duty
nebo https://www.aircarsystem.cz/eshop/zbozi ... ter-iii-sh

Asi tam budu muset zavolat... B-)
Subaru Forester 2.0X MY2009
františek1
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: úte dub 17, 2018 4:26 pm
Bydliště: Bojkovice-Luhačovice

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od františek1 »

hoši tak nevím
mě osobně přijde že nivotlumiče jsou fakt fakt parádní věc, že za ty prachy stojí
právě mě levý původní vytekl,takže řeším
normálně bych je koupil rovnou, ale zpanikařily mě Dorovy zkušenosti s reklamacema
jentak naslepo jsem obeslal vrakoviště a nikde nic, jen Radkovi od vrťasa musím brnknout
Doro jsi tady, drží Ti už jak dlouho?
Forester STurbo 01
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od romik »

graviton píše:Tak teď v tom mám úplný guláš a nevím, zda koupit k LPG heavy duty nebo ne .
Chtěl jsem vzít celou sestavu
https://www.aircarsystem.cz/eshop/zbozi ... heavy-duty
nebo https://www.aircarsystem.cz/eshop/zbozi ... ter-iii-sh

Asi tam budu muset zavolat...
Ahoj, mám dobrou zkušenost, pokud máš LPG a taháš častěji vozík, tak bych šel do heavy duty.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
graviton
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pon dub 22, 2013 6:49 pm
Bydliště: Uherské Hradiště/Ostrava

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od graviton »

romik píše: Ahoj, mám dobrou zkušenost, pokud máš LPG a taháš častěji vozík, tak bych šel do heavy duty.
Ahoj, já právě vozík netahám vůbec, ale v kufru mám nádrž LPG.

Občas jedu s rodinkou na dovolenou, ale více jezdím sám. Tak nevím, co je pro mě výhodnější...z HD mám strach, že to bude moc tvrdé...
Subaru Forester 2.0X MY2009
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od Jackylle »

Test stavu tlumičů xxl posádkou a kufrem s vínem tedy moc dobře nedopadl (a to jsem zpět domů jednoho člena poslala jiným autem).
Zadek padl na zadek, na dírách si to občas třísklo i při extrémní opatrnosti. Naštěstí nově vzniklé soustavné divné zvuky byl jen vypadlý šroubek z čehosi a oprava rychlá (ale můj nekonečně trpělivý mechanik se napřed docela vyděsil, než odhalil, že je to banalita).
Tak mám za domácí úkol si vymyslel, co teda vlastně chci, s vysvětlením, že v podstatě každé řešení bude špatně a auto už nikdy nebude tak geniální jak se samonivelákama.

Zatím jsme se shodli na podložkách 3 cm max, jestli si tedy fakt myslím, že je využiju.

A zásadní otázka teď je, jestli tužší nebo normální pružiny.
V kufru je plynová nádrž a plnohodnotná rezerva pořád. XXL náklad většinou nevozím a myslím si, že můžu vyloučit variantu, že těžce naložené auto by muselo krosit náročný terén. Takže bych se přikláněla k normální tuhosti, s tím, že kombinace s podložkama by mi mohla stačit a pokrýt všechny případy.
U těch Pedders Heavy Duty ale píšou, že se hodí pro auta s LPG a samy o sobě zvýší světlost o 2 cm oproti standartu. Tak nevím...mechanikovi se varianta tvrdých pružin moc nelíbí, že auto už hodně ztratí na pohodlnosti. A k tomu ještě podložky už i mi připadá jako zbytečně moc, resp. že prostupnost terénem (vyjímečně pro zábavu) už bude hodně na úkor jízdních vlastností (pro normální život)

Konkrétní značku tlumičů a pružin mi vymyslí podle toho, jaké mají zkušenosti a co nebude stát úplný nesmysl. Na tu oblíbenou kombinaci Kyb + Ironman se moc nadšeně netváří.

Vím, že jste to tu všechno řešili několikrát a četla jsem všechno, ale už z toho mám chaos a potřebuju si to srovnat v hlavě, ať se nepustím do nějakých hloupostí.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 545
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od Bekr »

františek1 píše:hoši tak nevím
mě osobně přijde že nivotlumiče jsou fakt fakt parádní věc, že za ty prachy stojí
právě mě levý původní vytekl,takže řeším
normálně bych je koupil rovnou, ale zpanikařily mě Dorovy zkušenosti s reklamacema
jentak naslepo jsem obeslal vrakoviště a nikde nic, jen Radkovi od vrťasa musím brnknout
Doro jsi tady, drží Ti už jak dlouho?
Nazdar hochu,
na forestra bych už asi náhradní samoniveláky nikdy nekoupil. Když to funguje, je to super. Ale co se výdrže týče... ::-(((
Nemusim bejt Doro, abych ti mohl poreferovat. Celkem jsem na forestry postupně koupil nové náhradní samoniveláky 3x. V záruce náhradního dílu jsem stihl vyměnit 2 kusy. To je celkem 8 kusů. Průměrná výdrž mezi 20 a 30 tkm. Minimum asi 18... Provoz - převážně rozbité české okresky.
Na novém autě ty tlumiče většinou vydržely 100 až 150 tkm. Náhradní díly ale výrazně méně.
Na outbacka jsou ty tlumiče jiné, výrazně odolnější. Tam bych si asi připlatil...
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od M a r c e l »

VDC píše:Jestli ti ty stávající tlumiče fungují, tak není důvod je měnit.
Ty stavitelné tlumiče jsou spíš pro sportovní použití a nemyslím si, že půjdou nastavit na vyšší výšku, spíš na nižší.
řešil jsem to, koupil a vyndal, páč to je jak říká Tomáš, pro naše účely naprosto nevhodné řešení...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od Jackylle »

Po dnešní rozpravě nad možným řešením pro mého šediváka vyšly jen 2 cesty.
Udělat to pořádně, nebo se na off road úpravu vykašlat.
Pokud pořádně, tak Kyb + Ironman, bez podložek.
Na všechny 4....
Tomu tak úplně nerozumím. Přední jsou zatím v pohodě, jak jste dávali tuhle kombinaci? Taky na předek i zadek nebo jen místo samoniveláků dozadu?
Budu si to muset cvičně namalovat, kam se která náprava dostane oproti fungujícímu origo stavu.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7827
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od mnov »

Dával někdo na Forestera SG zadní pružiny KYB RA6028? Samozřejmě bez samoniveláků.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od filippek »

Jackylle píše:Po dnešní rozpravě nad možným řešením pro mého šediváka vyšly jen 2 cesty.
Udělat to pořádně, nebo se na off road úpravu vykašlat.
Pokud pořádně, tak Kyb + Ironman, bez podložek.
Na všechny 4....
Tomu tak úplně nerozumím. Přední jsou zatím v pohodě, jak jste dávali tuhle kombinaci? Taky na předek i zadek nebo jen místo samoniveláků dozadu?
Budu si to muset cvičně namalovat, kam se která náprava dostane oproti fungujícímu origo stavu.
Já mám předek i zadek. Auto šlo o cca 3cm výš. Dal jsem i předek, protože zadek po instalaci ironmannů byl o něco výš a mě se to tak nelíbilo. Ale často si tu dávaj jen ten zadek s tím, že při zátěži stejně klesne. Já ale jezdím pořád sám s kufrem prázdným a káru připojím 2x do roka. Fotky, jak to vypadá, mám v mém vlákně "filippkův forejs".

Odesláno z mého LYA-L29 pomocí Tapatalk
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Odpovědět

Zpět na „Podvozek“