Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Diskuse o podvozkových částech, které jsou podobné nebo stejné napříč jednotlivými modely Subaru. Typicky kosti stabilizátorů, tlumiče, pružiny, silentbloky atd...
Odpovědět
madmaxx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pon srp 16, 2010 1:07 am
Jméno a příjmení: jan pyšný
Bydliště: Chrudim

Re: Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od madmaxx »

Zde je fotka po výměně

Obrázek

Obrázek
Madmaxx/Honza
Forester 2.0X Comfort MY´06
AR GTV 2.0 T.S. MY´98
SWB
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon čer 14, 2010 9:53 pm

Re: Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od SWB »

Hmm, tak nevím co jsem tehdy měl špatně, že mi ty IRONMANY neseděly a musel je zaříznout. Při porovnání hrotů (konců) původních (originál) a nových (IRONMAN) pružin byly ty nové opravdu o 180 st. jinak. Tedy jestli je třeba nějaké nové horní uložení - kdy je zde i jiná orientace "hrotů pružin", nebo někde došlo k chybě na trase: výrobce (označení pružiny), dealer, no a můj článek :-)
Já jsem ale tehdy spěchal, potřeboval jsem to řešit obratem. S mým řešením: 3 cm podložky a zaříznuté IRONMANY jsem naprosto spokojený!!! možná kouzlo nechtěného.
<Subaru> <Forester> <2.0X> <2006>
<Ssangyong> <Rexton 290> <2.9 TD> <2003>
madmaxx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pon srp 16, 2010 1:07 am
Jméno a příjmení: jan pyšný
Bydliště: Chrudim

Re: Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od madmaxx »

Ty ironmany (ozn. SUB004B) mají asi o jeden závit víc a horní konce pružiny jsou jinak pootočeny oproti původním originálům, ale v horním gumovém uložení to nevadí protože je kruhového tvaru a pružina do něj pěkně sedne. Já měl u toho starého horního uložení vytlačenou starou pružinu což může zmást. Proto jsem vyměnil radši i toto uložení+prachovky a dorazy.
Madmaxx/Honza
Forester 2.0X Comfort MY´06
AR GTV 2.0 T.S. MY´98
SWB
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon čer 14, 2010 9:53 pm

Re: Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od SWB »

Aha, tedy já byl ten špatný článek řetězce.
Jak píšeš, nechal jsem se tím zmást, nu, halt jsem amatér. Díky za info.
<Subaru> <Forester> <2.0X> <2006>
<Ssangyong> <Rexton 290> <2.9 TD> <2003>
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od Bekr »

madmaxx píše: Teď je Forester na zadní nápravě o něco výš než byl, což se mi líbí. Ještě musím,ale nechat zkontrolovat geometrii. Jinak jizdní vlastnosti jsou znovu ´´subaru standard´´a zadek ani nijak zvlášť neztvrdnul takže jsem zatím spokojen :826:
Skutečně zadek neztvrdne? Žádné zvýšené natřásání se nekoná? Co to dělá při plném naložení? Jak moc to klesne?

Dík za postřehy z provozu.

Bekr
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
madmaxx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pon srp 16, 2010 1:07 am
Jméno a příjmení: jan pyšný
Bydliště: Chrudim

Re: Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od madmaxx »

SWB píše:Aha, tedy já byl ten špatný článek řetězce.
Jak píšeš, nechal jsem se tím zmást, nu, halt jsem amatér. Díky za info.
to se stát může,hlavně že jsi to vyřešil a funguje to ke tvé spokojenosti :826:
Madmaxx/Honza
Forester 2.0X Comfort MY´06
AR GTV 2.0 T.S. MY´98
madmaxx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pon srp 16, 2010 1:07 am
Jméno a příjmení: jan pyšný
Bydliště: Chrudim

Re: Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od madmaxx »

to Bekr: mám to předělaný zatím jen pár dní, takže s plným zatížením jsem ještě nejel, ale prázdný v pohodě. Podle mě zadek jen lehce přitvrdil takže určitě žádný kostitřas.

Co ještě možná dodělám budou nějaký měnší gumový zástěrky aby mi všechen bordel od zadních kol nelítal pod zadní nárazník..
Madmaxx/Honza
Forester 2.0X Comfort MY´06
AR GTV 2.0 T.S. MY´98
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od Bekr »

Maxi, poděl se o zkušenosti a pocity s těmi tvrdšími péry! Už jsi měl příležitost naložit plnej kufr, nebo vyjet někam mimo silnici?
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od Doro »

