Neřešitelný problém? Volnoběh, skubani

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Odpovědět
Shock168
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pát úno 07, 2020 2:59 pm
Jméno a příjmení: Martin Gryga

Neřešitelný problém? Volnoběh, skubani

Příspěvek od Shock168 »

Caute klubaci mám takový dlouhotrvající problém u imprezy 2.0 gg 92kw 2002. Přijdu nastartuju skrabu skla motor zhruba 30s běží parádně najednou jakoby někdo mu něco udělal spadne volnobeh a už je to tady špatný chod auto se trepe sednu do auta jedu auto špatně táhne a skube.. Při plném plynu přestane dá se říct skubat a jede. Ale spotřeba je vysoká a nedá se tak pořád jezdit.. Zajímavost je ze po odpojení na noc třeba to fici jak hodinky.. Ale po nějaké době to zas stojí za ho...
Svíčky, filtr, kabely, cívka vyměněna. Díky
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5154
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Neřešitelný problém? Volnoběh, skubani

Příspěvek od petr »

vyčisti volnoběžný ventil , pak seřiď ventily a pokud to nepomůže zkus nějak otestovat benzínové čerpadlo prý se to tak nějak projevuje, možná někdo bude vědět víc , dělá mi to něco podobného občas, prý je to u mě slabý tlak benzínu od čerpadla, já to neřeším dokud to jede
jinak to může být víc věcí a co diagnostika ?
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7827
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Neřešitelný problém? Volnoběh, skubani

Příspěvek od mnov »

Shock168 píše: Zajímavost je ze po odpojení na noc třeba to fici jak hodinky.. Ale po nějaké době to zas stojí za ho...
To se tam vytvoří z nějakého důvodu špatné korekce. To je opravdu nejlepší řešit diagnostikou. Zalogovat, co se tam děje. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Shock168
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pát úno 07, 2020 2:59 pm
Jméno a příjmení: Martin Gryga

Re: Neřešitelný problém? Volnoběh, skubani

Příspěvek od Shock168 »

[quote="petr"]vyčisti volnoběžný ventil , pak seřiď ventily a pokud to nepomůže zkus nějak otestovat benzínové čerpadlo prý se to tak nějak projevuje, možná někdo bude vědět víc , dělá mi to něco podobného občas, prý je to u mě slabý tlak benzínu od čerpadla, já to neřeším dokud to jede
jinak to může být víc věcí a co diagnostika ?[/quote]

Díky za odpověď, volnobezny ventil i klapa vyčištěna...uz i jeden kolega mi říkal že ventily.. Jeste k tomu jsem řešil preskoceny rozvod nedávno..
RomanD
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte dub 20, 2021 7:39 pm
Jméno a příjmení: Roman Dudík

Re: Neřešitelný problém? Volnoběh, skubani

Příspěvek od RomanD »

Shock168 píše:Caute klubaci mám takový dlouhotrvající problém u imprezy 2.0 gg 92kw 2002. Přijdu nastartuju skrabu skla motor zhruba 30s běží parádně najednou jakoby někdo mu něco udělal spadne volnobeh a už je to tady špatný chod auto se trepe sednu do auta jedu auto špatně táhne a skube.. Při plném plynu přestane dá se říct skubat a jede. Ale spotřeba je vysoká a nedá se tak pořád jezdit.. Zajímavost je ze po odpojení na noc třeba to fici jak hodinky.. Ale po nějaké době to zas stojí za ho...
Svíčky, filtr, kabely, cívka vyměněna. Díky
Mam presne tento isty problem a tak isto by sa hodila niaka rada kedže u nas na SK mi asi stym moc v servisech nepomužu bez toho aby ma neošklbali ako ich dobre poznam :-| :-|
Odpovědět

Zpět na „Motor“