Šrouby hlavy válce ej25

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Odpovědět
koudyan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned čer 10, 2018 2:44 pm
Jméno a příjmení: Jan Koudelka
Bydliště: Valašské Meziříčí

Šrouby hlavy válce ej25

Příspěvek od koudyan »

Zdravím všechny a mám samozřejmě dotaz..:-)

Na našem voze (Outback, r.v. 2002, ej25-115kw) je momentálně měněno těsnění pod hlavama. Mechanikovi jsem nakoupil mimo spousty dalších dílů také novou sadu šroubů. Minulý pátek jsme pak po rozbalení zásilky zjistili, že krabice se šrouby je všelijak oblepená izolepou a uvnitř je hlavně namísto dvanácti šroubů pouze jedenáct...no, zanadával jsem si a v DanCars objednal jeden origo šroub.

A teď to zásadní - díky této nemilé zkušenosti s e-shopem jsem zjistil, že pro daný model se v sadách prodávají dvě délky šroubů. (Šrouby v mojí neúplné sadě jsou kratší, než je ten origo). Jak je to možné, jestliže kód motoru je u obou sad stejný? Resp. jaký to má důvod? Nepředpokládám, že se jedná o vzájemně záměnné díly...

Díky za případné postřehy, Honza
Subaru Tribeca 3.6 AT (MY2012)
Subaru Legacy 2.0R AT (MY2007)
Uživatelský avatar
MrRichie
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 896
Registrován: pát čer 22, 2012 2:35 pm
Jméno a příjmení: Richie Smolda
Bydliště: Řeka
Kontaktovat uživatele:

Re: Šrouby hlavy válce ej25

Příspěvek od MrRichie »

koudyan píše:Zdravím všechny a mám samozřejmě dotaz..

Na našem voze (Outback, r.v. 2002, ej25-115kw) je momentálně měněno těsnění pod hlavama. Mechanikovi jsem nakoupil mimo spousty dalších dílů také novou sadu šroubů. Minulý pátek jsme pak po rozbalení zásilky zjistili, že krabice se šrouby je všelijak oblepená izolepou a uvnitř je hlavně namísto dvanácti šroubů pouze jedenáct...no, zanadával jsem si a v DanCars objednal jeden origo šroub.

A teď to zásadní - díky této nemilé zkušenosti s e-shopem jsem zjistil, že pro daný model se v sadách prodávají dvě délky šroubů. (Šrouby v mojí neúplné sadě jsou kratší, než je …
Čau Honzo, tohle je nemilé, ale dost běžné bohužel. Zvlášť u relativně okrajové značky, jako je Subaru. I to polepené balení je náznakem toho, že to bylo mnohokrát vráceno.

Důvodu proč může být hodně, aftermarket výrobce už stejně šrouby na jiný motor, tak z toho poskládal rádoby sadu, ale druhé délky už nedělá.

Něco třeba jen nedopatření pro balení a pak už se to přehazuje jak horký brambor.

Každopádně bych dal asi originální materiál, stejně jako těsnění pod hlavu a podobně. Subarusti.cz by mělo mít vše skladem...
Subaru Outback BS 2.5 CVT
Subaru Outback BR 2.5 CVT
Subaru Impreza GF 2.0 M/T
Yamaha YZ450F

ex. Subaru Impreza GT ver.VI ´99
ex. Subaru Legacy BH GX 2.5 4AT AirSus
ex. Subaru Legacy BP 2.0R 121Kw
ex. Subaru Outback BR 2.5 CVT
ex. hodně aut různých značek, vždy zpátky
koudyan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned čer 10, 2018 2:44 pm
Jméno a příjmení: Jan Koudelka
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Šrouby hlavy válce ej25

Příspěvek od koudyan »

Díky za odezvu a za tip na e-shop!

To polepené balení jako náznak vícero vrácení, mě nenapadlo. A něco na tom asi bude..

Byla (je) to nějaká sada od Goetze a už odjela zpět k prodávajícímu...ale stejně mě to nas*alo..

Odesláno z mého Lenovo P1ma40 pomocí Tapatalk
Subaru Tribeca 3.6 AT (MY2012)
Subaru Legacy 2.0R AT (MY2007)
Odpovědět

Zpět na „Motor“