Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Diskuse o podvozkových částech, které jsou podobné nebo stejné napříč jednotlivými modely Subaru. Typicky kosti stabilizátorů, tlumiče, pružiny, silentbloky atd...
Odpovědět
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1255
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od alky »

Nazdar hoši,
doufám, že se chytnou znalci: čeká mě výměna zdaních tlumičů. Na banánovým webu se píše o ceně cca 7500/ks/ nivelační...To je raketa, a tak by mě zajímala alternativa, zejména cenová, + nějaké osobní zkušenosti.
Díky,
Alky/Lukáš
Uživatelský avatar
David
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 04, 2009 12:00 am
Bydliště: Kosov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od David »

Alky,

Zkus si "vedle na pomlčce" vyhledat člena s nickem "schwejk" - ten má kontakt na firmu zabývající se opravami tlumičů, a na posledním srazu v Písku sháněl od lidí právě ty tlumiče z Forestra, protože má možnost je nechat ZREAPASOVAT, přičemž zůstane plně zachována jejich funkce tedy i výšková nivelace a za 1/3 ceny nového. Určitě Ti řekne více :850:



Tadyk má i vlastní webofky:

http://zdarma.webprovas.com/~schwejkmotorsport/
TURBO-Fast & TURBO-Furious

Subaru Impreza 2.0 WRX sportwagon MY99
Obrázek
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od Doro »

alky píše:Nazdar hoši,
doufám, že se chytnou znalci: čeká mě výměna zdaních tlumičů. Na banánovým webu se píše o ceně cca 7500/ks/ nivelační...To je raketa, a tak by mě zajímala alternativa, zejména cenová, + nějaké osobní zkušenosti.
Díky,
Alky/Lukáš
Alky, já si je právě objednal u p. Bíma, vyjdou mě do 15 tis. Kč, což ještě zkousnu. Pokecal sem o tom vedle na SC s Revírníkem, tak du to toho taky.
Změnu na normální tlumiče eště posunu (to vyjde na 10 tis. Kč, pokud se shání za levno, bo třeba měnit i pružiny za silnější), uvidím, jak to bude fungovat s těmato. Samonivelace se mi hl. v zimě opravdu hodí a pružiny nechám původní.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Pisak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 17, 2009 10:26 pm
Bydliště: Malé Kyšice

Re: Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od Pisak »

To Doro, Revírník
Také už asi neuteču výměně zadních tlumičů a uvažuji i nad vámi již prošlapanou cestou, t.j. u p. Bíma. Už je to pár týdnů co jste je měnili a myslím, že nejen já uvítám vaše zkušenosti po pár tisících km s vašimi novými tlumiči. A také, je něco nového ve znalostech toho, které všechny tlumiče na tyto Forestery vlastně mohou ?
Díky!
Subaru Forester 2.0X MT MY05, Outback 2.5 22
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od Doro »

U mě zatím spokojenost a chrochtám si blahem. Sice sem eště nivelaci netestoval pořádně, ale co koukám, tak zadek sedí, jak má....konečně :690: :690: :690: :690:, vozík je pěkně v rovině, ať vezu co vezu. Dyž jedu do kopce a zastavím, výška zůstává stejná, když jedu dolů, je zadek výš. Tlumení je o něčem jiném, pěkně pohodlí a veliký rozdíl (mám nové i na předku). Jen zatáčky to řeže jinak. Předtím se to skoro nehlo a nenaklonilo, teď je to jiné, ale mám to současně i zvedlé, tak nevím, co je přesně čím.

Ale stejně je ještě brzo na nějaké to hodnocení.

A upřímně je mi jedno, co tam mám, hl. že to funguje a když je to originál subaru a prý přímo na tento můj model a rok, tak to nějak zásadně neřeším.
Výměnu na normální tlumiče dáš kolem 10 tis. Kč, spíše kousek více. Když si trošku připlatíš, máš samonvelaci na cca doufám aspoň 100-150 tis. km
Ale zase jen nové normální tlumiče vyjdou oba na cca 6 tis. Kč. Já nivelaci ocením hl. v zimě, bo projedu více a netahám zadek při zemi, když su naložený...... .."Já bych to ještě zvážil, Arnošte...."
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1255
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od alky »

Doro, jestli jsem to pochopil správně, tak jsi za 4 x tlumiče vč. práce zaplatil 15 000? (To mě nabízeli za 1 x ks...)
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od Doro »

alky píše:Doro, jestli jsem to pochopil správně, tak jsi za 4 x tlumiče vč. práce zaplatil 15 000? (To mě nabízeli za 1 x ks...)
Nene :1774: ...já jen, že shodou okolností sem měnil i přední (bo autonehoda - ten ..... :gunhim: , co to do mě napasoval) :baseball: :baseball: :baseball: :baseball:
Za těch 15 tis. Kč sou oba samonivelační zadní na forestříka 2.0 SG5, MT 2003
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
revirnik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 10, 2010 5:54 pm
Jméno a příjmení: Miroslav Pospíšil
Bydliště: Hrubý Jeseník, Šumpersko

