Točí, ale nestartuje

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Točí, ale nestartuje

Příspěvek od spm »

Zkusím to tady, byť je to taky asi spíš do suzuki clubu, ale třeba někoho něco napadne... Nenastartoval mi Swift (aka Justy 2). Točí to jak o život, ale nechytá, není tam ani známka nějakého bafnutí. Přijde mi že i točí víc než normálně, takže nejspíš do motoru benzin nejde. Čerpadlo při zapnutí klíčku vrčí, ukazatel nádrže hladinu ukazuje (takže to snad nikdo nevybral), dodneška to jezdilo a startovalo úplně normálně (žádné škubání, vynechávání, ...). Nějaký nápad, co by to ještě mohlo být? Mně napadá akorát že buď se stejně pokazilo čerpadlo, byť bzučí nebo ten rozvod benzinu někde rupnul (kapotu jsem otevřel a tam jsem smrad necítil, ale nekoukal jsem se ještě pod auto, jestli to nechčije někde tam...).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od mnov »

spm píše: Přijde mi že i točí víc než normálně
Tak to je špatný. To by nemusala být komprese.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
jan233321
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: pát led 15, 2010 7:28 am
Jméno a příjmení: Jan Beránek
Bydliště: Praha

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od jan233321 »

Kdyby vstriky davkovaly palivo, pak by všude docela hezky smrděl benzín... Zkusil bych se podívat jestli dává čerpadlo následně jestli je jiskra... No a pak mimo možnosti skončených rozvodu moc důvodu proto, aby to nebezelo preci není...
Subaru Forester SF 92kW MT... v hutích.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od spm »

Musela nebo nemusela? Jako napadlo mě to, ale zase kdyby to ztratilo kompresi na jednom válci, tak by to asi ještě něco dělalo. A že by z ničeho nic přišlo o kompresi na všech...

Detailně jsem k tomu nečuchal, ale v okolí jsem benzin necítil. Ale bylo 8 stupňů, takže by se asi ani moc neodpařoval... Co se týče čerpadla, poznám já jako imbecil nějak jednoduše, jestli tam tlačí? Rozvody - jako mohlo, ale zase - to by se podělalo spíš někde za jízdy, ne?
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od parabolD »

Hele, jestli to točí rychleji než obvykle, nesežvýknul se ti startér? Resp. nemusí zaskočit... zkus do nej bacit kladivem, za to nic nedáš...
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od mnov »

Kdysi jsem při sestavování motoru nedotáhl rozvodové kolo a to byla rychlost, jak to přišlo o kompresi. Všechny ventily byly ohnuté. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od námořník »

Jak psal Parabol, točí ti startér s motorem, nebo se točí sám.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od spm »

mnov píše:Kdysi jsem při sestavování motoru nedotáhl rozvodové kolo a to byla rychlost, jak to přišlo o kompresi. Všechny ventily byly ohnuté.
Tak jako mohlo by, ale jelikož jsem do toho nehrabal, tak bych čekal třeba prasklý rozvodový řemen... což mi furt přijde, že by se buď stalo někde za jízdy a zdechlo by mi to anebo by se teď při tom startování něco ozvalo - dřív to startovalo prakticky po otočení, teď to od začátku jenom točilo... Ale těžko říct no :-)

Na startér kouknu, to mě nenapadlo. Díky za tip.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od spm »

Bych se z toho normálně po :(B-ooO Přijel jsem domů a šel k mrňousovi, že vyzkouším zdejší rady. První věc, co jsem udělal, jelikož se obvykle snažím spravovat jenom něco, co nefunguje, je, že jsem si do toho sednul a otočil klíčkem. A ono to úplně normálně nastartovalo >:-& Moc mě to klidnym nenechává; u prostředku, od kterého obvykle očekávám, že mě odveze i zpátky, bych možná radši napřed něco opravil, než to začne fungovat :-DDD

Každopádně, když si to shrneme: tak motor potkaný nebo jinak kompletně zdestruktovaný asi nebude, to by to nenaběhlo. Prdnutý benzinový vedení tím pádem taky asi ne. Někde na suzuki klubu jsem ještě našel, že měly ucpané hadice někde na přívodu, ale to by se asi taky samo nespravilo... Takže mi zbývá ten povyskočený startér, kde si nejsem jist, jestli by se to nějak vlivem teplot během dne mohlo samoopravit anebo někde (bohužel asi nejpravděpodobnější řešení) závada v elektrice. Kterou popravdě ani nevím kde hledat; pumpa se v tom mezi prvním stupni spustila, ale podle všeho by se zapnutým startérem měla rozeběhnout znova - nevím, jestli to ani neblafne, když tohle neproběhne. Anebo potom chyba někde v té zapalovací části. Nějaké jiné možnosti? :-)

Asi sebou začnu vozit kladivo pro případné "Teslovo poklepání" :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od mnov »

Zmátl jsi mě tím, že to nějak moc točí motorem. Nezaskočený startér motorem vůbec netočí a pozná to snad každý. Co třeba problém, že to jen nenačetlo čip imobilizeru z klíčku?
Na Suzuki forum se zeptej. Tam vládne Plukovnik co si koupil Subaru a určitě Ti poradí. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od spm »

Jako já mám nálepku paranoidního, takže nevim, možná mi to přišlo, že to jenom točí víc :-DDD Pravda že se to blbě porovnává, za standardního stavu chytá hned a jediné, kdy jsem ho historicky slyšel víc točit, je v zimě když déle stojí a pak má dost problém chytat. A tehdy to točilo jako umíráček (pač nejspíš tuhý olej) a poblafávalo, takže možná mi to jenom přišlo... Jinak bych řekl, že motorem to točilo, ale jistotu nemám... Nemám tu zkušenost, že bych měl auto s vyskočeným startérem, abych to měl s čím porovnat :-DDD

Imobilizér je docela dobrej tip a přiznám se, že mě to doteď vůbec nenapadlo. Ráno jsem sice několikrát to zapalování vypnul a zapnul při těch pokusech, ale klíč jsem ze spínačky nevyndal. Takže když nad tím přemýšlím, tak to by klidně taková debilita být mohla (a chování by jinak odpovídalo) :-D No, jestli se mi to někdy stane znova, tak schválně vyzkouším vyndat / zandat klíč :-)

Sakra, on se odstěhoval tam? :-DDD Já se tam už párkrát na nějaký věci ptal, ale je to už dýl. A ty lidi tam jinak byli celkem v pohodě :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od mnov »

Odstěhoval se na chvilku sem. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od VDC »

Jak jsi napsal, že to odpoledne chytlo, tak mi hned taky blesklo hlavou, jestli nezahaproval imobilizér.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od sima »

8()suzuki plukovník,to jsou věci :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od spm »

To jsem asi zas tak o moc nepřišel, že jsem to tam tolik nesledoval :-) Teda ještě že tu máme tolik všestranné členy, kteří ochotně pomáhají i s cizíma pekáčema ,,,,| (*_^) |,,,, Uvidím, jestli se to bude opakovat... vůbec mě tohle v tu chvíli nenapadlo :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Motor“