Outback 2003 (BH9) 2.5 benzin Ventily

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Odpovědět
motuzik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv říj 15, 2020 8:14 am
Jméno a příjmení: Matus Mraz

Outback 2003 (BH9) 2.5 benzin Ventily

Příspěvek od motuzik »

Zdar!

Netusi niekto kde zohnat ventily na tuto nie velmi castu motorizaciu? Pripadne nesedia na to ventily z ineho motora?

Slahol mi remen z klimakompresora rovno pod rozvodak a kedze som mal zrovna kilecko nalozene, ohli sa ventily.

Ci uz mam rovno odlozit voz na vrakac? Ak ano, rovno mozem ohlasit rozborku, jaaaaaaj, do ........! (doplnit vulgarizmy dle libosti)

Dakujem za rady a pekny den prajem!

Matus
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Outback 2003 (BH9) 2.5 benzin Ventily

Příspěvek od Slavek_xxx »

Hele, OB BH 2.5 je normalni SOHC 115Kw motor. Nechapu, jak se mohl dostat remen od klimy pod rozvodak, protoze ten je pod dalsim krytem az u motoru..
Jinak co psal macasubaru tady z fora, tak hlavy jsou na SOHC motorech stejny - takze by mely pasovat i z EJ20, nemylim-li se.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
motuzik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv říj 15, 2020 8:14 am
Jméno a příjmení: Matus Mraz

Re: Outback 2003 (BH9) 2.5 benzin Ventily

Příspěvek od motuzik »

Cau, diky za odpoved! Akurat overujem ci by sadlo nieco ine, chvilu mi to asi potrva, tu uz je problem najst dostatocne detailny zdroj. Hej s tym remenom pod remen som sa uponahlal, adekvatne naladeny som sa hlavne snazil nenapisat tie nadavky co som chcel, aby ma hned nevylucili z for. :D Teraz uz kludnejsi spominam, ze mechanik vravel cosi o tom ze sa remen zamotal pod lozisko na rozvodoch, ci take cosi, rozhodne co som pozeral pod kapotou ked mi vyplo motor, a samozrejme az potom co som dostal voz zo 130 na nulu, tak aj napinacia kladka mala celkom oholenu loziskovu cast, akoby ju ten remen troska obkuskal.

Moc si nepamatam ako to vyzeralo, lebo som mal cervene pred ocami, ale mam slubene fotky, tak ich sem postnem.

Rozhodne som vdacny za akekolvek odborne nazory, teraz sa vazne zidu...

pekny vecer vsetkym
Odpovědět

Zpět na „Motor“