Re: Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od revirnik »

Ahoj, jestli by se našel nějakej rejpal a hledal nějaké slabiny na SUBARU, tak zadní tlumiče s tou nešťastnou niveletou by šlo označit za slabší článek jinak spolehlivého vozu.
Zkrátka mě odešly do věčných lovišť po 120 000 km, ale ne ze dne na den. Postupně tlumiče ztrácely funkčnost, auto si sedalo na zadek čím dál více a to nestejnoměrně na obou stranách.
Subaru Forester 2.0, 2005, automat, LPG
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1255
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od alky »

Doufal jsem, že se chytne i revírník (viz diskuze na :banana: ), a tak se zeptám, jestli to nejní tajné, kolik to koštovalo revírníka (mě už auto sedí na prdeli úplně... :666: )?
Uživatelský avatar
revirnik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 10, 2010 5:54 pm
Jméno a příjmení: Miroslav Pospíšil
Bydliště: Hrubý Jeseník, Šumpersko

Re: Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od revirnik »

Origo subaru tlumiče byly zabalené a smrděly novotou. Cena 7391,- kč/1 kus.
Cena v autorizovaných servisech SUBARU je 12 000 za kus, že ? Nebo teď po novém roce už to bude koštovat víc, co?
Subaru Forester 2.0, 2005, automat, LPG
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1255
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od alky »

Tak jsem to nakonec pořešil koupí nových s nivelací. Nyní si jezdím jako v peřince :drive:
1 ks stál 7700 a vč. DPH. Byl jsem u p. Bíma, a tedy jen jsem :conf89: - bylo to za 30 min vyměněný na celym zadku! Pohoda.
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od Doro »

Upozornění pro všechny, co si v nedávné době pořídili nové samonivelační tlumiče.

1 - vyskytla se vadná série, což se projeví ztrátou samonivelace, ke které dojde vyvěšením kola na delší dobu (asi den a vícea de to k šípku, přesně těžko říct, bo stejně nikdo neví nebo neřekne).....měl sem na ně štěstí a vyreklamoval (ale přišel sem na to včas - jinému se to může projevit později, obvláště, dyž jezdí jen po uhlazených cestách)

2 - vadný pravý zadní tlumič - další častá závad a to natolik, že mimo nivelity byl pravý tlumič vadny a při propružení dával kopance, jak od krávy .....teď mám nové tlumiče, najeto 2000 km a pravý zadní je zase KO....sou to kopance jak od koně. Jde zjevně o výrobní vadu a výrobce na to asi sere a vyplatí se vyměnit při reklamaci, než provádět drahé testování......jinak si to neumím vysvětlit. (právě řeším další reklamaci)


JOO, PĚKNĚ MĚ TO SERE, BO TO NENÍ JEDINÝ VADNÝ DÍL ZA POSLEDNÍ DOBU !!
A jestli tu bude zase někdo blbě kecat o huntování apod. kravinách, vemu toho :banana: :banana: lopalou po hlavě!!!! :baseball: :baseball:

:839: :839: :839: :baseball: :baseball: :baseball:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
unbreakable
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: úte črc 06, 2010 11:19 pm
Jméno a příjmení: Vladimir
Bydliště: Praha město :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od unbreakable »

treba se da vymenit za tlumic kayaba (KYB 334344/5) a vymenit pruzinu za origo 20380SA020 nebo za nejake MAD nebo IRONMAN zesilene nebo pouzit pruziny s nissan terrano pr50 ale bude potreba vymenit horni podlozku od forester SF5 jinak tyto pruziny tam nesednou. vyska bude stejna jako ted, rizeni se nezmeni. celkem vychazi zhruba do 12000 kc vymenit komplet zadek t;umice+pruziny v nejdrazsi variante
Rychlej trakturek Subaru XV
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od Doro »

Neřeš už vyřešené. Přestavba z nivelačních na normální tlumiče je běžná záležitost. Stačí si objednat díly a předělat nebo si to nechat předělat ...(p. Bím, AWD, Vrtilka atd. - stačí hledat a kouknout i na http://www.subaru-club.cz/)
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od Doro »

Tak přidávám pár fotek - narychlo sem potřeboval rozebrat tlumič, tak stahováku na pružinu sem se nevyhnul.
Vše je z toho, co dům dal, neboli, co sem narychlo našel. Svařoval sem sice potmě, ale funkčního výsledku sem dosáhl :657: :657:
Jen ta středová matice nešla odtáhnout a ohnul sem snad šecko, co bylo poruce. Pak poslední možnost, ale podařilo se, byť za cenu mírného ojetí hran matice - to sou ty následky utahování rázovým utahovákem, či co to měli, bez momentového klíče :baseball: (doma bych to tak dotáhnout ani nemoh)

Je to jednoduché a funkční...závitovka M16, trubky na vodovod, zbytek z kočárku a rozřízlé očko řetězu ::-DD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ....jak říkám, co dům dal :655: :845:
Přílohy
DSC02043.JPG
DSC02044.JPG
DSC02045.JPG
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Odpovědět

Zpět na „Podvozek“