Najeto ca 30 tis. km a pravý zadní samonivelák šel už zase do kytek :666: :baseball: :baseball:
Řešno v rámci reklamace s p. Bímem a vypadá to, že úspěšně dořešíme. Ale je to skoro 2 roky, takže haluz. Takže su rád, za takou spolupráci :826: :pr: .
Jedná se už o 3. reklamaci. Paradoxem je, že dybych jezdil jen asfalt, asi na to nepřidu, popř. později a po záruce.
Taky sem přišel na to, že dyž to začne kopat jako kobyla a to na každé nerovnosti extrakopanec, je dobré tomu dát pomalou masáž v terénu - přestane to kopat a je klid (jen taká zkušenost, což ale nemusí fungovat). Sice tlumič nefunguje dobře, ale jezdit s tím pak de a samonivelace tak nějak asi aj funguje - zadek auta mi sedí skoro rovně. Dybych nemusel vozit dřevo, kopalo by to asik pořád, takto se tlumič pomasíroval hodněkráte do krajních poloh a od té doby to kope jen na opravdu velké díře (na retardéru při 30km/h už v pohodě - předtím to bylo utrpení přejíždět).

Je to zajímavé, jak kvalitní sou ty náhradní díly - těžko si představit, potkat mě to někde v zahraničí nebo na dlooouhé trase (Šampón si tehdy užil své :690: ).
Mám fakt chuť zkopat výrobce do řitě :baseball: :baseball: :baseball: :815: :815:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
garmont
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1510
Registrován: ned říj 09, 2011 4:11 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od garmont »

Jelikož mi trochu teče pravý zadní tlumič, zadek má tendenci mírně plavat a je pokleslý , ale žádné rány ze zadu zatím nejdou, tak by mě zajímalo zda se s tím dá ještě nějakou dobu jezdit než tlumiče vyměním, případně co od těch niveláků můžu čekat - může to klesnout tak že s autem neodjedu?
vw caravelle 2,5i syncro
Subaru Forester SF 2.0 MT 2001 LPG lovato
Subaru Forester SG 2.5 AT 2006 - Us model, LPG Magic - ex
Subaru Forester SF 2.0 AT 1998 - ex ale zůstal v rodině..
Subaru Impreza 2.0 MT 2000 - ex
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od Doro »

Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od Dušan »

garmont píše:..... může to klesnout tak že s autem neodjedu?
garmonte, že bys s autem vůbec neodjel, tak to neklesne, to ne, neměj obavy. Akorát se ti to nesrovná do roviny.
Jako přibližovadlo můžeš auto do výměny tlumičů dál používat. Jen žádné závodění a hodně opatrně!!!
A jestli jsou kaput, vyměň je co nejdřív. Jízdní vlastnosti se změní k nepoznání.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od filippek »

Hodím to sem...jak se pozná špatné přední uložení tlumiče? Odchází to, nebo mám hledat příčinu jinde... Ozývá se mi totiž při přejetí nerovností klepot od předku, slyším jen uvnitř auta. Klasicky zvuk kosti stabilizátoru, tak jsem ho vyměnil a on to nebyl. Gumy stabilizátoru vypadají ok. Ramena mám komplet nová i se silentbloky, čepy. Tak už mě nic nenapadá, jen to uložení. Navíc nením, jak složitá je jeho výměna, jestli to jde u baráku bez nějakého spec. nářadí apod.
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Tlumiče na Forestera 03.

Příspěvek od Vladimir_xh »

Je to gumové uložení stabilizátoru. Na první pohled se zdá dobré, ale je vymáčklé a klepe to.
Výměna obou je otázka do dvou hodin vlažným tempem, nářadí klasické nic speciálního. Silikon na promáznutí, aby šel z toho třmenu dobře vymáčknout. Ten třmen co drží gumové uložení (pokud nechceš sundavat výztuhy pod motorem) ti zůstane držet na jednom šroubu. Tak to promázneš a nějakou tyčkou vymáčkeš.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
garmont
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1510
Registrován: ned říj 09, 2011 4:11 pm
Bydliště: Ostrava

záměna nivo tlumičů forester za "normální" , případně repas

Příspěvek od garmont »

Vím že už o tlumičích tady bylo napsáno dost, mé nivo pomalu ale jistě odchází do kytek a tak to musím řešit.
Nejvíce se přikláním k variantě že tam dám klasické tlumiče a tek jsem se chtěl zeptat těch co toto absolvovali jaké konkrétně tlumiče a jakou pružinu zvolit.

Další možnost je repasovat stávající tlumiče - někde jsem snad na foru zahlédl zmínku že to někdo dělá?
Našel jsem i jednu firmu co to nabízí ale je to dost z ruky (Gdaňsk, polsko) - http://www.nagengast.pl/www/regeneracja ... torow.html
Díky za názory..
vw caravelle 2,5i syncro
Subaru Forester SF 2.0 MT 2001 LPG lovato
Subaru Forester SG 2.5 AT 2006 - Us model, LPG Magic - ex
Subaru Forester SF 2.0 AT 1998 - ex ale zůstal v rodině..
Subaru Impreza 2.0 MT 2000 - ex
Odpovědět

Zpět na „Podvozek“